BULLMASTIFF

Zdravím všechny příznivce tohoto plemene. Pojďme si předat zkušenosti, zážitky. Poraďme si navzájem, u nás je tohoto plemena zatím velmi málo.
29.9.2009

Diskusi založil(a) 29.9.2009 nicky

CELKOVÁ CHARAKTERISTIKA PLEMENE

RODINNÝ HLÍDACÍ PES.. HODÍ SE DO MĚSTSKÝCH BYTŮ I DO VÍCE OBYDLENÝCH OBLASTÍ, KDE JE CENĚNA JEHO BEZPROBLÉMOVÁ POVAHA A HLAVNĚ TO, ŽE BULLMASTIFF MINIMÁLNĚ ŠTĚKÁ. JEHO SEBEVĚDOMÁ POVAHA VYNIKNE VŠAK U RODINNÝCH DOMŮ, KDE VYUŽIJE SVOE POSLÁNÍ PRO KTERÉ BYL PŮVODNĚ VYŠLECHTĚN. . JE PŘIZPŮSOBIVÝM PARTNEREM PRO CELOU RODINU. NERAD SE VŠAK PODROBUJE JINÝM PSŮM S KTERÝMI NEVYRŮSTÁ VE SMEČCE, TOTO JE ZNATELNÉ ZEJMÉNA U PSŮ..

nicky 1.10.2009 18:45

POVAHA

BULMASTIF VÝBORNÝ RODINNÝ PES, NEOHROŽENÝ HLÍDAČ I MILUJÍCÍ ČLEN RODINY.DÍKY SVÉ VROZENÉ VYROVNANOSTI JE SCHOPEN DOBŘE ODLIŠIT SKUTEČNÉ NEBEZPEČÍ OD RUŠNĚJŠÍ HRY DĚTÍ. JE OD PŘÍRODY DOBRÍM HLÍDAČEM. MÁ VÝBORNĚ VYVINUTÝ SMYLS PRO OBRANU SVÉ RODINY, JE POZORNÝ A STÁLE ZVĚDAVÝ. SVÉ OKOLÍ POZORUJE S LENIVOU POZORNOSTÍ. V PŘÍPADĚ NEBEZPEČÍ SE VŠAK DOVEDE VYBURCOVAT V DŮRAZNÉHO OCHRÁNCE RODINY. BULMASTIF NEMÁ SKLON K AGRESIVITĚ ALE ODMÍTAVĚ REAGUJ NA SNAHU JINÝCH PSŮ PODROBIT SE JIM.

nicky 1.10.2009 18:42

VÝCHOVA V RODINĚ

JDE O VELICE AKTIVNÍHO PSA KTERÝ POTŘEBUJE DŮSLEDNOU A PŘIMĚŘENOU VÝCHOVU. JSE VELMI CITLIVÝ NA HIERARCHII VE SVÉ LIDSKÉ A PSÍ SMEČCE VE KTERÉ ŽIJE. VÝCHOVA MUSÍ BÝT LÁSKYPLNÁ AVŠAK DŮSLEDNÁ. KAŽDÝ MAJITEL TOHOTO PSA SI MUSÍ UJASNIT, KDO BUDE V DOMÁCNOSTI PÁNEM, ZDA MAJITEL NEBO PES., AVŠAK ZBYTĚČNÁ TVRDOST MŮŽE VZTAH MEZI PSEM A MAJITELEM POKAZIT VROZENOU DOBROU A VYROVNANOU POVAHU. K VÝCVIKU SE MUSÍ PŘISTUPOVAT S TOLERANCÍ A FANTAZIÍ MAJITELE I PSA. VZHLEDEM K POVAZE POTŘEBUJE BULLMASTIFF SPÍŠE VÝCHOVU NEŽLI VÝCVIK. SE SOCIALIZACÍ SE MUSÍ ZAČÍT IHNED S PŘÍDCHODEM MIMINKA DO RODINY. VZTAH K LIDEM JE U BULMASTIFA TYPICKÝM RODINNÝM, MILUJE DĚTI A VŠECHNY PŘÍSLUŠNÍKY RODINY.JSOU VELMI PŘÁTELŠTÍ A VELICE SNADNO A S NADHLEDEM SNESOU A TOLERUJÍ VÝSTŘELKY I ENERGIČTĚJŠÍCH DĚTÍ

