Šeltie a kolie

Ahoj,
máte doma také někdo toto úžasné plemeno? Máte webovky? Pokud ano, šup sem s nimi!
Najde se tu někdo z libereckého kraje, ať už s pejskem šeltie či jakýmkoliv jiným?? Rádi poznáme nové kamarády na společné venčení.

http://www.elne.estranky.cz/
29.1.2009

Diskusi založil(a) 29.1.2009 elfka7

reagovat elfka7 3.3.2010 1:26  5%    +  -

Eviicka:
tak zase po delší odmlce ahoooj
No jo, ty víkendy asi nic, máme cvičáky a já školu.. Tak nějaké ty prázdniny.. Zřejmě asi letní, jak to tak vidím Co ty na to?
A kdy je ta výstava v Hradci? To bysme mohli přijet..
Nn, my teď nějak nic nechystáme, max. se pojedem někam podívat, to se ale musím dohodnout s kámoškou, která chce vystavovat svý hafany... Počkám, jak City zmohutní, snad a pak až něco podle toho.. A když ne, tak se budem věnovat i nadále agi...
No a co vy, jakpak se máte? Ještě je u vás sníh?

reagovat Eviicka 11.1.2010 0:41  19%    +  -

elfka7: jo o setkání přemýšlím, já mám čas jenom o víkendech (anebo o prázdninách ), jarní jsou u nás první týden v únoru, ale to se asi budeme stěhovat. Ráda se pojedu podívat i na nějakou akci, ale chce to asi teplejší počasí. Plánujete teď něco? Mě občas chytne chuť někam vyrazit, pak ji ale přeměřím, zjistím, že to nemá asi cenu a přestane se mi chtít. Určitě ji ale přihlásím na jaře alespoň na krajsou výstavu v Hradci Králové, to zase jo. Nebudete chtít přijet taky? Přespání nebude problém

reagovat elfka7 15.11.2009 21:45  5%    +  -

Eviicka: b
Ano, ano, nám houška drží Jak je veliký ti nepovím, až příjde kamarádka, tak ho musím změřit s její pomocí. To bude přesnější. Chtěla jsem ho nechat přeměřit v Pardubicích, paní jsem se ptala, ale pak se tam přihrnulo hafošů, že nebyl čas... A co Sam?
Jinak, sejít se můžeme třeba v Hořicích nebo někde poblíž. Nám nevadí někam dorazit, alespoň si uděláme výlet. Klidně i v týdnu, kdybyste měli čas. Nebo to necháme na nějakou akci, jak budete chtít
Cityho bych také chtěla nechat uchovnit, tak uvidíme..

reagovat Eviicka 30.10.2009 1:52  26%    +  -

elfka7: Díky za pochvalu, staré webovky dělal přítel jen provizorně, tady už umím i něco já, tak se snažím pravidelně aktualizovat. Odkaz vůbec nevadí - naopak, já už tam váš mám :-).
No ouška drží zatím bez problémů, uvidíme co s tím udělá hárání (u fenek se prý mohou postavit díky hormonům). Jinak já si na povahu nemůžu stěžovat, i pubertu jsme přežili . Citíkovi ouška drží? A jak je veliký?
No srazík určitě, i když díky té dálce by to chtělo asi vymyslet a sejít se na nějaké psí akci. My se teď do vánoc nikam nechystáme, máme skoro každý víkend něco. Pak se uvidí. Nevím, jestli budu jezdit na výstavy, ráda bych ji přihlásila, ale když vím, co to všechno obnáší, tak najednou se mi do toho moc nechce - učit ji chodit, stát, koupit předváděčku a tak. Ale určitě plánuju zajet na nějakou bonitaci, kde ji nechám přeměřit, ať vím, jestli by vůbec mohla do chovu a podle toho pak uvidím.

reagovat elfka7 27.10.2009 16:02  5%    +  -

jéé, koukáme, že jste dělali nově webovky. Paráda! Moc hezký!

reagovat elfka7 27.10.2009 15:50  5%    +  -

Ahojda,

to je stejně paráda, jak se ty šeltičky rychle učí nové věci, viď? My teď hlavně trénujeme poslušnost. Předtím jsem byla nemocná, tak nějak vše šlo stranou, tak se to snažím dohnat tak nějak...

Ta fotečka Seminky ve vaně - to je pěkný, stejně tak ta první. A ouška drží, drží?

Také se k vám musím přijít podívat na webík!

Ta příhoda je dobrá Vzorný příklad pro štěňátka Ale to je tak vždycky, jediná louže, bahno široko daleko a to by nešlo, aby to hafani nevymetli Zákon schválnosti.. Hlavně, když pak člověk potřebuje jít mezi lidi...

Jinak, co někdy podniknout srazík?

