Stenice domaci,POOOMOOC""""

Pokud nekdo mate skusenost stimto neprijemnym broukem prosim podelte se o vase skusenosti, rady atd,budu vam vsem moc vdecna.Jinak diskuse je uzamcena takze kdo bude mit opravdu zajem tak napiste rada pristup povoolim.
22.3.2009

Diskusi založil(a) 22.3.2009 Ofra

Hubení štěnic V našich podmínkách nelze tolerovat jakýkoli výskyt lidských štěnic v prostorách obývaných lidmi, protože jejich výskyt vždy způsobuje různě závažné zdravotní problémy postiženým osobám. Proto se musí vyžadovat řádná asanace ohniska výskytu štěnic se 100% zárukou. Úplné vyhubení štěnic je ale někdy problémem. Štěnice se totiž zdržují v úkrytech, ve kterých jsou poměrně dobře chráněné před kontaktem s insekticidy. V těchto úkrytech dokáží hladovět i delší dobu než je doba reziduálního účinku v současnosti používaných kontaktních insekticidů. Potřebný kontakt štěnic s těmito insekticidy je možné zaručit pouze řádným ošetřením všech úkrytů štěnic, které jsou zejména v konstrukcích postelí a jejich okolí. Čím je vybavení v ohnisku výskytu štěnic členitější a poskytuje štěnicím více úkrytů, tím je hubení štěnic pracnější. Často je nutné nábytek rozebírat, odstranit obložení stěn, kryty zásuvek atd., aby byla zajištěna aplikace insekticidu do nepřístupných úkrytů. Zamořené složitější předměty s nepřístupnými prostory se raději likvidují spálením. Mnozí pracovníci DDD firem by možná rádi viděli důvod neúspěchu v neúčinnosti použitých přípravků. Rezistence štěnic na používané insekticidy však dosud nebyla nikde prokázána. Bohužel neúspěch zásahu proti štěnicím je nutno vždy přičíst na vrub nedůsledné nebo nedostatečně odborné práci pracovníků DDD firem. I tito pracovníci se po dlouhou dobu se štěnicemi příliš nesetkávali, přičemž hubení štěnic vyžaduje jiný přístup než na který jsou navyklí u jiných skupin škůdců. U některých neúspěšných zásahů proti štěnicím bylo kontrolním šetřením pracovníky hygienické stanice dokonce zjištěno, že při provádění asanace nebylo se zamořenou postelí ani hnuto. U takových zásahů je naděje na žádoucí účinek minimální s jakýmkoliv přípravkem. U hubení štěnic se nelze spokojit pouze s plošným postřikem nebo aerosoly. Je nutné klást důraz na cílenou aplikaci postřiku nebo lépe popraše do úkrytů a pouze DDD pracovník s určitými zkušenostmi ví, jak a kde má úkryty štěnic hledat a na co nesmí opomenout. Pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví by měli věnovat speciální ochranné dezinsekci proti štěnicím zvýšenou pozornost a kontrolovat účinnost a odbornost těchto zásahů. Nelze zde očekávat, že provozovatelé ubytovacích zařízeních a jiné poškozené osoby budou orgánům ochrany veřejného zdraví sami hlásit neúspěch speciální ochranné dezinsekce proti štěnicím. Orgány ochrany veřejného zdraví jsou zde ze zákona č. 258/2005 Sb. jediným orgánem, který dozoruje práci firem provozujících speciální ochrannou DDD (resp. plnění § 56 zákona č. 258/2000 Sb.). Bohužel zásah provedený DDD firmou v ohnisku výskytu štěnic představuje pro státní zdravotní dozor spíše tečku za případem výskytu štěnic, místo aby inicioval kontrolu firmou provedené asanace a sledování její účinnosti. Neodbornost a nedůslednost práce některých pracovníků DDD firem tak degraduje v očích veřejnosti smysl zákonem stanovené povinnosti zajištění speciální ochranné DDD (§ 55 a § 57 zákona č. 258/2000 Sb.). Byl zaznamenán i případ, kdy štěnice donutily jednu rodinu k vystěhování z bytu, protože DDD firma opakovaně nebyla schopna štěnice vyhubit. Pracovníci DDD firmy samozřejmě nepřipouštěli svojí chybu a tak členové této rodiny dospěli k názoru, že štěnice nelze v bytě vyhubit. Novým vlastníkům však o štěnicích nic neřekli a štěnice se mezitím rozšířily do dalších bytů v domě. K podobným případům by nemělo docházet.