nicky 1.10.2009 18:42

CHOV BULMASTIFA

JAKO PLEMENO " B U L L M A S T I F F " JE TENTO PES UZNÁN V FCI DNE 2. 3.0 1988 A JE ZAŘAZEN MEZI MÁLOPOČETNÁ DOGOVITÁ PLEMENA PSŮ – MOLOSS PLEMENA- . U NÁS JE BULMASTIF VEDEN JAKO SPOLEČENSKÉ PLEMENO SKUPINY II. V USA SE ŘADÍ MEZI PLEMENA PRACOVNÍ, V AUSTRÁLII PATŘÍ DO SKUPINY UŽITKOVÝCH PSŮ A V ZEMI PŮVODU HO STÁLE VE VELKÉ OBLIBĚ VYUŽÍVÁ POLICIE A VOJSKO. BULLMASTIFF JE PROSTĚ PLEMENO UNIVERZÁLNÍ. POVAHOVĚ NAPROSTO VYROVNANÝ A ČINORODÝ. TENTO VELICE AKTIVNÍ PES VŠAK DOKÁŽE STEJNĚ DOBŘE BEZ POVŠIMNUTÍ PROSPAT CELÝ DEN. MILUJE SVOJI RODINU A DOKÁŽE ROZDÁVAT LÁSKU VŠEM KOLEM SEBE. DOSPĚLÍ JEDINEC NESE VELICE TĚŽKO ODLOUČENÍ OD SVÉHO OKOLÍ A OD SMEČKY.

nicky 1.10.2009 18:41

HISTORIE

PRVNÍ INFORMACE O MIMOŘÁDNĚ SILNÉM A ODVÁŽNÉM PSU BYLA ROKU 1791 V ANGLII. JEDNALO SE O ZKŘÍŽENÍ MASTIFA S BULDOKEM Z KTERÉHO VZNIKAJÍ VELMI ZAJÍMAVÍ KŘÍŽENCI. BYLI VELCÍ, RYCHLÍ, NEBOJÁCNÍ A HLAVNĚ TIŠŠÍ.PRO SVOJE POVAHOVÉ VLASTNOSTI SE STALI VELMI VYHLEDÁVANÝM POMOCNÍKEM LESNÍKŮ V BOJI PROTI PYTLÁKŮM. TENTO SILNÝ, OSTRAŽITÝ A POHYBOVĚ NADANÝ PES S VÝBORNÝM ČICHEM DOSTAL PŘEZDÍVKU „PES LESNÍKŮ“ JINDE ZAS „PES NOČNÍHO HLÍDAČE“ . TENTO PES BYL SCHOPEN PRACOVAT NEHLUČNĚ. ZAÚTOČIL AŽ NA POVEL, KDY PYTLÁKA POVALIL A PŘIDRŽEL U ZEMĚ, ANIŽ BY HO NĚJAK PORANIL. PROPAGACÍ A CHOVEM TOHOTO MIMOŘÁDNÉHO PLEMENE SE STAL HRABĚ VIVIAN HOLLENDR. BĚHEM LET PŘIVEDLA OBROVSKÁ ODDANOST A SCHOPNOSTI TOHOTO PSA DO SLUŽEB POLICIE, KDE BLESKOVÝM ÚTOKEM ODZBROJIL ZLOČINCE. DÍKY SVOJÍ OVLADATELNOSTI A POSLUŠNOSTI SE STAL PROTOTYPEM POLICEJNÍHO PSA. ÚPLNĚ PRVNÍM UZNÁVANÝM PSEM PLEMENE BULMASTIF BYL PES JMÉNEM THORNEYWOOD TERROR PANA W. BURTONA., KTERÝ SE TAKÉ JAKO PRVNÍ BULLMASTIFF PŘEDSTAVIL NA VÝSTAVĚ PSŮ ROKU 1871 V LONDÝMĚ. TENTO PES PATŘIL NA PŘELOMU STOLETÍ K NEJVYHLEDÁVENĚJŠÍM . BYL TAK ZNÁMÝ ŽE I MIMISTERSTVO VÁLKY HO POUŽÍVALO PRO UKÁZKY VÝCVIKU. DO DNEŠNÍHO IDEÁLU CO SE TÝČE VZHLEDU MĚL TENTO VYNIKAJÍCÍ PES VŠAK HODNĚ DALEKO. DRUHÝM PSEM, KTERÝ JIŽ NESL VÝRAZNÉ RYSY BUDOUCÍCH BULMASTIFŮ BYL PES „OSTMASTON TURK“,KTERÝ TOTO PLEMENO JIŽ REPREZENTOVAL SVÝM TYPEM HLAVY, STAVBOU TĚLA I BARVOU.

