JEDEME S MIMINKEM NA DOVOLENOU CO VŠECHNO SI VZÍT :O))

Ahoj diskusi jsem založila,protože se chystáme na dovču a chtěla bych být připravená,abych něco nenechala doma nebo nezapoměla koupit.popřípadě si nechala poradit :o)) Díky Monika
6.7.2009

Diskusi založil(a) 6.7.2009 Moňulka

reagovat Atapama 17.7.2010 9:35  36%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat Ložanka 24.6.2010 8:42  5%    +  -

Ahojky Moni, také se chystám na dovolenou s Anežkou (4měsíce) do Chorvatska a snad v tom nevidím problém...POKUD SI CHCETE UŽÍT DOVČU, UŽIJETE SI JÍ TEĎ, příští rok už s chodícím a všetečným dítkem vůbec...

reagovat Moňulka 11.7.2009 19:18  48%    +  -

KatkaA.: Ahojky díky za tip no asi to vypadá,že nakonec dáme jen Chorvatsko,ale i to je zatím ve hvězdách

reagovat KatkaA. 9.7.2009 11:21  30%    +  -

Mata69: já s tím taky nesouhlasím,když bych souhlasila,trávím dovču letos určitě u moře.....ale je to každýho věc

reagovat Mata69 8.7.2009 22:51  100%    +  -

BublinkaM: konečně je tu někdo, komu se taky nezdá uplně v pohodě tahat tak maličký mimina přes celou Evropu....
Upřímně i ta cesta autem do Řecka se 7mi měsíčním prckem mi přijde naprosto šílená!

reagovat KatkaA. 8.7.2009 14:57  30%    +  -

Moňulka: ahoj já vyzkoušela mlíčko s kaší od nestle-je sice dražší než normální kaše,ale máš to balené po porcích,jen utrhneš růžek naleješ do flašky a mimčo pije-nemusí se ohřívat,ale může. Myslím že je to dobré s sebou na cesty. Mám 7měs.dceru a jezdíme letos jen po čechách a včera jsme to vyzkoušely bylo to v pohodě....Stále je kojená,ale večer je zvyklá na kaši a tohle mě přijde dobrý typ.....doporučuju.papa

reagovat BublinkaM 8.7.2009 14:55  43%    +  -

andygros: ty jsi táhla roční dítě autobusem do Švédska??? On to zvládnul, ale opravdu, nic ve zlým, lituju zbytek autobusu.....

reagovat Pruvodce1 7.7.2009 23:42  5%    +  -

Ahojky.Zúčastní se taky o koloboty Heelys.JSOU ÚŽASNÉ. . http://www.koloboty.cz/soutez.html?cid=8382

reagovat andygros 6.7.2009 18:14  18%    +  -

Ahojky-to je fain,že jedete a že berete prcka sebou.Mě se moc líbí,když se toho maminy nebojej a dokážou si cestování užít i s dětma.Já když někam vyjedu jenom s manželem,tak si to sice užijem,ale děti nám tam chyběj a je nám líto,když nejsou s náma.Proto pokud to jde,jezdíme spolu.A to těch dětí máme pět.V únoru jsme jely autem se čtyřma do Francie,minulej rok se všema autobusem (a trajektem)do Švédska.Našemu nejmladšímu byl rok a zvládnul to v pohoděJá beru sebou asi tak tohle:
dostatek pití a jídla na cestu,vlhký kapesníčky(ty jsou skvělý na všechno),pitnou vodu v pet flašce,plíny,něco na hlavu podle počasí(proti větru nebo sluníčku...),a mít někde po ruce věci na převlečení,,sirup nebo čípky proti případný teplotě,něco na hraní,sluneční brejličky podle věku prcka a hlavně foťák,ať máme na co vzpomínat

reagovat Kukacka-Zdenka 6.7.2009 17:37  56%    +  -

Moňulka: jestli jedete autem, tak bych asi vzala sebou hlavne dostatek plin, ubrousku a pokud neni kojeny, tak mliko, hodne balene vody a nase stavicky a flasky presnidavek a jidla. nezapomen opalovaci krem a do lekarnicky ty zakladni veci, jako na teplotu, prujem, pudr apod...co nejdriv dojdi k dr ohledne ockovani, prip. muzes nechat radeji i zloutenku, aspon budes mit jistotu.

my jsme byli s malym v jeho 8,5m letecky na kanarech a v 22m v egypte a oboji v pohode, akorat v tom egypte me a malyho trochu trapil prujem ale zvladnout se to dalo.

reagovat Dracek123 6.7.2009 17:29  73%    +  -

Moňulka: u tech miminek rikaji kazde dve hodiny vyndat z toho vajicka at se prdos protahne. My jeli s prckem do ceks kdyz mela 6 mesicu,ale jak se jede na noc tak to vetsinou prospi v duby jsem kojila katkze strava byla po ruce, ale s miminkem tak malinkych bych rozhodne dal jak chorvatska ci italie nejela protoze stat se muze cokoliv napr. nemoc a pak fakt nevis co mas delat. a v italii co se tyka leku by jste se opravdu nedoplatily pokud ma dite teplotu nebo zanet stredniho ucha a potrebuje antibiotika je lepsi vyhledat lekaze udelat rozbory ..... je jinsi kdyz jedes do zeme kde mas zname co ti muzou poradit

reagovat šneček.pomalý 6.7.2009 16:46  100%    +  -

Moňulka: My jedeme sem http://www.ck-apollon.cz/go/paralia.asp a je to studio AFRODITE.
Tak snad by neměl být problém s malou!

