Poprvé do školky

Moje 3-letá dcerka nastoupila v úterý poprvé do školky. Prvni dva dny v pohodě,ale teď bojujeme. V noci se budí ze spani,pláče že do školky nepůjde a jaký máme rano sceny snad ani nemusím popisovat. Přemýšlím čím to je,že by učitelkou-má tam dvě,starši a mladši,nebo dětma,které si s ní nechtějí hrát,jelikož jí nerozumí-máme problémy s řeči anebo si v hlavince školku přebrala tak,že ji maminka odstrkuje někam,kam nechce. Do školky se těšila,tak mi nyní vrtá hlavou co ji tam tak znechutilo a čeho se vlastně boji! Jaké máte zkušenosti Vy?
4.9.2009

Diskusi založil(a) 4.9.2009 M.I.A

reagovat Adam 26.6.2013 15:24  1%    +  -

Adla: je tu někdo kdo by mi pomohl chytit králíka? zdrhnul mi na zahradě:D:(

reagovat Adla 26.6.2013 15:23  1%    +  -

M.I.A: to je docela dost ne?

reagovat ester 9.3.2012 12:49  1%    +  -

bodeĎ by,takový zdravý dítě,ale když jí vláčíš takovýma diskusema,tak to na zdraví nepřidá...........taky bych se na to nejradši vykašlala,buˇˇD budem dbát na kvalitu a pečlivě přebírat (neplácat a nedělat cokoliv),anebo to můžem rovnou ukončit,protože pak už je jedno s kým vlastně jsme a vyjde to na stejno,ten nebo ten,ta nebo ta,když zapomenem,proč jsme si jeden druhýho vybrali...má to trhliny

reagovat M.I.A 4.2.2011 10:03  5%    +  -

LencaD: Ahojky..no je to špatný Leni..a bohužel bude hůř..ale kdyby tě to zajímalo tak mi písni mejlík,taky to rozvádět nebudu.

reagovat LencaD 2.2.2011 23:00  5%    +  -

M.I.A: ahojky kočičko, jak se máte?

reagovat M.I.A 2.2.2011 12:36  5%    +  -

LEJLA37: My platíme 500,-plus jídlo denně cca 30kč..

reagovat LencaD 28.1.2011 10:49  5%    +  -

LEJLA37: nevím jak jinde, ale náš malej chodí do státní školky a platíme 300,-Kč školné na měsíc.

reagovat LEJLA37 3.1.2011 9:01  100%    +  -

pěkný den mam dotaz kolik se plati ted ve školkach? díky..

reagovat Denisa6 31.8.2010 19:44  29%    +  -

M.I.A: Děkuji moc.

reagovat Denisa6 31.8.2010 19:43  29%    +  -

MajkaS: Už jsem tam volala a máme informativní schůzku buď 7. nebo 14.tého tak uvidím. Mám už i nachystané věci, teda kromě věcí na zahradu, protože u nás pořád šíleně prší. Zítra už je nástup a jsem strašně nervózní. Nevím ani proč, ale je to jako by čekalo něco velkého mě a ne mého chlapečka. Připadám si jak pitomec opravdu. A děkuji moc za radu.

reagovat MajkaS 31.8.2010 14:19  5%    +  -

Denisa6: U nás jsou schůzky až v pátek 3.9. Ale žádné vítání ani seznam taky nepamatuji. My budeme mít batoh a v něm náhradní oblečení (tričko, tepláky, kalhotky, ponožky), náhradní kalhoty na zahradu, bačkorky a možná nějakou malou levnou hračku :-)

reagovat M.I.A 24.8.2010 20:30  5%    +  -

Denisa6: Ále jaký pitomec?? My měli inf.schůzku ještě o prázdninách cca 10dní před začátkem šk.roku.

reagovat Denisa6 24.8.2010 19:13  31%    +  -

M.I.A: Děkuji. Právě že nic. Nemám žádný papír. Připadám si jak pitomec. A kdy jste měly tu informativní schůzku? Moc ti děkuji a promiň že pořád otravuji.

reagovat M.I.A 24.8.2010 16:56  5%    +  -

Denisa6: Seznam..no my jsme při informativní schůzce dostali co dětem dát..no každopádně-přezůvky,boty na ven,oblečení na ven(podle počasí),tepláčky-tričko do třídy,hrneček na pití..to ti vážně nic nedali??to je divný..