nicky 1.10.2009 18:41

Anonym 16.2.2019 17:16  1%    +  -

Zdravím. I když je to už 100leta diskuze, zkusím štěstí, třeba se někdo ozve.
Darujeme do dobrých rukou Bulmastifa a to z rodinných důvodů. Je zvyklý být celý dny na zahradě, ale pevný plot je podmínkou 😊. Jmenuje se Max s už má 7let. Je v dobré kondici a velmi dobrý hlídač.
Vhodny by byl mladý člověk plný síly, protože je to fakt chlapisko. Lepší by byl nový páníček bez dětí. Přeci jenom je už starší a nevíme jak by si ba nové děti zvykal.
Prosím o radu, kontakt... Kdo by Maxika chtěl, měl by se u něj jako v bavlnce a zároveň by páníček měl na Maxe čas a sílu. Děkuji. Kontakt:vlenka@centrum.cz

Anonym 8.6.2015 13:46  5%    +  -

Dobrý den, prosím někoho o radu :-) Máme doma 5 ti letou am staff. je skvělé povahy a má rada vsechny pejsky, chceme si pořídit bullmastiffa :-) a nevíme zda holčičku nebo kluka. Děkuju za rady :-)

Anonym 8.6.2015 13:42  1%    +  -

Dobrý den, prosím někoho o radu :-) Máme doma 5 ti letou am staff. je skvělé povahy a má rada vsechny pejsky, chceme si pořídit bullmastiffa :-) a nevíme zda holčičku nebo kluka. Děkuju za rady :-)

Anonym 14.8.2012 9:52  1%    +  -

¨Jak v jakých případech je pro psa dobré aby k němu měli přístup i jiní. Když chcete psa hlídače, tak by si ho nikdo cizí přeci hladit neměl. Já na zahradě mam mullmastifa, je jí 5 let a vždy když du po ulici a vidí nějakého člověka, má takovou radost že si sni pohraje, ale je zklamaná když se ten člově kna ní pomalu ani nepodívá. ale to je jedno, odemne se jí dostává láska dost a vlastně od celé neší rodiny.

reagovat nicky 28.11.2009 11:51  31%    +  -

reagovat Renata75 2.10.2009 12:55  5%    +  -

nicky: No tak tady se nic v tom směru nezměnilo ale já na ně N a nás mají velké držky ale aby si tady udělali pořádek s těmi jižany,tak to jim cvaká u prdelky.Člověk si tu připadá jak na turecké riviéře.Jinak jsem se mrkla do fotogalerie na p.Toníčka a je opravdu nádherný.Moc pusinek na čumáček.

