Křečci a vše kolem!!

V této diskusi se budeme bavit o křečcích.Tak můžete sem psát různé poznatky nebo se poradit, a nebo vše s vlastní zkušenosti.ŘEČENO vše o křečcích a vše kolem!PROSÍM nepište sem žádné sprosté výrazy, ať se jedná o fotky či slova=prostě nic!!DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A PŘEJI VÁM PŘÍJEMNÉ DISKUTOVÁNÍ

18.3.2008

Diskusi založil(a) 18.3.2008 k@mostyl

k@mostyl 19.3.2008 21:40

k@mostyl 19.3.2008 21:25

Kolečko na běhání- Nejlepší jsou plastová plná kolečka,do nerezových koleček jim občas zapadne tlapka. Miska- Měla by být porcelánová,keramická nebo kameninová aby ji křeček nepřevrhl. Průměr misky záleží na druhu křečka (aby se křeček vešel do misky). Domeček- Nejlépe dřevěný,plastové domečky jsou nevhodné,protože se v nich drží vlhko. Napáječka- Miska na vodu je nevhoná,může se převrhnout,vylít... Napáječka je nejlepší s kovovou tyčkou na obrázku.

k@mostyl 19.3.2008 15:58

Křečík Campbellův je svrchu šedohnědý s výrazným černým pruhem, který se táhne uprostřed hřbetu. Narozdíl od křečíka džungarského jsou proužky oddělující světlé zbarvení břicha od tmavšího hřbetu téměř neznatelné, nebo dokonce vůbec chybějí. Na zimu křečík Campbellův nebělá, ale v zajetí se vyskytla již celá řada barevných mutací, uváděných do obchodů se zvířaty pod nejrůznějšími, často matoucími názvy. Stejně jako křečíci džungarští jsou křečíci Campbellovi vzájemně velmi tolerantní a žijí často v malých skupinách. bohužel se již totéž nedá říci o jejich snášenlivosti vůči chovateli, protože většina z nich neváhá použít ostré zoubky, pokud se jim zdá, že je jejich bezpečnost ohrožena.

k@mostyl 18.3.2008 21:29

Křeček panda černo-bílá byl vyšlechtěn v USA z křečka divokého zlatého, jenž se také nazývá syrský, neboť pochází ze Sýrie. Mutace panda byla vyšlechtěna poprvé v roce 1947. Poslední dobou je tento křeček velmi oblíben chovateli dospělými i dětmi. Já chovám tyto pandy a to jak angorské, tak krátkosrsté. Angorská panda má u samečka srst delší (asi 4–6 cm) u samičky kratší ale hustší. Křečky chováme při teplotě 15 až 25 stupňů. Chovat je můžeme v akváriu, teráriu, vyplechované bedýnce, nádobě z plastu a podobně. Ubikace by měla mít přibližně tyto rozměry: délka 40 cm, šířka 25 cm, výška nejméně 30 cm. Také se dají použít nádrže z plastu od výrobce pro myši či potkany, které mají místo víka plechovou mřížku a v ní krmítko a sklenici s napájecí trubičkou. Můžeme též použít různé krásné klece pro křečky, jenž jsou ve velkém výběru v mnoha zoo – obchodech. Křečci pandy, stejně jako jiní křečci, v nich mají různá poschodí, hnízdní budky, žebříčky na šplhání i napáječky na vodu a krmítka. Mají v nich možnost ke šplhání, houpání i klid v hnízdících budkách. Jako vystýlku použijeme bezprašné hobliny, buničitou vatu, seno, slámu či čistý papír. Křečci pandy jsou velmi čistotní, neustále se čistí, nepáchnou a ani jejich moč a trus nejsou čichově moc agresivní. Do jednoho rohu močí, v jiném rohu či budce si udělají hnízdo a spižírnu. Při výšce ubikace nad 30 cm nedáváme více než 2 cm steliva. Čistíme podle toho, kolik křečků pand chováme, roh na močení můžeme čistit 2 až 3× týdně, celou ubikaci tak 1× týdně.

