POBYT DITETE V NEMOCNICI - Fakultni detska nemocnice Brno.

15.8.2005

Diskusi založil(a) 15.8.2005 elmah

VELMI PRINOSNE STRANKY PRO RODICE A DETI Z JIZNI MORAVY

Dítě v nemocnici
dekuji Alanna

elmah 14.10.2007 20:42

Kdo rad pomaha

O DOMINIKOVI

elmah 2.1.2007 21:36

Mateřské centrum Klokánek se zabývá problematikou FDN v Brně

KLOKÁNEK v sekci Naše akce

elmah 17.10.2006 10:35

KONTAKT NA SVAZ PACIENTU

svaz.pacientu@pacienti.cz

elmah 17.10.2006 10:30

DOTAZ:Mám nárok na to, být nepřetržitě přítomen v nemocnici u svého nemocného dítěte?

Součástí ústavního pořádku České republiky je Listina základních práv a svobod. V ní se mimo jiné říká: "Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě zákona." Přesto ne všechny nemocnice vycházejí rodičům, kteří nechtějí své dítě opustit, vstříc. Naopak jsou již zařízení, kde neodmítnou nikoho, kdo o společný pobyt s dítětem stojí. Podle zákona o veřejném pojištění u dítěte mladšího šesti let, je-li při přijetí dítěte do zdravotnického zařízení vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nutná celodenní přítomnost průvodce, může s ním být průvodce přijat do ústavní péče a je tedy i jeho pobyt hrazen pojišťovnou. U dítěte staršího hradí pojišťovna váš pobyt jen se souhlasem revizního lékaře. I bez jeho souhlasu ale můžete v nemocnici po dohodě se zdravotnickým zařízením zůstat na vlastní náklady.

elmah 27.8.2006 9:43

Co mi odpovedeli ze svazu pacientu, kdyz jsem vznesla dotaz, jak je to s pobytem rodice s ditetem do 6ti let!

V §25 zákona 48/1997 Sb. je uvedeno: > (1) Je-li při přijetí dítěte do zdravotnického zařízení vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nutná celodenní přítomnost průvodce, může s ním být průvodce přijat do ústavní péče. Pobyt průvodce dítěte mladšího šesti let v nemocnici se považuje za ústavní ošetřování. Průvodce je podle indikace a možností umístěn buď spolu s dítětem přímo na lůžkovém oddělení, nebo na oddělení dochází z ubytovacího prostoru, který je součástí tohoto zařízení. V případě dítěte staršího šesti let se pobyt průvodce v nemocnici považuje za ústavní ošetřování jen se souhlasem revizního lékaře. > > Z toho plyne, že pobyt průvodce dítěte mladšího šesti let v nemocnici se považuje za ústavní ošetřování a je hrazeno pojišťovnou dítěte a není nutný k tomu souhlas pojišťovny. Z toto vyplývá závěr, že nemocnice nemá právo určovat zda bude průvodce u mladšího dítěte 6-ti let přítomen či nikoliv. Bylo by to poškozování cizích práv (práv dítěte) a mohlo by se jednat dokonce o trestný čin. Upozorněte na toto nezákonné omezování ředitele FN Brno MUDr.Buriána a pokud nedojde k nápravě, tak dejte nám vědět a my se pustíme do této nemocnice. Vy pak pomoci advokáta (doporučíme) budete žalovat nemocnici. > > S pozdravem > > Luboš Olejár > prezident Svazu pacientů ČR

