Pro přítelkyně andělských maminek

Milé přítelkyně andělských maminek, naše hlavní diskuse "Zemřelo mi dítě" je uzavřená, ale mnoho z nás dostává od vás vzkazy a komentáře k fotkám s vřelými slovy podpory a účasti. Jsme za ně vděčné a proto jsem se rozhodla založit tuto diskusi otevřenou všem zaregistrovaným. Budeme rády, když si přijdete s námi popovídat o našich andílcích, našich příbězích, ale i o mnoha dalších věcech.Mili
7.5.2009

Diskusi založil(a) 7.5.2009 miliharmi

miliharmi 8.5.2009 11:35

miliharmi 8.5.2009 11:33

reagovat oblinka 5.2.2017 16:44  100%    +  -

Minon: taky občas nakouknu, snad maminky andílků jsou na tom o trochu líp, i když na své děti nikdy nezapomenou

reagovat Minon 5.2.2017 16:29  5%    +  -

Dobrý den,je tady někdo??

reagovat oblinka 20.10.2014 13:21  100%    +  -

Stefi: ale je to jen můj názor, nezažila jsem to, jen s holkami cítím, musí to být strašný. Taky na ně často myslím

reagovat oblinka 20.10.2014 13:20  100%    +  -

Stefi: já myslím, že to bolí celý zbývající život, jen je ta bolest časem asi trochu otupená, ale nikdy nezmizí, bohužel

reagovat Stefi 20.10.2014 12:37  72%    +  -

oblinka: jestli ta bolest může být někdy menší.
Myslím tady na holky docela často, i když se už sem nepíše.

reagovat oblinka 20.10.2014 12:00  100%    +  -

a na Peťulku taky často myslím a na její holky

reagovat oblinka 20.10.2014 11:59  100%    +  -

často na vás myslím maminky od andílků
Znám jednu rodinu, kde nedávno přišli o holčičku, byla to spolužačka mojí vnučky ze 2. třídy, bylo i v televizi, vjela na koloběžce přímo pod auto. Taková krásná a šikovná holčinka a je pryč, moje vnučka ji měla ráda a holky si spolu hrály. Myslím na její rodiče i bráchu, co musí chudáci prožívat.
Tak všem tady přeji ať ta bolest je trochu menší a držte se

reagovat Stefi 12.9.2014 21:11  70%    +  -

mirta: přidávám se k tobě a zapaluji svíčku za vaše andílky. Za malou Elišku... Ach jo
Na Peťulku často myslím, jak to její holky zvládají.

reagovat mirta 12.9.2014 19:05  8%    +  -

zapaluji svíčku pro všechny naše andílky a vás co jste nas podporovali v naši nejtěžší době prosim o totéž, za Jiřinku, Petru a všechny co už nejsou s námi a moc chybí

reagovat Louisa 19.11.2013 9:50  5%    +  -

škoda dalšího mladého života... Jak píší i jiní - pomoci mamince jak to jen jde, sice to nepřejde, ale alespoň není člověk tak úplně sám, a život je malinko snesitelnější.

reagovat RenS 14.11.2013 18:39  84%    +  -

Arabela: Jestli tam zůstala úplně sama a měla bys tu možnost, vezmi ji na pár dní k sobě... tedy až po pohřbu.
A za sebe jestli můžu radit, tak nám psycholog doporučil do pohřbu sbalit všechny Filípkovy věci, oblečení, hračky, všechno. Udělali jsme to sice proti naší vůli, ale prostě jako stroje jsme to pobalili na výslovné doporučení psychologa a zpětně jsme za to byli moc rádi, protože pak bychom se k tomu už neodhodlali. Doteď máme na půdě dvě krabice nevytříděných hraček, už se k tomu ale trošku dostáváme a třídíme to. Dřív to ale nešlo. Tak ještě to mě tak napadá, že by bylo dobré zvládnout. Klidně jí s tím pomoct, přebrat, vytřídit, rozdat...
Chjo chjo... tohle je peklo

reagovat Arabela 14.11.2013 15:42  100%    +  -

RenS: Díky, tak to bude nejlepší, nenechat ji samotnou v tom bytě. Stejně ho tam bude vidět pořád, dnes v noci se budila a chodila ho "kontrolovat"

reagovat IvanaJ 14.11.2013 10:25  87%    +  -

Arabela: hodně síly

reagovat RenS 14.11.2013 9:39  84%    +  -

Arabela: Já osobně bych ji taky chválila za to, co zvládla, co pro něj udělala, vykládala bych jí dokola, že byla a je skvělá máma. Já si totiž pak připadala strašně špatná, že jsem syna "nechala umřít".

