ADVENT A VÁNOCE II.

Kdo spatřit smí tu předivnou zář
Která nad Betlémem svítí
Kdo uslyší, co andělé zpívají a radost v srdci má?

Uslyší jen ti, co čekají
Uvidí jen ti, co hledají
Kde je Pán
Pají se: "Kde je Pán?"
Poznají, že přišel Mesiáš.

Za dávných dnů mu Bůh jméno dal
A s ním pro člověka spásu
Syn Davidův, Kristus Nazaretský
Pro nás dítětem se stal.

Hlas jenž zní
Ovcím i pastýřům
Zvěstuje spásu všem národům
Kde je král
Ptají se: "Kde je král?"
Poznají, že přišel Mesiáš
Mesiáš - Kristus je Mesiáš.

Jak už jsem psala před rokem:
  • Vím,že už jsou tady jiné diskuse na téma Vánoce. A přece mi to nedá...
  • Někdo z vás možná vánoční příběh nezná a rád si ho přečte, někdo z vás ho zná a rád si ho připomene, někoho z vás možná pohladí moje vzpomínka z dětství, někdo třeba najde inspiraci na vánoční výzdobu.
  • Tak vás zvu na svůj blog; rubrika „můj život v Bohu-Čas Adventu a Vánoc“
  • A potom si tady můžeme o čemkoliv popovídat. Jak Vánoce prožíváte, čím pro vás Vánoce jsou, co pečete, vaříte, vyrábíte...vkládejte fotky výrobků i koledy...prostě co vás napadne....stejně jako vloni-tak i letos pojďme společně prožít adventní čas...
  • Upřímně vám přeju radost a pokoj a hodně lásky právě v tento krásný čas…
  • A když uslyšíte Boží hlas, nezavírejte svoje srdce…

Můj blog:

16.11.2009

Diskusi založil(a) 16.11.2009 andygros

reagovat andygros 25.11.2010 8:46  12%    +  -

Demoniaque: ahojky -nezapoměla-založila jsem novou diskusi ADVENT A VÁNOCE III.TAK POJĎ HONEM MEZI NÁS

reagovat Demoniaque 24.11.2010 12:04  89%    +  -

tys na mě zapomněla

reagovat andygros 19.11.2010 7:55  12%    +  -

Demoniaque: ahojky-za chvilku jedu pryč-ale dnes odoplko nebo zítra ti sem nějaký nápad dám :))

reagovat Demoniaque 18.11.2010 22:13  92%    +  -

všechny moc zdravím, příští týden tu máme advent a já si neustále lámu hlavu s výzdobou bytu. Bydlíme teď ve velkym bytě a opravdu nemám nápady na jeho výzdobu
    Chci se i zeptat, určitě někdo máte zkušenosti s výrobou domácího svícnu na sváteční stůl. Nikdy jsem ho nedělala, adventní věnce si sama dělám, ale svícen nikdy. Poradíte mi někdo, jak udělat ten základ? A jak upevnit svíčku?

reagovat Demoniaque 6.10.2010 10:24  71%    +  -

andygros: mě manžel řiká, že jakmile jde o vánoce, jsem malý dítě, očička zářej a všechno musí být perfektní

reagovat andygros 6.10.2010 8:49  9%    +  -

Demoniaque: no tak to znám-já si Advent taky vždycky užijupečeme,zdobíme,vyrábíme,zdobíme byt...okny....chodíme na různý akce a takjsem zvědavá,jak to bude letos-po 15ti letech jsem šla do práce-tak doufám,že to všechno zvládnem i tak.....tu Vánoční atmosféru mám ráda...mě to učila babička a ráda to te´d prožívám se svojí početnou rodinkou

reagovat Demoniaque 4.10.2010 11:57  100%    +  -

andygros: už se těším, jsem jak malé dítě, pořád chci péct perníčky, ale vůbec nato nemám čas, snad tenhle týden se už poštěstí

reagovat andygros 4.10.2010 11:54  9%    +  -

Demoniaque: Ahojky-jsi rychláurčitě tato diskuse ožijeuž se těším-začnem krátce před Adventem

reagovat Demoniaque 3.10.2010 9:55  100%    +  -

zdravím vás, zachvíli nás zase čeká předvánoční shon a mě by zajímalo, zda tato diskuze zase ožije. Letos jsme v o dost větším bytě a netušim, jak ho vyzdobit

reagovat andygros 25.12.2009 9:36  24%    +  -

Jaňulinka: díííííky

reagovat andygros 25.12.2009 9:36  24%    +  -

Ahoj všichni-díky za příjemně tu strávený čas s vámaPřeju vám jen a jen to nejlepší do Nového roku,zdraví vám všem a celým vašim rodinám,pokoj v srdíčkáchradost ze života a z jeho maličkostí,spoustu skvělých přáteltěším se na vás zase za rok a kdo máte chuť-jste vítáni na mých jiných diskuzích

