Zoubky a zoubečky našich nejmenších

Mé dceři začli růst stoličky. Horní se obešly bez jakých kolik problémů, ale u dolních trpí jak pes. A my jako rodičové samozřejmě s ní. Probrečené noci, probdělé, hrůza. Máte někdo stejné zkušenosti a přišli jste na to, jak drobečkům ulevit? Poraďte a napište
1.9.2009

Diskusi založil(a) 1.9.2009 papokorna

reagovat Miki22 3.3.2014 19:00  5%    +  -

Máme dobrou zkušenost s Nurofenem - s čípkama. Zabírají rychle. Stoličky bohužel bolej a v noci obzvlášť:( Přes den to jde, ale ta noc! Ale čípek zabral a malá spala dobře.
A jinak masírujeme gelíkem a takovým tim gumovým kartáčkem na prst - přes den, když to teda jde - aby to prořezávání šlo líp. Nebo studený jogurt má dcerka ráda.

reagovat taffi 24.4.2013 0:32  31%    +  -

ahoj. nám taky právě lezou stoličky. Elišce ale nedělá Nurofen dobře a čípky nechce, je to hrozná bojovka, ji ho zavést, tak hledám aleternativy. nemáte prosím zkušenosti s Panadolem baby? našla jsem hezkou stránku MalyPacient.cz, ale není tam žádná diskuze. poradíte prosím?

reagovat Drobnoska 2.4.2013 13:52  5%    +  -

Já mám vyzkoušený Nurofen pro děti, pokud zoubky bolí tak moc, že ani nechce miminko nic polykat nejjednodušší volbou jsou čípky

reagovat zuzana 5.4.2012 19:55  1%    +  -

tak my to mame taky! zrovna ted! Maly ma 2r a 2 mesice a jdou mu stolicky ty posledni myslim, ze uplne vsechny 4 naraz. Je to hruza. Znovu si zacal strkat prsty do pusy a to uz si ej tam nedaval hooodne dlouho. Ja jsme mu vcera dala Nurofen a spal uplne v pohode. Predtim se nam budil tak 4 krat za noc a to tak ze zacal neskutecne rvat, ze jsme se vsichni polekali co se deje.

reagovat EvkaT. 5.4.2012 13:42  5%    +  -

Ahoj, já než bych trápila své dítě, tak jsem mu dala Nurofen, který mu pomohl jak od zvýšené teploty tak od bolesti. Opravdu zabírá. Do určitého věku, asi dvou let, se vyplatí čípek, učinkuje rychleji a efektivněji. Po dvou letech věku už s čípkem u dítěte neuspějete, takže zkuste sirup.

reagovat papokorna 2.9.2009 11:41  24%    +  -

Tak jsme se konečně po týdnu vyspali celou noc v tahu. Jupíííí. Že to ale trvalo. Akorát nevím, jestli pomohl Ibalgin nebo prostě zuby přestaly zase na chvilku růst.

reagovat Modráček 1.9.2009 22:35  42%    +  -

papokorna: no opravdu - před půlrokem sjem byly na preventivce u zubařky a říkala, že je má nalité. mezitím to několikrát kontrolovala naše dětská a teď po tom půl roce zase zubařka - venku nejsou, dásně nalitý boule.

Jiank mažem ještě CALGELEM, ten ale zabíral spíš na ty zuby předtím, že sjem ani krom něho + homeo nic nedávala. Ale teď je to děs, když jí to chytne - zrovna teď to bylo 2 dny. A ani jedna potvora nevylezla...

reagovat koblich 1.9.2009 20:58  36%    +  -

tak u naší první dcery taky bolely až stoličky a zabíral na to docela dost Mundisan
používla jsem ho i já, když mi rostly zuby moudrosti

reagovat papokorna 1.9.2009 20:53  23%    +  -

Modráček: Homeopatika jsem taky párkrát zkusila. Někdy zabraly, někdy ne. Dneska jsem dala Ibalgin, tak uvidíme. Ale usla nezvykle rychle a bez problémů. Stoličky půl roku? No tě bůh. Doufám že ty potvory vylezou každým dnem.

reagovat Modráček 1.9.2009 20:21  41%    +  -

Tak u nás lezou všechny 4 stolička najednou - tedy nelezou-jsou nalité. Už asi půl roku. Tak 1 za měsíc to malou chytne, nědky zvrací, někdy jen pláče, protivkuje, jak kdy. Když je nezbytí, dáváme Nuroen. Jiank sem tam pomáhá chamomilla 9CH homeopatikum. Už sjem dávali i Sedalii, aby se torhcu prospala. Bohužel u nás je to ještě dost často spojený s ouškama-i na ORL je nález začervenání, takže k zubům rozháníme ještě uši...
Držím palce, ať sjou brzo venku!

reagovat Magdalene 1.9.2009 20:07  79%    +  -

ahoj Panadol když je nejhůř jinak nadále trpět, my jsme taky probendili plno nocí s řevem a bohužel se to musí vydržet

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zoubky a zoubečky našich nejmenších
Diskusi založil(a): papokorna
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si