ČEZ a jejich tarify-víte o tom, vůbec???

Dnes na jedné z mých diskuzí se objevil tento přeposlaný mail....
Nedalo mi to, zavolala jsem si na linku čezu-je to bohužel pravda, už mám změněno...ještě teď mám ale vztek...jak si toto vůbec můžou dovolit...

ČEZ připravil jednoduchý trik, kterým vydělá desítky miliónů měsíčně. Ty pochopitelně nevytáhne z nikoho jiného než z občanů České republiky. Trik je velice jednoduchý. Každý odběratel elektrické energie před časem dostal od svého milovaného ČEZu brožuru Oranžový průvodce. Běžné kecy na kvalitním papíře jste asi zahodili stejně jako většina ostatních.
Zásadní chyba, která z vaší kapsy přihraje ČEZu zbytečně téměř 150 Kč ročně, a které nemusíte platit. V brožuře je totiž napsáno, že vás váš milovaný dodavatel oranžové energie Vas automaticky přesunul do tarifu COMFORT.
Co je to takový COMFORT made in ČEZ? Tento tarif prý obsahuje "širokou škálu doplňkových služeb". Za místní hovorné si můžete zavolat na zákaznickou linku! Můžete využívat některou z forem elektronické fakturace. V ceně je i písemná korespondence s ČEZem...
Co však dělat, pokud máte na chatování jiné kamarády než ČEZ? Tarif Basic vás vyjde ročně o 142,80Kč levněji při stejných cenách elektrické energie. Jak tyto peníze ušetřit a jak především zabránit úplně zbytečné podpoře milovaného monopolisty, který vyplácí tak pěkné roční odměny našim milovaným členům jeho dozorčí rady?
Zákaznická linka ČEZu je 840 840 840. Měla by stát místní hovorné. Na tomto čísle se můžete s tarifem COMFORT rozloučit. Pokud to neuděláte, podporujete ČEZ trik: Oproti minulému před COMFORTNÍMU období ČEZ díky COMFORT triku získává od každého miliónu odběratelů navíc naprosto bezpracně 12 miliónů korun každý měsíc! Kolik je asi v ČR odběratelů, kteří se automaticky stali členy onoho COMFORTního klubu, aniž o tom vědí? Šacoval bych to tak na tři milióny...

Lidi neuvěříte, ale je to pravda! Dneska jsem tam volal a operátorka mi řekla, že je to tak. Tak jsem jí hned nařídil změnu na tarif Basic - je to kupodivu zdarma- zatím!!!. Budu platit míň a až je někdy v budoucnu budu volat, nebo jim psát jinak, než mailem (ten je zatím prý zdarma), tak zaplatím 40,-Kč. V době bezplatných zákaznických linek!! Ty pražský svině už neví, jak by nás odřeli. Silně zvažuji, že na ně pošlu ČOIKU.
Nepodporujte ty … ani vy a rozešlete tento mail všem svým známým. Pokud tomu nevěříte, zavolejte si nejdřív na to číslo 840 840 840 zvolte kód 0 - ostatní služby a budete se divit!

Přijde mi to naprosto nehorázné.....co si o tom myslíte, věděli jste to vůbec??
19.1.2009

Diskusi založil(a) 19.1.2009 jajulina

Anonym 13.3.2014 18:24  1%    +  -

Místo linky 840 840 840 lze použít číslo pro volání ze zahraničí 371 100 100

Anonym 25.12.2013 23:13  1%    +  -

Pozor linka 840840840 je placena 6 min. 27s. Me stalo 36 kc. S neomezenym tarifem... to jsou barevne linky. Takze poslouchate automat a minuta stoji skoro 6kc.

Anonym 24.5.2011 21:48  1%    +  -

Víte skryté poplatky u čezu jsou jako pyramida....kouká jen malá špička v hodnotě slabých 316 korun ročně jako příplatek za produkt komfort který Vám umožňuje využívat nadstandartní nesmyslné služby plné keců a předražených ptákovin...Základem není zbavit se komfortu u čezu ale zbavit se čezu jako komfortu který nepotřebujete. Existuje mnoho alternativ lacinější energie od minimálně 10 dodavatelů kteří stojí za přechod a úspory jdou k tisícům ročně...Je potřeba nebýt hloupý a nechat si spočítat co skutečně můžete a co musíte a co nesmíte. Po sedmnácti letech práce u energetiky je jasné že tu něco není pro lidi...Milovaný čez už není česká firma už nepatří a nepracuje pro český národ. Naopak stali jsme se jeho mlejnicí na peníze. A bylo by super aby se konečně lidé rozhoupali a začali ve velkém tuhle firmu s úsměvem opouštět.....čím dříve tím lépe pro vaše peněženky a pro tuhle zemi...to samé u plynu a RWE.