k@mostyl 18.3.2008 21:27

Délka těla 210 - 340 mm, ocasu 28 - 60 mm, hmotnost 150 - 500 g. Chodidlo je osrstěné jen po patu. Obývá stepi a lesostepi východní a střední Evropy a západní Sibiře. Živí se zelenými částmi vegetace a semeny, ze kterých si vytváří zásoby až 15 kg. Má sklon k dravému způsobu života. Žere i hmyz a drobné zemní hlodavce. Rychle se rozmnožuje, při vhodných životních podmínkách se mohou zvířata přemnožit a způsobit velké škody. na polích podniká za potravou delší cesty. Zásoby přenáší do zásobárny v objemných lícních torbách, které mu sahají až k lopatkám. V jižních částech areálu rozšíření vyhledává vlhké biotopy travnatých luk. Dává přednost hlinitým půdám před lehkými písčitými. Je to kožešinové zvíře. Je vnímavý na tularémii, vzteklinu a jiné nemoci přenosné na člověka a zvířata.

k@mostyl 18.3.2008 21:22

Je to hlodavec s typicky štíhlým tělem dlouhým 80 - 250 mm. Charakteristickým znakem tohoto rodu je neosrstěný ocásek dlouhý 25 - 106 mm. Ušní boltce jsou krátké, pokryté hustými jemnými chlupy. Oči jsou středně velké, a nejsou tolik vystouplé jako u křečíka džungarského. Srst je šedá nebo tmavožlutá, na břiše světlešedá až bílá. Křečík čínský obývá stepi, lesostepi a polopouště severní Číny. Je to hlodavec s typicky soumračnou aktivitou. Přes den je ukrytý v jednoduché díře, z které se k večeru vydává za potravou. Živí se semeny rozličných rostlin a hmyzem.

k@mostyl 18.3.2008 21:19

Je aktivní hlavně v noci. Při budování "ubytování" pro křečka musíte mít na paměti, že je velmi vynalézavý a má značnou sílu a lehce uteče. I ze skleněného akvária lehce po napáječce uprchne na noční dobrodružství. Dospělí jedinci jsou často navzájem nesnášenliví, chováme je proto odděleně. Pouze pro páření připouštíme samici k samci. Terárium často čistíme a odstraňujeme "nakřečkované" zásoby. Terárium: minimum 40x25x25cm (shora uzavřené), hoblinová podestýlka, trochu sena pro stavbu hnízda, napáječka, dřevo na okus, domeček, kolotoč Potrava: různá rostlinná potrava včetně trávy nebo sena, zelenina, ovoce, obilná zrna, slunečnicová semena (pozor na tloustnutí), maso, vejce na tvrdo, mouční červi Rozmnožování: pohlavní dospělost ve věku 2-3 měsíců, březost 15-17 dnů, rodí průměrně 10 holých a slepých mláďat, mláďata začínají přijímat pevnou potravu již jednotýdenní, prohlédnou za 14 dnů, odstavit je lze ve věku 4-5 týdnů Délka života: 2-3 roky http://www.zverokruh-shop.cz/upload/pet/3/krecek.jpg

k@mostyl 18.3.2008 21:11

Jsou poměrně nesnášenliví, chováme je v páru. Gravidní samice oddělujeme. Aktivní jsou hlavně v noci. V přírodě si vyhrabávají jednoduché nory. Při nadměrné péči (velké krmné dávky, moc slunečnice,…) často trpí obezitou. Terárium: rozměry minimálně 25x20x20cm, ideální 50x30x30cm. Důležitá je vyšší vrstva podestýlky (hobliny, dřevěná podestýlka), do které se rádi zahrabávají a také seno na stavbu hnízda. Nezapomeňte na napáječku, dřevo na okus a alespoň kolotoč na běhání. Potrava: semena, zelené rostliny, hmyz, ovoce, zelenina, obiloviny, vařené maso, tvrdé pečivo, jenom příležitostně oříšky a slunečnicová semena. Živočišnou část potravy v případě nedostatku hmyzu lze nahradit i sušeným krmivem pro rybičky nebo granulemi pro psy. Rozmnožování: V zajetí se rozmnožuje celoročně. Pohlavně dospělí jsou ve věku 4-6 měsíců. Březost trvá 3 týdny. Mláďata se rodí slepá a holá, většinou v počtu 6-12. Délka života: 2-4 roky Při nadměrné péči (velké krmné dávky, mnoho slunečnice,…) často trpí obezitou.

k@mostyl 18.3.2008 20:59

reagovat montana19 22.10.2010 10:56  5%    +  -

ahoj mam křečka jungarskeho bertika vždycky večer jak du spat tak ho musim přenašet protože jinak děla cely večer kraval toči se v kolečku
jo a ještě mam morče bibinku a osmaka degu edu

reagovat Willa 17.10.2010 19:39  100%    +  -

lucka 97: Ahoj.Nedávat slunečnici,oříšky a dát jim kolotoč nebo velký výběh.

