Dovolenka - južné Taliansko

Už pár krát sme dovolenkovali v južnom Taliansku, sever nemusím, tie dlhé rovné preľudnené pláže nás nelákajú. Boli sme na Gargane (Vieste), pod Anconou (Porto San Giorgio), v Kalábrii (Tropea)- všetko fakt krásne. Zásadne neobjednávame cez cestovku, ideme autom na začiatku júla, vtedy je v Taliansku ešte voľných miest dosť, vyberáme to, čo sa nám naozaj na mieste zapáči, aby sme mezostali sklamaní z idylických fotiek cestovnej kancelárie, keď sa príde do reálu.
Teraz som si vyhliadla "pätu" Talianska, oblasť okolo zaujímavo vyzerajúceho mestečka Gallipoli. Poznáte to tam niekto, prípadne viete doporučiť dobré ubytko (apartmány, bungalovy v campingoch)?
29.4.2009

Diskusi založil(a) 29.4.2009 LuckyL

reagovat LuckyL 8.8.2011 8:39  18%    +  -

Prosím o radu. Kto ste boli na Sardínii - ako je to s trajektom? Chceme ísť autom v septembri - je nutné si dopredu cez internet kúpiť lístky na konkrétny trajekt, alebo nie je problém rovno prísť do prístavu Civita Vecchia, alebo Livorno a počkať pár hodín - býva voľné miesto?

reagovat LuckyL 12.1.2011 9:44  50%    +  -

jennifer.aniston: V Benátkach sme boli tiež raz cestou domov z juhu, manžel bol unesený, aj deckám sa páčilo, ja som tam bola už predtým, má to svoju atmosféru. A Rím je úžasné mesto,ale boli sme na jeden deň (sme si odskočili z Porto san Giorgio, čo je na opačnej strane čižmy) a na Rím je jeden deň málo. Ja som tam bola síce viackrát služobne, ale vždy s niekým, kto tam bol prvýkrát, takže sme vždy obehli tie isté najznámejšie pamiatky. Ale kľudne tam pôjdem znovu. Ešte mi talianska kamoška odporúčala Sardíniu, uvidíme, či sa tam niekedy vyberieme.

reagovat jennifer.aniston 12.1.2011 9:16  100%    +  -

LuckyL: byli jsme na severu asi 4x, byli jsme v Caorle (moc nás nenadchlo, je tam zajímavá ta promenáda se sochřsky zpracovanými kameny, ale jinak historické jádro spíše malinké jadýrko...., pak tam bylo blízko městečko Prtogruaro - to mělo velice nádherné náměstí, a takový historický vodní mlýny - krása!
Pak jsme byli v Benátkách - tam jsme se nechali odvézt organizovaně z kempu, klukům byly dva roky, to bylo náročné, ale moc jsem chtěla Benátky vidět. Byli jsme tam na úplném začátku června, ale turistů mraky, tam jenom proudí davy, nejsou tam ani žádný lavičky, aby si mohl člověk sednout a nasát atmosféru - z mého pohledu: viděla jsem Benátky a víckrát tam nemusím.
pak jsme byli trochu jižněji u Lido degli Estensi, tak je nádherný městečko Comacchio - říká se mu malé Benátky, to bylo přes sezónou příjemně poklidné, mají tam nádherné historické jádro. Pak jsme se jeli podívat do Ravenny - projít historické centrum, tam se mi vůbec nelíbilo, tím centrem projíždí normálně doprava, navíc Italové jezdí takovým tím svým temperamentním stylem a my s děckama malýma, jsem měla akorát pocit, že pořád koukám, kde jede auto nebo moped a nestíhám se kochat. Ravenna je proslavená mozaikovou výzdobou, ale to jsme nevěděli, kde hledat a navíc děcka by to stejně nebavilo, takže jsme tam neviděli nic, kvůli čemu by se mi tam chtělo vracet.
Pak jsme byli v tom San Marinu, prolezli jsme si ty hradby, tam se mi líbilo moc.

Milano znám zatím jenom z fotek a taky by mě lákalo. "někdy"

reagovat LuckyL 12.1.2011 0:34  50%    +  -

jennifer.aniston: A ty máš prejdené nejaké iné časti Talianska? sever? Tam sme neboli... Mám v pláne Miláno, pozrieť katedrálu...zvažujeme že by sme si v máji spravili s manželom taký poznávací výlet do Francie, zámky na juhu, cestou sa staviť v Miláne, príp. Turíne

reagovat jennifer.aniston 11.1.2011 23:26  100%    +  -

LuckyL: v San Marinu jsme se byli podívat předloni - tam se mi moc líbilo! Jsem ráda za info o Neapoli, o návštěvě jsem uvažovala, Florencii bych taky moc ráda viděla - taky uvidíme, jaký bude počasí atd...

reagovat LuckyL 11.1.2011 21:05  48%    +  -

Tiež sa cestou vždy niekde zastavíme, ale len tak na pol dňa. Vlani sme boli na poloostrove Salento (päta čižmy) pri mestečku Gallipoli (nádherné) a cestou späť sme sa zastavili v San Maríne, bol to zážitok. Keď sme šli z Kalábrie rok predtým, stavili sme sa v Neapole, ale doprava tam, to je des, aj samotní Taliani mi vraveli, že šoférovať v Neapole je samovražda. A cestou tam sme stáli vo Florencii, to je krásne mesto. V Taliansku je asi všade čo pozerať...

