GRANULE PRO PSY

Pojďte si navzájem poradit, čím je nejlepší krmit naše pejsky.
10.2.2009

Diskusi založil(a) 10.2.2009 Juu

reagovat Andatra 21.8.2020 10:42  5%    +  -

Radůza: máš pravdu.. když jsme byly v bytě tak to bylo něco, tam snad každý druhý byt měl pejska ale i velkýho a to teda musí být peklo jak píšeš.. no co se týče toho krmiva tak jsme tedka na optimanova od juka.. zkouseli jsme i ty komercni krmiva ale tam to slozeni neni nic moc :(

reagovat EllaN 18.8.2020 8:42  5%    +  -

Krmila jsem Yoggies, ale teď uvažuju o přechodu na granule s hmyzem - ja vim, zni to divne, ale prý je ten živočišný protein srovnatelný s tím masovým. Zaujala mě značka Yora, jsem docela ekoteroristka a mají to celé pěkně podchycené :)

reagovat Kika80 11.12.2019 11:20  5%    +  -

Souhlasím, Brit je kvalitní krmivo. Mají velký výběr krmiva pro různé druhy psů.

Anonym 5.9.2019 20:22  1%    +  -

Já kupuji pouze tohle https://krmivo-brit.cz/cs/produkty/psi?brand=275666-brit-fresh-nov , psy mám jen na Britu už x let a jsem moc spokojená.

reagovat Jolka 28.11.2017 16:21  5%    +  -

Ahojte, krmí někdo granulemi TOTW? Jak je to s tou zprávou, že způsobují problémy s játry a další neduhy? Stalo se to někomu? Díky!

Anonym 14.9.2016 15:50  5%    +  -

viky.beckham: Kupujeme jen Orijen Adult 13 kg - https://www.covybrat.cz/nejlepsi-granule-psy/ a pejsek je spokojený, kupuje je i kamarádka, chutnají každému

reagovat Rommaanek 27.6.2016 21:32  5%    +  -

Poradíte pro psa krmivo s vysokým podílem masa? Co tak kdo kupujete?

reagovat BlueStar 10.1.2012 9:44  26%    +  -

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=23818&status=saveOK
Agility a agiliťáci

Anonym 26.2.2011 8:50  1%    +  -

Serpka: Dobry den, vase diskuse mne pobavily. Skoda, ze je nachazim po takove dobe. Ale kratce chci aspon rici: Psi nezrali miliony let zadne granule a tomu podobne vymyslenosti, ale maso a travu. Poslednich par stoleti neco od stolu. Granule jsou v postate absolutne neprirozena strava a psi maji po ni potize. At uz jakekoli. A nedavat psovi kosti je blbost. Krom stenete, sezere pes jakoukoli kost. Odjakziva davame psum jakekoli kosti! Za padesat letzpet si nepamatuju, ze by byl nektery pes nemocen a mel tezkosti z jidla: co dum da a masa! Kureci kosti bez vyjimky. Bavite se o prdeni psu , jejich alergiich atd. Nasi psi i psi znamych, kteri krmi stejne nikdy zadny alergie neznali a uz vubec ne na kureci. Ti vasi psi maji alergie z tech umele vyrabenych pomeji. Nasi psi jsou vzdy cely zivot zdravi,aniz bychom si museli pamatovat jmena vyrobcu podivnych konzerv. A bez dokupovani nejakych vitaminu. Kdyz pes zdrave zije a zere prirozenou stravu a ne umele smesi, je zdravy od prirody a nemusi se mu neco dodat. Samozrejme muzou byt vyjimky. Ale pes se stanespis alergickym po granulich, nez po prirode. Hezke casy preje Serpka

reagovat Jana0 14.8.2010 0:07  6%    +  -

Soňouch: abych se přiznala,tak já acaně prostě nevěřím..začínali na takových těch středně kvalitních řadách,které nebyly nic moc a teď se cpou do dělaní tzv.bio řady...no nevím...na mě ani to složení nezapůsobilo..ale mám pár známých,kteří jsou s tím spokojení...

