Bibione v Itálii

Chystáte se do tohoto krásného městečka nebo jste tam již byli? Jak se vám tam líbilo? Piště prosím i tipy na návštěvu památek a měst v okolí, které bychom si neměli nechat ujít:-)
24.7.2008

Diskusi založil(a) 24.7.2008 AnteaX

Na co se v Bibione můžete těšit?:-)

Město Bibione, jenž se nachází asi 80 kilometrů od Benátek při ústí řeky Tagliamento, je jednou z chloub Benátské riviéry. Benátskou riviérou označujeme oblast v pobřežní oblasti Benátského kraje, která skýtá obrovské množství turistických letovisek. Bibione je jedním z nejproslulejších severoitalských přímořských oblastí. Jeho pobřeží je zhruba osm kilometrů dlouhé a je poseto rozlehlými písčitými plážemi s mírným vstupem do moře. Tyto pláže jsou lemovány restauracemi a bary s rychlým občerstvením či stánky s ledovým osvěžením. Poklidná půlka letoviska skýtá části jako Bibione Lido del Sole a Bibione Pineda s rodinnými vilkami, domky a rekreační atmosférou. Naopak v Bibione Spiaggia se můžete zabavit co hrdlo ráčí. V nabídce turistického centra jsou mimo jiné restaurace, bary, diskotéky a nákupní promenáda. Každé úterý zde najdeme velké trhy s širokou nabídkou prodávaných předmětů. Jinak si můžete v letovisku Bibione vybrat z celé řady zábavy. Kromě nočního života zde stojí lunapark pro děti a minigolfové hřiště. Vyzkoušet můžete paragliding, windsurfing, šlapací loďky, vodní skútry, tenis či jízdu na koni. K dispozici je zde pro turisty také půjčovny kol, skútrů a in-line bruslí. Vyznavači aktivního opalování jistě rádi využijí plážové sporty nebo cvičení ve vodě. Kromě diskoték můžete navštívit hudební večery nebo se třeba jen vydat na procházku během půlnočního ohňostroje. Ubytovat se lze v jednom z mnoha hotelů, vil, bungalovů, residencí, obytných domů, objektů přímo na pláži, objektů s bazény či se zahrádkou. Rezidenční zónou jsou především oblasti Bibione Lido del Sole a Bibione Pineda. Z letoviska můžete podnikat výlety do blízkého i vzdáleného okolí dle libosti. V sousedním Lignanu stojí za to navštívit vodní park Aquasplash či zoologickou zahradu. Kouzelná Verona či charismatické Benátky jsou již trochu dál, avšak jejich návštěvy zajisté nebudete litovat. K dalším výletům můžete využít města Trieste, Padovu a další.

AnteaX 24.7.2008 19:26

reagovat AnteaX 19.2.2009 13:41  12%    +  -

Annabel: Caorle znám, taky jsme tam byli, moc pěkné

reagovat Annabel 17.2.2009 20:57  5%    +  -

Jestli můžu doporučit, tak město Caorle, je nedaleko od Bibione a nedá se s Bibione srovnat. Nádherné historické městečko, super pro děti, všude na pláži jsou dětské prolézačky, trampolíny apod. Byli jsme tam 2x po sobě a je to tam fakt daleké hezčí.

reagovat babika 17.2.2009 7:34  100%    +  -

byla jsem v Bibione,už je to dýl,ale líbílo se mi tam-večer je kam jít,tím ale nemyslím nějaký bary,je tam pěkná kolonáda,to se o každým městečku nedá říct,pro děti ale ideální,písek a velice mělko

reagovat gomanek 16.2.2009 11:19  5%    +  -

Bibione nemám rád ...
je to celé dělané čistě pro turisty ...
... spoustu turistů tam je, z toho plyne i špinavé moře a krajina? Když jdete na pláž, tak všude kam pohlédnete, tak samej slunečník s deštníkem :-(
Blea .. zlaté chorvatsko s kamenou pláží, tam alespoň bylo krásně a byla to ta pravá romantika :-)

reagovat AnteaX 28.1.2009 10:18  9%    +  -

V Bibione se toho hodně změnilo k lepšímu a vzhledem k tomu, že na jaře už jsou vyprodány téměř všechny termíny na léto, turisti to tam milují a vědí moc dobře proč

reagovat Bizky 23.1.2009 18:55  5%    +  -

Já byla v Bibione jako malá holka,což už je asi tak 14let. Tenkrát jsem byla u moře prvně,tak mi to nepřišlo tak strašný,ale pak se čas sune,jedete jinam a najednou zjišťujete,že tam bylo strašně špinavý moře.Jak jste do něj mohli vůbec vlézt :o)
Takže nevim,ale asi bych to ani nechtěla vidět teď. :o) To musí být...

