Jde to i bez školky?!

Chtěla bych si popovídat s maminkama, které daly své dítě do školky jen na předškolní rok nebo je do školky vůbec nedaly. Jak zvládat nátlak okolí, co podnikat s dětmi.....O zkušenostech a nápadech.

Lilypie 4th Birthday Ticker

18.6.2009

Diskusi založil(a) 18.6.2009 MámaDvojčat

reagovat damiraa 22.9.2015 19:20  11%    +  -

Milé maminky, vy už máte asi tyto problémy vyřešené.. já v tom jsem nyní.. syn 3,5 roků... mezi dnešní společností jsem vyvrhel.. prostě nejsem zastánce školek.. těch klasických.. kde má jedna nebo dně učitelky na starosti 30dětí.. vím, co obnáší moje jedno.. takže není myslitelné, aby se dětem věnovaly individuálně.. syna si užívám.. je to možná moje jediné a poslední dítě.. jsme poněkud jiní ve více ohledech.. proto bych ráda našla maminky, které tak nemají pocit, že dítě se porodí.. pak je období chlubení se s miminkem.. a pak už jak padne maximálně třetí rok.. dítě je tzv. velké a šup s ním do školek... budu ráda za každý kontakt, zprávu.. cítím se sama proti všem.. děkuji

reagovat Bodlinek 5.1.2011 19:36  5%    +  -

Margarita: No, já to brala podle sebe, v létě se mi šiklo, že některé děti byly na příměstském táboře. Jsem stihla tolik věcí i odpočinout, ale odpolko už jsem se na ně zase moc těšila. Jinak jsem o tom víc nepřemýšlela. Já děti ve školce nikdy neměla. Tak mě samosebou hned napadlo, že když je člověk někde chvíli udá, že si může v klidu oběhat doktory, úřady, ale to zas není potřeba denně a celodenně. Ale s tím Štědrým dnem je to fakt úsměvné. To by mi bylo těch dítek líto.

reagovat Bodlinek 5.1.2011 1:02  5%    +  -

Margarita: Já bych to hned na sociálku neviděla, to je podle mě moc přísný soud. Třeba jsou jen unavené. Nebo si potřebují vyřídit nějaké resty. Jsi si jistá, že tam ty stejné děti?

reagovat LeToram 16.11.2010 18:45  5%    +  -

Ahoj a co říkáte na jazykové školky? Máte s nimi někdo zkušenost? Konkrétně s nějakou pobočkou řetězce KinderGarten?

Díky

reagovat normenka 17.10.2010 16:32  100%    +  -

andygros: tak naprosto souhlasím s poslední větoupokud mám tu možnost být doma s dětmi tak proč je dávat do školky když chtějí být doma a prostě si hrát doma s mámou a táto.Pokud dítě chce do školky jasně ať jde když se mu tam líbí

reagovat Sydžej+3děti 25.9.2010 20:27  100%    +  -

ahoj tak moje holka měla problém si zvyknout na školku pak taky trochu špatně mluvila a švíca mi pořád nadávala,že jí nedávám do školky atd.holka šla i teda o rok později do školy,ale mě to nevadí alespoň si prodlouží dětství.

reagovat mimozemštanka 20.9.2010 15:03  100%    +  -

MámaDvojčat: třeba také někdo spechá z duvodu hypotéky,či vidiny peněz,

ale pokud to nenni opravdu nutné,o penězich to není,spokojené a zdravé díte je

Taková maminka se ráda uskrovni,což byl i muj případ,a vi že to nebude trvat věčně,že to uteče.deti vyrostou rychle

a už se to NIKDY nevrátí

reagovat mimozemštanka 20.9.2010 15:00  100%    +  -

MámaDvojčat: NA řeči nedbej,nedá ti stejně nikdo nic,natož dobrou radu,záleži na tom,jak to citíš+chceš TY

reagovat MámaDvojčat 20.9.2010 11:36  6%    +  -

mimozemštanka: jen je škoda,že nás není víc. Dnes jsou samé rychlo maminy-rychle porodit, někdy odkojit a rychle do práce. A ta co nemá na spěch je podle nich hned lína jít makat

reagovat mimozemštanka 20.9.2010 8:58  100%    +  -

MámaDvojčat: Jde o děti a jejich BLAHO,nedej se lidmi zvyklat,oni nechápou,že se jim chceš venovat vic,než jini

reagovat mimozemštanka 20.9.2010 8:57  100%    +  -

MámaDvojčat: Píšeš:Naši půjdou na rok před školou do školky, aby si zvykly a to jen na 4 hodiny deně. Max 4 hod.

