Chemický peeling doma ???

Chemický peeling je "zázrak" na akné, hyperpigmentace, vrásky, jizvy (po akné). Bohužel musí se opakovat a jedna aplikace stojí několik tisíc, aspoň tady v Praze. Přípravky na něj se však dají zakoupit V USA za 20-70 USD 5-10 peelingů. Ale není nic jednoduchého vybrat si a neublížit si...Máte někdo zkušenost s domácí aplikací ?

AHA alfahydroxykyseliny - hodí se především pro bělení pigmentových skvrn. Má malé molekuly, které snadno pronikají do kůže. Patří mezi ně ovocné kyseliny (glykolová), TCA (trichloroctová). Hyperpigmentace se dají odstranit také krémy s obsahem 2% hydrochinonu, ten je však v ČR pro kosmetické účely zakázaný, ale lze je koupit v USA (Neostrata, Porcelana)

BHA betahydrohykyseliny - mají velké molekuly, které působí na povrchu kůže. Pro větší účinnost se často používají v kombinaci s AHA kyelinami. Patří mezi ně např lactacid acid (kyselina mléčná). BHA kyseliny se používají zejména na mastnou pleť při léčbě akné.

Před použití chem peelingu (zejména AHA) je nutná několikatýdenní příprava = používání přípravků s obsahem kyselin při každodenní péči.

Po použití je nutné používat maximální sluneční ochranu. Není vhodné používat chem. peeling v létě.
16.4.2008

Diskusi založil(a) 16.4.2008 Pet51

Anonym 7.2.2012 12:03  1%    +  -

Čau, na chemická peeling chodím pravidelně buď po po 3 nebo 2 týdnech a musím říct že je to to nejlepěí na odstranění jizvyček po akné! i pigmentové skvrny! Opravdu! Jdetě do toho!

Anonym 24.1.2011 13:38  1%    +  -

Holky, moje dcera měla to nejtěžší hluboké akné s cystami, zkoušela lasery v Asklepionu kolik let - po půl roce perfekt i bez jizviček - pak za pár měsíců zas hrůza- cca 150tis v háji- Neostratu, antibiotika všeho druhu,změnu HA, a nic.Pak si někde na netu udělala test pleti, od Diora jí poslali vzorky-nějaké lehoučké hyperhydratační krémy a tak a ve spojení s omniluxem 2x týdně (1červená,1 modrá)zatím bezva...

reagovat lau-ra 10.1.2011 14:02  5%    +  -

Chci se zeptat byla jste některá na chem.peelingu u doktorky..?
Mě doktorka doporučil chem.peeling.... já se ale docela bojím aby mi to nezničilo pleť... hlavně jak dlouho to trvá? Kolik dní jste zarudlý nebo tak..?? Chemický peeling bych asi sama doma neodvážila dělat...

Díky

reagovat Pet51 24.5.2010 21:35  5%    +  -

sandra: Určitě máš pravdu - pokud deermatolog předepíše antibiotika, tak samozřejmě ano !

Anonym 22.7.2009 14:46  1%    +  -

Teddyk-jak na jake akne,je vic typu,nektere se nevyleci ani HA a leci se farmakologicky u dermatologu

reagovat Jarka43 18.7.2009 8:25  32%    +  -

Chemický peeling na akné není dobrý a nesmí se dělat při akutním akné. Je vhodný až po zahojení, na zjemnění pleti, odstranění jizviček apod. V žádném případě na zhnisané komedony.

