Autem na Slovensko

Na začátku srpna se chystáme s přítelem autem na Slovensko. Mohla bych Vás poprosit o jakékoli rady nebo odkazy, na co si dát pozor a co nezapomenout s sebou?
20.7.2009

Diskusi založil(a) 20.7.2009 Smutnous

reagovat darinka 15.8.2014 16:27  1%    +  -

mužu jet na slovensko bez přepisu auta?? da se to nějakym způsobem obejít?, slyšela jsem že tam moc nekontrolují jedna jse o Košice prosím o duležité info ohledně cesty autem děkuji

reagovat Honza 23.7.2013 13:23  2%    +  -

Zdravim, mohl by mi prosím někdo poradit kde najdu plnou moc k osvědčení o technickém průkazu zda je teda na slovensko potreba predem dik

reagovat lenkam 2.7.2012 20:18  2%    +  -

a co takhle jet vlakem,je to bez starostí -s autem...na dálnici zácpa,přes léto se dálnice opravují a je sjízdný jen jeden pruh,pak zácpy a pozor na nehody,autem je to riziko...

reagovat lubinka 14.8.2009 19:11  18%    +  -

reagovat Smutnous 10.8.2009 18:23  20%    +  -

ahoj, všechny srdečně zdravím po návratu z dovolené ze Slovenska. Vše proběhlo bez problémů, takže bych tímto chtěla všem, které mi sem napsaly jakékoliv rady na cestu, velice poděkovat

reagovat Smutnous 28.7.2009 15:15  28%    +  -

Mata69: aha, tak to jo, blbě jsem to pochopila.

reagovat Mata69 28.7.2009 11:40  100%    +  -

Smutnous: jéžiš s tou dálniční známkou jsi to blbě pochopila...ona není od soboty do soboty, je sedm dní ode dne kdy jsi ji koupila, takže když ji koupíš v pondělí, máš jí do neděle...vyznačí ti na ní jako u nás datum, kdy jsi jí zakoupila! My jí právě koupili v sobotu s tím, že je na týden, tak je to akorát, ale prdlačky, správně platila jen do pátku...ale projeli jsme - naštěstí!

reagovat tyweee 24.7.2009 15:26  100%    +  -

Smutnous: nene, tohle je info, ktery rano rikali na v telerane na Markize. Takze na SK to neplati

reagovat Smutnous 24.7.2009 15:24  27%    +  -

tyweee: Myslela jsem si, že s těma vestama je to platné i na Slovensku, i když jsem to pak už nikde nenašla.

reagovat cecilka 24.7.2009 9:51  25%    +  -

Durga: zdravotné karty- tak to je fakt mazec

reagovat cecilka 24.7.2009 9:48  25%    +  -

lubinka: s bankový termimál ani nebudú mať tak rýchlo- je tam nejaký problém s poplatkami za platbu kreditkou. Nie je to legislatívne doriešené.

reagovat tyweee 24.7.2009 7:00  100%    +  -

Kdyby to nahoudou nekoho zajimalo - v Rakousku je potreba mit tolik reflexni vest, kolik je lidi ve voze.

Muzete si treba z SK udelat vylet tam, tak jen pro info.

reagovat tyweee 23.7.2009 15:19  100%    +  -

Durga: k tomu prvnimu prispevku jsem zapomela, kdyz by ten clovek treba jel do DE, kde by meli ten samy zakon a bylo to jen v nemcine, ci jina zeme...

reagovat tyweee 23.7.2009 12:05  100%    +  -

Durga: Proto je moznost si to vytisknout, proto existuje v kazdy zemi neco jako u nas stranky mzv.cz, aby si kazdy clovek na tyhle stranky dosel a zjistil co a jak. Neznalost neomlouva, asi tak a pokud clovek nechce mit v jiny zemi problemy, tak proste pred cestou kamkoli si ma zjistit co a jak.

