Voda vám vzala všechno a potřebujete pomoc?

Třeba se najdou maminky, které pošlou věcičky pro miminka, větší dítka, ale i pro dospělé. Stačí jen komunikovat.
2.7.2009

Diskusi založil(a) 2.7.2009 pešimi

LIDÍ KTEŘÍ OD NÁS POTŘEBUJÍ POMOC

POMOC DOBROVOLNÍKŮ PŘIJÍMÁ DISPEČINK HASIČŮ

Pomoc dobrovolníků prosím nabízejte na Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, a to telefonem: 950 770 012 nebo e-mailem: opis@olk.izscr.cz.

Obec s rozšířenou působností Jeseník zřídila pro veřejnost dvě telefonní linky: 1. Informační linka - 724 186 926 - informace pro veřejnost o situaci na Jesenicku, o příbuzných apod. 2. Humanitární linka - 777 604 623 - nabídky humanitární pomoci

POVODNĚMI ZASAŽENÝ NOVÝ JIČÍN NA SEVERU MORAVY INFORMUJE O MOŽNOSTECH VEŘEJNOSTI POMOCI MĚSTU I OBCÍM V OKOLÍ

Nabídky na materiální pomoc i dobrovolnickou práci volejte prosím na kontaktní linku pomoci 556 768 396 (všední dny od 8.00 do 16.00 hodin, o víkendu od 8.00 do 12.00 hodin) nebo zasílejte na e-mail aseibertova@novyjicin-town.cz

DOBROVOLNÁ ČINNOST V POVODNĚMI POSTIŽENÝCH OBLASTECH

http://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4117-dobrovolna-pomoc-v-povodnemi-postizenych-oblastech/

MIMIBAZAR POMÁHÁ POSTIŽENÝM POVODNÍ

Nebuďme lhostejní k neštěstí druhých, svým příhozem a následným odesláním přihozené částky na speciální účet, který spravuje společnost Člověk v tísni: 72027202/0300, přispějete na pomoc lidem zasaženým povodní. Další možností je poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS POVODNE09 na číslo 87777 Každý příhoz může znamenat pro postižené malou pomoc, která jim pomůže překlenout těžké chvíle. Ukažme, že i nám neštěstí ostatních lidí není lhostejné. Děkujeme všem, kteří se snaží pomoci lidem v nouzi.

okurči 2.7.2009 20:41

reagovat Toulavej.Pejskař 1.1.2010 19:52  5%    +  -

Tak je konec roku, Silvestr.
Obvykle se do Novýho roku přává hlavně hodně zdraví (což vám taky přeji, zdraví je důležitý), hodně štěstí (i to vám přeji, taky je ho potřeba) a možná ještě něco (každému to, co potřebuje). ...
A co bych vám ještě tak popřál?
Podle mě je hodně důležitejch ještě pár dalších věcí:
Tak já vám ještě přeji moře lásky, kopec přátel a hromadu kamarádů.
Láska je slunce, co vás zahřeje, když je vám chladno, ... potůček pramenitý vody, když máte žízeň a chcete pít, ... vánek, jenž vás naopak zchladí ve vedru, ... je to něco, co vám naplňuje srdce něhou a citem ...
Přátelé vás přijdou rozveselit, je li vám smutno ...
Kamarád podá pomocnou ruku, když je ti těžko a potřebuješ pomoc ... kamarád s tebou posedí u ohýnku, zazpívá písničku s kytarou ... kamarád je ten, co neodchází, když přijde na tebe těžká chvíle ...
Tak P F 2010 ......

reagovat Toulavej.Pejskař 18.8.2009 22:19  5%    +  -

pešimi:
Prosíííím, nééééé ... nemazat ... !!!
Právě sem to tu objevil a ještě to budu potřebovat.
Dneska si už musím odpočnout, ale během pár příštích dní bych vám tu rád popsal, co se nám stalo a co nás to stálo za práci a v čem bychom případně ještě pomoc potřebovali.
Tak jestli můžu poprosit ... ??? ...