Ofra 27.3.2009 16:31

Ofra 22.3.2009 18:12

Ofra 22.3.2009 18:04

reagovat AlenaNovako 2.8.2016 9:24  5%    +  -

Zdravím,
trápí mě štěnice a nevím co s nimi. Na http://www.homezin.cz/media/jak-se-zbavit-stenic-1 jsem se dočetla, že nejúčinější je použití dýmovnice, která je "vykouří". Nemáte s tím někdo zkušenost? Na jak dlouho z domu by se muselo jít?

reagovat Angells 12.10.2010 16:09  5%    +  -

Dobrý den.Píšu také do této diskuze,protože už opravdu nevím co dál.Bydleli jsme v garsonce,dvakrát postřik,štěnice sice vyhubil ale ne všechny,občas se nějaká objevila.Teď jsme se přestěhovali k příteli do bytu,kde nikdy žádné nebyly.A teď tu jsou,ale netuším kde.Poštípaní vůbec nejsme,a nebyli jsme ani v garsonce,což mi přijde divné.Před pěti dny jsem náhodou objevil jednu dospělou pod povlakem na polštář,udělali jsme kontrolu,nikde nic nebylo.Jenže se nám vrátil syn ze školky v přírodě,a začaly se objevovat malé,jednu jsem si od něj z pokojíčku odnesla na lokti a druhou jsem našla na zdi nad postelí.Dnes budeme objednávat firmu,ale byt je jakoby v osobním vlastnictví,takže si za to asi budem muset dost zaplatit.A po předešlých zkušenostech si myslím že postřikovat budem muset i potom.Tak chci zkusit ten k-othrin.Ale chtěla bych vyzkoušet i ten gel,ale nějak mi nefunguje ten odkaz.Mohl by někdo prosím dát odkaz znovu aby fungoval?A jak se zhruba gel a ten postřik používá??Prosím o dopověď třeba sem,přítel chce synovi vyhodit všechno-oblečení,hračky,plyšáky,postel,skřínky atd,a já to tak nechci.Děkuju za odpověď.

reagovat darisima1 17.12.2009 0:58  5%    +  -

Dobrý večer, tak se trápím už 2měsíce co mě štípe, byla jsem u doktora a našla jsem vyníka, je to štěnice, proboha. Jsem na nervy tohle se mi nestalo a nestává proč jááááá :-) tak jdu okamžitě koupit přípravek který radíte. TAk snad budu úspěšná.Máte zkušenosti někdo s deratizátorem v Praze ?diky za radu

reagovat vandule 13.11.2009 9:26  5%    +  -

Konečně se to otevřelo. Vůbec se sem nemohu dostat a něšťastníci asi také. A těch asi je, ach jo.:-( Takže nevím, jak dopadnu příště -
KDO MÁTE PROBLÉM S LIKVIDACÍ ŠTĚNIC, pište na mail
VandaPekova1@seznam.cz
.
Pro začátek - musíte vědět skutečně, že jsou to štenice. Zakupte si přes net u firmy www.bobr.cz
postřikovací přípravek K-Othrin 025 - 50ml lahvičky, raději 2, stojí cca 190Kč. Také nějakou tlakovou nádobu na stříkání, stačí i jednoduchá.
Budete muset po třítýdenní likvidaci ještě postřikovat vždy tak za 2 až 3 měsíce. Prý vydrží bez potravy až rok.
Zatím ahoj Vanda
Blíží se Vánoce, tak ať je máte hezčí, než já vloni.

reagovat vandule 7.11.2009 22:01  5%    +  -

kratasek00: Už jsme Vám napsala na mail. Jak budete provádět postřik víte?

reagovat vandule 7.11.2009 19:27  5%    +  -

Ofra: Tak jupííí, už jsem tady!!!
Takže budu moci i mazat nevhodné příspěvky, když jsem náhradní správce?:-)

reagovat kratasek00 5.11.2009 8:47  5%    +  -

Dobrý den tak jsem našel vaší stránku s problémem štěnice no musím konstatovat že jsem zjistil k mé nelibosti že se mu odněkut též nastěhovali tito bestie.Nejdřív jsem se styděl za to že je mám v bytě ale jak jsem se dozvěděl jak od lidí tak i z netu nemusí to být tím že by člověk měl doma špínu a nepořádek.Dost mne to udivilo že se mi nastěhovali do bytu ale zde jsem našel co na ně stříkat doposud jsem použil jen Savo neředěné ale asi jim to nijak nevadí mrškám pár dní je klid ale pak se stejně na nás jdou podívat na kterém by si pochutnali :-).Najel jsem si na eshop bobr ale jsou tam asi dva druhy kothrine-25-sc-50ml tři lahvičky jsou stejné a jedna je zelená i když mají stejná označení je jedno kterou si objednám???Budu též rád když mi poradíte jak často aplikovat postřik.Děkuji moc předem a radu jestli je jednou který objednám mi zašlete na mail Jirka.Krat@centrum.cz díky moc.

