Chov potkanů

Máte doma jako své mazlíčky potkánky?
Pochlubte se příběhy a životem s nimi :-)
19.9.2009

Diskusi založil(a) 19.9.2009 Cleaa

reagovat Mysty 29.6.2015 14:33  1%    +  -

Potřebuji pomoct Můj Potkan Jenny ma problémy
Má nachoukle bříško a kouše si konec ocasu vůbec nevím co mam dělat a když jí vemu do ruky tak na určitích místech zapíska pro sím o pomoc ? Děkuji

reagovat Yamona 20.10.2009 1:06  12%    +  -

Cleaa: No přesně, a když mi za krkem začne pacičkama probírat pramínky vlasů, je úplně k sežrání...

reagovat Cleaa 19.10.2009 15:05  5%    +  -

Fuzzíci jsou kor mazlicí a hřejivý..ta jejich holá jemná kůžička ...

reagovat Yamona 9.10.2009 2:07  8%    +  -

Ahojky - no můžu se jen přidat k superlativům na potkánky. Je to fakt malý balzám na nervy, to teplý tělíčko rozpláclý za krkem nemá chybu. Jo , a je pusinkovací a taky rozmazlenej spratek... Mám fuzzíka.

reagovat chobrová 24.9.2009 16:55  5%    +  -

Našeho potkánka bereme doma jako dalšího člena rodiny a až jednou nastane ta smutná chvíle, že odejde za ostatními potkánky do nebíčka, bude to pro nás všechny hodně těžké. Nejraději bychom byli, kdyby tu byl s námi stále, protože všechno co dělá za lotroviny, jak nás prohání, jak je miloučkej a děsně chytrej, prostě nám bude hrozně moc chybět. Všichni to doma určitě moc obrečíme. Zajímalo by mě, když jsou spolu třeba dvě potkanky a jedna zemře co asi cítí?
Cítí to co člověk? Může se stát, že třeba zemře steskem?
Nemůžu si pomoci, ale potkánci jsou pro nás jako lidé, spíše jako naše děti.

reagovat Nikitta77 24.9.2009 14:47  79%    +  -

Cleaa: aha,tak to budou asi ty větší
Mně to přišlo hrozně ohromný oproti těm miminkům.Jako nějaká činčila nebo tak...tak dobrý,už jsem doma.Dnes jsem je omrkávala ve zverimexu

reagovat andygros 24.9.2009 11:00  22%    +  -

Ahojky všichni-tak u nás se už vystřídalo několik potkanů-a jsou skvělý.Jak už tu někdo psal-škoda že nevydržej dlouho.Pokaždý brečíme jak želvy,když přijde jejich čas.Ale jsou fakt chytrý a je s nima sranda

reagovat Cleaa 24.9.2009 10:01  23%    +  -

Nikitto které zvířátko myslíš? V odkaze na rajče jsou jenom potkanky..malá miminka i roční holky :-)

reagovat Nikitta77 24.9.2009 7:37  77%    +  -

Cleaa: pěkný fotky,co to je za to větší zvířátko?

reagovat Nikitta77 24.9.2009 7:32  77%    +  -

Já nad ním právě přemýšlím,asi ho pořídíme

reagovat Cleaa 21.9.2009 21:37  21%    +  -

Super..tak koukám, že je přesně jako naše Chiarka..černá hlavička a bílé tělo..Souhlasím s tím, že potkánci nejsou jen obyčejné myši, jsou velmi chytří, inteligentní, učenliví, čistotní, potkan je tvůj přítel, další člen rodiny, mazlík,lék na smutek a délka života je velmi krátká... to jediné mě na chovu potkanů mrzí, ale ty naše plyšový potvůrky nám zůstanou v srdíčku a paměti napořád.Jejich ňufání čumáčkem a pohlazení, lotroviny, šimrání, a fakt, že s nimi je život pestřejší,to nelze zapomenout..
tady je malá ochutnávka nových přírůstků..
http://cleaa.rajce.idnes.cz/Nove_mysky/

reagovat chobrová 21.9.2009 18:07  5%    +  -

Sem zapomněla. Zde je foto našeho Stuarta.http://anichpepa.sblog.cz/

reagovat chobrová 21.9.2009 17:53  5%    +  -

Syn chtěl stále nějaké zvířátko, nejlépe myšku. Byla jsem odpůrce myší, až mi jednou neteř řekla, že měla potkánka a byla s ním velká sranda. Nakonec jsem svolila, koupili jsme malinkatého potkánka a dostal jméno STUART.

Asi týden mu trvalo než nás okoukal a očichal. Ze začátku bydlel v akvárku a potravu jedl jenom z ruky, ale brzo poznal, že mu žádné nebezpečí nehrozí a začal pořádat výlety po pokoji. Poměrně brzo reagoval na zavolání, to vždycky přiběhne a šup do rukávu.

Teď je mu 10 měsíců a dost se toho naučil. Nejraději si hraje na schvávanou a moc rád má šimrání na bříšku. To si lehne na záda, zvedne nožičky a vyžaduje si drbání.

Pokaždé, když přijdeme z práce, jako první otevřeme klec a STUART hned začne šplhat po nohavici, vyleze až na rameno a vydává láskyplné jemné zvuky radosti, že jsme doma. Po uvítání zahájí hru na honěnou. To běhá jak splašený z jednoho místa do druhého.

Kromě zrní má rád jablíčka, salátovou okurku a čínské zelí, ale nejvíc miluje vařenou bramboru.

Nikdy bych nevěřila, že bude potkánek členem rodiny, škoda, že nemá tak dlouhý život, až jednou zemře, bude mi to rvát srdce. Někdo řekne, že to je obyčejná myš, ale potkánek umí hezky vyjádřit lásku, když se k němu hezky chováme.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Chov potkanů
Diskusi založil(a): Cleaa
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si