Anonym 25.1.2010 23:14  1%    +  -

jsou to jen a jen naše poctivé české zákony a ty musíme respektovat všichni ! ! ! TAK JEN PLAŤTE A NEKECET ! ! !

reagovat .jana. 24.1.2009 7:16  46%    +  -

janicka1: EON má už jen telefoní linky a platí se sazba v místě bydliště. Už nemají pobočky a mě to příjde lepší. Když jsem je potřebovala tak nebyl problém. Jsem s nimi spokojená.

reagovat janicka1 22.1.2009 21:28  100%    +  -

a co EONi? ti mají taky něco podobného?

reagovat luxy 22.1.2009 16:09  100%    +  -

jajulina: pozdě ale přece v pondělí tam pojedu, stejně musím změnit ten účet a po telefonu už s nima nic vyřizovat nebudu. chci papír do ruky

reagovat jajulina 22.1.2009 15:55  19%    +  -

luxy: no, jo, no---pozdě!

reagovat luxy 22.1.2009 15:30  100%    +  -

jo a teď na to koukám a mám comfort

reagovat luxy 22.1.2009 15:28  100%    +  -

tak jsem dneska byla na čezu. byli tam jenom do dvou a zítra do dvanácti, tak až v pondělí. a taky mi dneska poslali vyúčtování. vrací mi 230,-. mohlo to být 380,-. parchanti

reagovat jajulina 20.1.2009 16:07  19%    +  -

kasi: drsný, co na to napsat...

reagovat luxy 20.1.2009 7:46  96%    +  -

jjannica: já už s nima nic po telefonu řešit nebudu. vloni mi operátorka změnila způsob platby inkasa, č.ú., ale už nepotvrdila změnu a za dva měsíce jsem přišla domů a nešla elektrika. takže možná volání zadarmo, ale naprosto k ho*nu

reagovat bábrle 19.1.2009 23:07  100%    +  -

jajulina: Taky si radši na Čez dojdu a vyřídím všecko hnedka na místě.

reagovat jajulina 19.1.2009 21:13  19%    +  -

jjannica: to já si klidně raději dojdu na čez osobně, mám zkušennost, že operátorka to špatně zanese-můj požadavek---a pak jsem se velmi divila..

reagovat Lidkatřiděti 19.1.2009 20:55  51%    +  -

My jsme k ČEZu přešli po té co manžel spočítal,že ušetříme na elektrice přes 2500kč.Byli jsme u E.onu.

reagovat bábrle 19.1.2009 20:22  100%    +  -

mája a 4 špuntíci: Tvrdili mi,že hovor je zpoplatněný 30Kč/1 min. Když mi nezblbnou vyúčtování,tak si s nima nepotřebuju o ničem povídat,mám novou smlouvu už rok

reagovat bábrle 19.1.2009 20:20  100%    +  -

Ilona: Je to pravdivý hoax,běhal po internetu už vloni,od té doby mám změněný tarif.

reagovat mája a 4 špuntíci 19.1.2009 20:19  33%    +  -

Ilona: četla jsem to na těch stránkách a rozumim tomu že oni se snaží ten e-mail roznést na kopytech ale v podstatě potvrzují co je v něm napsáno, že si můžu změnit ten Comfort na Basic a ušetřit tím těch 150 kč které by jinak dostala ČEZ.

reagovat Ilona 19.1.2009 20:15  100%    +  -

mája a 4 špuntíci: to fakt nevím, u čezu nejsem, jen jsem si všimla, že je to hoax.

reagovat jajulina 19.1.2009 20:11  19%    +  -

mája a 4 špuntíci: měla by být zpoplatněna jako místní hovor

reagovat mája a 4 špuntíci 19.1.2009 20:10  33%    +  -

Ilona: a jak je placená ta linka? nebude mě hovor stát xdesítek korun?

reagovat Ilona 19.1.2009 19:44  100%    +  -

Mrkni sem http://www.hoax.cz/retezove-emaily/cez-je-filuta---tarif-comfort/

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: ČEZ a jejich tarify-víte o tom, vůbec???
Diskusi založil(a): jajulina
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si