TAk na to bych možná i přistoupila,na zvykání

reagovat mimozemštanka 20.9.2010 8:56  100%    +  -

MámaDvojčat: Byla jsem doma na přelomu 80-90let celých 6r,než šel syn do

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 20:39  5%    +  -

jennifer.aniston: Květu miluju a obdivuji její přístup k životu. Kéž bych jednou byla taky tak nad věcí jak ona.

reagovat jennifer.aniston 17.9.2010 20:32  86%    +  -

MámaDvojčat: a věřím, tomu, že jich v životě bude ještě víc....četla jsem pěkný rozhovor s Květou Fialovou a ta to vystihla dost přesně - řekla něco ve smyslu "mě je úplně jedno, co si o mě myslí lidi....to je jejich problém"

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 20:26  5%    +  -

To sebevědomí a tvrdošíjně si stát za svým a nenechat se zvyklat se budu muset ještě dlouho učit. Budu muset, jelikož těch věcí ve kterých se od toho "normálu" lišíme je mnohem více.

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 20:22  5%    +  -

jennifer.aniston: Tak to já jsem taky ráda, že nejsme samy. I když v nejbližším okolí samy jsme. Ale jsem díky těmto diskusím více přesvědčená o správnosti svého rozhodnutí.

reagovat jennifer.aniston 17.9.2010 20:03  86%    +  -

jennifer.aniston: jinak jsem za tuhle diskusi moc ráda, přece jenom jsem tady v okolí exot a cítím, jak mě jiné maminky propalují pohledem - už si nedovolí nic říct, ale je mi to jasný....
taky jsem potřebovala ujištění, ze strany někoho, kdo děti do školky nedal a má to odžito o tom, řže ty kecy OPRAVDU nejsou pravda....teď už to vím sama, ale předtím jsem jenom teoretizovala....

reagovat jennifer.aniston 17.9.2010 20:01  86%    +  -

MámaDvojčat: já mám v rodině z obou stran jednoznačnou podporu - my jsme prapůvodně dostaly i doporučení od paní doktorky nedávat kluky hned ve třech letech u důvodu jejich velké nemocnosti....a teda musím říct, že jim to úžasně prospívá, mezitím se jim imunita vyvine o poznání více, než by to stihla do těch tří...navíc dvojčata už jsou kolektiv - komunikace s vrstevníkem na denním pořádku...
S monodítkem je to samozřejmě zase o něčem úplně jiným...atd....však víme

já si z toho beru hodně pro sebe - učí mě to stát si sebevědomě za svým názorem, asertivně přijímat názory jiný - naučit se, že se za svoje rozhodnutí nemusím nikomu omlouvat a dokonce ani nemusím (ateďka už ani nechcu) nikomu nic vysvětlovat

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 19:20  5%    +  -

jennifer.aniston: Ze strany rodiny, kde jsou převážně učitelky jak ve školce tak škole, je to jako akceptováno, ale určitě né chváleno. Schvalují to jen ti co měli nebo mají se školkou špatné zkušenosti. Nebo ti co by to chtěli, ale z finančních důvodů si to nemohou dovolit.

reagovat jennifer.aniston 17.9.2010 19:04  86%    +  -

MámaDvojčat: a potkáváš občas i někoho, komu to nepřipadne divný a naopak to "schválí"? já naposledy ve cvičení paní cvičitelku - ptala se, jakto, že nejsou kluci dopo ve školce, ale ve cvičení a komentovala to "jasně, jasně, když můžete být takhle s něma doma, tak co nejdýl!"
Jinak jsem se tak nějak naučila být v tomto tématu odtažitá a taková hodně rázná - nasadím ostrý tón, čímž dám jasně najevo, že je to na základě mýho rozhodnutí a nehodlám poslouchat nějaký štráchy

já žiju náš rodinnej život podle svýho nejlepšího vědimí a svědomí, vím, že to není jediná cesta a není vhodná pro každýho, nikomu školku "neberu", tak očekávám stejnou toleranci k našemu přístupu...