reagovat LuckyL 11.1.2011 21:00  48%    +  -

jennifer.aniston: Rodi Garganico moc nepoznám, i keď sme ním asi prechádzali. Peschici bolo milé mestečko na návštevu, pláže sú asi najkrajšie okolo Vieste. Vo Vieste je aj múzeum mušlí, celkom milé. Juh poloostrova nie je až tak zaujímavý. Cený potravín sú v priemere porovnateľné s našimi, mäso je kúsok drahšie. Samozrejme nakupovať treba v supermarkete, nie v obchodíkoch v campoch, tam by človek len na minerálkach nechal majlant. Supermarket bol trebárs Conrad hneď pri trhu vo Vieste...

reagovat jennifer.aniston 11.1.2011 16:25  98%    +  -

LuckyL, LuckyL: dívala jsem se na rajče na nějaký fotky Vieste - je to tam moc malebné! a znáš Rodi Garganico? a jak je to tam s cenama potravin?
přemýšlíme, že bychom se na cestě zpátky podívali do Toskánska, nebo ještě nevím, možná lago di Garda, ale to je prý v hlavní sezóně opravdu masakr - jakože hlava na hlavě...

reagovat LuckyL 11.1.2011 14:30  70%    +  -

jennifer.aniston: no, ale to už je dvakrát toľko ľudí ako tie dva týždne predtým. Mala som vtedy školopovinné deti, vyrážali sme hneď ako skončila škola, resp. raz aj dva dni skôr . Je to vtedy aj lacnejšie.

reagovat jennifer.aniston 11.1.2011 14:20  93%    +  -

LuckyL: no kdybych nedělala ve školství, tak v hlavní sezóně taky nejedu! taky nesnáším narvaný pláže...kdy ž jsem byla na mateřské, tak jsme jezdili před sezónou i po ní, po zkušenostech bych už jezdila jenom před sezónou, to se mi líbily ty dlouhé světlé dny, ze začáítkem září už byly chladné noci a večery, brzo tma a jak žloutly stromy, tak to bylo i takový smutný.
letos jsme to naplánovali od 15. července - 3. srpna a o tom nacpaným srpnu jsem už četla z více zdrojů, takže z toho mám mírné osypky. Hnedka ze začátku července jsme jet nechtěli, potřebujem se trochu zmátořit z náročného konce školního roku

reagovat LuckyL 11.1.2011 12:49  70%    +  -

jennifer.aniston: Gargano je krásna oblasť, boli sme tam niekoľkokrát.Bývali sme neďaleko Vieste, je to sympatické mestečko. Ak by ste chceli bývať v kempe - môžem odporučiť La Giara, pri malej sympatickej pláži, na recepcii bývala pani Eva - pôvodom Češka/Slovenka (hovorila tak aj tak), takže nebol ani problém s komunikáciou.
http://www.villaggiolagiara.it/
Lacno vychádzalo bývanie v tzv. roulotte, čo sú karavany zabudované s takou krytou teraskou, na ktorej je chladnička a sporák a sedenie so stolom, bolo to fajn.
Ubytovanie v stane nebol problém, ale nikdy sme neboli v plnej sezóne, ani by som nešla - už keď sa začína schyľovať ku koncu júla, je to narvané všade, v auguste by som nešla určite, neznášam preplnené pláže.

reagovat jennifer.aniston 11.1.2011 12:10  93%    +  -

LuckyL: ahoj! my chceme jet letos na Gargáno, tak se chci zeptat, jestli máš z těch míst nějaké zajímavé turistické postřehy?
Potom by mě zajímalo, jestli nemáš zkušenost s projížděním Itálií a přespáváním v kempech s vlastním stanem, vždy na jednu, max. dvě noci. Jestli není v hlavní sezóně problém s obsazeností kempů...

reagovat LuckyL 30.4.2009 12:37  11%    +  -

Inak výborný zdroj informácií je link http://www.camping.it
kde sú podľa regiónov zotriedené campingy so základným info a u mnohých aj podrobnejšie, príp. aj s odkazom na oficiálnu stránku campu. Toto a Google Earth sú moje zdroje informácií, kde si vyberiem oblasť a otipnem pár kempov, potom vyrazíme a na mieste si vyberieme.

reagovat LuckyL 30.4.2009 12:27  11%    +  -

Ahoj,
na začiatku júla je v Taliansku voľných miest dosť. Hlavnú sezónu majú v auguste, ale už v druhej polovici júna sa kempy začínajú zapĺňať. My už takto fakt ideme asi piatykrát a je to v pohode. My chodíme piati (3 deti, ale už veľké, teraz dospelé až skorodospelé, tento rok asi len 4, jedno dítko sa chystá inokedy a samostatne), pre 5 sa hľadá trocha ťažšie, štandardne sú 2 a 4 posteľové apartmány, bungalovy a karavany. Takže pre dvoch si myslím, že v pohode. Ceny závisia od vybavenia, tie zabudované karavany sú super lacné vychádzajú dva týždne menej ako 20.000 Sk, bungalovy čo som aj teraz pozerala sa pohybujú okolo tých 500eur/týždeň.

reagovat Liannafirst 30.4.2009 11:44  27%    +  -

Ahojky...my sme tiež rozmýšlali nad Talianskom...ja som zatial bola len na Palmovej...bolo fajn i ked pocasie nam nevyslo..chcem sa opytat, ci je lahke takto najst ubytovanie ze sa nejde cez cestovku a ake ubytovanie sa da zohnat...lebo my sme dvaja a viem ze v taliansku je tazko pre 2 osoby nieco zohnat...a ake su ceny? diky moc

reagovat LuckyL 29.4.2009 23:01  10%    +  -

Máme totiž radi dovolenky, keď sa cez deň trochu vyvegetíme pri mori, zapláveme (v Kalábrii bolo nádherne čisté more so spústou rýb, ktoré sa dali pod vodou pozorovať) a skoro každý večer sa autom vyberieme okuknúť okolité mestečká - tie na juhu Talianska sú kúzelné...

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dovolenka - južné Taliansko
Diskusi založil(a): LuckyL
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si