reagovat Denisa6 24.8.2010 12:21  31%    +  -

M.I.A: Děkuji. Ty jsi dostala nějaký seznam? Já totiž nic tak nevím co vše mu dát. Jen to převlečení na ven a do školky a pyžamko s bačkůrkama? Děkuji a přeji hezký den

reagovat M.I.A 24.8.2010 11:05  5%    +  -

Denisa6: Ahoj,u nás to probíhalo jako každý jiný den co potom byla dcerka ve školce,malé jsem dala věci co měla na seznamu,a už tam zůstala až do odpoledne.Žádné vítání..aspoň o tom nevím.Je možné že v jiných školkách je to jinak,ale u nás prostě věci sebou na převlečení jak do třídy,tak na ven,na spaní..Jestli je učitelky nějak vítali nebo něco,netuším.Třeba ti poradí někdo jiný.papa a úspěšně to zvládněte..

reagovat Denisa6 22.8.2010 16:48  31%    +  -

Ahoj. Prosím chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá první den ve školce. Nikdo mi nic neřekl a malý půjde teď poprvé do školky. Bude to jen uvítání a vysvětlení jak to ve školce chodí nebo už mám něco dát malému a on už tam zůstane? A když tam zůstane co mu tam mám dát? Vypadám asi jako hlupák, ale opravdu mi nikdo nic neřekl tak nevím. Moc děkuji za odpověď. Denisa

reagovat MajkaS 14.4.2010 8:11  5%    +  -

Byla jsem za paní ředitelkou a kromě toho, že se cítila velice dotčená (prý mají speciální program proti šikaně) tak mi řekla, že když jim někdo ubližuje tak to říct děti můžou (což podle mě nevědí), ale že nemůže řešit u 25 dětí, když jí 5 dětí najednou hlásí, že ten odstrčil židličku apod. Tak si s malou asi popovídáme sami a dovysvětlím jí to. Ředitelce nevěřím, ona si prý myslí, že to děti chápou správně.

Při té příležitosti jsem se zeptala, jestli opravdu doporučují dětem, když je kluk kousne, aby ho kousli taky - a to samozřejmě ředitelka popřela. Ředitelce sice nevěřím, ale můžu být ráda, že vůbec ve školce jsme.

reagovat M.I.A 13.4.2010 20:06  7%    +  -

MajkaS: Řeknu ti že toto mi říkala kamarádka,že u nich ve školce taky nesmí žalovat!!! No nechápala jsem to a nechápu. Vždyť si představ že budou venku,dítě někdo strčí,to může špatně dopadnout,zlomí si ruku a bude mlčet kdo ho strčil a ten dotyčný si zase bude myslet,že se to v pohodě,když mi nikdo nic neřekl na toto tak můžu ostatní strkat,bít...a kdo ví co ještě!!!Toto mi přijde na hlavu postavené a já osobně bych si o tom s učitelkou promluvila!

reagovat LencaD 13.4.2010 17:54  8%    +  -

MajkaS: A co si o tom promluvit přímo s učitelkou? Tohle si myslím není moc správný přístup...

reagovat MajkaS 13.4.2010 13:47  5%    +  -

Dobrý den, co je to žalování? Holka přišla s tím, že na kamarády nesmí nic učitelce říct, že by to bylo žalování. Když je to vážné tak prý děti brečí a učitelka to pak začne řešit. Takže jediný způsob jak se dostat k pomoci učitelky a nebýt žalovníček je asi brečet.... Nevím, ale nějak se mi to nezdá... Doma už malá nechce nic říct ani na bráchu, když jí něco udělá, protože je to přece podle paní uč. žalování... Ale jak může 3-leté dítě určit závažnost situace???

reagovat M.I.A 3.2.2010 14:59  7%    +  -

bludimiirka: Ahojík..neboj vše je ok..akorát ten pitomý skype je k ničemunebo mám k ničemu počítač..nechce se mi to nějak mít se rádo Jinak taky se školkou bojujem,teď mi tam vydržela celý měsíc,ale za to tam začala vyvádětU oběda musí být sama,protože háže po dětech jídlo,vyžaduje aby se učitelka věnovala jen jí,což jaksi dobře nejde..a prý je schopná s nějakým dítětem i švihnout o zem!! Jako já jsem na nervyKdyby tu už bylo mimi,neřeknu..to bych si myslela že žárlí,tak si nutí pozornost,ale prostě jen tak z ničeho nic..nechápu. Od příštího týdne tam začíná i spávat..postupně,tak jsem zvědavá co to udělá!! Kdyžtak mi piš do vzkazíků,a co ty a mimi?OK?? Já už jsem 34tt.

