Britská kočka

Uvažuju o pořízení britské kočky a nemám s ní žádné zkušenosti, tak snad se něco dozvím od Vás - chovatelek a chovatelů koček!!!
3.7.2008

Diskusi založil(a) 3.7.2008 jaro224

reagovat Beruska87 29.5.2014 13:51  5%    +  -

hankamishka: No asi to vyzkoušíme

reagovat hankamishka 29.5.2014 13:39  53%    +  -

Beruska87: jojo, to je těžko pak....leda jí nechat přepravku stále , a třeba si v ní najde oblíbené místečko na schovávání, spinkání...

reagovat Beruska87 29.5.2014 13:31  6%    +  -

hankamishka: Hani ona se od nás vůbec nenechá nosit..když sedíme nebo ležíme, tak nám vleze pomalu až do nosu, ale nosit se to ne, přitom jsme se snažili ji to naučit od do by co ji máme A do kšír bych ji v životě nedostala..

reagovat hankamishka 29.5.2014 12:58  53%    +  -

Beruska87: co tak kšíry, a na vodítko, a do náruče? vodítko, aby neutekla,kdyby se vylekala něčeho....

reagovat Beruska87 29.5.2014 8:03  5%    +  -

hankamishka: Co myslíš Hani? Funny už je naprosto ok, je teda víc mazlivá, někdy až moc - ve smyslu - koukej mě mazlit, nebo nepřestanu mňoukat ale to samozřejmě nevadí :-) Na stehy jdeme v tu sobotu ráno, tak uvidíme jak to dopadne, dneska už zase musím vytáhnout přepravku..ale efekt žádný, takže to bude stejně boj

reagovat hankamishka 29.5.2014 2:34  53%    +  -

Beruska87: jak dál to bylo? nestíhám....

reagovat hankamishka 23.5.2014 3:01  53%    +  -

Beruska87:

reagovat Beruska87 22.5.2014 17:29  5%    +  -

Kytik1: No to bylo první co mě napadlo, takže jsem ji vyndala ve čtvrtek - pár dní před kastrací.. Chodila kolem ní, občas do ní vlezla, ale stejně to byl boj..a ještě bude, př. sobotu jdem vytahovat stehy

reagovat Kytik1 22.5.2014 17:03  5%    +  -

Beruska87: Tak vidíš jak to Funnynka zvládla, holka šikovná
S přepravkou neporadím. Naše kočky s ní nemají celkem problém. Máme jednu velkou dohromady a jsou víc v klidu, když jednou spolu
Možná by pomohlo, kdybys jí nechala přepravku otevřenou doma někde v koutě, s dečkou uvnitř. Já když jsem ji jednou takhle doma zapomněla, tak do ní číči chodily spát, dokonce se navzájem vyháněly. Jak to bylo něco zvláštního, nové neokoukané místo na spaní. Třeba by si na ni Funny zvykla, že by ji brala jako všední věc a nespojovala by si jí jen s tou nepříjemnou cestou za doktorem

reagovat Beruska87 21.5.2014 14:44  5%    +  -

lenka_kolkova: Děkujeme No tak to je super, to dostala asi vstřebávací Nechápu proč to tak nedělaj všem, nebo to nenabízej..klidně bych si i připlatila, jen abych ji nemusela stresovat rvaním do přepravky a cestou k veterináři..