elmah 15.5.2006 7:52

CHARTA PRAV DITETE V NEMOCNICI

Děti musejí být do nemocnice přijímány jen tehdy, pokud péče, kterou vyžadují, nemůže být stejně dobře poskytnuta v domácím ošetřování nebo při ambulantním docházení. Děti v nemocnici musejí mít právo na neustálý kontakt se svými rodiči a sourozenci. Tam, kde je to možné, mělo by se rodičům dostat pomoci a povzbuzení k tomu, aby s dítětem v nemocnici zůstali. Aby se na péči o své dítě mohli podílet, měli by rodiče být plně informováni o chodu oddělení a povzbuzováni k aktivní účasti na něm. Děti a nebo jejich rodiče musejí mít právo na informace v takové podobě, jaká odpovídá jejich věku a chápání. Musejí mít zároveň možnost otevřeně hovořit o svých potřebách s personálem. Děti a nebo jejich rodiče musejí mít právo poučeně se podílet na veškerém rozhodování ohledně zdravotní péče, která je jim poskytována. Každé dítě musí být chráněno před všemi zákroky, které pro jeho léčbu nejsou nezbytné, a před zbytečnými úkony podniknutými pro zmírnění jeho fyzického nebo emocionálního rozrušení. S dětmi se musí zacházet s taktem a pochopením a neustále musí být respektováno jejich soukromí. Dětem se musí dostávat péče náležitě školeného personálu, který si je plně vědom fyzických i emocionálních potřeb dětí každé věkové skupiny. Děti musejí mít možnost nosit své vlastní oblečení a mít s sebou v nemocnici své věci. O děti musí být pečováno společně s jinými dětmi téže věkové skupiny. Děti musejí být v prostředí, které je zařízeno a vybaveno tak, aby odpovídalo jejich vývojovým potřebám a požadavkům, a aby zároveň vyhovovalo uznaným bezpečnostním pravidlům a zásadám péče o děti. Děti musejí mít plnou příležitost ke hře, odpočinku a vzdělání, přizpůsobenou jejich věku a zdravotnímu stavu. Vypracovala Nadace Klíček, schválila Centrální etická komise

elmah 5.12.2005 10:20

reagovat KONEDKA 30.10.2011 17:14  11%    +  -

Světlana: aha, tak to nevím. MOje dr. mě napíše očr např. když příjdeme k lékaři v úterý a od pondělka máme teploty a jsem s dítětem doma. Tak mě to napíše od pondělí.

reagovat Světlana 29.10.2011 18:13  5%    +  -

KONEDKA: Mě řekli v dětské, že na ošetřovačku nemám nárok, prý ošetřují oni. Jen na neschopenku.

reagovat KONEDKA 27.10.2011 22:43  11%    +  -

le.nka: nevím jak to přesně, ale moje dětská doktorka mě napíše očr i zpětně když potřebuju. Ale nevím jestli je to její dobrá vůle nebo povinnost.

reagovat le.nka 27.10.2011 11:28  9%    +  -

dobrý den,možná mi můžete poradit...v pondělí večer jsem nastoupili se synem do nemocnice s akutní laringitidou. v nemocnici mi řekli že ošetřovačku mi vystaví až naše dětská doktorka,že oni to tam nedělají.Včera nás pustili domů a dnes na dětskym mi řekli ,že mi to měli dát v nemocnici,že mi to dá až ode dneška...jsem vytočená a nevím jak to teda je,na koho si dupnout...víte někdo jak to teda je?

reagovat reskator 19.3.2011 13:59  55%    +  -

Ahoj holky.Já jám taky jednu zkušenost je dovolený.Byla jsem s rodiči a mojí segrou a jejími syny na zajezdě v Malaze.Kuba dostal hořečky.a tak s ním lucka jela na blízkou kliniku.byla tam sním přes noc. Lucka říkala že ta byla klinika byla fakt bezvadná a luxusní.

reagovat olllisek 10.6.2009 20:57  10%    +  -

Světlana: mě řekli,že tam malá bude asi 2-3dny a chodit za ní asi budu bych to bez ní nevydržela i když jedna maminka co si píšeme na jednom foru tam nebyla až pak za ty 3dny šla s ním na oddělení,no uvidíme.Děkuji za vaše názory...

