Chemický peeling doma ???

Chemický peeling je "zázrak" na akné, hyperpigmentace, vrásky, jizvy (po akné). Bohužel musí se opakovat a jedna aplikace stojí několik tisíc, aspoň tady v Praze. Přípravky na něj se však dají zakoupit V USA za 20-70 USD 5-10 peelingů. Ale není nic jednoduchého vybrat si a neublížit si...Máte někdo zkušenost s domácí aplikací ?

AHA alfahydroxykyseliny - hodí se především pro bělení pigmentových skvrn. Má malé molekuly, které snadno pronikají do kůže. Patří mezi ně ovocné kyseliny (glykolová), TCA (trichloroctová). Hyperpigmentace se dají odstranit také krémy s obsahem 2% hydrochinonu, ten je však v ČR pro kosmetické účely zakázaný, ale lze je koupit v USA (Neostrata, Porcelana)

BHA betahydrohykyseliny - mají velké molekuly, které působí na povrchu kůže. Pro větší účinnost se často používají v kombinaci s AHA kyelinami. Patří mezi ně např lactacid acid (kyselina mléčná). BHA kyseliny se používají zejména na mastnou pleť při léčbě akné.

Před použití chem peelingu (zejména AHA) je nutná několikatýdenní příprava = používání přípravků s obsahem kyselin při každodenní péči.

Po použití je nutné používat maximální sluneční ochranu. Není vhodné používat chem. peeling v létě.
16.4.2008

Diskusi založil(a) 16.4.2008 Pet51

reagovat Pet51 22.4.2008 22:03  39%    +  -

lucjana: No rozhodně !!! Známe se spíš z kočkodiskuze Doporučila bych Ti fakt tu Neostratu, kupuju jí v USA a snažím se sehnat profi peeling s 35% kyselinou + vitamíny atp. Jestli vyjde ten, o který se snažím, tak se budu moci rozdělit, protože je to určené pro salóny (250ml peelingu + 250 ml péče "po")

reagovat lucjana 22.4.2008 21:20  60%    +  -

Pet51: fakt?

reagovat Pet51 22.4.2008 20:48  39%    +  -

lucjana: Přesně tak. I když "hele, je to fakt úžasný, jeden mně zbyl a když si ho koupíš, čeká Tě krása nesmírná" :-))))

reagovat lucjana 22.4.2008 20:25  58%    +  -

Pet51: a j a jsem si rikala, ze te odnekad znam takze myslis, ze je jen na vycisteni pleti a na nic vic?

reagovat Pet51 22.4.2008 20:21  38%    +  -

lucjana: Zkoušela, jsem avonka ;-). Dobré na vyčištění pleti. Spíš bych Ti doporučila Neostratu gel, případně další výrobky z její řady na mastnou pleť,a le to je cenově jinde, než Avon (cca 600-800 Kč za + přípravek).

barbusin : Mikrodermabraze od Oriflame, ani jiný mechanický peeling se v žádném případě nesmí použít na "pupínky", tím se akorát rozškrábou a roznese se infikce po obličeji. Je vhodný třeba na vyčištění pleti s černými tečkami.

reagovat barbusin 22.4.2008 19:34  5%    +  -

ahoj já zkoušla mikrodermabrazi od Oriflame a to mu pomohlo dost ale je také lepší to opakovat

reagovat lucjana 22.4.2008 18:31  57%    +  -

Pet51: ahojky a zkousela si ten chemicky peeling z anew rady od avonu pry jsou vysledky videt po dvouch balenich, uz jsem nad tim premyslela, mam semtam jizvicku po akne, a samotny pupinky taky jeste semtam mam tak nad tim uvazuju, jinak mamca chodi do kosmetaku pravidelne na chemicak a docela silnej zezacatku chodila domu jako rajce, ale ma viditelne mladsi plet

reagovat Pet51 22.4.2008 13:56  39%    +  -

Blahopřeju

reagovat FEM 22.4.2008 12:53  8%    +  -

Tak mám za sebou třetí proceduru a je pravda,že mi najednou pár lidí řeklo/aniž by věděly,že jsem na tom byla/,že vypadám poslední dobou nějak svěže a mladě....takže asi vzhůru do toho:-)

reagovat Pet51 21.4.2008 21:27  38%    +  -

Jana18: Tvoje pleť se chová, jako po chemickém peelingu. Kyselinu glykolovou používáš a evidentně Ti nesedla. Zkus Neostrata lightening Cream SPF 15. Je v ní glykolové jen 5%, 5% BHA kyselin a hlavně 2% hydrochinonu, který bělí, ale neloupe. Dnes objednávám pro sebe a pro ségru a beru jeden navíc, kdyby se někomu hodila. Pleť se musí sloupnout, ale když domácími přípravky, tak máš MAXIMÁLNĚ "šupit", ne červenat.

