pokecík pro milovníky pokojových rostlin

debata o zálibě v pěstování pokojovek
5.7.2008

Diskusi založil(a) 5.7.2008 rumnělkakm

reagovat vlkova37 5.7.2008 22:21  100%    +  -

rumnělkakm: nebůůůůl,jj dá se,píšou,že se dá zastříhávat a z toho si můžeš nechat ve vodě pustit kořínky jako jsem to udělala já,už jsem si říkala,že až se mi rozroste udělám si manufakturu a byla bych v balíku ale jak bych je posílala to teda nevím

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 22:21  26%    +  -

Narnie: jasně

reagovat Narnie 5.7.2008 22:19  13%    +  -

Vy jste se tady pěkně rozjely

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 22:18  26%    +  -

vlkova37: to je škoda a dá se rozmnožit

reagovat vlkova37 5.7.2008 22:18  100%    +  -

rumnělkakm: já jsem dostala od sousedky oplégr

reagovat vlkova37 5.7.2008 22:17  100%    +  -

rumnělkakm: no moc dobře se nestarám,mám jich pár nemám je kam dát,protože mám jen dvě místnosti s v první mám střešní okno,takže tam se kytky nechytaj,papoucha asi nikde neseženeš,ten kdo ho zná a je jich málo,tak ho většinou marně schání

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 22:14  26%    +  -

vlkova37: děkuji a kolik kytička stojí koupím jí všude v květinářství děkuji za odpovet

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 22:13  26%    +  -

vlkova37: to jo seš šikulka zahradnice dobře se o kytičky staráš

reagovat vlkova37 5.7.2008 22:12  100%    +  -

rumnělkakm: Netýkavka koňžská, latinsky Impatiens Niamniamensis, lidově zvaná Papouščí strom pochází z rodu netýkavek a její domov je v tropické východní Africe. Při dobré péči může rostlina vytvořit keřík o výšce až jeden metr. Pokud ji chceme rozvětvit, musíme zaštipovat vrcholky. Těmi pak můžeme rostlinu množit. Je to nenáročná květina na pěstování. Jediné co potřebuje je často zalévat (ale jen vlhká ne mokrá půda), nikdy by neměla vyschnout, rychle totiž vadne a hodně světla - pak nádherně kvete, ovšem pozor na přímé slunce. Co se týče půdy doporučuje se mírně kyselá (s přídavkem rašeliny). V zimě by měla být v teplotě alespoň 15 stupňů. Pokud má přílišnou zálivku, či stojí v průvanu či zimě, opadávají ji listy. Přeji hodně úspěchů při pěstování této nádherné rostliny.Jedinou nevýhodou je to, že je náchylná na mšice (asi vylučuje nějakou sladkou šťávu) a jiné podobné breberky, takže je nutné často rostlinku kontrolovat, abyste si nenakazila doma všechny ostatní kytičky doma.

reagovat vlkova37 5.7.2008 21:40  100%    +  -

rumnělkakm: asi si tím obrázkem co jsi vložila rozhodila diskusi,máš tam nějak divně ukončenej tag nebo co,zůstalo ti něco napsaného u obrázku,jo a dík za bodování :-)

reagovat vlkova37 5.7.2008 21:39  100%    +  -

rumnělkakm: pořád musí mít vodu a né přímé slunce

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 21:07  24%    +  -

vlkova37: moc krásně ti roste co to potřebuje asi hlavně světlo a vodu co

reagovat vlkova37 5.7.2008 21:05  100%    +  -

rumnělkakm: sem dostala oplégr a tak jsem jí opečovávala že mi krásně roste,bude z toho keř

to jsou jenom chlapi,to nestojí za řeč

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 21:00  24%    +  -

vlkova37: moc krásné chválím co to tam máš za fešáky vauuuuuuuuuuuuuu

reagovat rumnělkakm 5.7.2008 20:58  24%    +  -

ahojte milovníci kytiček ,mám hodně kytiček koupila sem si ibišek ale opadavají mně poupata co stím pomozte

reagovat vlkova37 5.7.2008 20:52  100%    +  -

musím se pochlubit jak mi roste papouch,koukněte ke mě do galerky

reagovat koblich 5.7.2008 20:49  28%    +  -

Vrbenka: no já myslela, teda spoň podle literatury, že potřebuje vlhko, a to myslím, že vpanelákovém bytě moc nejde, ale možná, až zrekonstruujem, tak si nějakou pořídím, máme široký parapety, ty jsem chtěla a budou plný kvítek

