Abdominoplastika (Plastická operace břicha)

Plastická operace břicha řeší odstranění přebytečného tuku, povislé kůže a zpevnění břišních svalů. Provádí se v celkové anestezii a trvá 2 i více hodin. Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem, jenž se nosí asi 1 měsíc. Hospitalizace je 3-4 dny, poté klidový režim 5-7 dnů a celková rekonvalescence 2-4 týdny.

Příčina:

1.Těhotenství
2.Výrazná redukce hmotnosti
3.Rozestup přímých břišních svalů a povolení břišní stěny

Ahoj pište vše co se týká operace břicha...(zkušenost s klinikami s lékaři,starost o jizvy atd..)Budu ráda za ty co máte operaci za sebou i ty co jsou čekatelky na operaci...

Ještě jsem chtěla k síťce,protože na ní padl v diskuzi dotaz,proč mi jí Dr. voperoval-toto jsou odpovědi plastických chirurgů z netu na dotaz ohledně použití siťky při abdominoplastice:
-síťka se používá při břišních kýlách nebo velmi oslabené břišní stěně. Není pro řešení diastasy a už vůbec ne ke zpevnění břišních svalů.
-Abdominoplastice užita síťka, která není běžnou součástí operace.
-Chirugická síťka se všívá na a do svaloviny přední stěny břišní v situaci velké a obvykle recidivující kýly a nebo v situaci, kdy na velké ploše je svalovina přední stěny břišní významně zeslabena a kýla hrozí. Jde o plošné zpevnění přední stěny břišní, nikoli její sešití a rekonstrukci. Proto od této operační techniky nelze čekat významnou změnu tvaru břišní stěny, jde o její zpevnění. Samozřejmě tvar břicha ovlivňuje také obsah dutiny břišní, výška podkožní tukové tkáně a elasticita či neelasticita kožního krytu.

Další diskuze:

24.4.2009

Diskusi založil(a) 24.4.2009 svell

Ahoj tak to mám za sebou! :-)

Jinak zážitek těsně po probuzení,tedy nic moc...Ale ta veliká bolest trvala asi jenom 10minut a pak nic... Potom jsem se bohužel rozvracela od 14hod do večera -bolelo to jako bych měla silně namožené svaly-tedy bolelo to dost...Dali mi sice něco proti zvracení,ale na mě to nějak nezabíralo Ovšem jak skončilo zvracení,tak nebylo po bolesti ani památky,ani jsem nic od bolesti nechtěla...prostě nebylo zapotřebí...On to opravdu každý snáší uplně jinak...Ani chození v předklonu jsem nemusela-nic mě netáhlo.... Takže kdo se na tuhle operaci chystá,neděste se tolik předem-já byla vystrašená pořádně a zbytečně jsem si prožívala sílené stresy před op.Držím všem palce aby jste byly spokojené!!A prožili jste po probuzení z narkozy co nejmíň bolesti...!

svell 30.9.2009 16:38

svell 29.9.2009 20:59

reagovat boubelka33 17.8.2017 16:44  5%    +  -

vesab: Zajímalo mě zda jste se nakonec pro Jihlavskou nemocnici rozhodla a jak jste byla spokojená

reagovat boubelka33 17.8.2017 16:43  5%    +  -

natali.maruska: Dobrý den,to Vám opravdu dělali oba zákroky během jedné operace? na kolik to vyšlo. Uvažuji o něčem podobném.
Děkuji za odpověď

reagovat natali.maruska 21.9.2016 21:07  5%    +  -

Ahoj, jsem 8 let po abdominoplast.břicha a zároven jsem podstoupila modelaci prsou s inplantáty. Byla jsem na klinice v Praze-medic com. Po 5 letech jsem pocitovala píchání v prsu kde jsem objěvila pod kůží zelené nitě(jako imitace) kůže byla tak slabá že po stlačení nitě jsem nití propíchla kůži a tuto zelenou imitaci vyndala! Byla jsem zděšená! Bylo mi řečeno že se stehy střebaj. Píchání v prsu ustalo a já byla ráda(konečně bez bolesti). Po několika měs.jsem si našladalší 2 nitě! Od té doby jsem měla klid. Az na včerejšek kdy jsem si všimla ve vaně při mytí břicha další nitě! Má někdo něco podobného? Přemyšlím že kliniku zažaluju. Poradí někdo zda je to dobrý nápad?

Anonym 20.5.2015 8:30  1%    +  -

Adriana:
Ahoj můžu se zeptat kde jsi byla v Brně jak se ta klinika jmenovala. dík

reagovat Katus1 23.4.2015 14:01  5%    +  -

Abdominoplastika mě láká. mám břicho po porodu hrozné. Dá se zajít k plastickému chir. jen na konzultaci? nebo je konzultace nějak závazná?