reagovat lenka_kolkova 21.5.2014 10:57  100%    +  -

Beruska87: Tak super že jste to tak dobře zvládly obě Jinak naše kočka na vyndavání stehu nebyla holt to každý dělá jinak

reagovat Beruska87 21.5.2014 10:38  5%    +  -

hankamishka: JJ jsme obě berušky Funny asi nejhůř nesla to, když jsme ji dávali do přepravky..jsem celá dodrápaná (nemá někdo tip jak jí to zpříjemnit aby se toho tak neštítila? :-(). Přijeli jsme k vetovi, čekali chvilku v čekárně, pak malou prohlídli a nechali si ji tam, jeli jsme si pro ni za necelé tři hodinky, už byla vzůru, ale samozřejmě jak po 10ti pivech Chuďátko, bylo mi jí tak líto..doma jsme ji pustili a hned se schovala do svého úkrytu (pod topení za postelí). Vyšla se pak jednou napít a na záchůdek, tak se motala, ale byla jsem tak strašně ráda, že ví kam se chodí na wc a kde má přísun pití.. Hani za to Ti velké díky Za takovou super výchovu!! No a včera jsem s ní byla doma, dle veta už jsem jí mohla dát jídlo, ale celý den byla zalezlá, semtam se objevila, ale ne víc jak dva metry od úkrytu..chudáčka ji to asi dost bolelo, kulhala.. Dělali jí to z boku, má tam 3stehy, jestli jsem dobře napočítala a nedostala ani pruban ani límec, viděla jsem jí jen 3x že si to olízla, tak snad ok. No a dneska ráno už se běžela napapat sama, vše ok, už se mezi nás lísala do postele, takže to bude věřím v pořádku :-) Př. týden jdem tahat stehy, tak to bude zas boj s přepravkou..

reagovat hankamishka 21.5.2014 0:40  82%    +  -

Beruska87: napsala jsem naší Berešce, a myslela jsem Berušku, a až te´d mi to docvaklo, že tady jsi i ty jako Beruška

reagovat hankamishka 20.5.2014 2:39  84%    +  -

Beruska87: koukám, jestli napíšeš k naší Berešce něco o té kastraci, a co chceš během probouzení dál vědět...-ale asi už jste to zvládly holky moje

reagovat Beruska87 16.5.2014 8:40  6%    +  -

Kytik1: Díky za podporu a to všem

reagovat Kytik1 15.5.2014 22:26  5%    +  -

Beruska87: Neboj, to bude dobrý Kočička je mladá, vitální, bude den dva malátná, a pak se z toho oklepe. Naše Samča to taky zvládla dobře, stehy netahala. Pak se taky zakulatila. I po granulích pro kastráty a na příděl dle návodu je pořád taková buclatá. Taky jsem se po druhé dcerce dost obalila, a tak říkám, že se kočička přizpůsobuje paničce že jsme holt zasloužilé matky a slovanky

reagovat hankamishka 14.5.2014 16:37  68%    +  -

Beruska87: bylo by to lepší. Já mám jen jednu číču kastrovanou, a pak jedla jak nezavřená, až z ní byla koule-že z ní chlupy stály jako z ježka.
přechodem na steril se to zhublo, a nyní je úplně normální...a dostává někdy i norm. granule, nebo je vezme ostatnmí, ale už je to na příděl, ne, že si všichni brali z misky, kdy měli hlad...

reagovat lenka_kolkova 14.5.2014 10:57  100%    +  -

Beruska87: já krmím krmenim pro kastráty

reagovat Beruska87 14.5.2014 10:44  5%    +  -

Holky a je důležitý po kastraci krmit nějakýma speciálníma granulkama?

reagovat hankamishka 13.5.2014 16:36  65%    +  -

Beruska87: já se ti nedivím, sama se dr. bojím, a jak mám někam dát zvířátko......

reagovat Beruska87 13.5.2014 11:05  5%    +  -

hankamishka: Doktor mi řekl, že 24hodin nejíst a minimálně 2hodiny předtím nepít. Jdeme v pondělí ve 14hodin, po zákroku do úplného probuzení si ji tam nechají na pozorování, pak si ji vezmeme domů a já s ní budu druhý den doma. Bojím se právě, aby si netahala ty stehy, ale doufám, že límec ne, chudák..to raději proban, to je podle mě lepší, ne? No uvidíme..mám z toho nervy

reagovat hankamishka 12.5.2014 18:37  65%    +  -

Beruska87: je nutné předtím nedávat jíst a pít, to asi dr.řekl, a při probouzení tak 4-8 hodin být buď u ní, a někde nazemi, nebo se mi i osvědčilo ji hlídat ,ale nechat v přepravce, a po lžičkách jí dávat pak vodu...občas...
aby se neudávila, nezvracela, ale taky aby si pádem neublížila.Jak se probírá, chce vstát a rozutíkat se, a to ještě nezvládá, může si ublížit. Pak asi za týden se tahají stehy.Pokud si je párá, dává se límec kolem hlavy....