Anonym 23.6.2009 13:10  1%    +  -

No tak antibiotika asi určitě ne. Akne je z 95% hormonální problem a s bakteriemi to ma většinou pouze sekundarni souvislost..

reagovat Pet51 17.6.2009 21:28  5%    +  -

mopsinka: Jak pro koho - mně nejlépe pomáhá Diana a Neostrata s HCH.

reagovat EwíkPlekancovic 8.6.2009 21:53  5%    +  -

Já mám zkušenosti s peelingem neostrata 50%. Nechávala jsem si ho dělat v Afrodité. Koupila jsem si pak balení domů, mám to na celý život i se setrou a maminkou :D Na adrese www.3deden.com mají i fotky před/po. Do nějakého peelingu, který nemá u lékařů zvuk a v ordinacích se nepoužívá bych nešla = ze zkušenosti to jsou vyhozené penízky, nevyplatí se to a stejnak je to jedno balení vlastně na furt, takže se na tom neušetří.

reagovat mopsinka 29.4.2009 10:05  5%    +  -

Monika.H-...: nevím zda je to ještě aktuální ale na akne jsou nejlepší antibiotika... akne je zánět kůže - vlastní zkušenost= ve 30 letech jsem konečně jako ženská ne jako puberťák protože mi doktorka vyléčila akné antibiotiky

Anonym 25.2.2009 11:14  15%    +  -

Pet51:
ahoj, připadá mi že po neostratě spíš tmavnu, je to vůbec možné? K žádnému šupinatění nedochází. Ach jo, všechno mi připadá k ničemu

reagovat Charly 18.2.2009 10:49  20%    +  -

karel22: nevim co je tak mocne, na kazde diskusi pisete furt to same jestli je to na dame, salony - krasy atd...nevime o co jde a do mailu vam asi nikdo psat nebude je toto diskusni forum proto si tady holky radi.
Kdyby to bylo tak super tak bych se stim urcite chlubila jinac a nebo to bude system,vložte deset korun a vyděláte milion

Anonym 14.2.2009 17:10  19%    +  -

Pet51:
ahoj, nemáš tritospot? Mám neostratu 3 týdny a nevidim žádné výsledky, nedocházi ani k olupování jak psali na netu. Už nevim co bych na sebe dala, ale tritostpot všichni chválí.

Anonym 2.2.2009 8:33  1%    +  -

Pet51:no,zeptám se na to doktora,protože dost holek píše,že je silná (Diane-35)a doktoři ji po čase radí změnit.Jak dlouho si ji brala a pomohla ti?

reagovat Pet51 1.2.2009 20:19  5%    +  -

Monika.H-...:
Když Ti HA vyhovuje, není důvod jí po 4 letech měnit. Ostatní HA nefungují jako lék na pleť. "Prej" se po ní dost přibírá. Já jsem při ní nějakých 12 kg zhubla, aniž bych se o to snažila a teď zase tloustnu, protože mám hypofunkci štítné žlázy. Každému vyhovuje jiná HA a určitě každému nemusí sednout Diane, jako mně třeba nesednul Marvelon, nebo Minerva, která je levnější kopií Diane.

Anonym 1.2.2009 11:11  1%    +  -

Pet51: je pravda,že není na dlouhodobé užívání Diane-35( tak 4 roky nejdéle )?Také se po ní prej dost přibírá.Teď jsem si nechala napsat HA Yaz,před tim jsem měla rok Yadin a to žádná sláva s pletí.

reagovat Pet51 31.1.2009 18:41  5%    +  -

Monika.H-...: Ano, Skinoren a Eryfluid jsou na předpis. S GlycoA nemám zkušenost. S Neostratou to byl běh na dlouhou trať.

Po vysazení Diane35 se vše "rapidně zhorší" do původního stavu, to je moje zkušenost. Původně byla vyvinutá právě jako lék na pleť. Je mně o 10let víc, než Tobě. Navíc pokud Ti HA sedne i v ostatních ohledech, proč ji vysazovat ?