reagovat Světlana 10.6.2009 20:44  5%    +  -

olllisek: Já už přesně nevím, jak dlouho byl malý na JIP. Operovali ho v roce a teď mu budou 4 roky.Je to přece už docela dlouho. Ale myslím, že tak 4-5 dnů. Ale i na té JIP jsem byla prakticky pořád s ním. Šla jsem tam hned ráno na 8 h do 12 h, pak jsem šla na oběd a odpoledne jsem tam byla od 13 do 18 h. Snažila jsem se ho nějak zabavit, četla jsem mu, podávala hračky.Ale maminky s kterýma jsem se tam seznámila, tak všechny za dětmi na JIP chodily. Nepamatuju si, že by tam někdo jít nechtěl, nebo nechodil.To bys pak mohla jet rovnou domů a přijet za ní, až bude na oddělení.Vždyť co tam budeš jinak dělat? Doktor mi tenkrát říkal, že jestli nechci jet domů, po dobu kdy bude malý na JIP, že oni se tam o něj postarají. Já ale jet nechtěla a dobře jsem udělala. Ale snad všechny sestry nejsou takové, aby dávaly děcku na hlavu plínku, když si myslí, že je nikdo nevidí.

reagovat olllisek 9.6.2009 14:59  10%    +  -

fiebie: malá tam bude na pozorování po operaci,neměli by jsme tam sand ani dlouho být tak 2-3dny.No uvidíme.Snad je zvládnu přemluvit ať mě tam nechají než se malá probudí.

reagovat fiebie 9.6.2009 13:24  6%    +  -

ahoj holky,
nevím jak je to v brně ale já s malou jsem v nemocnici nepřetržitě pořád,když byla napojená na přístrojích na jipu tak jsem spala v pokoji pro matky a sestřička i pro mě došla když se malá brzy ráno vzbudila ale pravda je že po operaci nebyla jen byla na pozorování po epi záchvatu jinak jsem sní na pokoji jsou tam pokoje nic moc přístup jak kdy ale už mě tam znají nějaké sestřičky super jiné tak nějak ale už jsem si zvykla a jde to,malá má 3 a půl roku je dost opožděná ale řvát umí dost takže bych jí tam nenechala ted jsem byly na vyšetření v praze a tam jsem sní vždycky také.

reagovat olllisek 8.6.2009 22:48  9%    +  -

Světlana: prosím tě a jak byl malej dlouho na jip?Vůbec nevím jak s těma návštěvama,je mě hrozný,abych jí tam nechala samotnou celej den,ale příjde mě,že bude zase lepší jí tam nechat,aby pak tolik netrpěla když budu odcházet.Fakt nevím.Tak to jste měli teda stejnou operaci co čeká nás teď né? Jak dlouho malého operovali?Moc díky za všechno info...

reagovat elmah 8.6.2009 22:21  37%    +  -

olllisek: No ja si taky myslim, ze na JIPce omezeny pristup mas z hlediska zdravotniho. Ale chce to si najit proste veskere informace. Ja se tim ted uz nezabyvam, tak nevim, ale ty hledej a zjistuj a rekni si o vse na co mas narok. Vidis sama co pise Svetlana, na druhou stranu, treba ty budes mit na personal stesti, na dobrou smenu a tak. Dopadne to dobre uvidis.

reagovat Světlana 8.6.2009 22:08  5%    +  -

olllisek: Fakt si srandu nedělám. Normálně jsem se dívala z balkonu oknem na JIP, (malý ležel hned u okna), a protože plakal, dali mu na hlavu plínku.Samozřejmě nevěděli že je vidím, jinak by si to nedovolili. Jenže já jsem pak byla za tu špatnou, že jim lítám po balkóně a nemám tam co dělat.Že mělo děcko na hlavě plínku, to bylo normální a v pořádku.Řešil se můj vstup na balkón který je veřejný a chodili tam všichni. Na JIP tě asi nenechají než dítě usne, mají tam svoje hodiny, kdy tam rodič může být a pak musí pryč. To je 18 h večer a obvykle v tuto dobu děti ještě nespí.A první den po operaci tě na JIP asi nepustí vůbec.Ale v tom, že odejdeš dřív než dítě usne, bych takový problém neviděla, chvilku plakat a pak usne. Já jsem tam dala tenkrát malýmu takovýho oblíbenýho plyšovýho pejska, tak on ho pořád mačkal a tak měl možná pocit, že tam není úplně sám. A pak, až ti ho dají na pokoj na oddělení už budeš s ním. Nám tenkrát operovali močové cesty, protože hrozilo poškození funkce ledvin, měli jsme reflux IV. stupně.