reagovat Vrbenka 5.7.2008 19:14  71%    +  -

koblich: proč si myslíš že nemáš klima na orchydeje?Já mám 2 a jedna mi celá leta kvetla až mi namrzla a teď už se několikátý rok spamatovává ale už roste a věřím že se dočkám

reagovat koblich 5.7.2008 18:51  28%    +  -

od manži jsem dostala živé kaménky, a byla jsem nadšená, moc se mi líbily, ale taky mi zdechly, nevím jak to, ale zase sikoupím, no abych začala šetřit

reagovat koblich 5.7.2008 18:46  28%    +  -

trvalka: no já měla asi 20 fialek, různě barevné, taky jsme handlovali v práci,
když jsme bydleli u rodiny v domě, měli tam lipku, vypadala, chuděra, že brzo zdechne, tak jsem ji ostříhala na polovinu, skoro neměla listí a krásně obrazila
taky jsem zkoušela sadit různá semínka z mandarinky, liči a tak, ale ujala se jen mandarinka, která nahodila 3 listy a byla půl roku pořád stejná, pak na ni začlo cosi lézt, tak putovala do koše, chuděra
jinak je mi líto, že nemám klima na orchideje, ty se mim oc líbí, ale je mi líto si ji koupit, když vím, že stejně zdechne

reagovat trvalka 5.7.2008 17:57  5%    +  -

Miluji pokojové květinyMám hlavně palmy.Jinak můj oblíbený je také Lopatkovec,některé ani neznám,ale také mně pomalu vytlačují z bytu

reagovat Narnie 5.7.2008 17:45  13%    +  -

Vrbenka: Taky bych handlovala,kbybych měla s kým

reagovat Yasmin.Hayatt 5.7.2008 17:38  100%    +  -

Vrbenka: u nás stojí růže stále na stejném místě, vyměnili se jen nájemníci bytu jinak ta růže tam stojí už 8 let

reagovat Vrbenka 5.7.2008 17:27  71%    +  -

Narnie: my hodně handlujeme v práci

reagovat Vrbenka 5.7.2008 17:26  71%    +  -

Yasmin.Hayatt: Ta čínská růže chtěla jiné stanoviště a povedlo se.Vloni mi kvetla a letos roste listí,přinesla ji dcera ze školy před prázdninama.Tlustice mám taky a pak všelijaké sukulenty.Gloxinie teď spí.

reagovat Yasmin.Hayatt 5.7.2008 17:14  100%    +  -

koblich: já miluji ani nevím proč, tlustice měla jsem jich několik, ale při letním bytě na balkoně mi je nějaký jiný milovník tlustit ukradl. pak mi jedna darovaná zašla. v únoru jsem dvě vysomrovala na manželovi mé sestřenice a ta jedna z nich mi kvete už 3 měsíce v kuse. na letním bytě je nemám, jsou v ložnici. na letním bytě mám ohromný gumovník

reagovat koblich 5.7.2008 17:06  28%    +  -

Yasmin.Hayatt: ahojky, tak tohle samé udělala moje mamka tayk ji nikdy čísnká růže nekvetla, dala ji segře a té kvete pořád
jinak já mám ráda taky kytky, moc, když jsem se vdala měla jsem jich asi 50, teď mám jen 2, draceny, protože jsem se snažila jich co nejvíce zlikvidovat, protože se budem stěhovat a rekonstruovat náš byt,
ALE pak si pořídím kytek, že bude manža koulet očima,
moc se mi líbí šeflera, tu miluji a z těch kvetoucích gloxinie
no už aby ta rekonstrukce byla za námi

reagovat Yasmin.Hayatt 5.7.2008 16:57  100%    +  -

ahoj, já jsem ten hloupý sedlák s ohromnýma bramborama mamuš mi dala čínskou růži, která jí x let nekvetla a mě kvete v jednom kuse, letos to hude již pátý květ. ale spíš než kytičky doma mám botanickou na balkoně

reagovat Narnie 5.7.2008 16:26  12%    +  -

Já jích mám málo,ale stále ty samé rozmnožuji a rozmnožuji .....

reagovat Vrbenka 5.7.2008 15:45  70%    +  -

Ahoj tak se hlásím,někdy mám kytek že se málem nevejdu do postele

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si