Ahoj, Toulavej Pejskař.

reagovat pešimi 3.8.2009 8:11  32%    +  -

jsem rada, ze tahle diskuze pomohla, byt jen jednomu jedinemu cloveku. ted uz by asi bylo na miste diskuzi smazat aby nezabirala misto. az zjistim jak se to dela, udelam to. dekuju vsem petra

Anonym 19.7.2009 19:24  1%    +  -

KPslunicko: Reaguji na rozhořčení ohledně stopnutí materiální pomoci pro Nový Jičín - konkrétně dopis od paní Seibertové.
Pracuji v Novém Jičíně a navštívila jsem nedlouho po záplavách jedno z center zřízené v městsé části Žilina. Můžu říct jediné - to, čeho tam bylo opravdu nejvíc, bylo oblečení, hygienické potřeby, balené vody. Věřte, že paní Seibertová si nevymýšlí, ani nejde o neochotu věci třídit. Věc se má tak, že třeba Diakonie Broumov sbírá oblečení po celé republice po celý rok a pak je připravena kdykoliv zaslat vyprané, roztříděné věci kamkoliv. A nejinak jsou na tom i jiné humanitární organizace.
Když jsem se já v Žilině informovala, co jim chybí, tak to byla kolečka na úklid bahna, vše ostatní bylo.
Logicky to tedy budou nyní peníze, které budou lidi potřebovat na opravy domů, zajištění vybavení, zkrátka na investice podle jejich vlastního rozhodnutí a představ.

Díky za tuhle diskuzi, informace a pomoc.

reagovat Lidkatřiděti 13.7.2009 19:32  59%    +  -

Betys: S Moniczk mám své zkušenosti. Ona je vždy nejchytřejší,ale když se jí někdo snaží pomoci tak je naštvaná a začne se chovat jako prudič.nebo jí odporuje tak je opět protivná.Je holt nevyzrálá osobnost,která neunese názor druhého a není ochotná připustit,že se mýlí.

reagovat Betys 10.7.2009 21:37  6%    +  -

Tak diskuse o Fulneku byla právě zrušena.Moniczka to nějak neunesla že se jí někdo opovážil odporovat.Asi pěkně zuřila

reagovat Betys 9.7.2009 18:00  6%    +  -

Mám něco nového-je to ze stránek jihočeského kraje.Je možné zasílat nabídky na materiální pomoc Nabídky pomoci je možno podávat: telefonicky prostřednictvím Zelené linky 800 100 450, na e-mailovou adresu: krizovy.stab@kraj-jihocesky.cz.

reagovat kosaha 9.7.2009 15:32  5%    +  -

Betys: Tak to je moc fajn a prima pocit, když víš, že pomoc přijde do správných rukou.

Já zas pilně posílám teď pravidelně DMSky za nás i za naše rodiče a taky věřím, že půjdou na dobrou věc. Kdyby někdo věděl o konkrétním člověku, který potřebuje různé ošacení, spodní prádlo nové - tak mi napište. Moc ráda pošlu kamkoliv. Jinak to asi odevzdám s kamarádkou na Charitě.

reagovat Eviicka 9.7.2009 13:14  32%    +  -

Betys: tak to je super

reagovat Betys 9.7.2009 12:59  5%    +  -

Teď mi volal pan starosta z Bernartic,ža moje balíky dorazily a chtěl mi poděkovat.Tak jsem z toho byla celá naměko.Pěkně to zahřeje u srdíčka když člověk ví že pomoc dorazila na správné místo.