Anonym 17.10.2010 19:26  1%    +  -

jak je mam zbavit obezity?

reagovat @knazuz 12.7.2010 7:54  5%    +  -

careh:
Když je má tak naučený, tak asi ne.
Naši křečci se teda nesnesou, ale když ti tohle tvrdí, tak bych se toho nebála.

reagovat careh 10.7.2010 13:39  5%    +  -

mám dotaz prosim prosim máme hlídat kamošce křečka a morče a prý je někdy pouští spolu na "pokec" holky fakt si nemůžou navzájem ublížit

reagovat @knazuz 9.7.2010 13:42  5%    +  -

LydieT:
my dáváme list pampelišky 1x denně a něky i vynecháme.

reagovat LydieT 9.7.2010 9:13  8%    +  -

@knazuz: Tak to jsem klidná. Křečíci vydrží asi fakt hodně Stejně čekám, že zájem trochu opadne. Teď má křečík klid, holky jsou u babičku
Zvěrolékaře máme fajn kousek od domu. Chodím k němu s kočkou, na podzim jsem byla s ježčím nedorostencem (přezimoval ve sklepě a na jaře jsme vypouštěli tank )a teď jsem ho oblažila křečíkem Teď mám jistotu, že nemá parazity.
Kolik má křečík dostávat zeleného? Stačí lístek z pampelišky? Ten náš ho miluje, tak nevím, jestli mu nedávám málo.

reagovat LydieT 9.7.2010 9:08  8%    +  -

Willa: My máme taky domek. Ale nejstarší je sama v nejmenším pokoji a nábytku má málo, protože jsme měli jen na nejnutnější. Aby křečík nevlezl za skříň, tak tam manžel dal prkýnka.
Máme klec Habitrail. Budeme jako dárky k svátku a narozeninám dokupovat různé trubky a odpočívadla. Je legrační pozorovat, jak šplhá do rozhledny. Vypadá, jakoby se v trubce natahoval a smršťoval. Naštěstí je fakt bezpečná. Ale brala bych ji o 10cm větší. Já mám spíš strach, aby dceři neskočil na zem. Je to rychlík

reagovat @knazuz 7.7.2010 21:53  5%    +  -

LydieT:

Tak to je super, že je tak ochočený. Naše malá si ho taky hned ochočila a co s nim dělá za kusy, to je neuvěřitelný. Jeden víkend ho měla u babičky a dědy a se sestřenicí ho tahaly s klece selý víkend. Taky jsem se bála o jeho zdraví, aby to vůbec přežil. Jsou na něj hodný, ale přeci jenom, raději přes den spí, tak jsem obdivovala jeho trpělivost.
Synovi je už 12let, ten toho svýho nechá v klidu odpošívat.
To je dobře, že jste to tak zvládli se zvěrolékařem. A hned takhle na začátku komplikace.

reagovat Willa 7.7.2010 21:06  100%    +  -

LydieT: No tak to máš fajn.My máme rodin.dům a velké mistnosti,kde je i mnoho skříní a celkově nábytku,takže mám obavy,abych ho ještě někdy našla.Ikdyž prý lze naučit na zavolání a poslechne.No zatím se nám daří,že je jen ve výběhu popř.na ruce.Ale hned první den nám prolezl klecí a málem se uškrtil,ale naštěstí jsem byla u toho,tak byl zachráněn.

reagovat LydieT 7.7.2010 20:56  8%    +  -

Willa: No, on se tak nějak pouští sám. Podezřívám ho, že jede na speedu Je děsně rychlý a dceři zdrhne. Naštěstí se na slunečnici dá nalákat. V pokoji dcera nemá moc nábytku, tak se to dá zvládnout. Má udělaný výběh z lega, tak nejčastěji běhá tam.

reagovat Willa 7.7.2010 20:51  100%    +  -

LydieT: No jasně to chápu,ale to by opravdu nešlo.A chci se zeptat už ho pustíte po místnosti?Já se stále bojím,abychom ho ještě někdy našli.Na ruku jde,v prolézačkách je v pohodě,ale do volného prostoru se bojím.