reagovat srdíčko123456 4.11.2009 14:05  5%    +  -

Ahojky Nikol,tak jsem se sem dneska taky dostala.A bez problémů.Tak zatím papá Vladˇka

reagovat Ofra 2.11.2009 7:46  10%    +  -

vandule: Ahoojky kocko,tak jsem diskusy zamkla musi si kazdy napsat o pusteni takze jde vse prez mne tebe kdyztak udelam zpravcem aby kdyz tu nejsem si to mela pod palcem ty a ze tu tedka nejsem dost casto,takze ty uz mas pristup a tedka jeste te dam zpravcem ju.

reagovat vandule 31.10.2009 14:03  5%    +  -

Tak jsem dostala echo, že se někomu nedaří napsat příspěvek. Takže milí:
.
ABYSTE MOHLI PŘISPÍVAT, MUSÍTE SE ZAREGISTROVAT!!!
.
Jinak vás to sem nepustí.

reagovat vandule 25.10.2009 9:19  5%    +  -

VÁŽNÉ UPOZORNĚNÍ!!!!!!!!!
.
Nechoďte do webu "Nanoit" - Štěnice domácí!!!!
.
JE TAM NĚKDE PŘÍSPĚVEK INFIKOVANÝ VIREM
.
"TROJSKÝ KŮŇ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.
Včera mi to nahlásil AVAST!!!!!!!!

reagovat vandule 20.10.2009 14:14  5%    +  -

Tak kdo máte problémy v hubením těch příšerek, ptejte se! :-)

reagovat Ofra 21.8.2009 9:49  46%    +  -

Nešťastná: Ahojky koci,jsem to opravdu ja,tak to jsem raduz ze sem take nekdo bude chodit kdo ma velkou zkusenost.

Anonym 21.8.2009 1:44  1%    +  -

Ahoj NIkol - jsi to opravdu Ty?
Vanda

reagovat Ofra 19.8.2009 8:28  39%    +  -

Ahojky vsem,tak vam jdu napsat ze po mem usylovnem strikani K-othrinem myslim ze jsem vyhtrala strikam uz pul roku a uz dobrych 5mesicu ani prd proste nic nenachazim ani mrttve a vsude cisto,ja doufam ze nejsem jedina a verim ze kdyz budete dusledne a trpelive tak take se jich zbavite.Vsem preji mnoho zdaru a uspechu,take budu moc rad kdyz budete prispivat na prispevkach at tu nejsme zbytecne a muzem pomoct druhym.Zatim Nikol

Anonym 10.8.2009 20:07  1%    +  -

Ahojky Eviku,tak to jsem ráda a je moc dobře,že stříkáš.Uvidíš,vyhraješ a bude po všem.A piš,piš,atˇ máme zprávičky jak bojuješ.Hodně moc sil a trpělivosti!DOKÁŽEŠ TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym 10.8.2009 19:11  1%    +  -

Ahoj tady Evik1970 se štěnicema se ještě potýkáme ale je to lepší je pravda že ráno tak 2 najdu nasáklí ale je to mnohem lepší večer se věčně drbu ,k- othrine 25 a ředí se to tak zítra nebo ve středu budu stříkat tak pak napíšu jak sem dopadla zatím ahoj a všem držím palce at se jich co nejdříve zbavíme

Anonym 22.7.2009 10:02  1%    +  -

je to divné,než jsem začala stříkat,tak živé,po nějaké době mrtvé a tedˇ mrtvé i živé.Ale celou dobu bez jakékoliv známky,že by tady něco bylo,žádné dˇubky,nic,jen kousance.Dokonce ani DDD nic nenašla,takže nevím,kde hledat.Pravidelně vše odtahuju,hledám,ale nic.Je to taková záhada a díky tomu ani nemůžu říct,že tu 100%nejsou.Protože vždy,když už to tak vypadá,tak je najdu na zemi.Nejvíc se mi líbilo,jak jsem na jedné debatě četla ten a ten den mě kousla a druhý den jsem našla poslední mrtvou a od té doby mám klid,celkem dost rychle vyřešeno,no nevím

reagovat Ofra 21.7.2009 23:14  59%    +  -

JANGELA.CZ: No tak to je zvlastni ja jsem to mela znatelne a dokonce to bylo od sousedu,jinak ty jsi nejakou chytla?