reagovat kosaha 9.7.2009 11:45  5%    +  -

Se smutkem na duši sleduji zprávy o nešťastných lidech, kteří přišli o své domovy, své blízké a třeba i jen o nějaké ty "drobnosti", které pro druhého nemají hodnotu, ale pro ně to byly "jejich" poklady, které jim už nikdo nikdy nemůže nahradit např. fotky, památku na rodiče, sourozence, děti, dětství. Prostě samé ty úplně obyčejné věci, které mají pro každého cenu zlata. Ti lidé strádají ale hlavně psychicky, to je trauma na celý život - to si snad ani neumíme představit, jakou hrůzu v nich budou vyvolávat od této chvíle kapky děště.
Taky bych moc ráda pomohla materiálně, ale.... Vím ale od jedné známé, která v 90.letech měla v Troubkách na Moravě - totálně zničené dědině při povodni - příbuzné, kterým voda vzala všechno, že i když přišlo spoustu šatstva, nábytku, epotřebičů, tak ti postižení lidi, to neměli
vůbec kam dát a pytle z šatstvem stály v mokru. Tehdy jsem také hodně věcí poslala, kromě šatů přikrývky, nafuk.lehátko atd. Nevím, zda se to dostalo k potřebným v tom chaosu.
Proto si myslím, že v současné chvíli pomůžou hlavně PENÍZE, třeba jen dárcovské DMS. K dnešnímu dni se už vybralo touto cestou 18
milionů! Materiální pomoc bude určitě potřeba později. Proto kdo chce pomoci ať pošle třeba jen jednu jedinou DMSku a určitě to pomůže. Vźdyť i moře se skládá z malých kapek vody....

reagovat Eviicka 9.7.2009 0:24  32%    +  -

Mata69: Vzpomínky - to mi přijde jako jedna z nejhorších ztrát (samozřejmě pokud takovou katastrafu, přežijí všichni ve zdraví a kromě duševní bolesti). Ostatní jde nahradit. Taky si myslím, že staršího ošacení, a jiných věcí bude dost od příbuzných, známých, lidí bydlících nedaleko, ale "na kopci" apod. Myslím, že lidé tam mají teď jiné starosti než třídit došlé balíky. My, co bydlíme hodně daleko a nemáme kontakty, tak můžeme nejlépe pomoci právě penězmi a věřit že se dostanou na ta správná místa.

reagovat Mata69 8.7.2009 22:41  100%    +  -

Holky, proč chtějí peníze? Víte, můj manžel a jeho rodiče přišli v roce 1998 o dům komplet, zřítil se jim doslova pod nohama, zázrak, že přežili...přišli o spoustu a spoustu věcí...krabice s věcmi "z povodní" jsme třídili ještě spolu asi dva roky po povodních, nebylo jich třeba...se slzami v očích vzpomínají na pána, který tehdy den, dva po povodni do obce přijel, našel si nejspostiženější rodinu a tchánovi tehdy vrazil do ruky peníze. Dodnes jsou v kontaktu. Náhradní ubytování dostali od obce, první dny bydleli v bývalé hospodě. Ošacení dovezli příbuzní, balené vody vozila charita a další dárci...tenkrát jim nabízeli lidé nábytek a tak, je to blbé, ale nebylo to jaksi kam dát...dům nebyl...
Těžko říci co jim nyní nejvíc pomůže, snad nové spotřebiče, ledničky, pračky...věřte, že nejvíc trpí jejich duše, přišli o spoustu nenahraditelných věcí, prkotin, které vám nikdo nedá, protože se k nim vážou vzpomínky, staré fotky, předměty co se v rodině dědí.....
Nechci vás odrazovat od pomoci, je moc fajn že se tak snažíte!!!! Snažím se vám jen nastínit jak to po takový katastrofě vypadá.

reagovat Mischellinka 8.7.2009 21:10  39%    +  -

KPslunicko: Naposledy tam byla okurči, tak snad řekně, jak to probíhalo a jestli pomoc vzali....jinak nevím, ale taky se to už nejspíš stoplo...

reagovat KPslunicko 8.7.2009 21:00  71%    +  -

Mischellinka: a s tim policajtem je to aktualni?

reagovat KPslunicko 8.7.2009 20:59  71%    +  -

Mischellinka: prave

reagovat Mischellinka 8.7.2009 20:35  39%    +  -

KPslunicko: To je zase práce navíc, že....je mi z toho smutno

reagovat KPslunicko 8.7.2009 20:26  71%    +  -

Mischellinka: to mas pravdu ale muzou se kdyztak tech lidi zeptat a dat jim na nas kontakty...ach jo skoda no

reagovat Mischellinka 8.7.2009 20:22  39%    +  -

Holky, já si spíš myslím, že se jim to nechce třídit, nemají pro to prostory atd., neochota z lidského hlediska, protože třeba věcí na děcka není nikdy dost...můj názor.

