Moc přítomného okamžiku

Kdo jste četl tuto knížku a zaujala vás, pojďte pokecat, jak se vám daří udržet se v přítomnosti : ).
25.7.2009

Diskusi založil(a) 25.7.2009 Kajti

reagovat Veronika 11.11.2016 10:31  1%    +  -

Ahoj, diskuze probíhala v roce 2009 takže nevím jestli mi někdo odpoví. Mám velký problém, poslední dobou jsem víc a víc ve stresu, nemůžu spát, nemůžu jíst, nemám radost ani smutek v okamžik, kdy si to situace žádá. Když se kouknu do zrcadla nevidím nikoho, a pokaždé mi to vžene slzy do očí. Měla jsem psychicky dost těžkou minulost a přijde mi, že se to nezlepšuje. Spíš jako bych si všechn problémy tahala sebou. Vždycky před nějakým uteču a za chvilku se objeví úplně stejný znova a znova. Snažím se jít jiným směrem, změnit práci, zkusit začít znovu studovat, prostě dát životu nový rozměr, zatím mám spíš ohromný strach z budoucnosti a z toho, že nic z toho nedokážu. Jediná moje radost v životě je můj přítel, se kterým jsem zasnoubená a příštím rokem se budeme brát. Místo toho abych se těšila z této přítomnosti a byla vděčná za někoho tak úžasného jako je on, pořád přemýšlím nad hloupostmi. Stresuji se neustále, dokáže mě vystresovat i vzpomínka z minulosti, když jsem někomu něco řekla nebo udělala. Po této knížce jsem sáhla ve snaze o lepší život, a o to žít v přítomnosti. Knížku teprve začínám číst a jsem zvědavá, jestli se k nějakému pokroku dostanu. Jaké jsou vaše zkušenosti? Změnila vám knížka život? Jak řešíte každodení stresy, obavy z budoucnosti, špatné myšlenky? Už si opravdu nevím rady. Když se snažím soustředit na přítomnost, zvládnu to jen na krátký okamžik, který vystřídá opět nějaký problém, myšlenka, strach a obavy. Pomohla by například meditace, jóga, bylinky či něco jiného? Děkuji za odpověd :( :)

reagovat JardaX 5.10.2014 20:41  1%    +  -

Poprvé jsem četl tuto knihu když mi bylo 21 let a všem ji doporučuji ! u mě začal proces probuzení tedy a teď skrze vnímání vnitřního těla.

Kniha je pro racionální mysl nepochopitelná, ale pro vědomí jednoduchá :D, texty v knížce jsou napsané zvláštním způsobem... nevím jak to napsat ale podněcují mysl přestat myslet.

reagovat adelajden 28.3.2010 11:31  5%    +  -

Kajti: Posílám pozdrav, být tady a teď! Je velmi dobré a osvobozující, ale myslím, že nás okolnosti nutí se zabývat, aspoň u mě budoucností. Stále se učíme, proto jsme tady......V tvém příspěvku se zbytečně podceňuješ, ego a tím že máš smůlu. Úžasné je na tom, že se snažíš na sobě pracovat, chceš to nějak vše jináč!!! No, není to nádhera!! Je!! Jen se rozhlédni kolem sebe, kolik lidí je tak spokojeno se sebou samým a vůbec jim nevadí, že třeba někomu ublížili nebo někoho podvedli.... kdyby jen tušili, že ubližují a podvádí hlavně sebe....Moc přítomného okamžiku nebo-li tady a teď občas zažívám, je to nádhera, hlavně když se napojím na zdroj....stále neumím to vše zkloubit, občas přijdou zkoušky a já zase jen čučím.....A tak dýchej z hluboka a buď tady a teť.....

reagovat P@vča 23.8.2009 19:58  90%    +  -

Kajti: holka,asi si tu knihu objednám

reagovat Kajti 1.8.2009 15:15  5%    +  -

P@vča: ono se to těžko popisuje, nejlepší si je tu knížku přečíst . ale zaujal mě fakt, většinou žiju minulostí a nebo budoucností. pořád chci být už někde jinde v čase. přitom minulost je už pryč a do budoucna stejně nevidim. a děsně málo žiju přítomným okamžikem. myšlenkama jsem stále někde jinde, u něčeho jiného. přitom, když se mi daří mysl zastavit a být fakt přítomná, tak žasnu, jak je na světě krásně . ale za chvíli se zas přistihnu, že jsem mimo. ta mysl je fakt droga. a to ani nebudu psát, co s se mnou dělá moje ego, nebo emoce. když si to pak uvědomím, tak zírám, co se to s se mnou vlastně děje.
tak by mě zajímal pohled někoho, kdo to četl a snaží se udržet v přítomnosti. jestli je to i pro ostatní tak těžký, jako pro mě. prostě úplně zastavit myšlenky a žít to co právě teď je. já to asi nedokážu dobře vysvětlit. ono je to, teda aspoň pro mě, dost složitý na pochopení. tu knížku čtu ppořád dokola a stále v ní nacházím nový a nový věci co mě zaujmou a praští přes čumák. jen se mi teď žije o něco svobodněji než před tím . fakt bych se tom s někým ráda pobavila, ale asi mám smůlu.
tak si to přečtěte, já budu občas nakukovat .

reagovat P@vča 28.7.2009 17:50  64%    +  -

Henriete:podle mě ani nezáleží na tom co má která do sebe,ale co si z toho vezmeme pro sebe,že

reagovat P@vča 28.7.2009 17:42  64%    +  -

Kajti: ne,nečetla,jen jsem byla zvědavá o čem to je,a protože jsem na internetu,tak hledám

a co na tebe tolik zapůsobilo,jestli chceš ,tak o tom písni

reagovat Henriete 28.7.2009 8:02  51%    +  -

čtu spoustu podobných knih vše má něco do sebe

reagovat Kajti 27.7.2009 21:02  5%    +  -

P@vča: díky za osvětu. Ty jsi četla tuhle knížku?

reagovat P@vča 27.7.2009 20:26  65%    +  -

Henriete:
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Eckhart Tolle

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení - anotace
Kniha Moc přítomného okamžiku se během velice krátké doby projevila jako jedna z největších duchovních knih nedávné doby. Obsahuje sílu, která jde za hranici slov a může nás dovést tam, kde se naše myšlením vytvořené problémy rozplynou a my pochopíme, co to znamená žít svobodně. Kniha přináší specifická cvičení a srozumitelné rady, jež nám ukážou, jak objevit „milosrdenství, lehkost a klid“, které přicházejí, když uklidníme své myšlení a vnímáme svět v přítomném okamžiku.

reagovat Henriete 27.7.2009 14:25  51%    +  -

Prosím tě od koho je??spisovvatel??

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Moc přítomného okamžiku
Diskusi založil(a): Kajti
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si