reagovat tyweee 23.7.2009 11:52  100%    +  -

Durga: a myslis, ze kdyz pojedes do jine zeme, nez do Slovenska a budou tam mit podobny zakona, ze je bude zajimat, ze to neni v jinem jazyce, nez v nemcine?
Proste je to zakon dane zeme,ty tou zemis projizdis, ci tam jedes na dovolenou

Tohle je veci SK, at si oni osefuji co a jak, oni proste chteji, aby u novyh lekarnicek bylo tohle a jestli se tim dany clovek bude zabyvat,kdyz poskytne prvni pomoc, to je jina.

reagovat Durga 22.7.2009 19:50  59%    +  -

S těmi známkami a poznáváním Slovenska je to různé. Jestliže někam jedu poprvé, nespěchám, mohu se kochat, potom mi nevadí vedlejší cesty. My ale jezdíme pravidelně stále stejnou trasu a jde nám o to, jet v klidu a pokoji, bez nějakých hodinových průjezdů městy. Jedu do DS, chci být co nejdříve v bazénu a za týden mít pohodlnou cestu domů. Takže v DS sedneme do auta, nejkratším směrem na dálnici Trnava-Nitra, potom na tu z Blavy do Tater, sjezd u Nemšové. V klidu, pohodlí, bez nervů. Myslím, že ježdění na slovenských dálnicích je klidnější než ten blázinec u nás.

reagovat Durga 22.7.2009 19:41  59%    +  -

tyweee: Já chápu, že se mám řídit zákony země. Ale ta země mi to má nějakým způsoben umožnit. Jistě, pro většinu Čechů ta slovenština není cizí jazyk, ale nechápu, proč by měli mít karty ve slovenštině třeba turisté z Německa, Rakouska Maďarska apod. To je blbost a buzerace. Pokud by se postarali o to, aby se karta dala koupit v jiném jazyku, mělo by to smysl. S těmi lékárničkami - napsala jsem si na ministerstvo do Bratislavy. Poslali to jinam a dostala jsem obsáhlou odpověď. Byla na dvě věci, ale víc na tu druhou. Ale papír byl tuhý. Upozornili mě na zákony, které se k tomu vyjadřují, dokonce mi napsali, kde je najdu, jenže tam byl zase odkaz na něco jiného a připadala jsem si jako slepička, když kohoutek "leží tam v oboře, nožky má nahoře..." Kartu jsme si stáhli a je to. Ale mít ji nemusíme, máme platnou lékárničku. A až vyprší platnost, stejně nebudeme mít kartu, protože si lékárničku koupíme v Česku.

reagovat lubinka 22.7.2009 14:53  19%    +  -

Smutnous:

prosím promiň - oprava :

porušení zákazu předjíždění je za 60 euro

reagovat lubinka 22.7.2009 14:49  19%    +  -

Smutnous:
byli jsme na Slovensku před 3 týdny,
1) dálniční známku bych si koupila určitě, dálnice jsou pěkné, ušetříš čas a budeš chtít kochat přírodou, mužeš kdekoliv z dálnice sjet. Není zrovna příjemné "táhnout" se v současných výkyvech počasí za kombajnem ani v bouřce, ani ve vedru.
2) nevím na jako dlouho jedete, my jsme platili týdenní známku 5 euro, mesíční je za 10 uero.
3) na Slovesku šíleně zpřísnili pokuty za všechno - a pojicajtů je vidět dost.
-překročení rychlosti přes 20 km/h...100 euro
- přes 30 km/h.......................200 euro
- přes 40 KM/h.......................300euro
- porušení zákazu parkování..........30 eu
- -"- -! předjíždění .......30 eu
- nedání přednosti v jídě............150 eu
4) nově platí pravomoc policistů odebrat řidičský průkaz na místě přestupku nemáš - li na zaplacení.
Moje kamarádka platila natvrdo eury na místě, páč bankovní terminál u sebe neměli.
Musím říct, že na Slovensku se nyní po zavedení těch šílených jedou řidiči velmi ukázněně oproti minulým rokům, samo, že se i tam tupců majících eura na tyto šílené pokuty najde dost.