Anonym 13.4.2015 16:19  1%    +  -

Ahoj maminky, po zkušenosti s úpravou poprsí po dvou dětech mám stokrát větší sebevědomí. Takže kdo se rozhoduje, jestli jít nebo nejít, pokud máte tu možnost, určitě jděte. Kdyby někdo chtěl doporučení na ,,mého,, pana doktora, ráda doporučím ;-)

Anonym 27.3.2015 20:36  1%    +  -

Mohu doporučit .. Jsem po operaci třetí den a cítím se dobře ... Krom zvracení ;-) Blanka:

Anonym 9.3.2015 16:24  1%    +  -

Dobrý den, jdu na Abdominoplastiku do Jablonce N/N nemáte někdo zkušenost??Díky Staňka

Anonym 25.2.2015 11:06  1%    +  -

Já byla na zákroku na jedné brněnské klinice. Jsem moc spokojená a šem doporučím. Druhé dítě neplánujeme, tak jsem do toho šla. Vrátilo se mi sebevědomí :-)

Anonym 19.2.2015 21:29  1%    +  -

už se taky těším, až budu vypadat zas jak za mlada :-)

reagovat vesab 16.1.2015 10:55  5%    +  -

ZajaK: Ahoj, na této klinice jsem se jenom informovala, ale nakonec jsem se rozhodla pro jihlavskou nemocnici.

reagovat vesab 10.12.2014 14:22  5%    +  -

Ahoj, má někdo zkušenost s plastikou břicha v jihlavské nemocnici? Děkuji

Anonym 16.9.2014 17:55  1%    +  -

hanka: Ahoj Hanko, tak už jsi po operaci? Také mě to čeká, byla bych vděčná za info. Děkuji

Anonym 28.8.2014 14:45  1%    +  -

Ahoj,jsem po 2 císařských řezech a zůstala mi nepěkně vytahaná kůže na břiše,diastáza 8 cm a pupeční kýla. Letos v únoru jsem se objednala na konzultaci na KPECH v Brně na Berkove ul.k MUDr Hýžovi.Celé vyšetření rvalo cca 10 min.,dostala jsem termín operace na srpen 2014 s tím,že celý zákrok bude hrazen pojištovnou.
Ted jsem týden po operaci,jizva je uplně nízko v kalhotkách,mám přišitý nový pupík a hlavně nevypadám jak v 9tém měsíci.MUDr Hýža je opravdu šikovný a jsem ráda,že mi tuto operaci dělal právě on.

Anonym 21.8.2014 0:48  1%    +  -

Blanka: Ahojky,na Berkové v Kr.poli Brno jsem byla letos v srpnu na konzultaci u Dr. Hýži.Po telefonu jsem se dopředu ptala zda mají smlouvu s pojišťovnou na tento zákrok-bylo mi řečeno,že to půjde,ale musím se ukázat a zaplatit si 300Kč za konzultaci.Mám indikovanou pupeční kýlu+diasthásu a převislou kůži po těhotenstvích.Nechtěla jsem mít svislou jizvu na břichu - tak to prý dělají běžně na chirdě,když sešívají svaly,tím by se z funkčního problému stal kosmetický-tomu jsem chtěla předejít a kliniku Laurea mi doporučila má vlastní Dr.,jelikož tam byli jiní její pacienti s tímto problémem.MILÝ PAN DOKTOR HÝŽA O POJIŠŤOVNĚ NECHTĚL ANI SLYŠET,PŘESTO ŽE JSEM MĚLA VYROZUMĚNÍ Z CHIRURGIE,ŽE JE INDIKOVÁNO OPERAČNÍ ŘEŠENÍ A DO TELEFONU A DOKONCE I ten den NA RECEPCI TVRDILI,ŽE SE DOMLUVÍME A UDĚLÁ SE TO NA BERKOVÉ.NABÍDL MI,ŽE MI REKONSTRUKCI BŘIŠNÍ STĚNY PROVEDE,ALE NEJNIŽŠÍ CENA JE PRÝ 42000KČ.O tom,že by šla část na pojišťovnu a pacient si doplatil zbytek nechtěl ani slyšet!Za 15minut jsem byla venku.Vzali si tři stovky za nic a šla jsem...ASI JSEM NEBYLA DOST LUKRATIVNÍ KUS!Po té konzultaci musím řící,že zřejmě pan doktor "sockám"nepomáhá.Má šikovné ruce a chce peníze.Nebo musí pacoš mít vlivné známé,kteří se přimluví-pak vše jde lépe i panu doktorovi...

Anonym 19.8.2014 12:28  1%    +  -

Mega:
Jo? No asi se k němu objednám na konzultaci a uvidím, potom se rozhodnu :-) a na co chceš jít?

Anonym 13.8.2014 9:19  1%    +  -

Perla:
Ahoj, kamarádka právě u něho byla, a já právě uvažuji, že k němu půjdu také, chválila si ho.