A orijen? No vzhledem k tomu,že pes není výhradní masožravec tak jako třeba kočka,tak mě jejich procentuální složení masa přijde až dost..jsou psi,kteří s tím velkým množstvím bílkovin pak mají problém..navíc to není dobré pro všechny psy..všeobecně vysokoproteinová krmiva nesvědčí všem-je to velký zápřah na ledviny a třeba starší psi to moc dobře nezvládají...ale pokud sedí,tak fajn...každý pes je jiný a i sebelepší krmení nemusí vyhovovat každému..
Takže pokud člověk najde něco,co jeho psovi svědčí,tak je to úspěch:o) Jen ten dotyčný musí poznat,jestli je tomu opravdu tak:o)

A k tomu nadýmání..není to normální a nevěř lidem,kteří říkají opak...ano psi taky občas prdí,ale rozhodně ne tak často,aby si toho člověk všimnul...většinou je pravý důvod,že nedokáží zpracovávat to dané krmení,snědli něco,co jim nesedlo..a taky častěji ,,ucházejí" fenky,které právě hárají a nebo se hárání blíží:o)

Jinak já jako pamlsky používám tvrdý chleba,vařené maso nakrájené na kousíčky nebo zeleninu,ovoce..sušené maso a moje holky mají moc rády Candies a psí piškoty:o)
Taky kupuji sušené hovězí penisy,to když je potřebuju na chvilku zabavit:o))
A na čištění zubů jsou výborné plátky Orozyme-dávám jen jeden týdně a bohatě to stačí..orozyme dělá i pasty,má jí moje sestra,která má boloňáka a moc si jí pochvaluje...nemusí se s ní čistit,stačí když jí pes slíže,nebo jí namažeš podél zubů prstem po posledním jídle:o)

reagovat Soňouch 13.8.2010 8:53  7%    +  -

Jana0:
A jak teda s tou acanou a orijenem? všichni to dost chválí a nikde jsem se žádných negací nedočetla...jediné co novým řadám acany můžu vytknout je že se mi fenka osypávala i po 100% řadě bez kuřecích příměsí...po pacifice...to mě fakt zklamalo
nejlíp u nás dopadla orijen 6fish...ta se zdála dobrá, akorát masíčko je masíčko a granule potvora měla jenom jako nouzovku mezi jídlem

No my přiznám se že jsme na Proplanu začínali někde před těma 2,5 rokama...první štěně a žádné znalosti, ale pořád jsem to řešila a řešila a pak už valila oči co všechno jsme schopni dát psovi s dobrou reklamou
A skončila jsem u AG z jednoho hlavního důvodu, buldočci všeobecně hrozně prdí, nevím proč a spoustě lidem to příjde normální, mě ne. A náš pes po tomhle krmivu vůbec neprděl!!!

Já teď řeším problém s pamlskama...protože dřív nám nesmělo nic do domu s kuřecím či obilovinami, dostávali pouze sušené vnitřnosti a maso.
Teď mám dva zdravé psy tak si říkám že bych mohla rozšířit obzory, potřebovala bych odměnky malé kostičky nebo tak, apak něco na čištění zubů... co dáváte vy?

reagovat Jana0 13.8.2010 0:01  6%    +  -

Soňouch: no to mi povídej...já si vždycky říkám,jak ty chudinky na tom krmení asi musejí vypadat...a tuhle tam brala nějaká ženská velký balení Chapi pro štěňata,prý mají doma štěňátka,tak ať se mají dobře...a mě bylo uplně špatně:o/Proč si sakra ty lidi o tom aspoň něco nezjistí,proboha???Ale to je pořád dokola to samé,mohla by jsi to vysvětlovat celý svůj život a stejně by poříd byli tací,kteří by to absolutně nechápali:o(

No a s tou purinou,hodně si pohoršili,co přešli pdo firmu Nestlé...hlavně mám z důvěryhodného zdroje,že vše kupují na burzách a vždy jen to nejlevnější..takže pokaždé máš maso od někoho jiného,bůh ví jak vůbec prověřené apd. o dalších surovinách radši pomlčím...
Já jsem ProPlan kupovala naposledy před 5 lety,to to ještě šlo...pak jsem se ale začala více zajímat a došla jsem k názoru,že chci,aby moji psi dostávali jen to nejlepší..proto už mám jiná měřítka na výběr krmení:o))

reagovat Soňouch 12.8.2010 7:27  7%    +  -

Jana0: Tak s tím supermarketem to máme úplně stejně :) Je mě strašně líto těch psů...nesnáším už jenom jak ty granule smrdí!