U nás byl hezký Štědrý den....dopoledne mi holky pomohly dodělat co bylo třeba,pak jsme se vyvalili u pohádek,pak jsem usmažila a ještě před večeří jsem šla pohladit a dát dobrotu našim zvířatům.Venku jsem si dala chvilku s Bohem...pak společná modlitba,večeře,dárečky...děti nadšený,my spokojený a vděčný....večer jsme kouli na Jesus Krist Superstar a spokojeně jsem usnula.Teď si tu dávám ranní kávua za chvíli vyrážíme k rodičům Petra.Tam se nás taky pár sejde

reagovat Jaňulinka 24.12.2009 7:45  101%    +  -

andygros: KRÁSNÝ ŠTĚDRÝ DEN PŘEJI!!!!!!!!

reagovat Demoniaque 23.12.2009 12:10  101%    +  -

též v předstihu vám všem přeji krásné vánoce plné pohody,hezké a v novém roce všechno krásné, hlavně zdravíčko. Snad se tu příští rok zase shledáme, bylo to tu s vámi příjemné. Je vidět, že nejsem jediný blázen ulítlý na vánoce a vše s tím spojené

reagovat hataika 23.12.2009 11:59  23%    +  -

Zdravím a moc děkuju za hezky strávený adventní čas tady na diskuzi.Přesvědčila jsem se,že jsou ještě lidičky jako vy,kteří tento čas prožívají podobně jako já s rodinou.

Přeju krásný Štědrý den,pohodu a nějaký ten dáreček pro radost.Kdo je statečný,tak ať vidí to zlaté prasátko,já ho neuvidím určitě.

Dneska vytvořím salát,rybičky nechám až na zítra.Teď si jdu dát zaslouženou koupel.

reagovat andygros 23.12.2009 10:40  24%    +  -

Ahoj šikulky-díky všem za krásný i voňavý a sla´dučký inspiracePřeju vám krásnej den před konečnýma přípravama na Štědrý večerJá mám tři holky na zkoušce zpěvu,Petr je ve městě,prťata koukaj na pohádku.Teď tu tak pobíhám a dnes mě čeká udělat salát,rybí polévku,dobalit poslední dárečkydát do gala koupelnu,opadané větvičky nahradit čerstvým a večer máme ještě zkoušku tanců.Dnes v klídku-s kafíčkem a drobnýma dárečkama.Odpoledne nebo ještě zítra ráno se vám sem pokusím hodit pár foteček mých výrobků vánočních dárečků.včera jsme byli u našich a dovezli jim k Vánocům štěně.To bylo tak krásný,jak byli naši překvapený a nadšený
    Taky jsme se tu na začátku bavili o tom,že by bylo fain mít ADBVENTNÍ KALENDÁŘ Z VERŠEMA.měla jsem sice nápad,ale nestihla ho realizovat.Ale našla jsem něco na netu-hodím sem odkaz a uložím si ho i na příští rok.Koukněte na toje to fakt hezký http://forkids.timdvadva.net/advent.php

reagovat hataika 22.12.2009 12:53  23%    +  -

Mamish: Téééda ty perníčky jsou krásný a Betlém parádní.

No,medovník jsem spáchala,tady je foto,ale prosím o shovívavost,dělala jsem ho prvně,dobrý asi bude,ještě ten design musím vypilovat.

reagovat Mamish 22.12.2009 12:43  15%    +  -

Ahojda, stromeček si na balkóně protahuje větvičky dnes dorazí kapři a já sem konečně dám slíbenou fotku perníčků

a okeního betléma - našla jsem na netu mustr na závěsný betlém, pozvětšovala jsem vzory a namalovala slupovačkama a mám z něj radost.

reagovat hataika 22.12.2009 9:53  23%    +  -

Zdravím,u nás chumelí,jestli tohle roztaje a zmrzne.
    Děti jsou dnes naposledy ve škole,mají besídky a samé příjemné věci.Muž je taky ještě dneska a zítra v práci a potom už máme volno.