reagovat bludimiirka 3.2.2010 11:27  5%    +  -

M.I.A: Ahoj Miluško,teda co se s vámi děje,že se vůbec neozvete???Doufám,že jste v pořádku a vše funguje,jak má... Já nevim jak vy,ale pro nás je školka neustále vzácná.už jsme zase druhý týden doma.Pořád nám něco je,když to není rýma a kašel,tak se zase objeví horečky.... už mě to začíná vysilovat. pokud je líp Jeníčkovi,tak to vleze na mě,pak na manžela a poté opět na Jendu....je to jako začarovanej kruh.zima je sice krásná,ale asi už na ní nejsme zvyklí tak se koukej te ozvat papa

reagovat zuzak 10.1.2010 17:34  39%    +  -

Zajímavé čtení ;.)
Děti by již před nástupem do školky měly zvládat některé dovednosti:

* obléknout se a svléknout, obout a zout (s případnými nedostatky samozřejmě pomůže učitelka)
* poznat si svoji značku, kterou je v označeno místo pro uložení jeho věcí
* poznat si svoje oblečení a obuv(je lepší dávat starší- myšleno dítěti dobře známé oblečení)
* samostatně jíst a pít - (buďmě trpělivé a nechme dítě jíst doma samo- myšleno přestaňme krmit)
* umýt si ruce, vyčistit zuby, utřít se do ručníku
* používat záchod
* vysmrkat se (to většina nezvládá vůbec)
* uklidit si po sobě hračky a pracovní nástroje

Jsou děti připraveny na mateřskou školu?:
časopis Informatorium, 2/2005

Všichni patrně známe základní dovednosti, které v minulosti umožňovaly dětem vstup do mateřské školy.
Takže jen připomenu:

* znát své jméno, příjmení, adresu svého bydliště,
* umět se oblékat i svlékat, zapínat oděv a zavazovat tkaničky,
* umět se najíst,*udržovat čistotu,
* umět si vyčistit nos,
* respektovat pokyny dospělého,
* umět říci co potřebuji,
* dodržovat zásady slušnosti (pozdravit, požádat a poděkovat).

Některá mateřská škola požadovala umět vyjmenovat dny v týdnu, znát jméno a příjmení rodičů, vědět, kde jsou zaměstnáni apod. Jistě lze podotknout, že některé požadavky byly přemrštěné, zvláště zavazování tkaniček bylo nočnímůrou dětí i rodičů.

Dnešní požadavky na děti:

Tak hlavně byly zrušeny jakékoli požadavky na dítě....
K tomu, aby bylo dítě přijato k docházce do mateřské školy, stačí přání rodičů, vyjádření dětského lékaře a věk 3 roky.
Velká část rodičů si přeje, aby dítě vstoupilo dodětského kolektivu ihned po dovršení tří let, nebo raději ještě dřív."Chtěl bych přihlásit do školy svého syna, jsou mu skoro tři roky,"sděluje otec."Kdy mu budou tři?"ptá se ředitelka." V září2005, ale je moc šikovný a hlavně společenský,"zní odpověď. (Stalo se v listopadu 2004.)

Pediatr se nikdy nepostaví rodičům na odpor, vždy respektuje jejich přání. Pokud si dovolí z hlediska svých praktických zkušeností poradit něco, co se rodičům nelíbí, rodiče si bez obtíží najdou jiného, který jim vyhoví.Někdy jsou dětští lékaři rodinnými příslušníky nebo dobrými známými a tam pak mohou jít potřeby dítěte úplně stranou. Pokud se u dítěte opravdu jedná o nějaký problém, pediatři i psychologové z poraden naopak ordinují mateřskouškolu jako lék:"Dejte ho do školky, tam se naučí jíst, nepočůrávát se, vysmrkat apod."