Další možnost je Porcelana - krém s 2% hydrochinonem bez kyselin, když na ně reaguješ takhle. Koukni na diskuzi omlazeni.cz , pigmentové skvrny, jak je odstranit. Je tam toho hodně (BTW : Hydrochinon je v EU zakázaný).

K chem peelingu je se ještě vrátím, teď musím řešit vyhozenou kočku s třemi koťaty a večeři pro manžela.

Anonym 21.4.2008 19:18  13%    +  -

Pet51:
Ta Neostrada se dá koupit kde? A z eBay.com jsi koupila peeling s kolika % kyselinou? Já právě potřebuju něco účinného. Kyselina mléčná mě nezachrání. Slyšela jsem že dobrá je kyselina kojová a glyková. Konkrtétně to chci na pigmentové skvrny po pupínkách a taky k vybělení pokožky

Anonym 21.4.2008 19:14  13%    +  -

Pet51:
a jak teda působí ty tvoje přípravky? Když chceš odstarnit tu špatnou kůži tak se to přece musí sloupnout?

Anonym 21.4.2008 19:14  13%    +  -

Pet51:
četla jsem, že po tom glyco A má pleť červenat a olupovat se. Ale chodit takhle po venku, to se nedá. Asi ho nasadím až na podzim a vezmu si v práci volno

reagovat Pet51 20.4.2008 21:55  38%    +  -

Jana18: Pokud Ti takhle působí 12% kyselina, určitě bys neměla ani omylem zkoušet doma chem. peeling, ale hlavně přemýšlet o jiném krému. Já používám 15% zesvětlující gel a 20% mycí pěnu (obojí Neostrata) a nečervenám. Ségra používá 12% Collagen Beuty AHA+BHA a taky nečervená.(Pozn speciálně pro Tebe - Neostrata a CB nejsou testované na zvířatech )). Toho kolagenu jsem koupila 100ml a se ségrou se dělíme, takže pokud bys to chtěla testnout, můžu Ti natáhnout do stříkačky testovací dávku. 10ml stojí 200 Kč, že jsi zvířomil Má to menší koncentraci kyseliny glykolové, která Ti evidntně nesedne a ta je nahrazena kyselinou mléčnou (Lactacid Acid) = BHA.

Anonym 20.4.2008 19:05  12%    +  -

Nevím jesli bych riskla doma peeling s vysokou koncentrací. Ta kůže vypadá jak spálená, docela mě to vyděsilo.

Anonym 20.4.2008 19:04  12%    +  -

Nemáte s tím kréme zkušenost jak působí třeba po měsíčním použití?

Anonym 20.4.2008 19:03  12%    +  -

Holky já jsem si teď koupila krém Glyco A má 12% kyselinu glykolovou. Po 5 dnech natírání jsem začala červenat, pak jsem ho vysadila a začala jsem se jemně olupovat. Zatím jsem červená a vysledek moc nevidim. Pak to nasadím znovu a budu to používat dlouhodobě. Teď nemůžu vypadat jak rajče.

reagovat Pet51 20.4.2008 2:16  38%    +  -

Kleopatra: Ano v případě, že jsou na kůži nějaké pupínky, nebo oděrky.

Však já si myslím, že jsem v dobrých rukou :-)))

reagovat Kleopatra 19.4.2008 22:44  56%    +  -

Pet51: no to se nedivím, že ti vynadala aspoň víš, že jsi v dobrých rukou Čím ti vymluvila tu přístrojovou dermabrazi? Je na ní něco špatného?

reagovat Pet51 19.4.2008 16:05  38%    +  -

Kleopatra: Jojo, jsem jasnej hroch ! Odbornice mně vidí každý rok a vynadá mně, že chci udělat peeling vždycky v létě, místo, aby na mně vydělala. Ta mně rozmluvila (zakázala)přístrojovou mikrodermababrazi, kterou by mně kosmetička bez MUDr. klidně udělala.