reagovat tyweee 22.7.2009 14:18  100%    +  -

Mata69: ono to sice logiku ma,ale proste se musis ridit zakony dane republiky. Kdyby to samy meli v DE, tak proste to nebude zajimat nikoho. Je to zakon dany zeme.
Dalsi vec je to, ze to ma byt v lekarnickach, ktery jsou koupeny po nejakem datu.

Ted jsem zrovna resila odtah na SK

reagovat bubi@Katy 22.7.2009 13:52  100%    +  -

a ešte ak pojdete nahodou do polska treba tam hasiaci pristroj

reagovat tyweee 22.7.2009 13:51  100%    +  -

Karta musi byt u novych lekarnicek - musite se ridit tim, co dany stat ma v zakonech. Jinak pokud by byla DN i mensi, tak urcite volat policii, jinak se na SK vola, pokud je vyssi nez 4000€.
Zjistit si telefonni cisla na asistencni sluzbu, kdyby se na silnici neco stalo. Nezapomenout cestovni pojisteni. Nekde je nabizeno k platebni karte, vetsinou k platebni karte nejsou dodatecne platebni zaruky. Zalezi kam jedete, pokud nekam do hor, tak i k tomu mit ono cestovni pojisteni.

reagovat Smutnous 22.7.2009 9:19  25%    +  -

bubi@Katy: To samé říkali známí, že uvidíme víc ze Slovenska.

reagovat bubi@Katy 22.7.2009 9:03  100%    +  -

Smutnous: viem že to bolo dos okolo 300 sk ale to už bolo davno teraz nemam prehlad.ono ked ideš po starych cestach je to krajšie vidiš ovela viac

reagovat Smutnous 22.7.2009 9:01  25%    +  -

bubi@Katy: No uvidíme, jak to půjde. Známí tam byli loni a říkali, že bez dálniční známky si víc "vychutnali" krásy Slovenska. Třeba to nepůjde a nakonec ji koupíme. Nevíš, kolik stojí známka na těch 14 dní?

reagovat bubi@Katy 22.7.2009 8:49  100%    +  -

Smutnous: no tak to vam nezavidim byvam na slovensku a teraz ideme do šturova a tiež nechceme kupovat nalepku tak musime hladat vedlajšie cestičky.ono po považsku bystrycu je dialnica a potom od Liptovskeho mikulaša do tatier

reagovat Smutnous 22.7.2009 8:47  25%    +  -

bubi@Katy: Právě že mi nechceme jet po dálnici vůbec, pojedeme po normálních silnicích.

reagovat bubi@Katy 22.7.2009 8:41  100%    +  -

Smutnous: ale ako chcete ist po dialnici bez znamky?

reagovat Smutnous 22.7.2009 8:39  25%    +  -

Všem za info. Tu kartu jsem si vytiskla a raději ji budu mít v autě. Chtěli jsme toho projet víc, já bych chtěla hlavně do Tater. Měli jsme vyrazit už v příští sobotu, ale pracovní povinnosti přítele pustí až v pondělí. Jsme trochu omezeni tím, že musíme na víkend dojet do Prievidzi. Dálniční zmánku jsme si kupovat nechtěli a když jsem si teď přečetla, že je stejně od soboty do soboty, tak je pro nás nepoužitelná, když tam budeme od pondělí do pondělí.

reagovat bubi@Katy 22.7.2009 8:39  100%    +  -

ahojky.na slovensku netreba každemu členovi v aute vestu zatial stači len jedna.a kartu prvej pomoci už obsahuju všetky lekarničky zakupene u nas.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Autem na Slovensko
Diskusi založil(a): Smutnous
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si