reagovat LydieT 7.7.2010 20:48  8%    +  -

Willa: Asi po dvou dnech, co byl doma, začala mu lysat kůže za ušima. A strašně se drbal. Tak jsem šla, jestli nemá kožní parazity. Doktor mu dal injekci proti nim a po týdnu druhou. Zdá se, že to pomohlo. Po pravdě by bylo levnější pustit na křečka kočku a koupit nového, ale už byl náš

reagovat Willa 7.7.2010 20:37  100%    +  -

LydieT: Proč injekce?

reagovat LydieT 7.7.2010 20:29  8%    +  -

Ahoj. Já koupila dceři za vysvědčení taky džungaráčka. A je to křečík drbna. Jak něco slyší, už leze z domečku a mrská fousky, cože se to děje A z ovoce miluje rozinky. Taky neuvěřitelně hodně vydrží. Dokonce jsem s ním šla k lékaři a před,při a po aplikaci injekcí vůbec nebyl agresivní. Zamilovaly si ho všechny naše holky i já .
Jen mám strach, že jak ho furt tahají z klece přes den, jestli se to neodrazí na jeho zdraví. Holky ví, že ho můžou vytáhnout, jen když je venku z domečku. A když on je tak zvědavý

reagovat Willa 5.7.2010 9:08  100%    +  -

Jo pokud máš možnost,tak ten náš má rád jahůdky.

reagovat Willa 5.7.2010 9:05  100%    +  -

@knazuz: Ahoj.To je fajn,že vám ho vyměnili,protože to by bylo k ničemu.Potřebují opravdu hodně pohybu-nejlepší je kolotoč,ale opatrně s výběrem je lepší umělohmotný a celistvý-ne samostatné příčky,nebezpečí zranění nožičky.My jsme dali do jedné krabice mnoho papírů od vajíček a udělali jako prolézačku do toho trubky od pap.utěrek a WC papíru a on si to prolézá jako bludiště a vždy v cíli má nějakou odměnu.
Nedivím se Ti,že se Ti udělalo špatně strašně smrdí,ale klidně mu dej psí či kočičí granule a netrap se s tím.Také mu červa dávat nebudeme.Nyní mi známá řekla,že holky křeček přiběhl na zavolání
a dokonce,když jí utekl,tak přišel sám a a jemně ji škrabal do nohy,aby si ho vzala.Jsou opravdu roztomilí,ale pokud spí,tak se nemají budit.Je dobré si pořídit knížku,tam mají různé rady,jak ho zabavit,jaké mohou mít nemoce atd.Tak ať jsou pěkně ochočení a dělají vám jenom radost.

reagovat @knazuz 5.7.2010 8:47  5%    +  -

Willa:

Děkuji moc za odpověď. Tak nakonec jsme koupili 2 klece, pro 6 letou dceru a druhou pro 12 letého syna. Každý v ní má svého křečka-džungaráka.
Přesně jako píšeš, nechali jsme je 1. den v klidu, jen jsme koukali, ale večer už to nevydrželi a začali tam sahat. Ten dcerky nikdy až dodnes nekousl-vlastně jen jednou, to ho asi otravovala při spaní.
Ale synovo kousal hned od začátku všechny. 2. den jsme se šli zeptat do Zverimexu a řekli, že se to neodnaučí a vyměnili ho. Nechali syna i mezi křečky sáhnout, aby si vybral a ozkoušel jestli ho nekousne.
Teď už je vše v pořádku. Jsou to jejich obrovský mazlíčci. Berou si je i ven, měli je u našich příbuzných, mají malé děti a co ty křečíci s nima vydrželi, to se mi zdá neuvěřitelné!!!
Tahaly je jako kočky, neúnavně celý víkend.
Jeli jsme domu a křečci leželi v klecích jako mrtví, chadáčci.
Jen jsme jjim chtěla koupit moučné červy, aby měli živočišnou potravu, ale udělalo se mi z nich ve zverimexu zle. Tak jim asi koupím psí nebo kočičí granulky.
Jinak pro ně máme směs semen, pekařských produktů, ovoce a zeleniny.
Občas jim dáme mrkvičku nebo jablíčko a taky často list pampelišky.
Tuhle jim daly děti sedmikrásku a to byla ňamina!