reagovat Moňulka 6.7.2009 16:12  48%    +  -

šneček.pomalý: jj to je v pohodě.Zatím nevím jezdíme na slepo.Malá bude mít v září 7 měsíců.Autem se jí líbí jezdit

reagovat šneček.pomalý 6.7.2009 15:25  100%    +  -

Moňulka: Jo a jinak cesta jako taková je do Řecka v pohodě-silnice u nás a v cizině to je jako nebe a dudy...z tý strach neměj. Omlouvám se, že jsem odbočila od tématu, ale ohledně dětí ti poradí ty co už zkušenosti mají

reagovat šneček.pomalý 6.7.2009 15:22  100%    +  -

Moňulka: Taky jedeme do Řecka autem-bez dětí, ty zatím nemáme. Jezdí tam hodně Čechů autem. Kámoška jela s ani ne dvouletým klukem do Chorvatska a už by tak nejela. Kluk jim od půlky cesty zvracel-dojeli tam a dobrý a na cestě zpět to samý. Kam jedete?

reagovat Monika.K74 6.7.2009 15:18  25%    +  -

Moňulka: jak staré je miminko i to by asi mělo být v úvodu zmíněno. Protože jak tady bylo poznamenáno tak opravdu léky je lepší si vzít z domova osvědčené.

reagovat Moňulka 6.7.2009 15:06  48%    +  -

No chystáme se do Řecka,ale autem.
Je to cca 22 hod.cesty,ale můžeme si zase zastavit když bude problém a tak.Chceme jet v září kdy už tam nejsou takové vedra a hlavně méně turistů

reagovat Dracek123 6.7.2009 13:28  71%    +  -

a jeste ja mam treba problem, se stavickama protoze v italii jsou stavicky jinsi jak v cesku a jak jedu do cceska tak vercia mi nechcce pit jak stavy tak jogurty ani presnidavky ma to vsechno jinsi chut a mam co delat to do ni dostat takze v cesku ma zasadne rohlik a stavicky si vozim vzala bych si i cesky sunar protoze konkretne italie ma mleka opravdu jinsi chuti, nektere veci jsou stejne ale muzou mit jinsi jmeno jinsi obal a pak se clovek nervuje, ze to dite neji je lepsi si vzit svoje to co jde bych si vzala co se tyce jidla

reagovat Dracek123 6.7.2009 13:25  71%    +  -

Alena1167: my jak se vraceli z ceska do italie tak jsme jeli pres mnichov kde nase ditko chytlo salmonelu diky znamim jsme byli schopni koupit leky i tam , ale ditko je zvykle na ty sve takze muze byt problem ze to dite nesni. Jakmile to nesni ikdyz nurofen v italii nureflex je pravdu snad vsude. Problem je i ten ze ditko muze chytit teplotu kdyz je lekarna zavrena je fakt ze v kazdem meste vesnici je lekarna co je otevrena 24 hodin denne jen ty leky v zahranici jsou hoodne drahe, takze urcite leky od horecky od prujmu neco proti kasli morsky sprej do nosu nejaky ten bifidus a hlavne teplomer sebou, a pak uz se da koupit vse jenze pokud jedete do zahranici pocita t stim ze to stoji 2x tolik jak v cesku.

reagovat Alena1167 6.7.2009 13:16  26%    +  -

Monika.K74: Kdepak, myslím že to funguje všude, zrovna jako u dospělých to funguje se zubama, tedy hlavně pokud není v dosahu pohotovost

reagovat Monika.K74 6.7.2009 13:07  25%    +  -

Alena1167: děti omarodí v pátek odpoledne to moc dobře znám myslela jsem, že tenhle zákon schválnosti je jenom u nás doma

reagovat Alena1167 6.7.2009 12:49  26%    +  -

Ahojky, to je sice pravda, ale záleží kam se jede, protože třeba každodenní otevřené obchody a třeba lékárna nejsou všude taková samozřejmost. Asi bych vzala nějaké jídlo alespoň na jeden den, určitě bych vzala léky a teploměr pro mrně, ty většinou omarodí v pátek odpoledne . Pak nějakou oblíbenou hračku, pokud už umí tak nočníček...Jinak bych si taky nedělala nervi, vše se dá dokoupit.

reagovat Monika.K74 6.7.2009 12:30  25%    +  -

Ahoj,
žijeme v takové době, že není problém si cokoliv co zapomeneš koupit. Takže moje rada je hlavně peníze a doklady.

reagovat jaancaa 6.7.2009 11:56  100%    +  -

asi hodně záleží kam a na jak dlouho se chystáš

reagovat Moňulka 6.7.2009 10:23  48%    +  -

Ahojky

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: JEDEME S MIMINKEM NA DOVOLENOU CO VŠECHNO SI VZÍT :O))
Diskusi založil(a): Moňulka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si