reagovat RenS 14.11.2013 9:38  84%    +  -

Arabela: Mně nejvíc pomohlo, když mě kamarádka "bez debat" vytáhla pryč - normálně mě u domu naložila a vzala do bazénu, do kina, prostě kamkoliv, hlavně pryč. Zařídila, zorganizovala, pak mi zavolala a řekla - vyzvednu Tě ve tři, vyrazíme plavat... vyrazíme do kina... HODNĚ naslouchej, povídej normální věci, o vaření, o počasí, prostě ji včleňuj do obyčejného života...

reagovat Arabela 13.11.2013 21:36  100%    +  -

RenS: Zemřel jí doma, nedala ho do nemocnice ani do hospicu, fakt si prožila celou Cestu domů...za měsíc zhubla 20 kg, co já vám mám povídat...

reagovat Arabela 13.11.2013 21:32  100%    +  -

RenS: Je to moc těžké, já jsem andělská přítelkyně...co mám dělat, mám se sama obrátit na Dlouhou cestu?
To je asi blbé mluvit za kamarádku, ale vím, že bude úplně dole, nemá internet...co myslíte?

reagovat RenS 13.11.2013 21:26  84%    +  -

Arabela: ...další andělská maminka... je mi to líto...
Piš, povídej...

reagovat Arabela 13.11.2013 20:31  100%    +  -

Míša dnes odpoledne v 31 letech po velkém trápení odešel, díky všem, které zareagovaly. Budeme to mít moc těžké

reagovat Louisa 4.9.2013 11:46  5%    +  -

Arabela: já už jsem taky starší, už je to skoro 13 let. Také mi pomáhá o tom mluvit.

reagovat Arabela 31.8.2013 21:27  82%    +  -

RenS, Louisa: Díky za reakce...my jsme už starší maminky, takže další dítě bohužel už nepřipadá v úvahu
Ale co jsem se tu naučila, nebojím se s ní mluvit, naslouchám a naslouchám.
Nebýt vaší diskuze, tak se stáhnu a neměla by nikoho, díky!

reagovat Louisa 21.8.2013 22:12  5%    +  -

Ahoj všem,
také bych doporučila návštěvu psychologa, když nic neporadí, alespoň se člověk vypovídá, a trošku se mu uleví. Když nám zemřel syn, psychloga jsem nenavštívila, dostala jsem se z toho díky staršímu synovi, a také díky tomu, že jsem za dva měsíce otěhotněla. S odstupem let ale mohu říct, že je asi dobré se vypovídat. Já to všechno řekla svému šéfovi, který prostě seděl a poslouchal, a tím mi moc pomohl.Vrátila jsem mu to o pár let později, když přišli o vnuka.
Té paní přeji hodně síly.

reagovat RenS 19.8.2013 9:52  66%    +  -

Arabela: Takhle jsem to cítila já, když zemřel Filípek - nejedla jsem, protože on taky nejedl, všechno mi přišlo zbytečný a marný...
Tohle je reálně peklo, kterým si člověk prochází. Přemýšlím, co mě přinutilo začít jíst, hodně mi pomohla dcerka, které v té době nebyl ani rok a já ji ještě kojila. Taky mě podržela rodina a úplně nejvíc psycholog - odbornou pomoc doporučuju, bez ní si to neumím představit!

reagovat Arabela 18.8.2013 23:50  94%    +  -

Viděla jsem tam Miliharmi a to je pro mě záruka důvěryhodnosti, ale stejně se chci zeptat ještě tady

reagovat Arabela 18.8.2013 23:46  94%    +  -

Ahoj,
dlouho sem nikdo nepsal a to je dobře. Posledního anděla mám v rodině asi já, ale aby toho nebylo dost, tak teď umírá syn mojí přítelkyně
Už si s ní vůbec nevím rady, nejí, protože ON nemůže jíst, moc toho nenaspí, jen pláče, pije a kouří jednu za druhou.
Napadlo mě obrátit se na "Dlouhou cestu", nutně potřebuje terapii a pomoc.
Napište mi prosím, jestli je to dobrý nápad a jestli máte nějakou zkušenost. Už si fakt nevím rady. Díky.

reagovat oblinka 31.12.2012 12:44  100%    +  -

hodně uzdraví, štěstí a už jen samou radost v Novém roce přeji všem tady maminky

reagovat HelaV 31.12.2012 9:35  5%    +  -

Berušky, všem Vám přeju šťastný nový rok, ať je líp...

reagovat Tokamak 31.12.2012 9:26  26%    +  -

Hodně štěstí do nového roku všem..

reagovat ivek 26.12.2012 15:38  5%    +  -

Příjemný zbytek svátků Vám všem, a děkujeme, že jste byly s náma když nám bylo nejhůř a jste tady pořád.

reagovat luna 24.12.2012 18:54  100%    +  -

Také přeji krásné Vánoce a v novém roce co nejvíc zdraví, lásky a klidných dnů

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Pro přítelkyně andělských maminek
Diskusi založil(a): miliharmi
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Maminky
Přečtěte si