DŘEVOSTAVBY

MÁTE ZKUŠENOST S TOUTO FIRMOU? JE CENA OPRAVDU KONEČNÁ (ZDÁ SE MI NÍZKÁ V POROVNÁNÍ S JINÝMA FIRMAMA)?

9.2.2009

Diskusi založil(a) 9.2.2009

reagovat Marítko 24.9.2017 20:46  5%    +  -

Andrejjkaa: Velmi solidní firma je dřevostavby my home. Postavila nám baráček během ani né za půl roku. Asi jediné co, tak byla prasklá taška na střeše. Ale byly velice ochotní a výměnu udělali bez řečí.

reagovat kajaha 23.6.2017 17:14  5%    +  -

Přidávám se s dobrou zkušeností, máme od nich čerstvě postavený domek. Než jsme se rozhodli, prošli jsme spoustu tipů. Nakonec zvítězil úžasný přístup ke klientovi.

reagovat Andrejjkaa 18.6.2017 10:45  5%    +  -

Uvažujeme o novém domku a chtěli bychom dřevostavbu, má někdo zkušenost, tip na solidní firmu?

reagovat doubleteam 9.8.2009 13:53  7%    +  -

Máte někdo zkušenost s firmou MS-Haus?

reagovat Tomik 14.5.2009 12:10  1%    +  -

Ceny u firmy Lignia jsou nízké z důvodu použití vybavení v nejnižší cenové kategorii (sanita, betonová střešní krytina, pl.podlahy, apod.). Cena nezahrnuje připojení na sítě a není v ní započítána cena za základovou desku s hydroizolací. Když tohle všechno připočtete, už Vám dům od Lignie nebude připadat tak extra levný. Pokud si firmu pohlídáte, budete mít i tak relativně kvalitní dřevostavbu za přijatelné peníze. Nejsou to zloději, co by vám utekli s pěnezi, ale jestli si myslíte, že seženete v ČR v současné době seriozní stavební firmu, tak vám přeji hodně trpělivosti. Mám RD od Lignie a znám další 3 lidi, kteří v domě od nich bydlí cca 5 let. Zatím jim to na hlavu nespadlo. Tak žádnou paniku. Ale při výstavbě hlídat, hlídat, hlídat. Tak jak všechny firmy.

reagovat Bodlinek 5.4.2009 22:51  18%    +  -

Máte někdo zkušenost s bydlením v dřevostavbě? Zajímalo by mě, jak je to s akumulací tepla. Hlavně v parném létě. Zda tam není brzy vedro na padnutí a v noci naopak chladno? Nebo je to v pohodě? Uvažujeme o dřevostavbě. Spatřuji na ní spoustu výhod, tohle je zatím jediné, čeho se obávám. Velké vedro a velkou zimu nemusím.

reagovat zahr 11.2.2009 13:38  23%    +  -

Danča-222: Ahojky,výrobky jsou má vlastní práce.Taková zábavy při MD :-)
V dřevostavbě bydlíme od září,cena 2,5mil s tím,že jsme si dodělávali obklady.
K těm cenám obecně- hodně se to liší.Ne,že bych byla takovej odborník,ale dost se o to zajímáme.Nechtěli jsme si nechat postavit neco,co mi vydrží 5let a tak jsem hodně šmejdila po netu a vyptávala se.Narazili jsme i na firmu,která nafoukává mezi OSB desky drcenej polystyren bez rámové konstrukce :-(

reagovat Danča-222 11.2.2009 13:08  19%    +  -

zahr: ahoj dívala jsem se do galerky,máš nádherné výrobky,děláš je sama,nebo je dělá někdo jiný?Ale moc se mi líbí,nádhernéa můžu se zeptat,jak dlouho bydlíte v dřevostavbě a na kolik asi vyjde?Díky moc

reagovat Danča-222 11.2.2009 13:03  19%    +  -

ahojki,chtěla jsem se zeptat kdo bydlíte v dřevostavbě,nebo ji stavíte,jaké má výhody a nevýhody oproti domu z cihel,vím,že u nás teprv dřevostavba začíná a tak lidi víc důvěřují cihle,ale přesto by mě zajímalo,zda je třeba v dřevostavbě více či méně teplo,jak v domě z cihel a na kolik přijde takový menší přízemní domek stavěný firmou,nebo svépomocí,děkuju moc

reagovat Kat34 10.2.2009 20:07  42%    +  -

zahr: budu se těšit na fotečku domečku! Nám firma vymalovala bíle, mají to ve standartu na klíč, kuchyň necháme asi bíle a ostatní místnosti bychom chtěli vždy jen jednu stěnu barevně, co vím, tak dcera chce růžovou, synek asi zelenou, v ložnici chci modrou a v obýváku ještě nevím.