reagovat nicky 2.10.2009 9:18  26%    +  -

Renata75:
To taky nechápu, právě, že my jsme ho nechali, ať si od malička zvyká na cizí lidi, ale tam jsou holt asi jiný
Taky jsem tam chvíli bydlela a můžu ti říct, že jsem ráda, že jsem zpátky doma, hlavně tedy kvůli lidem, protože mi to tam opravdu dávali najevo, jako že, no jo, tak východní evropa...

reagovat Renata75 1.10.2009 19:09  5%    +  -

nicky: Jéé,potkat na ulici takovou psí nádheru a ještě jse s ní moci pomazlit To spraví náladu na celý den.Já těd bydlím v Německu a tady to ti majitelé psů nemají rádi.To nechápuPro psa je dobré když přijde do kontaktu s co nejvíce-zdravími-lidmi a zvířaty,a to hlavně v jeho dětsví,ale no jo no.Ten kamarádšin sharpei se rád mazlil jak byl malý.Těd je v pubertě a maximálně se nechá tak podrbat ze zadu na kýtě

reagovat nicky 1.10.2009 18:24  24%    +  -

Renata75:
a jinak mazel je tedy šíleně velikej, vždycky se rozcapí na záda a nejradši to má u třísel a není vybíravej, kdo se s ním muchluje, spíš je uraženej, když jdeme venku na procházku, já se s někým jenom pozdravím a ten dotyčnej si Toníka ani nepohladí miluje, když venku ho cizí lidi chváli a muchluju se s ním.

reagovat nicky 1.10.2009 18:21  24%    +  -

Renata75:
přesně moje řeč, taky zbožňuju velký hafany, ten náš by měl mít v dospělosti cca. 70 cm v kohoutku a vážit do 80 kg, tak uvidíme, jak nám poroste

reagovat Renata75 1.10.2009 14:52  5%    +  -

Opravdu nádherný hafan.Zbožňuji velké hafany,ráda se s nima pomazlím a postiskám je aniž by se jim ublížilo.Moje spolubydlící má sharpeje ale ten se nerad mazlí.

reagovat nicky 30.9.2009 13:43  24%    +  -

1moni:

reagovat nicky 30.9.2009 13:43  24%    +  -

Jeessiiccaa:
je to kříženec buldoka a mastifa
k dětem je fantastickej, děti miluje, je to hroznej kliďas, takže ho nic nevyvede z míry ale jsem toho názoru, že ani piďi psa bych nenechala s dětmi o samotě, takže i tady to samozřejmě hlídáme...
jinak s psíkama se snesl tak do jednoho roku, je to totiž dominantní plemeno, a jakmile mu chce jinej nadřadit tak se nedá..neznamená to, že kouše, jenom prostě varuje. s fenkama problém nemá.
jinak nám Toníka pokousal pětikilový pes - to naše šedesátikilový telátko - opravdu a když už mu začlo vadit, tak vzal psíka do tlamy a zase ho pustil - z toho našeho teklo krve a malej byl naprosto v pořádku bulmastifové nekoušou, oni spíš zavalí..

reagovat 1moni 30.9.2009 13:19  74%    +  -

nicky:

reagovat Jeessiiccaa 30.9.2009 12:16  63%    +  -

nicky: ježiškote tak ten je nádherný podobá se hodně boxerovi.
Jak se chová k dětem a co říká toto plemeno na ostatní zvířata.?

reagovat nicky 30.9.2009 9:59  24%    +  -

mirika:

jo fenku bych taky ještě brala, ale ten náš hafík je zatím ještě těžkej puberťák takže s fenkou zatím počkáme, ale určitě si jí pořídíme

reagovat nicky 30.9.2009 9:58  24%    +  -

AliaAle:

reagovat mirika 29.9.2009 20:56  82%    +  -

nicky: je moc krásný...u nás ho jedni lidi maji, je to fena a je úžasná

reagovat AliaAle 29.9.2009 18:34  100%    +  -

nicky: Ahojky ja sice pejska nemam ale ten je nadherný

reagovat nicky 29.9.2009 14:10  21%    +  -

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: BULLMASTIFF
Diskusi založil(a): nicky
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si