Četla jsem, že se můžou překrmit....nevím jak tomu zabránit. Poraď mi, prosím jestli víš.

reagovat Willa 4.7.2010 0:24  100%    +  -

@knazuz: ahoj.No my máme od 30.6.malého džungaráka a už je pěkně ochočený bylo to asi 6t.mládě.První den jsme ho nechali a čekali až se přestane bát,a hned druhý den jsme ho pomalu začali brát na ruku od včera jakmile chce,tak se otevřou vrátka a on už jde na ruku a neuteče.Synovi je 8let a je to jeho první zvíře po kočce.Jde totiž o to,že když kousne,tak to není zas tak moc bolestivé,ale musím říct,že se zatím nic takového nestalo-je potřeba si přečist trochu informaci a pak člověk ví z určitých jeho pohybů zda se nebojí a nezaútočí.Pokud totiž kousne tzv.zlatý křeček,tak to už je horší a často se to zanítí(pracovala jsem ve zverimexu,takže mám zkušenosti).A pokud kousne morče,tak je to vůbec hrozné-záněty no fuj.Na ochočení je také dobrý potkan,ale pak vyroste,má dlouhý ocas,což dosti lidem taky vadí a dožívá se někdy i dosti let.Ale je pravda,že často trpí rakovinou,ale to člověk neovlivní.No trochu jsem se Ti rozepsala.Také záleží na tom jak máš staré děti.Tak přeji pěkný výběr a pěkné zážitky s kamarádem.

reagovat @knazuz 10.6.2010 22:15  5%    +  -

Ahoj, naše dětičky si přejí pejska nebo kočičku, to jsem zavrhla-všechna starost by byla na nás, na rodičích.
Svolila jsem, že každému pořídíme křečka.
Můžete mi poradit jakého, jaké pohlaví těch dvou křečků, jestli mají bydlet spolu nebo odděleně a jestli je lepší klec nebo akvárko.
Hodně tady píšete o křečkovi "Džungarákovi". Ten je pro děti nejlepší, myslíte?
Ráda bych, aby si je mohly ochočit na mazlení a hraní, aby nebyli křečíci agresivní.
Moc děkuji za pomoc.

reagovat Willa 20.5.2010 19:05  100%    +  -

Nejste někdo z okolí Jablonce? Scháním mládě křečka džungarského-kluk chce za vysvědčení,ale u nás nikde zatím nemají.

reagovat Pája4 20.5.2010 17:03  5%    +  -

damsel: podle toho s čím chceš poradit

reagovat damsel 10.5.2010 11:56  5%    +  -

čao lidi, plánuju si koupit džungaráčka.... možná dvě samičky, kdo ví ... ;) nějaké rady pro začátek? :-))

reagovat KIRIKOU 23.4.2010 10:12  100%    +  -

Willa: no z prvního vrhu šli 3 na objednání a ostaní hadovi,hned narození. Z druhého mám 2 ty jsou taky objednané a ostatní už dány hadovi.
A teď z toho vrhu-si bere známy tak hadům asi 5 a zbytek nevím.Ale rozmýšlím,že si nechám jednoho samce a ty staré dáme pryč.

reagovat Willa 23.4.2010 7:42  100%    +  -

KIRIKOU:Tak to je pěkné,co s tím děláte?Prodávate do zverimexu?

reagovat KIRIKOU 22.4.2010 21:36  100%    +  -

Zdravím,
tak my jsme měli Džungárky vydrželi 4 a půl roku.
V listopadu jsme dětem pořídili opět samičku a samce po 4 měsících měli první mladé 7,za další tři týdny jich měla 5,ještě ten týž den jí znova poskákal,ale to už jsem ho dala pryč od samičky-asi tak před týdnem začla kousat ty starší chtěli pořád sát,ale ona už jim nechtěla dávat.Vzala jsem je a dala k otci-prvně k nim čichal ,ale pak je přijal-udělal jim hnízdečko a pěkně se o nich stará.V pondělí se opět okotila a ted se držte má 9 holátek,jsem myslela,že padnu.
Kontroluju je každý den,zda jsou všechny v pořádku a mají se k čile k světu-pěkně se o ně stará

Anonym 22.4.2010 20:08  1%    +  -

asi nej blog!!! :D :D :D

reagovat Willa 20.4.2010 14:03  100%    +  -

Tak koukám,že je tu stále mrtvo škoda.Tak pokud někdo zavítá,tak pěkný den.

reagovat Willa 20.3.2010 17:50  100%    +  -

Ahoj.Chci se zeptat chová někdo Džungaráka?A samotného nebo v páru?Díky a pěkný den.

reagovat Pája4 19.3.2010 14:12  5%    +  -

ZuHud:

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si