Výstavy a muzea panenek,starých hraček atd

výstavku jsem uspořádala pro moje staroušky,aby i oni si mohli zavzpomínat na jejich někdy nelehké dětství
7.7.2009

Diskusi založil(a) 7.7.2009 ruzicka5

Náchod-Harmonie

ruzicka5 7.7.2009 23:18

reagovat ruzicka5 12.11.2010 21:56  5%    +  -

reagovat ruzicka5 16.8.2009 21:02  13%    +  -

Dnes jsme opět navštívili krásné muzeum v Rychnově nad Kněžnou...spousta hraček,her a stavebnic.Velmi miláá paní-majitelka,která nám podala perfektní výklad.Vřele doporučuji všem.

reagovat Gerberas1@seznam.cz 16.7.2009 11:37  25%    +  -

ruzicka5: Moc rádi by jsme přijely,holky se těší na Dáju a já na tebe.Tak snad se uvidíme,no budem chodit po Náchodě.Pa

reagovat ruzicka5 15.7.2009 21:08  5%    +  -

Gerberas1@seznam.cz: Dája mi to říkala.Zkuste to...pokud budem doma.Já už mám po dovče,takže chodím do práce a jezdím na kole,takže také jezdím déle domů.

reagovat Gerberas1@seznam.cz 15.7.2009 18:34  30%    +  -

ruzicka5: Byla jsem s holkama v Polsku,no je tam draho ale něco jsme nakoupili.V pátek jedem do Náchoda chtěly jsme se stavit.

reagovat ruzicka5 15.7.2009 17:44  5%    +  -

Gerberas1@seznam.cz: děkuji.Dnes jsem Tě viděla,na poslední chvilku jsem si tě všimla.Užíváte si dovču?

reagovat Gerberas1@seznam.cz 15.7.2009 16:30  30%    +  -

Ahojda koukám na fotečky a moc pěkné.

reagovat jinaci 9.7.2009 22:28  46%    +  -

ruzicka5: to neskenuj, ale kdybys na to při čtení narazila, zkus si vzpomenout

reagovat ruzicka5 9.7.2009 20:45  5%    +  -

jinaci: pošly mi meila a já ti to naskenuju...ale opravdu myslím,že spíše ne

reagovat jinaci 9.7.2009 17:46  45%    +  -

ruzicka5: mě by zajímalo i co je v inzerci, myslíš, že ani tam nic pro mě- sháním bavlněný úplet na tělíčka v pískové nebo režné barvě a vatelín za rozumnou cenu a plyše na medvídky a nejlépe v ČR

reagovat ruzicka5 9.7.2009 17:21  5%    +  -

kuchynka: s lítostí oznamuji,že jsem nic blíž nenašla...ale na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou je prodloužená:Výstava starožitných hraček.Koukni se na stránečky http://www.zamek-jaromerice.cz/Kulturni-akce.html

reagovat ruzicka5 9.7.2009 17:18  5%    +  -

jinaci: ahojky,na Tvůj dotaz Ti odpovím,že si myslím,že to smysl pro tebe nejspíše nemá.Nejsou tam střihy,je to opravdu o panenkách a o historii panenek a hraček.

reagovat jinaci 9.7.2009 15:40  45%    +  -

ruzicka5: Co ta Panenka , pro mě? Ano nebo ne? Kdyby jo ,tak si jí seženu.

reagovat ruzicka5 9.7.2009 12:55  5%    +  -

jinaci: já jednou šila bratrovi dobový kostým na šermířské vystoupení,ale už bych to nedělala za nic na světě.Mně to šití nějak nepřirostlok srdci,ale jinak ráda pletu,háčkuju a hlavně vyšívám...podle toho nač mám zrovna náladičku.Já mám tři děti,kluka 20,holky 23 a 12.Starší holka už bydlí u svého hocha ve svém domečku a kluk letos maturoval a malá jde do 7.třídy.Zatím ji baví pouze sbírka panenek,tak uvidíme časem.Hezký a pohodový den.Dana

reagovat jinaci 9.7.2009 12:48  45%    +  -

ruzicka5: Ty znáš časopis Panenku dokonale, myslíš, že by mi to bylo k něčemu, když panenky nesbírám, ale vyrábím si je a nevyrábím rádoby historické? Spíš mě zajímají kontakty na materiál(i zahraniční).

Já totiž nerada zbytečné časopisy - časopisů mám už plné 3 skříně a všechny potřebuji (šití, pletení, háčkování, patchwork..) a další kousky si předem pečlivě prohlížím, třeba PŽ už nekupuji je v ní málo co pro mě...

