Bobath terapie

Pro maminky dětí, které se stejně jako já rozhodly cvičit místo vojtovy metody Bobath terapii. Pojďme si poradit, vyměnit zkušennosti, povzbudit se, případně také pochlubit úspěchy. Jak se říká, víc hlav víc ví.
8.2.2009

Diskusi založil(a) 8.2.2009 Filipina

reagovat wiwenka 3.12.2009 7:56  100%    +  -

DM
Vánoční joker se slevou 25%
Milí zákazníci,
užívejte si bezstarostný advent a krásné vánoční svátky. dm pro vás připravila vánočního jokera se slevou 25%.
Poukaz obdržíte navíc ke každému uplatnění dm active beauty bodů na active beauty terminalu v období od 18.11. do 29.12.2009.
Vánoční joker vám umožňuje získat slevu 25% na vámi vybraný výrobek a je možné jej uplatnit po celé České republice. Nevztahuje se na sortiment Tchibo a nákup dárkových poukázek.
Dvakrát více bodů!
Dalším vánočním bonusem, který pro vás dm připravuje je možnost získat dvakrát více bodů za váš nákup.
Od 2.12. do 29.12.2009 obdržíte za každý nákup dvakrát více bodů.
Neváhejte! Nakupujte, získávejte rychleji své výhody a šetřete při nákupu!
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/ab/svetvyhod.html?m=3&s=3.1&id=100

...a ještě mi došla poštou dm vánoční obálka je tam dost kuponku na ruzdné věi slevy dárky/holící strojek...../tak ty kuponky s toho dopisu nabízím nevyužiji je ,jen tu slevu 10 proc.využiji.tak kdyžtak pište

reagovat Filipina 29.6.2009 9:04  23%    +  -

mikyna: Ahojky, naprosto s tebou souhlasím! Se vším co píšeš. Malá se také narodila o měsíc dřív, vlastně máme stejně staré děti (ale tuším, že jsme si my dvě i psaly jako těhulky, ne? ), 3. července bude mít 10 měsíců, tzn. 9.
Na plavání, kam chodíme, jedna paní "cvičitelka" cvičilavojtovku. Když zjistila, že chodíme na bobatha, hrozně nás chválila. Říkala mi, že prý není pravda že vojtovka nebolí, právě naopak, jenže těm maminkám musí říkat, že tomu tak není, protože by jim tam nechodily. A taky potvrdila, že děti, které s maminkama cvičí vojtovku, k nim pak nemají tak silný citový vztah a jsou výbušnější, přesně jak píšeš.
Takže u nás zvítězil bobath, i když na něj jezdíme z Přerova do Vyškova, tzn. 1 hodinu cesty.
Cvičíme od 6 měsíců, nedávno jsme skončili.
U nás toho bylo víc, nezvedala se na ručičkách tak jak měla, pak se nepřetáčela, neplazila se...
Ty ručky zlobí pořád, ale spíše než že by nevěděla jak s nima bych řekla, že je to tou její tloušťkou, je to takový malý špekounek Ale přetáčení jsme zvládli a už se začala i plazit, tak jsem moc ráda.
Na to přetáčení jsme měli cvik, kdy vleže na bříšku jednu nohu natáhneme a druhou pokrčíme a dáme ji přes tu druhou aby přes ni měla kolínko na zemi, jednou rukou jí zpevníme záda, druhou vsuneme mezi nohy na bříško a ji to nutí makat. Malá vždycky chvilku čučela co se to po ní chce a pak to udělala.
A bobath je spíš o správném zacházení než o cvičení, nemusíš cvičit striktně několikrát denně jako u vojtovky, je tio podle nálady a správném přístupu, ty s malou nevědomky cvičíš třeba 8x denně a cvičení už je třeba jen způsob, kterým ji oblékáš, vysvlékáš, atd...
Na nic netlačíš, nikde ji nemačkáš, nic ji nebolí. Já bobatha vřele doporučuju, nám opravdu moc pomohl.

reagovat mikyna 28.6.2009 20:49  5%    +  -

Ahoj, moje holčička Káj je taky o měsíc dřív. Je jí 9 měsíců, takže motoricky 8. Je to trochu řízeček, měří 86 cm a váží 12.5 kg. Bohužel se stále nezvládá přetočit ze zad na bříško bez pomoci, takže zítra jdeme k nám v Mostě na neurologii (bože pomoz mi tu neuroložku nepraštit, je prý příšerná) a ta nám dá doporučení na fyzioterapii. JENŽE já odmítám cvičit Vojtovku. Prostě nebudu. V mém okolí ji cvičí naprosto každý, vážně nemám kolem sebe jedinou kámošku, která by necvičila s aspoň jedním ze svých dětí. Ano, je to skvělá metoda na rozhýbání, o tom není sporu. Nicméně jak to tak kolem sebe sleduju, z vojtěných dětí jsou vzteklí vzpurní téměř neurotičtí (promiňte ten výraz) spratkové. A kámošky tvrdí, že se to prostě stalo podle jejich názoru tou vojtovkou... Myslím, že existují i jiné šetrnější metody. Obzvlášť, pokud ditě není nijak těžce postižené a jde jenom o to trošku ho postrčit ve vývoji. Průšvih ale je, že tady v Mostě se patrně jiná metoda nepoužívá... :-( Ach jo. No zítra se dozvím víc a už vidím doktorku, jak bude "nadšená", až jí řeknu, že vojtit rozhodně nebudeme.

reagovat Filipina 12.2.2009 21:40  30%    +  -

danielado: U nás byl problém nedonošenost. Malá byla o měsíc dřív, takže je dost pozadu, v poloze na bříšku plachtila a měla pěstičky, zvedala se na bříšku místo na ručičkách. Pokroky vidím docela značné, ale bobatha moc lidí nezná a málokde se cvičí, takže hledám spřízněné dušičky hlavně přes internet.

reagovat danielado 11.2.2009 9:41  94%    +  -

Ahoj, i my cvičíme Bobatha, už asi 4 roky. U nás to nebylo o výběru, ale Vojtovka nám nikdy neseděla a navíc už teď dceru u Vojty ani neudržím.
Nevím, jaké máte problémy, ale u tak malého dítěte bych cvičila obojí.

reagovat Filipina 9.2.2009 9:38  27%    +  -

Ahoj lidičky, kdo se ke mně přidá? My cvičíme od poloviny ledna, malá má pět a půl měsíce a nemůžeme si bobatha vynachválit. Jen je nevýhoda to, že se necvičí v každým městě aže musíme dojíždět.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Bobath terapie
Diskusi založil(a): Filipina
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si