reagovat zahr 10.2.2009 20:05  22%    +  -

Jana18: Vodu ohřívá taky ten kotel,v létě bude ohřívat elektrika.
Jinak pelety jsou válečky o průměru 6-8mm.Dělají se dřevní,slámový,ze šťovíku.
Jsou to v podstatě piliny+pojivo,lisuje se pod vysokým tlakem.Tím se docílí vysoké výhřevnosti,minimum popela.

reagovat zahr 10.2.2009 20:02  22%    +  -

Jana18: Udává se,že se protopí 4-8tun/rok dle velikosti objektu a zateplení.Bohužel,Ti to zatím nemůžu říct přesně,topíme tím první zimu.Kotel je v podstatě ve zkušební době :-) Tak uvidíme.
Dřevo pokud si ho pujdu sama vytěžit určo vyjde levneji,ale třeba pro dřevozplynujicí kotle ho musís nechat 2 roky vyschnout,aby ten kotel topil efektivně.

reagovat Kat34 10.2.2009 20:02  42%    +  -

Jana18: když mluvíš o plynu, tak mamka mají doma plynový kotel i sporák a platí snad 60 tis. ročně takže 5 tis. měsíčně, to je síla. Proto jsem ráda že tam kde stavíme není plyn, elektrika je taky drahá ale co to půjde budeme topit v krbovkách s výměníkem, sama nevím na kolik si mám dát zálohy na elektřinu.

reagovat Jana18 10.2.2009 19:58  17%    +  -

zahr:
a dřevo levněji nevyjde? Tohle co máš jsou nějaké brikety?

reagovat Jana18 10.2.2009 19:58  17%    +  -

zahr:
to já nevím, bydlím u rodičů. Vyúčtování ještě nedošlo. Pak ti napíšu. Ale 4500 se mi zdá hodně. Vodu ohřívate elektrikou?

reagovat zahr 10.2.2009 19:51  22%    +  -

Jana18: A kolik pak doplácíš ? My máme bohužel špatnou zkušenost z JMP,takže jsme znovu do plynu nešli.

reagovat zahr 10.2.2009 19:49  22%    +  -

Kat34: Bydlíme od září,fotku nějakou pohledám.Manžel to taky všechno fotil.
Akorát nemáme ještě vsechno vybaveno.Je spousta míst,kde vůbec nevím co dát.Jak to trošku oživit,máme všude vymalováno na bílo a je to takový smutný,studený.
Dětský pokojíky řeším většinou v Ikei,je to relativně za málo peněz a pokud holky něco zničí,tak to tak neva :-)
Taky máme plovoučky,ale nevím,jestli to byla nejzdařilejší volba.Malé (14měs) to hodně klouže a je z toho nejistá.Takže počítám,že nejaký koberce budeme dokupovat.

reagovat Jana18 10.2.2009 19:47  17%    +  -

zahr:
to vycházi 4500 za měsíc. To se mi zdá hodně. Co je na tom výhodné? My máme barák 6+1 a za plyn platíme měsíčně 3tis.

reagovat Kat34 10.2.2009 19:44  42%    +  -

zahr: já vím já bych to doma nemusela, jsem ráda že si vzala jedna paní k ježíšku našeho zakrslýho králíka, teď už máme jen rybičky, ale stejně asi i manžel bude chtít jednou nějakýho psa - hlídače u baráčku. Jak dlouho v dřevostavbě bydlíte a fotečku nemáš?