No a protože nemůžeme ven,navíc to klouže,tak zkusím medovník.Ale je to první zkuška,tak neslibuju fotku,radši.

reagovat Demoniaque 21.12.2009 10:52  101%    +  -

krásné zimní pondělí přeji, u nás mrzne, jak když praštía sněhu je všude moc, moc moc

reagovat Demoniaque 20.12.2009 19:33  101%    +  -

hataika: krásná vánočka, já dělala dneska už v pořadí třetí, ale letos se mi fakt nějak nedaří, chuťově dobrá, ale lehla si mi na plech...i se špejlemanevim ,kde dělám chybu, ale nějak mi nedržej letos

reagovat Magierin 20.12.2009 18:40  101%    +  -

Demoniaqueteda mnaaaaaam, ty kosicky bych slupla hned, moooc se ti povedly:

reagovat hataika 20.12.2009 16:37  21%    +  -

To souhlasím,děti jsou pěkně mazané.A to si troufám tvrdit i tom našem prďolovi,kterému teď bylo 21 měsíců.

Holky,dneska mám za sebou tak prima den.Přijela mamka s přítelem a bylo to tak fain.Povídalo se povídalo,ani jsme nestihli probrat všechno.Mamku jsem šokla,upekla jsem jí vánočku.

Jinak se asi ještě pustíme do marokánků,nějak se po nich zaprášilo.

Krásnou adventní neděli .

reagovat Demoniaque 20.12.2009 12:14  101%    +  -

táák holky a pro letošek končim, máma by mi měla udělat nepečenou roládu, jestli mi jí neudělá tak v úterý si jí udělám sama a hotovka

reagovat Demoniaque 20.12.2009 10:04  101%    +  -

Lagus: ahoj, jé tak ten je rozkošnej..to já to měla obráceně, se mi nechtělo do školy, tak sem si dycky vsugerovala teplotu a tepoměr povyskočil, tak jsem do školy nemuselajooo děti přijdou na všechno...nebo jsem ten teploměr i nahřejvala u lampičky, abych nemusela do školy

reagovat Lagus 20.12.2009 9:44  11%    +  -

Taky přeju krásnou neděli. Děti jdou dnes bruslit na rybník. Vašík měl předevčírem horečku, ale dnes je bez teploty. Ráno jsem ho měřila a on říká:"mami, nenechávej mi tam ten teploměr moc dlouho, nebo budu mít zas teplotu!" Jak jsou ty děti mazaný. Měl ho dlouho a teplotu neměl.Ale ven stejně nepůjde.

reagovat Demoniaque 20.12.2009 8:31  101%    +  -

krásnou, zmrzlou poslední adventní neděli přeji

reagovat Demoniaque 19.12.2009 13:56  100%    +  -

hataika: tak jak malý dítě se těšim skoro každej rok, výjimkou byly první dva roky po tátově smrti, to jsem vánoce moc v oblibě neměla, ale te´d je to o to silnější, asi hormonya příští rok až budeme piškvorovi skoro rok, to taky bude krásný, nato se těšim

reagovat hataika 19.12.2009 13:43  20%    +  -

Díky za pochvaly.

Já teď vyslala tatínka s Františkem do mrazu,Míša bobuje na kopci a Bára luxuje celý byt,neb chce koukat na nějaký film.To se mi to dneska zadařila ta oganizace,já sedím u PC.

Včera,jak jsem večer pletla tu vánočku,malej si hrál,pod mýma nohama,popíjela jsem medovinu a poslouchala rádio,tak na mně přišla ta pravá vánoční nálada.Uplně stejné těšení,jako když jsem byla malá.Jsem myslela,že tohle už nezažiju,že je teď jen na nás udělat tu atmosféru dětem,jsem ráda,že ten pocit přišel.
    Krásný den.

reagovat Demoniaque 19.12.2009 11:04  100%    +  -

andygros: ty si při té zmrzlé sobotě tedy opravdu aktivní.
    My už máme druhou vánočku

reagovat andygros 19.12.2009 10:16  23%    +  -

hataika: vánočka je super-ani nevím,jestli jí letos zvládnu

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: ADVENT A VÁNOCE II.
Diskusi založil(a): andygros
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si