Hodím si tvůj webík do odkazů, ju?

reagovat Eviicka 9.10.2009 19:57  17%    +  -

Tady je důkaz:

reagovat Eviicka 9.10.2009 19:56  17%    +  -

Jo a ještě jeden zážitek, nejdříve napíšu, jak si Seminka hrála před měsícem se dvěmi štěňátky (boxer a staford). To bylo tak, Seminka si hraje, hraje a najednou zaběhne do příkopu, kde je jediné bláto široko daleko a štěňata za ní. No a dnes jsme na stejném místě potkaly pětiměsíční parsonku. Holky si hrály a hrály a já si vzpomněla na tu příhodu, tak to paní vyprávím a v tom to moje zvíře se rozhlédne a šup do bláta a štěně samozřejmě za ní . Opět stejně jako před měsícem jsem spěchala do města a musela ještě koupat psa a navíc se za něho stydět když jsem s ní šla domů, tak jsem raději obešla panelák, aby sousedka neviděla, co to vedu domů

reagovat Eviicka 9.10.2009 19:34  17%    +  -

elfka7:
Jinak se musím pochlubit, že už skoro měsíc nám drží ouška bez žvýkaček. Tak snad vydrží

reagovat Eviicka 9.10.2009 19:28  17%    +  -

elfka7: Ahoj, tak Seminka se mi krásně ochlupatila, už je to dáma (ale občas se chová jak mimino ). Zkoušíme s ní pořád nové a nové cviky, jednou možná někde něco zatancujeme. Jinak s ní nic jiného nedělám, vychovala jsem z ní pěkného gaučáka dám sem fotku, jak vypadá. A co vy? Musím vám mrknout na stránky :-), já ty svoje teď aktualizovala, ale ještě tam mám na nich spoustu práce

reagovat elfka7 17.9.2009 16:55  5%    +  -

Jj, koukala jsem pak, že to psala Blanka:)

To je zákon schválnosti, ale však ona si zvykne, jestli na nějakou tu výstavu ještě půjdete. Určo ještě něco zkusíš, co myslíš?

Jinak Pardubice byly super, škoda, že jsi nejela, ale tak příště nebo na nějaké jiné. Jj, získali jsme VN3 a teď na Krajský v Liberci VN1, tak uvidíme, co bude dál.. Taky jsem měla strach, že se tam City zabejčí a nehnu s ním. Chůze celkem v pohodě, tej postoj potřebujeme trénovat. Ale taky, když se nikdo nedívá, stojí pěkně...

Hlavně ale, aby hafani byly zdraví, to je to nejdůležitější!

A co jinak, jakpak se máte a co nového?

reagovat Eviicka 6.9.2009 11:56  26%    +  -

Tak jak se Ti líbilo v Pardubicích? Prý jste dostali VN3 - to je stejný výsledek jako Saminka, jsem zvědavá na celkové výsledky. Teď trochu lituju, že jsem se nejela podívat, ale fakt se mi to nehodilo

reagovat Eviicka 25.8.2009 17:36  26%    +  -

elfka7:
Tahle věta měla být až na konci - nějak jsem to posunula:

"ale zatím trénujeme jenom jednou dvakrát denně pár (10-20) metrů."

reagovat Eviicka 25.8.2009 17:35  26%    +  -

elfka7: O výstavě psala Blanka na lidech. No když jsme byli na výstavě v červnu tak to byla hrůza, vůbec nechtěla jít - hrozně táhla. Byla totiž vedle z toho velkého množství psů pohromadě a celkově z prostředí, a pak mi tam ještě udělala loužičku (bylo to venku na trávě), no teď se tomu směju, ale tenkrát jsem se fakt styděla, protože ty zbylé dvě feny šly moc pěkně. Když už byla posouzená a rozhodčí posuzoval ty další feny a nedíval se, tak vydržela krásně stát v postoji
, ale zatím trénujeme jenom jednou dvakrát denně pár (10-20) metrů.
no my neagilitíme a asi ani nebudem, cvičáky máme docela daleko a navíc se cvičí v době, kdy jsem v práci, takže mám šeltii mazlivou
chůze u nohy docela jde, vypadá že už chápe, co po ni chci, jen to jako puberťák zkouší, jestli to fakt myslím vážně

reagovat elfka7 25.8.2009 0:13  5%    +  -

Ahoj,

omlouvám se, nějak jsem tu zas dlouho nebyla!

Moc hezký fotečky Samanthy!!!!

A co Tatry? Dobrý?

Na lidech jsem teď taky nějak nebyla. Tam někdo psal, že jedem do Pardubic? Nevím, nevybavuji si, že bych tam psala něco já. To určo ne To by bylo prima, kdybyste se tam ukázali! Ráda vás poznám!! Snad ti to výjde..

Proč myslíš s tím chovem? Kvůli výšce?

No joo, roste, roste, i když mě se to zas tak moc nezdá, když ho vydím každý den, to spíš vždycky posoudí naávštěva..... Zrovna jsem koukala na fotečky, když jsme si ho přiveli a na ty aktuální... Agility běháme, ale na zahradě, takže to spíš zatím zkoušíme..

A co nového u vás? Jak jde chůze u nohy? Agilitíte?My to také trénujeme, ale spíš větší hrůzu mám z výstavy z postoje. A vůbec celkově z výstavy. Nikdy jsem nevystavovala, tak mám z toho nervy..