Anonym 21.7.2009 20:29  1%    +  -

Tak to je fajn,až na to,že na posteli nic takového nemám(leda že bych byla totálně slepá,protože jsem tam nenašla ani dˇubek)a na sedačce a křesle to bohužel vidět není,takže takto je asi doma nenajdu.Taky čtu už dlouho co se dá,ale jeden píše to,druhý to a pak si vyber.Podle toho,co mám načteno,bych měla být vysmátá,že jsem vyhrála a doma nic nemám,ale já MÁM a nevím,kde.Podle sebe můžu říct,že opravdu asi nepotřebujou pít nijak zvláštˇ často,ikdyž jsem četla něco o týdnu a pak během vývoje z vajíčka,což z vlastní zkušennosti vím,že není pravda.Kdyby jo,tak tady už nic není.je to celé takové divné

reagovat Ofra 21.7.2009 17:16  59%    +  -

JANGELA.CZ: Myslim ze se daji najit v celku dobre i presto kdyz neni ta domacnost moc zamorena,hlavne si teda delaji hnizda bud nejradeji primo v posteli a pozna se to take podle jejich trusu jsou to malinkate tecky cerne jako od much a nemusi jich bejt zrovna moc a nebo potom hlavne v okoli te postele listy atak podobne jo a ty male tecky kdyz navlhcis tak se rozpijeji,ja i presto ze jsem je doma mela tak se stale oto zajmam protoze clovek nevi a jeste az tak vyhrano nemam mam za sebou tepr pul roku a jeste dalsi pul rok mne zbejva delat postrik jsou to mrchy a nemusi vylezat celi rok nekde dokonce pisi rok a pul ale to uz clovek nevi kde je pravda a zacina se mne zdat ze si uz zacinaji lide i dost prihazovat.

Anonym 21.7.2009 16:08  1%    +  -

To bude asi tím,že jakmile má člověk problémy,tak hledá a ptá se,pak jak se uleví,tak už nikoho žádné diskuze nezajímají a vyloženě na to kalí,což je uhozené.Nevíš,dají se někde vůbec najít,nebo jsou vždycky tak zalezlé,že člověk nemá šanci zjistit,kde jsou?

reagovat Ofra 20.7.2009 18:41  58%    +  -

JANGELA.CZ: Je to tezke kdyz sem nikdo nechodi nemohu tu psat do prazdna to fakt nejde.

Anonym 20.7.2009 18:35  1%    +  -

tak jak tako koukám,tak poslední dobou jsou všechny diskuze o štěnicích naprosto o ničem,nikde nikdo nic nepíše.celkem by mě zajímalo,na co tedy jsou založené,asi jen na to,aby člověk psal,když má problém a pak už se neozval,co?taky je mám doma a celkem dlouho,ale jak vidím,tak se tu člověk fakt nic nedozví

Anonym 18.7.2009 0:38  1%    +  -

AHOJDA VŠEM,TAK CO VY TADY VŠICHNI?NĚJAK JSTE SE ZAPOMĚLI POCHLUBIT SVÝMI ÚSPĚCHY.V TÉTO DOBĚ TO ČTE SPOUSTA LIDÍ,PROTOŽE SE VELMI PŘEMNOŽILY(POTVŮRKY).JE POTŘEBA VŠEM DODAT MOC A MOC ODVAHY DO BOJE,TAK PIŠTE,PIŠTE,ATˇ POSTIŽENÍ VĚDÍ,ŽE V TOM NEJSOU SAMI A ZVLÁDNOU TO!!!PÁČEK

Anonym 10.7.2009 12:06  1%    +  -

No právě,že to taky nechápu,vždycky jsme k teplotám dostávali dithiaden,ale tady ta dr.je celkově nějaká nijaká.nejmenší má nemocné srdíčko a ona jí to píše od miminka,což bych si nikdy neriskla ji dát.Jednou jsem to dala synovi,jen půlku a spal v7letech tak tvrdě,že se počural,tak si neumím představit,co by půlka udělala s malou.Akorát se divím,že ti nic nechce dát,mi pro Luka napsali přímo dětské léky,taky jsem si od mala prošla tím,že usnul někdy v noci a za hodˇku jel nanovo.Prodat ti je určitě neprodám,ale dát ti je můžu,já je stejně beru jen proto,že je dostávám,na nic mi to není a neplatila jsem nic.Ještě je dobrý i prothiaden.