A když bychom vzali původní požadavky a porovnali je s dnešním stavem, vidíme, že:

* na své jméno dítě většinou nereaguje,
* dítě se posadí a čeká, tak jako panenka, a nechá se obléknout, většinou ani neví, kam co patří,
* dítě nezná běžná jídla a je potřeba ho motivovat, přesvědčovat a krmit nebo dokrmovat,
* rodiče přicházejí s požadavkem, aby bylo do školky přijato dítě s plenami,
* dítě se ani nepokouší utřít si nos, rovnou přijde za učitelkou s tekoucím sekretem,
* dítě nerespektuje žádné pokyny na první oslovení, je nutné oslovit ho několikrát a ještě to mnohdy nestačí,
* většina dětí s nikým z nového prostředí nekomunikuje anebo až po delší době - půl roku i déle,
* jak je možné chtít od dětí, aby pozdravily, když to mnohdy nedělají rodiče?

Co dnešní děti umějí?:

* Bránit se, nenechat si nic líbit;
* diskutovat o všem a se všemi;
* manipulovat s rodiči i učiteli, pokud se dají;
* prosazovat svá práva a dožadovat se jejich splnění za každou cenu;
* mají hodně vědomostníchinformací z různých oborů lidské činnosti.

A co by potřebovaly umět?:

* Respektovat pravidla a autoritu, která je určuje, ale i diskutovat o nich.
* Zvládat sebeobsluhu, ale i zajímat se o nové poznatky a neustále se vzdělávat.
* Komunikovat se svým okolím, ale i umět nepříjemnou komunikaci odmítnout.
* Zvládat společenské chování, ale i při tom mít možnost být sám sebou.

Kdo je tohle všechno může a má naučit?

reagovat zuzak 10.1.2010 12:49  39%    +  -

MajkaS: ahoj, měli jsme podobný problém- jednak malé děti spojí čištění zoubků s hrou a leckdy je pasta všude a voda taky. Pak se to také někomu z rodičů nezamlouvalo- kvůli bacilům- pravda je, že si děti rády pastu půjčují, vyměńují/to prostě neuhlídáte/- tak si u nás zuby čistí pouze předškoláci.
Teď nic ve zlém-není to nic osobního -ale čistit zoubky by si dítě mělo už ráno doma a ne až prvně po obědě ve školce;-)...někdy mi totiž připadá, že si někteří myslí, že by školka měla doučit děti to, co by se měly umět už dávno z domova/třeba právě tu hygienu a sebeobsluhu/

reagovat MajkaS 6.1.2010 11:27  5%    +  -

Aha. Tak děkuji za uklidnění :-)

reagovat M.I.A 5.1.2010 20:06  7%    +  -

MajkaS: Tak to u nás se zoubky vůbec nečistí (myslím ve školce)

reagovat Hanča.T 5.1.2010 18:31  15%    +  -

MajkaS: je pravda,že u tříletých dětí si ve školce zoubky nečistíme,ono jsme někdy rády,když se děti umyjí a nemají mokré rukávy

reagovat MajkaS 5.1.2010 16:06  5%    +  -

Ahoj, mám dotaz. Malá přišla s tím, že paní učitelka jim vyhodila kartáčky do koše. Tak jsem se šla zeptat paní učitelky a prý zrušili čištění zoubků u malých dětí, protože děti si kartáčky půjčovali a byl tam binec od pasty. Ptala jsem se, jestli jsou dnešní děti tak moc jiné, protože za syna si zuby čistili. Prý jedna maminka nechtěla, aby si ve školce dítko zuby čistilo (šíření bacilů) a tak to zatrhli všem. Jak to chodí u Vás? Včera jsme byli u zubařky a malá je natěšená na čištění zoubků. Spadá to snad do výchovy k hygieně, ne? ... Naprosto nechápu.

reagovat M.I.A 8.11.2009 10:29  11%    +  -

bludimiirka: My jsme marťánky papali taky,dostala je od pojišťovny-navíc jahůdkové,ty miluje,tak jsem si říkala,že snad trošilinku pomůžou. A ono asi prdík Zítra s ní jedu opět k doktorce-už jsme tam 2 týdny nebyli Jestli to tak půjde dál,nevím jestli bude mít cenu ji ve školce nechávat..protože být 7 dní ve školce a 3 týdny doma...????

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Poprvé do školky
Diskusi založil(a): M.I.A
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Škola
Přečtěte si