mě by třeba děsně bavilo prodávat v chov. potřebách...ale asi bych tam moc dlouho nepracovala protoze bych každýmu radila tohle si neberte atd...
Bavila jsem se s pánem co tam dělá, a vrtěl hlavou že mu tam chodí lidi že chtějí ty pěkný barevný (friskies), ať to v mističce dobře vypadá a chutná mu to...no co dodat když pes je barvoslepý :D

Přítel to tomu našemu koupil jednou z neznalosti, prý je to taky purina jako proplan (na tom byl jako štěně od chovatelky) no mazec, ale psovi to chutnalo, ale já mu to dávat nechtěla...nakonec jsem to poslela v zimě ježkům

To už vypovídá za vše když firma vyrábí jakože kvalitu a pak supermarketové značky...a ještě patří pod nestlé myslím? takže tam asi semelou kde co!

reagovat Jana0 11.8.2010 19:30  6%    +  -

Soňouch: jj tak to je ale kapitola sama o sobě...
Krmení by mělo být kvalitní,ať už v jakékoliv podobě:o)Ale holt člověk musí dobře vybírat a něco si pozjišťovat,protože kdyby se měl spoléhat jen na to,co mu kdo řekne,tak by to asi za moc nestálo..
Já jsem vždycky znechucená,když vidím lidi v supermarketu,jak kupují ty zaručeně skvělé granule...kolikrát mám co dělat.abych se udržela a něco neřekla:o))Ale vím,že by to stejně nemělo smysl,kdo poslouchat nechce,ten si to stejně nenechá vymluvit,bohužel:o/

reagovat Soňouch 11.8.2010 11:14  7%    +  -

Jana0: Jejda já granuláře neodsuzuju...je pravda že svůj první příspěvěk jsem psala po zhlédnutí zmíněných videí na YouTube a tak jsem byla dost znechucená.
Je to fakt nechutný co jsou lidi schopný pro prachy vymyslet!

reagovat Jana0 10.8.2010 21:33  5%    +  -

Soňouch: každý máme svoje důvody,k tomu jaký způsob krmení si zvolíme..já nikoho neodsuzuji..jen pro mě je to prostě nepředstavitelné.. a trošku mě namíchlo,že jsi řekla,že granule jsou jen o pohodlnosti majitele a tak si já rozhodně nepřipadám,jen vyznávám něco jiného než ty a proto nejsem špatný člověk:o)Jen mám jiné přesvědčení,toť vše:o)

A kosti i nadrcené mohou psovi způsobit pěkné potíže...ale u mě je to spíš o nemoci z povolání,viděla jsem takových případů hodně,tak nechci,aby si tím někdy musely projít moje holky:o)Proto se tomu vyhýbám jak čert kříži:o)))

Krmila jsem First Mate,později kvůli nízké tučnosti jsem přešla na Arden Grange(pro dospívající fenku,která byla dost hyper a na FM hubnula)a jelikože jsem s nimi velmi spokojená,krmím nadále obě holky..jen s rozdílem,že jedny jsou seniorské...
Ale ono je důležité vybrat psovi granule na míru..a pokud víš jaké požadavky na co(poměr tuků,bílkovin,minerálních látek apd) má to dané plemeno v různých stádiích vývoje,tak je to docela jednoduché...já jsem chtěla původně krmit Canidae,Canin Caviar a ještě jsem koukala na hodně holistických krmiv,která jsou dělaná pokud možno Bio a vše v potravinářské kvalitě,ale bohužel nám poměrově nic nevyhovovalo,jediné AG:o)

reagovat Soňouch 10.8.2010 10:05  5%    +  -

Jana0:
taky neříkám že jsem v tom odborník...ale vepřové nedávám vůbec, právě kvůli riziku A. viru. Kosti dávám ve formě nadrcených kachních krků...jsou drobné, obalené masem,nejsou ostré ale splní svůj účel.
Vitamíny a minerály samozřejmě doplňuju vhodnými doplňky, bez toho by to nešlo.
A všechny ty tasemnice a nemoci...jj asi jsem jima taky prolezlá...krmím tak rok a zatím ok...mléčné výrobky v podstatě nedávám, jak píšeš v přírodě je nenajdeš a stejný učel splní skořápky ;)