reagovat jinaci 9.7.2009 12:39  45%    +  -

ruzicka5: jak které děti ruční práce neberou - má dcera je členkou šermířského spolku a vystupuje s nima i jako břišní tanečnice - šije si kostýmy(gotiku i na břišní tance), dělá si k tomu "dobové" šperky a různé doplňky

a synek(14) je letecký modelář a budoucí šermíř

záleží k čemu děti doma čichnou

a co se týče paní vydavatelky, chtěla jsem po ní odkaz na stojánky a byla úžasná a vzpomněla si už ho mám

reagovat ruzicka5 9.7.2009 10:15  5%    +  -

jinaci:Časopis Panenka si velmi ráda kupuji,mám všechny díly.Je úžasné,že se našel někdo,kdo dokáže lidičky -sběratelky potěšit a také nashromáždit tolik informací.Vždy časopis přečtu jedním dechem a pak se k němu několikrát vracím.Jinak tady v okolí těch výstav mnoho nebývá,což mne trochu mrzí,ale co se dá dělat,tak si uděláme vžy nějaký výlet,který se s nějakou výstavou spojí.Letos bych chtěla ještě navštívit výstavu kočárků a panenek v Kutné Hoře-moc se těším.Až budeš mít nové panenky,ráda se na ně kouknu.Vždyť dnes už ani moc děti nějaké ruční práce neberou.Já sama mám tři děti ale po pravdě holky u ničeho nevydrží a kluk ten má raději už ve svém věku auto.Jinak ty deštníčky co máš v té galérce jsou fakt moc krásný.Jsi šikulka.

reagovat jinaci 9.7.2009 10:05  45%    +  -

ruzicka5: a výstavu je krásná, šmejdila jsem ve fotkách, škoda, že je tak daleko

reagovat ruzicka5 9.7.2009 10:00  5%    +  -

LUDLOVKA: Hezký a pohodový den,děkuji velmi za Váš příspěvek.Plně s Vámi souhlasím,že dnešní dítka si neumí hrát,raději sedí u pc a nebo u televize.Myslím si,že je to také tím,že dnes mají děti nepřeberné množství hraček.Sama si pamatuji,když jsem dostala k vánocům panenku,jaké bylo mé nadšení a o kočárku,který jsem dostala další rok ani nemluvě.Do dnešní doby mám panenky a kočárek schovaný a mohu říct,že s kočárkem si děti hrály raději,než s tím novým.Starý kočárek pěkně péroval,kdežto ten co Kačka dostala byl jak prkno,ani se nehnul.Jinak jelikož pracuji se starýma lidičkama,tak mi spousty příběhů za svých dětských let vyprávěli a musím konstatovat,že lecky mi bylo hodně do pláče.Jsou prostě úžasní a tak jsem o své dovolené pro ně tu výstavku udělala.Moc se nám podařila.Přeji Vám i celé rodině pohodové prázdniny.Dana

reagovat jinaci 9.7.2009 9:59  45%    +  -

ruzicka5: potkala jsem se na kurzu s paní, co vydává časopis Panenka, přišla se na nás kouknout

P.S. ty panenky z kurzu ještě nemám nafocené, musím jednu ještě došít a jedu v srpnu do Brna na kurz sběratelských kloubových medvídků.Ty moje dekorační panenky budou zajímavý až zkřím kloubovýho medvěda s hadrovou panenkou a mým malovaným hedvábím.Panenku mám v galerii momentálně jen jednu - starší práci.

reagovat kuchynka 9.7.2009 9:50  20%    +  -

Ahojky, nevíte o nějaké výstavě hraček v severomoravském kraji nebo v okrese Vsetín?

reagovat LUDLOVKA 9.7.2009 8:48  100%    +  -

Hezký den,i u nás v muzeu Kroměřížska byla nádherná výstava hraček,od těch nejstarších až po současnost.Děti zůstali úplně paf a nechápali,jak si někdo vyhrál s kouskem dřeva co připomínal např.koníka.Dnes je tolik hraček,že člověk neví co dřív a hlavně děti.My to s hračkama moc nepřeháníme a je pravda že děti si opravdu vyhrají a váží si hraček,ale stává se,že přijdeme k někomu na návštěvu a tam je zaskládaný pokojík hračkama,ale děti si nehrají trčí v místnosti s dospělýma a s prominutím čumí do huby,nemám to ráda.Děti jdou s náma radši ven.
Jinak ještě k těm panenkám,moje babička také sbírala staré panenky a byla to nádhera,měla je ve vitrínkách a jednu speciálně měla v ložnici na krásně ustlané posteli měla rozprostřené šaty,chodila jsem se na ni jen dívat.

reagovat ruzicka5 8.7.2009 21:53  5%    +  -

borovec: děkuji za informaci...pokud čas a počasí dovolí,ráda se třeba vypravím směrem Litomyšl.V Rychnově nad Kněžnou mají překrásné muzeum hraček...s úžasným výkladem,děti si tam mohou i s nějakýma hračkama pohrát.Jsou zde převážně hračky do roku 1960.Sama se tam opět letos chystám.

reagovat ruzicka5 8.7.2009 21:50  5%    +  -

jinaci: ahojky i Tobě

reagovat borovec 8.7.2009 14:43  5%    +  -

V Litomyšli právě probíhá výstava autíček a aut pro kluky,pro děvčata výstava panny a panenky.Konec výstav 30.8.2009.Místo-Regionální muzeum,út-ne 9-12,13-17hod.Více na :www.rml.cz
Stojí za schlédnutí!!!

reagovat jinaci 8.7.2009 13:52  45%    +  -

ruzicka5: ahoj

reagovat ruzicka5 7.7.2009 22:55  5%    +  -

Zdravím všechny příchozí,zvláště pak ti kteří si chtějí pěkně popovídat.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Výstavy a muzea panenek,starých hraček atd
Diskusi založil(a): ruzicka5
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si