reagovat zahr 10.2.2009 19:39  22%    +  -

Kat34: jo,jo dřevostavbu.
S těma pejskama je to těžky,já jsem jednoho vyvdala a druhýho jsme se pořídili o tři roky pozdeji.Manžel a tchán jsou myslivci,takže je cvičili,venčili,.....ale jen chvíli.Ted je mám plně na starosti já a k tomu dvě malý křepelky.Velkej pes je krásnej,ale mám to spoustu nevýhod.Naši váží 35kg a když mi toho staršího srazil zfetovanej na motorce,tak jsem s ním nehla.To nehybný tělo bylo děsně težky.Je problém i s koupáním,sama je do vany nedostanu.
Už jsem se zařekla naposledy dva psy a tak velký.Tím Tě nechci nijak zrazovat z koupě mazlíčka.

reagovat Kat34 10.2.2009 19:22  42%    +  -

zahr: jsem blbá asi dřevostavbu, když jsme na diskusi o ní, že jo.

reagovat Kat34 10.2.2009 19:22  42%    +  -

zahr: no právě, děti chtějí labradora ale kdo se pak o něj bude starat je jasný. A vy máte domek z cihel, ytongu nebo dřevostavbu?

reagovat zahr 10.2.2009 19:17  22%    +  -

Kat34: Psi jsou sice krásní,ale je to náročný.Jsou moc velcí a dva :-)
Máme ten kotel na peletky a v kuchyni s jídelnou jeste krbovky.Tam jsme topili jen párkrát.
Peletky stojí z velkoskladu asi 2,9Kč/kg. Samozřejmě v Hornbachu stojí až 5Kč/kg.Bereme to po tunách.Protopí se tuna až 1,5t/mes.Podle toho kolik je stupnu venku,stalo se nám,jak ted bylo venku 8 C,tak kotel tak ubral,až automaticky vyhasnul.

reagovat Kat34 10.2.2009 18:46  41%    +  -

zahr: takže máte jen kotel na ty peletky? Na kolik ty peletky výjdou třeba na jednu zimu? My budeme mít el. kotel a krbová kamna s výměníkem.

reagovat Kat34 10.2.2009 18:45  41%    +  -

zahr: máte moc krásné psy, děti chtějí taky ale až bude plot. Máš taky nějaké fotky domku? S těmi peletkami nemám vůbec zkušenost až tady na diskusích jsem se stím setkala.

reagovat zahr 10.2.2009 18:31  22%    +  -

Kat34: Už jsem Ti galerku prošmejdila.Domeček je moc peknej a dle mých zkušeností,je to odpovídající cena.
My máme kotel na peletky,sice byla vyšší vstupní investice,ale je to super.Kotel topí na 25%.Máme 5+1,dvě koupelny a krasně to vytopí.
Jen jsme museli vyhradit dost místa na skladování 15kg pytlů na pelety.

reagovat Kat34 10.2.2009 18:16  41%    +  -

zahr: Mrkni do mé galerky, je tam dům i naše začátky a jak pokračujeme. Staví nám firma na klíč ve východních čechách a je to dvougenerační dům s dvěma vchody - babička má takový apartmán 2 + 1 my dole koupelnu, technickou místnost, kuchyń s obývákem a nahoře větší koupelnu, ložnici a dva pokoje. Dům vychází na klíč 2,7 mil., ovšem s daní to vyskočí na 2,9 zhruba. Firma udělala komplet a to vše je ve standartu nabídky - základovou desku, hrubou stavbu s perlinkou (na jaře bude ještě žlutá fasáda), okna, vchodové dveře, střechu KM Beta, komín, okapy, přístřešek, koupelny, dlažby, plovoučky, interiérové dveře, bojler, el.kotel, deskové radiátory, přípravu pro krbová kamna. Kuchyň jsme si nechali dělat sami ta ve standartu nebyla, jen obklady k ní.

reagovat zahr 10.2.2009 17:41  22%    +  -

Kat34: Můžu se zeptat kolik Vás domeček stál a co bylo v ceně ?

reagovat Kat34 10.2.2009 17:24  41%    +  -

My se budeme do dřevostavby stěhovat co nevidět, takže ráda bych přidala taky nějakou zkušenost, ale zatím jsem v napětí, ale kamarádka v ní bydlí asi dva roky a maximálně nadšená.

reagovat zahr 10.2.2009 13:51  21%    +  -

nikola-12: Jasně,pojď přidat svoji zkušenost s dřevostavbou :-)

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: DŘEVOSTAVBY
Diskusi založil(a):
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si