Alwe neodpověděla jsi mi jakými granulemi krmíš...nemyslím to rejpavě, ale i já třeba budu nucena jednou přejít zpátky na granule a je dobré být v obraze, když ty moje nevyhovovali...

reagovat Jana0 9.8.2010 21:59  5%    +  -

Soňouch: mě třeba u Barf nesedí,že se zkrmují i kosti..to bych nikdy svým holkám nedala,protože vím,co to dokáže udělat za paseku..dál to,že zelenina se podává syrová,což je vzhledem k tomu,že psi nedokáží dokonale trávit jakoukoliv zeleninu v syrové podobě,taky trošku divné...pak mléčné výrobky?Pokud chceš argumentovat přirozeností stravy,tak je to taky trošku mimo,protože kde by se k nim vlk asi tak dostal:o)
A k té kontrole..vy doma jíte syrové maso? Ke kontrole sice dochází,ale je počítáno s tepelnou úpravou,která ničí hlavně tedy salmonellu a další infekční onemocnění...mimochodem pes může salmonellu vylučovat ve stolici aniž by sám měl příznaky onemocnění...dál tasemnice,bakterie(escherichia coli),které pes krmený syrovou stravou může přenášet na člověka + neméně obávané zárodky sarkosporidiózy,dál nakažení listerií,brucellami apd.a nedej bože vepřové maso,které může obsahovat pro psy smrtelný Aujezskyho virus...tohle všechno se tepelnou úpravou zničí.. pokud zamrazuješ,tak fajn,ale ne vše se dá takhle zničit..pro mě je to prostě moc velké riziko..

A pak je tu na řadě nevyvážensot takové stravy,kdy při převaze masa nastává problém vysokým zásobováním fosfáty..a co vitamíny?Pokud nedoplňuješ např.v práškové formě,tak z čeho je ten pes bere?

Já tomuhle systému prostě nevěřím...kdybych tak krmila,tak se pořád budu strachovat,jestli má můj pes v tom daném období růstu vše,co skutečně potřebuje...takže za mě určitě ne..ale znám hodně lidí,co takhle krmí a rozhodně to neodsuzuji,to je každého volba:o)

reagovat Soňouch 9.8.2010 9:24  5%    +  -

Jana0:
Já dávám BARF...vyjímkou je teď převod 3leté fenky co byla celý život na granulích tak tu převádím přes vařené...jinak samozřejmě zeleninu dávám, ale asi jí není tolik jako v granulích...
Jinak přenosné nemoci, krmím pouze potravinářskou kvalitou co kupuju i nám a tak předpokládám že nějaká kontrola tam je! a poctivě přemražuju

Mohu se zeptat čím teda krmíš ty?

co vím tak nová acana a Orijen dopadli na DFA výtečně, AG už hůř, a u něho se mi líbila pouze sensitive řada, protože voněla bylinkama a né granulema, jak jsem koupila normální adult a byla jsem docela zklamaná rozdílem kvality.

Pořád si říkám že spousta lidí krmila psy i před granulema i šampiony z výstav a šlo to, pořád zjišťuju jak se krmilo dřív ale nějak si nikdo nepamatuje