reagovat olllisek 8.6.2009 21:11  8%    +  -

elmah: samozřejmě jsme si to tam četla a na to mám tedy právo,jo?No skusím je poprosit,slíbím,že nebudu překážet jen ať mě tam nechají dokuď neusne.Histerická nesmím být i když v té situaci,ale bude tam manža a ten je myslím dost asetivní a prostě to zvládneme.A Vaneska to taky zvládne je to moc šikovná holčička akorát ty lidi v tom divným bílým oblečení nemá ráda

reagovat elmah 8.6.2009 20:53  37%    +  -

olllisek: Cetla jsi prosim te nahore na nastence co jsem tam dala??? Cetla jsi informace v detske nemocnici???

Je pravo ditete, aby matka byla s nim!! A do dvou let veku by melo byt automaticke, ze je mamka s nim. Vynut si, at te tam nechaji aspon dokud neusne. Je to TVOJE dite. Nebud hystericka, ale asertivne si trvej na svem.
A procti si ty odkazy, co jsem nahoru dala. Dala jsem to tu proto, aby mamky jako ty vedely na cem si muzou trvatAby ses pak citila v nemocnici jistejsi. Kdyz budes vedet co je tve a mimiho pravo, pak se ti bude jednoduseji jednat. Oni to obcas taky zkouseji vis. A kdyz budou mit pred sebou mamu, ktera si zcela klidne trva na tom na co ma pravo, tak ji nemuzou jen tak vykopnout.

reagovat olllisek 8.6.2009 20:44  8%    +  -

Světlana: tak to si mě moc neuklidnila.A oni tě tam třeba nenechají než malej usnul?A nezkoušela si se zeptat zda by tě tam nenechali než usne.Chci to skusit se na to optat.A jak,že mu hodili přes hlavu plenu si děláš srandu né?To bych si teda nenechala.A jak dlouho byl na jip než ti ho dali na pokoj,malá asi nejspíš taky bude mít vývody.Já nevím,ale pokuď bych měla tam být jen do těch 18h.a pak odejít tak malá by to fakt nedala přece jí jsou už 2roky je to zase o rok starší než tvůj malej.A s čím ste byli vlastně na operaci?Je mě s toho špatně.ještě ke všemu jsme těhotná ve 4měsíci,tak se snažím tolik nenervovat.Ale moc to teda nejde...

reagovat Světlana 8.6.2009 20:23  5%    +  -

olllisek: Proč bys za ní nechodila, my jsme na operaci byli, když byl malému 1 rok. A seděla jsem tam s ním po celou dobu návštěvních hodin na JIP. Budete na odd. 8 a JIP je hned naproti. bylo to vlétě a bylo tam málo lidí, tak jsem mohla zůstat na odd.8 a nemusela na ubytovnu. Přes balkon se dalo projít a viděla jsem malého alespoň přes okno,(ležel hned u okna), takže jsem nakoukávala vždy před spaním a brzo ráno. Byl chudák přivázaný, aby jim nestrhal hadičky. Jednou v neděli ráno, když jim tam asi plakal, jsem nakoukla přes okno a hodili mu na hlavu plínku. Když jsem přišla ze snídaně měl plínku pořád na hlavě. Ztropila jsem poprask a jak myslíš že to dopadlo? Byla jsem málem za třídního nepřítele.Chtěla bych vidět, zda by byli mezi sebou tak solidární, kdyby se jednalo o jejich dítě. Protože malý měl tenkrát vývody na obou stranách, z moči se mu udělal šílený ekzém na zádech. Ještě že jsem si toho všimla, jinak nevím. Prý chtěli volat kožního lékaře, ale až po mém upozornění. Byla jsem tenkrát úplně psychicky na dně, brečela jsem manželovi do telefonu a ten se mě snažil uchlácholit.Opravdu jsem si oddechla, až jsme jeli domů. Co se týče operace, vše je v pořádku, ale ten přístup sester! Opravdu je nikdo nenutí tuto práci dělat, když se cítí nedoceněné, nebo je to nebaví.Čas sedět na počítači u internetu ale mají! Fakt ti nedoporučuji nechat malou na JIP samotnou, běž za ní,alespoň ji zkontroluješ, že bude plakat až budeš z JIP odcházet, malý taky plakal, ale já věděla, že za ním zase druhý den přijdu, dám mu jídlo, něco mu přečtu a zabavím ho, aby nebyl sám, sestry plačící dítě opravdu nezajímá.(maximálně mu dají na hlavu plenku). Protože vím, že si v této nemocnici ještě párkrát pobudeme, mohla jsem jen držet hubu, ale jinak bych šla asi tenkrát za ředitelem.Máme těžkou VVV a pár operací nás ještě čeká.