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 16:44  5%    +  -

Stále mě nepřestává udivovat ta výdrž lidí, kteří se snaží do omrzení vnucovat tu jejich pravdu a názor, jako by byl ten jedinný správný a vy že jste úúplně mimo

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 16:41  5%    +  -

jennifer.aniston: Tak u nás to už známí taky nekomentují. Jen když potkám známou po čase nebo cizí, tak nevěří vlastním uším a snaží se přesvědčovat,"aby jsme si daly říci"

reagovat jennifer.aniston 17.9.2010 15:54  86%    +  -

MámaDvojčat: ono jak roky, co nejsou kluci ve školce jdou, tak už si na mě skoro nikdo nedovolí mít kecy....už nade mnou zlomili hůl, když vidí, že si "nedám říct"

reagovat jennifer.aniston 17.9.2010 15:53  86%    +  -

ahojky!
jdu Vás pozdravit a podpořit - taky dáme kluky nakonec do školky až na předškolní rok - jednak vím, že v naší školce s nimi opravdu dělají předškolní přípravu, druhak, kvůli tomu slavnýmu "promoření" bacilama - pokud to musí přijít, tak třeba si to nejhorší odbydou ve školce a ve škole to bude s nemocností lepší....a celkově mě ten předškolní rok připadá pro ně přínosnej, že jim to dá v té době víc, než já sama doma. Že jim bude jasný, že někam denně chodí a jsou tam bez nás, jsou prostě jinde než doma a že je to v pohodě. Přijde mi, že dát je až do školy by bylo moc změn najednou - bez rodičů, v cizím prostředí, ve velkém kolektivu a navíc k tomu to učení....
Jinak kluci chodí do kroužku, kde jsou jenom děti bez rodičů - je to naprosto v pohodě, bez jakýhokoliv problému.
Vůbec se u nás neprojevuje to, čím mě některé !kamarádky" strašily - že budou izolovaní, budou se bát dětí a nebudou si umět hrát s ostatníma!!!!
spíš mi přijdou sociálně na vyšší úrovni, než školkový děti, který potkáváme - narozdíl od nich jim nedělá problém pozdravit a komunikovat! Takže já už si z těch poznámek a domněnek okolí pranic nedělám, vím svoje!
Předtím jsem tušila, že kecaj, teďka mám dva živé a šikovné důkazy, že kecaly....

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 15:15  5%    +  -

mimozemštanka: Teda klobouk dolu. Jsi tvrdá, když jsi dokázala zdolávat větší překážky než jen okolní řeči. Jak dlouho si byla doma?

reagovat MámaDvojčat 17.9.2010 15:12  5%    +  -

Naši půjdou na rok před školou do školky, aby si zvykly a to jen na 4 hodiny deně. Max 4 hod. je podmínka pro ženy v domácnosti. Jinak spousta lidí na nás kouká skrze prsty, nechápou co jsme to za rodiče když nedopřejeme dětem školku. Jiní, že do školky chodit musí! Pokud nezapadáš do jejich normálu jsi středem pozornosti.

reagovat mimozemštanka 17.9.2010 14:33  100%    +  -

MámaDvojčat: JA si byt doma se synem dost vybojovala,ješte za totality,nelituji toho

i to dítě to potom vrátí,jak se k nám chová

reagovat mimozemštanka 17.9.2010 14:31  100%    +  -

Věřte,že když budete s ditetem co nejdéle doma,začnete se mu přizpusobovat a budete v pohode oba,lepe ho i pochopite

než když na nej ráno budteet spechat se vstávánim do školky

a odpoledne ho budete vláčet za sebou jako balvan,jen abyste vše po práci doma stihla

podle mě to o tom rozhodně neni

reagovat mimozemštanka 17.9.2010 14:28  100%    +  -

MámaDvojčat: Ja mám ditě jedno,dnes už dospělé,ale do školky bych ho nedala zase

reagovat MámaDvojčat 7.9.2010 20:47  5%    +  -

Valca001: Ahoj, nevím jak postižený je tvůj syn, ani nevím, jestli máš někoho kdo ti může pomoc třeba jednoho pohlídat, aby ty ses mohla věnovat druhému. Se školkou zatím nemám zkušenosti(naši půjdou rok před školou), ale zkus jim vysvětlit jaká je tvá situace a nějak se společně domluvit(pokud se sněma bavit dá). Pokud to bude pokračovat tak jestli to jde odložit školku o rok.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jde to i bez školky?!
Diskusi založil(a): MámaDvojčat
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Výchova dětí
Přečtěte si