Jasně, určitě to pro něj bylo lepší, než aby se trápil. To samé jsem říkala u Elfika...

reagovat Eviicka 10.8.2009 15:18  43%    +  -

reagovat Eviicka 10.8.2009 15:14  42%    +  -

reagovat Eviicka 10.8.2009 15:06  42%    +  -

Tak už jsme zpátky , na lidech jsem se dočetla, že jedete do Pardubic. My přihlášený nejsme, ale doufám, že se tam dostanu alespoň na podívání se.

reagovat Eviicka 2.8.2009 21:48  40%    +  -

elfka7: No a jinak balím do těch Tater - tak pak dám vědět, jak jsme to zvládly

reagovat Eviicka 2.8.2009 21:47  40%    +  -

elfka7: Tak stanování úplně v pohodě, jen si v miniaturním stanu se všema věcma lehla vždycky tam, kde se to nejméně hodilo teď jsem řešila, jestli pojedeme na klubovku do Pardubic (5.9.) - uzavírka je 7.8. a my zítra odjíždíme i se zvířetem vlakem do Tater, tak jsem se na to vykašlala, navíc, toho pátého už něco mám, pak stejně s ní asi do chovu nebudu moc jít, tak se nebudu stresovat. Ale výstava to bude asi zajímavá - takový velikánský sraz šeltií, uvidím, jestli mi to vyjde se jet alespoň podívat. Nepřihlásíte se? A jak Citík roste? Už běhá agility? No my se máme fajn, teď jsem ji začala učit chodit u nohy - umí už spoustů blbostí a kraviny, a tenhle důležitý povel jsme ještě nedělaly.
Jinak afgánek se dožil 9 let. celý život byl zdravý a pak to šlo rychle, přestaly mu fungovat zadní nohy, veterinář měl podezření na rakovinu - pak se mu jedno odpoledne asi zastavilo srdíčko, štěknul a umřel. Je to sice smutný, ale na druhou stranu, lepší než aby se trápil - zkrátka aristokrat, uměl i důstojně odejít

reagovat elfka7 21.7.2009 13:10  5%    +  -

Eviicka:
Jsem zapoměla nějak napsat.. Ta skleroza..
Sice jsem teda nebyla pod stanem, ale v chatce.. Ale vyjít se ven pořádně nedalo..

reagovat elfka7 21.7.2009 13:08  5%    +  -

Eviicka:

Pěkné jméno A kolika let se dožil?

Tak pak napiš, jak dopadlo stanování. Já byla na jednom srazíku od pátka do neděle a ještě, že jsem psy nebrala, tam se nedalo chodit, jak bylo všechno promáčený a louže jek něco

Dneska si hafani užili trochu agilitění, tak spí jak zabitý.

A co u vás nového?

reagovat Eviicka 15.7.2009 15:39  41%    +  -

elfka7: Jmenoval se Platon - ale říkali jsme mu Tony - tak nějak jsme škrtli to Pla - a přidali y. Sam má teď něco mezi 38 a 39 cm v kohoutku a váží 8,5 kila. Zítra s ní jedeme na pět dní pod stan, tak jsem na tio zvědavá - no spíš z toho mám strach, ale snad to zvládneme

reagovat elfka7 5.7.2009 12:29  5%    +  -

Eviicka:
No krasavec!! Jak se jmenoval?

A kolikpak Sam váží? Nj, to výškové rozmezí mezi fenkou a psem je malé, ale co naděláme..

City? Roste před očima Jéé, no vyvádět toho umí. S Nellčou jsou dokonalá dvojka. A kočičky přímo zbožňuje - takže doma je má natřikrát. Jinak "sedni" a přivolání zvládá dobře, zbytek pilujeme.. A co vy, jak jste na tom se cvičením povelů?

reagovat Eviicka 24.6.2009 23:38  74%    +  -

elfka7: Jinak nevím, jestli ji měřím dobře ale mezi 37,5 a 39 cm - max. může 38 cm, ale nějak mi to nevadí. Hlavně že už snad růst přestala, protože už se nevešla skoro na klín a vodítko máme jen na psa do 12 kg
uvidíš jak City, šeltie přerůstají často - hlavně psi, přijde mi že je tam malé rozmezí, psi mají jen o centimetr a půl být vyšší než feny (feny 35,5 a psi 37 cm - tolerance 2,5 cm). Jak chodím i na lidi.cz, tak tam má docela dost lidí přerostlého pejska - geny kolií, které přikřížily se projevují.
A jak City roste? Co už umí vyvádět?

reagovat Eviicka 24.6.2009 23:34  74%    +  -

reagovat Eviicka 24.6.2009 23:33  74%    +  -

reagovat elfka7 24.6.2009 20:06  5%    +  -

Eviicka:

No kdyby takhle stál i City

reagovat elfka7 24.6.2009 20:05  5%    +  -

Eviicka:
Jéé afgána.. Nemáš nějakou fotečku?

A kolik Sam teda měří?

reagovat Eviicka 8.6.2009 23:41  52%    +  -

elfka7:
takhle stála, když ji rozhodčí nesledoval

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šeltie a kolie
Diskusi založil(a): elfka7
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si