reagovat okurči 8.7.2009 20:16  100%    +  -

pešimi: no to určitě, ti lidé nebudou mít na to jít si vše hned koupit, teď se hlavně musí starat a dávat peníze do oprav baráků

reagovat pešimi 8.7.2009 20:01  54%    +  -

okurči: asi jo, lidi bysetak zbavovali hruzya jeste by se vytahovali, ale co deky, povleceni, rucniky? i stare dobre poslouzi

reagovat okurči 8.7.2009 19:54  100%    +  -

pešimi: podle mě jim jde spíš o to, aby to nebylo nějak závadové

reagovat KPslunicko 8.7.2009 19:27  71%    +  -

pešimi: jasne to chapu ale myslim ze kdyby se ti lide na uradech tech lidi zeptali tak nepohrdnou

reagovat pešimi 8.7.2009 19:10  54%    +  -

KPslunicko: taky si to myslim a myslim, ze obycejny lidi vubec nemaji tucha, ze ostatni nabizi at uz hadry, hracky, nebo cokoliv. ja chtela poslat pleny. sama mam maly dite a vim jaky to je financni napor i bez zaplav. skoda, ale asi i organizacne je to slozite

reagovat KPslunicko 8.7.2009 18:33  71%    +  -

pešimi: jj mrzi me jejich pristup jen penize-ale pokud je clovek opravdu v tisnive situaci tak potrebuje hoden veci ne jen penize-a pokud nekdo nabizi mat. pomoc maji toho vyuzit a ostatni koupit za penize

reagovat pešimi 8.7.2009 18:26  54%    +  -

KPslunicko: taky mi prialo, ze maji vseho dost. poslali jsme jeste s manzelem kazdy tri dms a vic udelat nemuzeme. pokazdy kdyz prsi, tak si na ne vzpomenu. ach jo

reagovat Betys 7.7.2009 23:06  5%    +  -

Moniczka18: Arogantní jsi tady jedině Ty.A teď až se tady s náma hádáš tak jsi stejně zjistila že Tvůj super plán je k ničemu.Tak si udělej kafíčko a v teple si ho vypij

reagovat KPslunicko 7.7.2009 17:01  68%    +  -

Přišel mi mejl:

Vážená paní Peřichová,
Velice si vážíme nabídnuté pomoci a děkujeme za ni. V současné době jsou
naše skladové kapacity naplněny a materiální pomoc již nepřijímáme.
Materiální pomoc v tuto chvíli nepřijímají ani okolní obce např. Kunín,
Šenov u N.J., Hodslavice, Jeseník nad Odrou.

V současné době máme požadavky a potřeby obyvatel postižených oblastí
zmapovány a těmto lidem jsou dávány k dispozici seznamy nabídek s různými
formami humanitární pomoci, ze kterých mohou vybírat.

Ještě jednou Vám za nabídnutou pomoc děkujeme. Pokud byste příp. chtěli
přispět finančně, město Nový Jičín založilo speciální povodňové konto na
pomoc postiženým záplavami.

Seibertová Alena

reagovat Moniczka18 7.7.2009 0:15  12%    +  -

Betys: ale já se netvářím jako jediná !!!!já si vážím těch kteří pomáhají!!!proč myslíš že nabízím kdo chce jet,může jet s námi...asi jen tak ze srandy ne???nikoho jsem se o nic neprosila,ale nenechám nikoho do sebe se navážet že chci hadry pro sebe atd...
zkrátka už mě to tady nebaví řešit a vysvětlovat že nežebrám hadry pro sebe...pojedu a vy si myslete všichni co chcete...mám toho plný zuby,s takovou arogancí jsem se ještě nesetkala...snažím se pomoct a takovým obviňováním na to doplatím... mějte se,končím

reagovat Betys 6.7.2009 21:12  5%    +  -

Moniczka18: Opakuješ se.To už jsi psala i na svojí diskusi.A moc se mi líbí co Ti tak Šaryk odepsal.Tváříš jako že si jediná kdo pomáhá.My ostatní si uděláme to svoje kafíčko a počkáme až zachráníš svěj.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Voda vám vzala všechno a potřebujete pomoc?
Diskusi založil(a): pešimi
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si