reagovat Jana0 8.8.2010 22:16  5%    +  -

Soňouch: nechtěla bych tu rozjíždět debatu na téma maso versus granule...každé má svoje mouchy..já zase nevěřím na vaření,protože každý pes má jiné potřeby v různých fázích vývoje a už jen to,že třeba člověk vaří stejně jak štěněti,tak dospělému psovi mě to moc neoslovuje...navíc pokud dáváš vařené,tak to neodpovídá požadavkům na výživu psa-nedá se to dělat dlouhodobě aniž by pes nestrádal-to by jsi musela krmit Barf,pak ano...ale tam je zase otázkou,do jaké míry je maso kontrolované na přenosná onemocnění+další věci,které mi na tomhle stylu krmení vůbec nesedí..
Takže mi tu neříkej,že granule jsou o pohodlnosti,je to stejně tak jako jiné způsoby krmení o přesvědčení..a proto,že krmím granulemi nejsem pohodlná,jen nevěřím,že vařená strava dává psovi vše co opravdu potřebuje...navíc pes není výhradní masožravec! A rostlinná složka do jeho potravy patří...neříkej mi,že svým psům dáváš jen maso...
Mimochodem z těch granulí,které jsi tu psala,bych psovi dala maximálně Arden Grange...musela by jsi lépe vybírat:o)

reagovat Soňouch 8.8.2010 19:40  5%    +  -

Jana0:
No já to měla s granulema jistý...náš pes jim neholdoval už od štěněte...a to jsem fakt vybírala: orijen, acanu a nakonec ArdenGrange...bez másla bych to do něj nedostala...a nakonec alergie u druhé fenečky (na kuřecí osypávala se po všech granulích i těch zaručeně bez) mě přivedla na maso...
Největší problém byl asi v tom že jim prostě nevěřím, tak jak je mám nutit psovi...

příjde mi že je to kolikrát za hodně peněz málo muziky...už jenom že do masožravců dobrovolně cpeme nějaký obilí...

Pokud to není o pohodlnosti tak o čem?

reagovat Jana0 5.8.2010 23:39  5%    +  -

Soňouch: Všechny granule se nedají házet do toho samého pytle..jen je potřeba dobře vybírat,tak jako u všeho:o)
Granule nejsou o pohodlnosti...

reagovat Yamona 4.8.2010 23:45  5%    +  -

Radůza: Ahojky, jak to dopadlo s rotwíkama? Mají nové páníky?

reagovat Soňouch 30.7.2010 19:51  5%    +  -

Ahoj...já jsem přestala krmit granulema po tom co jsem se dočetla že v granulích byla objevena DNA koček a psů...rovná se že je do toho melou...a pak jsem shlédla na youtube nějaký videa, které toto potvrzujou

mám osypky jenom o tom píšu

a to nemluvím o tom kolik lidí si myslí jak je kvalitní pedigree se svými 4% masa!

krmení granulema je jenom lidská pohodlnost

já jsem přešla na krmení masem...za začátku jsem bojovala a dnes jsou mí psi v lepší kondici než kdykoliv předtím

reagovat 1moni 5.3.2010 21:51  30%    +  -

Sem spokojená s Acanou, proplanem-obzvlášť jehněčím, royalem caninem

reagovat katja 5.3.2010 17:25  10%    +  -

ahoj já dala na rady veterinářky a krmím Nutramem puppy large breed (ptel 15 kg kolem 1000 Kč) a vyhovuje.Mám štěně NO. Jelikož jí 3x denně občas dám rošku rýže nebo těstovin s psí paštikou a v pohodě.

reagovat Radůza 5.3.2010 9:41  9%    +  -

RAGNARA: Bydlím cca 30 km jižně od Prahy - Týnec nad Sázavou

reagovat RAGNARA 3.3.2010 22:28  5%    +  -

Radůza: Ahoj Radůzo,jsem z toho taky dost nestastna,jak bych ti rada pomohla.Jestli jsem to nekde neprehledla,odkud jsi ,myslim ted,kde bydlis s tema pejskama?

reagovat Juu 2.3.2010 9:20  12%    +  -

Radůza: Zkus je nabídnout na www.aukro.cz
Tam chodí plno lidí,kteří by o ně mohli mít zájem

reagovat Paja83 2.3.2010 8:53  26%    +  -

Radůza: tak to ti vůbec nezávidím,je to situace kterou nikdy nechci zažít ať mám přesto malého psa,ale kolikrát v zápalu řeknu že ho dám pryč,pak se mi to rozleží a je mi do breku kdybych ho už neviděla
zkus ještě vyvěsit po městě letáčky,třeba se někdo najde,nebo inzerát do novin nebo na net,doufám že se ti to podaří a pejsani budou zas moct celý den běhat...

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: GRANULE PRO PSY
Diskusi založil(a): Juu
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si