reagovat elmah 7.6.2009 22:33  37%    +  -

KONEDKA: Ono uz je to skoro 4roky, vis, asi je to uz ted mozne, ale tenkrat mi dali vybrat. Bud jednodenni ambulantni zakrok, kde byt nemuzu (rano ji tam dam a odpoledne si ji odvezu) nebo tridenni pobyt, kde mi nikdo nezaruci, ze bude pro me volne luzko. Takze ja jsem volala do Ostravy a tam byli tak vstricni, ze bylo vse v pohode. Za prve to taky zvladli jako ambulantni zakrok, byla jsem u ni celou dobu (samozrejme krome samotneho zakroku) a navic jsem mela narok i na obed. Kdybych tam s ni lezela, tak zadarmo. Protoze maji filozofii, ze do 6ti let veku ditete je pobyt doprovodu ditete zdarma. Sice tam nemaji zadny luxus, ale chovani personalu to vyrovna. Navic si myslim, ze v Brne je urcite vice oddeleni, kde vstricni jsou...

reagovat olllisek 7.6.2009 22:09  7%    +  -

Světlana: děkuji trošku za přiblíženění návštěvních hodin na jip,tak to vidím,že asi za ní ani radši nebudu chodit a jen si volat,jelikož to by malá asi nezvládla,aby mě viděla odcházet,jsou jí teprvě 2roky.Tak,že by plakala.My jdeme na reimlantaci močovodů,jelikož malé zjistili reflux 3-4st.a bohužel ani po ročním čekání se nález nezlepšil.Chodíme k dr.Husárovi je prý vynikající doktor.A copak je vám,že tam tak často jste?vím,že pak s ní tam můžu být,to by malá ani nedala beze mě na oddělení.přece na té jip bude asi trošku pod tlumícíma lékama.A vy máte taky reflux???

reagovat KONEDKA 7.6.2009 21:46  9%    +  -

elmah: To je divný, že Tě nenechali v nemocnici s malou při mandlích, já tam s malou byla v Brně, ležely jsme na odd 6 na nadstandartu za 310 kč za noc, byly jsme tam den a noc, a všechno v pohodě sestřičky super. Ale ne všichni to vědí, že je tato možnost. Já jsem se to dozvěděla od známé, a pak mě to říkal i doktor na ORL. A teď jsme ležely zase na 6 s těma trubičkama. a maximální spokojenost.

reagovat Světlana 7.6.2009 21:37  5%    +  -

olllisek: Olli, v dětské nemocnici jsme jako doma. Pokud bude malá na JIP, můžeš tam za ní docházet, tuším od 8-12 h a odpoledne od 13-18 h. Až ji dají na oddělení budeš na pokoji s ní. Můžu se zeptat co máte přesně za problém. Tato operace nás čeká příští rok také.

reagovat olllisek 7.6.2009 19:01  7%    +  -

Děkuji za příspěvky.
My byli už jednou v Brně v nemocnici a leželi jsme tam.Byla jsme tam s malou a nebyl problém i aspoň tady na tom to oddělení byly rádi,že jsme tam.Byli jsme na cystoskopii.Teď se mě dr.zeptal zda tam s ní budu chtít být já jsme samozřejmě řekla,že ano akorát na jipce nemůžu spát.Což je celkem pochopitelný.Malou bych ani na oddělení nenechala samotnou ani za nic.To i kdybych se měla hádat,to ať si dělají co chcou i kdybych si měla dovézt svoje cestovní lůžko.