Anonym 6.8.2014 12:56  1%    +  -

Ahoj dámy, máte některá zkušenost s plas. chirurgem panem Justanem? Dostala jsem na něho doporučení, tak jsem se chtěla zeptat.

reagovat D.tara 29.7.2014 7:53  13%    +  -

rýša: Já byla v Ostravě - prim. Vřeský, mohu doporučit. taky napůl na pojišťovnu :-)

reagovat Jinka1 18.6.2014 20:54  29%    +  -

rýša: ahojky, držím palce! Ono záleží asi i hodně na přístupu lékařů... Já si to nechala dělat v Plzni ve fakultní nemocnici a udělali mi to půl na pojišťovnu /rozestup/ a půl jsem si platila /odstranění převisu/ Dr. při vstupní prohlídce si nebyl jistý, jestli je to jen rozestup, jestli tam nemám víc břišního tuku, tak jsem ještě byla i na mag.rezonanci a tam se ukázalo, že rozestup je celkem velký.

reagovat rýša 18.6.2014 12:33  5%    +  -

Ahoj holky, taky chci podstoupit abdominoplastiku. 1.7. jdu na ultrazvuk břicha a tam se dovím jak velkou mám rozedmu břišní stěny, popřípadě pupeční kýlu. Jsem po dvou císařích. Chtěla jsem si to nechat udělat v Ostravě, ale nenašla jsem nikoho kdo by to dělal přes pojištovnu, tak to asi zkusím v Brně. Nebo máte někdo zkušenosti z Ostravou. Děkuji Vám za informace.

Anonym 17.5.2014 1:24  1%    +  -

Pavlína: ahojky nejlepší je na to klinika plastické a estetické chirurgie na Berkove ulici v Králově poli,je to na pojišťovnu a udělali to moc dobře :-D

reagovat ZajaK 21.4.2014 21:01  5%    +  -

Zdravím :-) A máte někdo zkušenost s tímto typem operace na klinice Medicom VIP v Jihlavě? Jaké to tam je - prostředí, personál? Díky za info ;-)

Anonym 18.3.2014 13:41  1%    +  -

Pavlína: Abdo na pojištovnu Ti udělají pouze ve FN Bohunice, já jdu příští týden-povislá kůže, velký rozestup, zaplatím si pouze za to, aby mi to dělal přímo pan primář.

Anonym 4.3.2014 10:28  1%    +  -

Nikky1: chtěla jsem se zeptat kam prvně v Brně jít aby mi operovali kýlu,rozestouplé svaly i převis kůže vše na pojišťovnu,na klinikách mě opálkovali že to na pojištovnu nejde,kladně mě odpověděli jen z Prahy,ale je to daleko,děkuji za odpověď

reagovat evita883 21.10.2013 20:15  5%    +  -

Ahoj ,mám dotaz jsem 5 tyden po abdomioplastice a sešití břišních svalů.Cítím se dobře akorat se mi zdá jizva nějak vysoko,je spíše v lemu kalhot a né kalhotek :-( Měla jste to taky některá ?A klesla níže?Po jaké době?Oteklé už ho moc nemám a celkem jsem z toho špatná.

reagovat D.tara 25.6.2013 10:08  14%    +  -

Jinka1: no asi je to fakt že se to hojí dlouho a někdy to cítím víc, někdy o tom ani nevím, ale pořád mám pocit, jak bym i "kus těla chyběl " já ás nenosím už vůbec, jen jsem si koupila u vietnamců takové vysoké kalhotky, jsou elastické, ani moc stahovací nejsou, spíš pružné. Na noc a dopoledne doma jsem uplně bez, ale je to nezvyk. Už jsi zkoušela cviky na břicho ? To mi ještě moc nejde, to mě bolí

reagovat Jinka1 23.6.2013 10:54  22%    +  -

D.tara: já budu za chvíli po operaci rok a pořád cítim, že je to citlivý a když mam nějakou větší zátěž, tak nateču... asi to u každýho trvá trochu dýl, než se to srovná... 5 měsíců po operaci bys ale už asi nic podpůrnýho mít neměla, ony ty svaly rády "zleniví"... abčas si teda pás na nějakou chvíli taky beru, ale moc dlouho si ho nenechávám. Tak ať je ti čím dál víc líp

reagovat D.tara 22.6.2013 8:27  15%    +  -

Holky, a chci se zeptat, já budu 5 měsíců po operaci a pořád mě ten sval na pravé straně pod žebry pobolívá, hlavně na dotek, nevím, jestli jsou to ty nervy, nebo je tam něco špatně, na sou nic nenašli, na další kontrolu jdu 10.7 ale myslím, že nic nenajdou, chodím sice bez pásu, ale nosím stahovací kalhotky, uplně běz ničeho se ještě necítím

reagovat Jinka1 7.5.2013 22:14  18%    +  -

Mia+deti: já byla na abdominoplastice ve fakultce v Plzni a pojišťovna mi platila půlku a půlku já sama, což mi taky přišlo docela dobrý na konzultaci dr. usoudil, že na pojišťovnu je ten rozestup, ale spodní převis je spíš "kosmetická vada" takže jsem platila 15000,- Jsem spokojená, jsem už 10 měsíců po operaci a spokojená moc, konečně nevypadam jako těhotná

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Abdominoplastika (Plastická operace břicha)
Diskusi založil(a): svell
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si