Manžel vyhrává kosmetiku pro vysušené staré golfistky - naposledy sadu Darphin. Tonner jsem někomu dala, potom tam byl krém, myrrhový olejíček a sérum a to si patlám na ruce. Ty mám po pradědečkovi šlechtici, kdežto xicht po pradědečkovy sedlákovi

reagovat Kleopatra 19.4.2008 14:37  56%    +  -

Pet51: ježiš nepřeháněj, hroch nejsi ono to často laicky vypadá jinak než když se na to mrkne odborník...
Jakou luxusní kosmetiku vyhrává manžílek?

reagovat Pet51 19.4.2008 13:03  37%    +  -

Kleopatra: Leda na břiše :-))) Na obličeji se to dá porovnat leda s hrochem :-). Luxusní protivráskovou kosmetiku, co manžel občas vyhraje na golfu používám na ruce, ale na obličej bych možná mohla zkusit Cilit ;-)

April: Máš naprostou pravdu, až na to, že na tu "přípravnou péči" požívám řadu Neostrata a jeden výrobek stojí v průměru 900 Kč. Ale výsledky to má. Jenže až se vrátím z Tunisu, bude to všechno ztracené, i když používám krém SPF 50, přes to make-up SPF 50. A tak si vzhledem k ceně surovin zkusím, které stojí max. jako jeden peeling, zkusím udělat peeling doma s nějakou ne úplně vysokou koncentrací.

reagovat Kleopatra 18.4.2008 18:25  56%    +  -

Pet51: to je mi tě líto když si do pleti "píchneš" prstem, není měkoučká? Ono by se to asi muselo porovnat s někým jiným... Mám právě zkušenost, že dlouhodobým používáním kyseliny glykolové se to stává
Kam za exotikou? My teď platíme pobyt na Djerbě, hurá už za dva týdny nemůžu se dočkat, už jsem z té Prahy unavená

reagovat aprill 18.4.2008 17:11  49%    +  -

určitě bych si doma sama chem. peeling nedělala!
ptala jsem se na postup svého dermatologa - nejdříve se doma užívá krém se slabou kyselinou a to asi 3 týdny a pak lékař aplikuje daleko silnější roztok na velmi krátkou dobu. celý postup se opakuje asi 3x
krém na domácí aplikaci stojí 350 Kč a jedna aplikace u dr. vyjde na dalších 350 kč. po chem. peelingu je nutné chránit pleť vysokým UV faktorem

reagovat Pet51 17.4.2008 20:44  40%    +  -

Kleopatra: Ne, i když přesně nevím, co myslíš "povadlou". Mám mastnou pleť,a marně čekám, kdy začnu řešit první vrásky namísto poslední pubertální vyrážky Neostratu mně "předepsala" doktorka v laser centru, kam jednou za cca půl roku zajdu hlavně kvůli hyperpigmentací. Je účinná, ale je to běh na dlouhou trať a fleky mně naskáčou, jakmile vylezu na letní slunce. V květnu letím za exotikou a potom bych ráda svůj problém vyřešila rychleji - chem. peelingem.

Koblich: "Mikrodermabraze" od Oriflame je prostě peeling, vyčistí pleť mechanicky. Mám i tu od Mary Kay - prostě peeling s hodně ostrými zrníčky.

reagovat koblich 17.4.2008 19:59  34%    +  -

no já jsem neměla chemický peeling, ale koupila jsem si od Oriflame tu mikrodermabrazi, prý je to něco jako chemický peeling, obsahuje to samotný peeling a noční krém, zkoušela jsem to i loni, a měla jsem krásně vyhlazenou pleť a zlepšily se mi pory, ten noční krém je úžasný, má se to dělat třeba jedno za měsíc, nebo jednou týdně, podle toho jak pleť reaguje a co potřebuje, pak se na den musí mazat krémem s velkým UV faktorem, když je to ve slevě, tak to stojí něco přes 400 korun

reagovat Kleopatra 17.4.2008 18:35  57%    +  -

Pet51: hele, nemáš po tom pravidelném používání kyseliny glykolové povadlou pleť?

reagovat Pet51 17.4.2008 17:43  39%    +  -

FEM: A víš, čím Ti ho dělali ? Když se správně zvolí "keselina" a koncentrace, rozhodně by to být vidět mělo. Jenže, co je správně ??? Bojím se, že si objednám slabou - to by asi nebyla taková katastrofa, ale výsledek bude asi jako s normálním peelingem a nebo příliš silnou a zničím si pleť...Už rok se na něj připravuji používáním kosmetiky s AHA 10-15% ale vyhodit tisíce za něco co koupuit stojí pár korun s nejistým výsledkem se mně nechce.

reagovat FEM 17.4.2008 15:19  10%    +  -

Já jsem vyhodila peníze v kosmetáku a nic nevidím. Ted mám jít na třetí,prej mají být tři a uvažuju,že už ani nepujdu....

reagovat lala_007 17.4.2008 14:11  39%    +  -

Slyšela jsem o tom,ale vlastní zkušenost nemám.Vypadá to lákavě!!!!

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si