reagovat elmah 7.6.2009 18:05  37%    +  -

KONEDKA: No ja jsem taky na trhani mandle jela s malou do Ostravy, protoze me v Brne s ni nechat nechteli. V Ostrave mi naopak rikali, ze je zadouci, abych tam s ni byla a jak se tam k nam chovali, to bylo uzasny. Nemuzu si vynachvalit.

reagovat KONEDKA 6.6.2009 21:56  9%    +  -

olllisek: my jsme byly na trubičkách do uší, / protože malá měla zalehlé uši/ Karolínce je 5 roků, ale samotnou bych ji tam nenechala,. Už jsme doma a všechno je v pohodě, malá by měla mít klidový režim asi týden, ale opak je pravdou. Je to malá neposeda.
Je pravda že co nemocnice to jiný přístup k rodičům. švagrová by taky s malým v Brně na očním nemohol ležet, a jeli do Hradce a tam sním byla na pokoji.

reagovat elmah 5.6.2009 14:22  37%    +  -

olllisek: Nedokazu si predstavit, ze bych tam dvoulety dite nechala samotny, byt by to byla JIPka. Ale je fakt ze nez na hodinku, tak radsi vubec.

reagovat olllisek 4.6.2009 22:18  5%    +  -

KONEDKA: no jedna kámoška co byla s malím na té operaci co my tam mohla být od rána do večera,ale myslím,že u nás to asi neprojde,ona byla v Olomouci,my v Brně.Jinak Vanesce jsou 2roky.A na jakou operaci jdete vy?A kolik je malé roku?Držím pěsti ať je vše v pořádku.

reagovat KONEDKA 4.6.2009 22:10  8%    +  -

olllisek: A kolik je malé roků? Já se loučím jdu chystat věci s sebou a ráno v 7,30 máme nástup. Už aby to bylo za náma, nejhorší je to čekání na operaci, ty nekonečné otázky že má malá žízeň a hlad.

reagovat KONEDKA 4.6.2009 22:07  8%    +  -

olllisek: Já vím, je to těžký, nevím jak bych to zvládala kdybych tam s Karolínkou nemohla být. Určitě bych byla děsně protivná a nervózní co se tam děje. To víš taky mám známý co tam měli děti a každej Ti něco poví co a jak se tam dělo. Jak se o děti starali apod. A to tam nemůžeš být přes den a na noc až malá usne jít domů? Je to docela vyčerpávající, ale byla by jsi v klidu. Na druhou stranu nevím jestli se na jipku může, a už nevím jestli by jsi tam mohla být takhle dlouho. A než tam přijít na 1 hodinu to by malou docela rozhodilo.

reagovat olllisek 4.6.2009 21:37  5%    +  -

KONEDKA: jj vím,že to tak někde je,ale mě sestřička řekla,že bude nejlepší když jí nechám a nebudu za ní chodit,že by akorát pak plakala a že až malou budou dávat na oddělení tak tam s ní už budu.Je pravda,že pokuď bych tam mohla být chvíli dopol chvíli odpol,že bych tam asi radši nešla,aby malá moc neplakala,ale já bych tam s ní moc chtěla být.Už tak je pro mě hrozný,že musí na tu operaci.

reagovat KONEDKA 4.6.2009 19:56  8%    +  -

olllisek: tak to nevím, ale na některých odděleních můžou být maminky přes den a na noc jdou domů a nebo na ubytovnu.

reagovat olllisek 3.6.2009 22:37  5%    +  -

Za 3 týdny jdu s dcerou na operaci reiplantace močovodů,jdeme do Brna Černých polí,malá bude 2-3dny na jipce nevíte jak to tam chodí?Budu moc s ní být celý den?A pak jen na noc odejít?Nebo jak to chodí.Mo děkuji za odpovědi...

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: POBYT DITETE V NEMOCNICI - Fakultni detska nemocnice Brno.
Diskusi založil(a): elmah
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si