reagovat Beruska87 12.5.2014 9:33  6%    +  -

Tak Funny nám jde za týden na kastraci, tak držte palečky prosím Mám z toho nervy..bojím se o ni,berušku naši malou..
Holky jaké máte zkušenosti? Jak dlouho je potřeba, abych byla s ní a jak dlouho trvá rekonvalescence?

reagovat hankamishka 17.3.2014 23:35  101%    +  -

Beruska87:
určitě si zvykne.....je to možná i tím, že bydlela v přízemí 17ti patrového věžáku-a všichni lidi, co projdou-a je jich kolem 360 a několikrát denně, že klapnou kovové vchodové dveře, chrastí schránky-a to máme za zdí-tak může být poplašená z těch zvuků různých- a před domem parkoviště-taky pořád někdo něco....

reagovat Beruska87 17.3.2014 16:08  21%    +  -

hankamishka: Nojo mazlíčci :-) Věřím, že i Funny potřebuje čas, aby se otrkala a nevyděsil jí každý svižnější pohyb :-)

reagovat hankamishka 17.3.2014 15:54  101%    +  -

Beruska87: tak to je fajn, a to celkem brzy, když tam není často, a jen podruhé....se viděly.
Některá kočina jde ke každému, a některá vůbec k nikomu.
Jednou jsem vepzla číču autem do Frýdku, protože pán chtěl poradit, neboť měl doma černou britku, která se nedala pohladit doma nikomu. Ani dětem.

Přišla jsem s kočinkou maličkou, velká prchla. Pak se malá schovala, pod kuch. lavici-a ta černá se tam s ní náhodně potkala. Prskalyobě a utíkaly vedle do pokoje každá za jinou skřínku.

Měla jsem z toho nervy, ještě jsem nevěděla že v 99% případů takovýchto je to do týdne OK

za 3 dny mi poslal mailem fotku, jak holky spolu leží v křesle!!!
A co VÍC!!! ČERNÁ KOČINA SE STALA MAZLIVOU!!!

Chtěla pohladit stejně, jako mimíšek

reagovat Beruska87 17.3.2014 9:15  21%    +  -

hankamishka: Ahojky a děkuji za fotečky, broučínci malincí roztomilí :-) vidíš, tak to je super, zase další kočičáček už bude mít domov :-)
O víkendu jsem tu měla mamku a Funny už jí viděla podruhé a byla mnohem míň plachá, už ji poznala

reagovat hankamishka 14.3.2014 16:36  101%    +  -

Beruska87:

ozvala se mi holčina z té Olomouce-kam jsem poprvé jela s kocourky vlakem, že z těch 6ti chce pro babičku kocourka.

Odešla jí do nebíčka starší domácí čičina(siamka), a už jen to těšení se na kotě jí od předvčera změnilo znovu chuť k životu. Moc se jí líbí jejich Gucci, a tak chce pro ni zase moje malinké....
Pošlu ti mailem fotku, jen takovou momentku. Sem to vložit neumím....

reagovat Beruska87 14.3.2014 8:08  22%    +  -

hankamishka: Jj ještě chviličku počkáme :)
Vím, však taky dostala novou hračku a nějaké dobrotky :))

reagovat hankamishka 12.3.2014 17:58  102%    +  -

Beruska87: v neděli bylo Františky....

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si