Anonym 10.7.2009 10:40  1%    +  -

Ahojky,mám.Ona totiž naše dětská dr.mi píše vždycky pro děti k teplotám místo dithiadenu diazepam,jenže jin ho nedávám a tak se mi tu doma kupí.Vzala jsem si ho ve středu a ještě dnes v noci jsem nádherně usla.Jj,taky sedím a zničeho nic sebou začnu hazét,že po mě něco leze,ikdyž nic.Tento pocit budeme mít asi ještě hodně moc dlouho.Jinak taky hledám a hledám,jsem jak pako.Ráno vstanu,udělám prckům snídaně a lozím po bytě,až pak si v klidu sednu a dám kafčo.To taky asi bude trvat,než si pak zvyknem,až už jednou hledat nebudeme muset.Fakt bych nikdy nevěřila,kdybych to nezažila

reagovat Ofra 9.7.2009 23:35  70%    +  -

supermanka00: koci nemas tech tabletek vic?hele abych rekla pravdu tak jsem uz dlouho nic nenasla ale upozornuji ze do dnes chodim spat kolem 3hod rani a neustale sebou hazim a furt mam pocit jak kdyz neco po mne leze i u pocitace a nic ale neleze je to desan.

Anonym 9.7.2009 23:28  1%    +  -

ahojky,tak říkám asi není úplně vše pravda,co se píše,já taky koukala,když mi to celé popisoval.Ti co tu bydleli před náma,tak je měli více než rok(podle všeho co jsem se dozvěděla),takže není divu,že se tento byt prodával tak pod cenou,ikdyž zrovna to mi bylo divné,ale toto by mě nenapadlo.A taky byl dlouho prázdný,takže se ani nedivím,že se mi pak tak nenasytně vrhly na dceru.Ta byla od hlavy až k patě sám kousanec.dneska dělali tu deratizaci,tak jsem ráda,že to prošlo a byla zadara.domovníka si pozvali na družstvo a parádně ho sjeli,ale on si to fakt zaslouží,každý tu na něj nadává.no a prolezl kde co a nikde nic nenašel,takže to vypadá celkem slibně,na to kolik jich tu bylo.Kompletně celá postel obalená a my to neviděli,taky jsme ji hned vyhodili.Ale je fakt,že jsme je měli po celém bytě,dokonce i v kuchyni v lince,což jim taky není typické,jak se všude píše.Na to,že jsem je našla cca před2,5měsíci a v takovém množství,tak si myslím,že jsme se jich zbavili celkem rychle.Jasně,že tu určitě ještě někde jsou zalezlé,ale vylezou a zdechnou,takže klidek.Tedˇ jsem po týdnu našla dvě mrtvé a ani si nekously,takže jsem ráda.Ale stříkat jen tak nepřestanu,je to pro mě takový něco jako pocit jistoty.Jsem ráda,že máš doma čisto a moc ti to přeju,protože ony ty potvory dají zabrat.Tak zatím dobrou(pro mě bezesnou,protože si nechci na ty tabletky moc zvykat)a pá

reagovat Ofra 9.7.2009 21:19  70%    +  -

supermanka00: No hele tak to je pro mne novina, ale to ze nejsou svetloplache to uz jsem spozorovala sama protoze si v klidu lezly i pres den a vecer taktez,take pisou ze zacinaji vylizat pred rozbrezkem take neni pravda pres den vecer a noc uplne v klidku jak kdyz se nemete,jinak mi jsme jich tolik nemeli ale na zemi se obcas nejaka ukazala take mame byt 4+1 ale nastesti jsme je meli jen v loznici a to primo v posteli u hlav v rostu jinde jsem zadne hnizdo nenasla a take neco v sedacce u postele to vse je tedka pryc,dnes jsem ale delal velkou cistku a strikala nic jsem nenasla ani pamatku tak uvidime.Co se tyce sani tak pry tejdeni interval ale nevim.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Stenice domaci,POOOMOOC""""
Diskusi založil(a): Ofra
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si