Anonym 31.1.2009 8:37  1%    +  -

Pet51:Ale myslím že Skinoren a Eryfluid jsou jen na předpis od kožaře,ne?Glyco-A mi fleky hezky vyběluje,ale pupínky se tvoří dál a stím přibývají fleky nové.Nebo myslíš že měsíc je málo na to,abych dělala urychlené závěry?Na jiných stránkách hodně holky píšou jak jim pomohl.Ale nikdo nenapíše po jaké době.Mě je 26 let a mám už tři děti.Tak že fámy o tom,jak se kolikrát píše,že při těhotenství se vše změní jsou lež.Já bych tedy řekla:čim víc porodů,pleť je u mě horší.Akné mám jen na tvářích,zbytek obličeje je čistý.Na Dian-35 jsem se ptala,ale po vysazení této HA se vše rapidně zhorší,říkal můj gyndař :o).No myslim,že se toho už nikdy nezbavim.Podstoupila jsem i léčbu Laserm a efekt odezněl po půl roce!Ale skusim tu kosmetiku co používáš ty,snad se to trochu aspoň zmírní.

reagovat Pet51 30.1.2009 19:57  5%    +  -

Monika.H-...: A řešíš jen akné ? Pak asi nejlépe zabere Diane 35. Jestli to nechceš řešit touhle cestou, tak mně pomahla (pomáhá) kosmetika Neostrata + Skinoren + na jednotlivé ťupky Eryfluid + občas si dělám peeling s 25% AHA. Všechno se to sežene v lékárně, část levněji v e-shopech v cizině.

Anonym 30.1.2009 17:42  1%    +  -

No a finančně to vyjde na kolik?
Už jsem do toho investovala jmnění a za nic.

reagovat sunbeauty 30.1.2009 14:11  5%    +  -

pouzivam chem.peeling od firmy renophase, ale muze s nim pracovat pouze kosmeticka.Zakznice si muze zakoupit pak sadu domu kde pokracuje dal s osetrenim.Aby jste dosahli nejakeho efektu musi se chodit pravidelne na kury a pak se take starat o plet doma kremy , ktere firma nabizi.
Preji hodne uspechu!!

reagovat Charly 30.1.2009 13:24  8%    +  -

renophase je jen do ruk kosmeticek a cena baleni je kolem 8000,.

Anonym 30.1.2009 10:02  1%    +  -

Ahoj,potřebovala bych poradit.Už tři týdny používá Glyco-a,ale výsledek na pleti neni žádný.Jen jsem se oloupala,ale akné se tvoří dál.Už nevim co bych měla vyzkoušet na tu mojí tlamu.Máte někdo zkušenost s nějakým přípravkem,který vážně pomáhá?Prosim poraďte,už jem vážně zoufalá.Děkuji

reagovat Nailart 21.1.2009 21:42  22%    +  -

Pet51: mas vzkazik

reagovat Pet51 21.1.2009 21:04  5%    +  -

Nailart: Kolik to stojí ?

reagovat Nailart 21.1.2009 20:23  22%    +  -

renophase.cz prijedou az k vam domu vysvetli co a jak a navic to neni zas tak drahe ja si ho tam nechavam 10-16 minut podle toho jak to vydrzim zadny krem pred se pouzivat nemusi .....a navic renophase je francouzska znacka e momentalne je nejlepsi na trhnu

Anonym 13.1.2009 16:36  1%    +  -

Mortysha: blablablablablablablablablablablablablab

reagovat Mortysha 6.1.2009 10:13  5%    +  -

Pet51: Ahojky.. a mohla by jsi poslat odkaz kde se dá koupit? Jsem kosmetička a ráda bych pomohla mamince která díky své nedobré péči, má otřesnou pleť a myslím že tohle by bylo určitě to pravé ořechové :)

Anonym 4.11.2008 10:18  22%    +  -

Pet51:
ahoj, včera jsem to dala na minutu a přišlo mi to hrozně málo, pálilo to jen trochu a vysledek nevidim žádný. To se projeví až po několika dnech nebo několika použitích? Myslíš že za 5 dní můžu nechat působit rovnou 5min?

Anonym 31.10.2008 15:49  22%    +  -

Pet51:
už mě nepálí. Jen na jaře, pak jsem to přerušila a když jsem začala ted na podzim tak v pohodě. Zkrásněla jsi po tom?

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si