reagovat karkulka.a 2.8.2008 20:12  7%    +  -

Bibione - jóóó, to byla moje první zahra dovolená v životě, a to už je 16let, hned po převratu, s holkama, bylo to tam super, po létech jsem se tam vrátila ještě jednou,ale už to nebylo ono - víč čechů než italů, potkala jsem tam bratrance,kterého jsem neviděla léta, spolužačku z učňáku, připadla jsem si jak doma, v obchodech mluvili lámaně česky....no nic pro mě, takže už bych se nevrátila,ale vzpomínám ráda

reagovat nelis. 29.7.2008 14:23  14%    +  -

byla jsem tam loni,moc se mi líbilo,bydleli jsme blízko toho Lunaparku
letos tam byla kámoška od 12.7. a počasí nic moc

reagovat Kekka 29.7.2008 9:36  63%    +  -

Kdo tam jedete, hezky si to užijte. Hned bych jela znovu.

reagovat Kekka 29.7.2008 9:35  63%    +  -

Vanilka.V: my jsme bydleli hned u moře na kraji města.

reagovat Vanilka.V 28.7.2008 14:19  96%    +  -

AnteaX: No vzhledem k to mu že jedeme i s dětmí (11 a 17) tak spíš nějakej aquapark, nebo tak něco, oni na památky moc nejsou.Budu muset zapátrat co všechno tam je v okolí. A do Chorvatska se chystáme v září. To už teda sami bez dětí na loď.

reagovat AnteaX 28.7.2008 14:14  57%    +  -

Vanilka.V: A plánujete nějaké výlety? Benátky, Veronu? Manžel chce jet se odtud na skok podívat i do Chorvatska.

reagovat Vanilka.V 28.7.2008 13:50  96%    +  -

AnteaX: No já ti řeknu až 24.8 kdy se budeme vracet. Ale věřím tomu že se to změnilo, protože tam jezdí i Italové, měli jsme celkem problém tam sehnat ubytování už někdy v dubnu na tenhle termín, protože prý mají nějaký volno nebo co, tak tam asi bude pěkně husto. No ale každopádně už se nemůžu dočkat dovči.

reagovat AnteaX 28.7.2008 13:24  57%    +  -

Vanilka.V a Kekka: Holky, to jste mě potěšily Já taky myslím, že se tam hodně změnilo a doufám, že to bude krásná dovolená

reagovat Vanilka.V 28.7.2008 9:50  94%    +  -

Kekka: Vybrali jsme to že jedeme jen na týden a je to nejblíž. A když od toho tak moc nečekám tak budu příjemně překvapená. Měli bysme mít ubytování někde u toho Lunaparku, kdy jste bydleli vy?

reagovat Kekka 28.7.2008 9:34  63%    +  -

Vanilka.V: tak tomu věř. Je tam krásně. A to jsem dost náročná.

reagovat Vanilka.V 28.7.2008 8:45  94%    +  -

Ahoj holky, v Bibione jsem byla asi třikrát těsně hned po revoluci a to bylo strašný, špinavý moře, všude spoustu Čechů. Teď se tam po letech chystáme znovu, odjíždíme 16.8., tak jsem moc zvědavá, prý se tam toho spoustu změnilo a dokonce zjískalo Bibione ocenění za čistotu pláže.

reagovat Kekka 26.7.2008 22:20  63%    +  -

Minulý týden jsem se odtud vrátila a bylo to super.

reagovat aleka 26.7.2008 21:33  68%    +  -

AnteaX: jeli jsme busem přes Prahu, potom dolů přes Příbram, Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Udine
Cesta utekla dobře, jeli jsme přes noc

reagovat AnteaX 26.7.2008 21:04  53%    +  -

aleka: Tak tu bychom tam měli najít A jáká byla cesta do Bibione, pamatuješ si kudy jste přibližně jeli?

reagovat aleka 26.7.2008 20:36  68%    +  -

AnteaX: my jsme chodili nejvíc do pizzerie Acapulco

reagovat AnteaX 26.7.2008 10:11  51%    +  -

aleka: Už se těším! Můžeš mi doporučit nějakou restauraci nebo pizzerii?

reagovat aleka 25.7.2008 23:00  65%    +  -

AnteaX: pizza je úžasná!!! a zmrzlinu mají taky lepší

reagovat AnteaX 25.7.2008 22:45  51%    +  -

aleka: Tak na tu pizzu se moc těším, tu máme rádi

reagovat aleka 25.7.2008 21:58  65%    +  -

AnteaX: Fakt jsme tam byli moc spokojený. Měli jsme ubytování beze stravy, ale hned naproti jsme měli samoobsluhu, takže k snídani jsme si kupovali čerstvý pečivo. Přes den jsme jedli spoustu zmrzliny a večer chodili na pizzu

reagovat AnteaX 25.7.2008 21:46  51%    +  -

aleka: To vypadá dobře, za 4 roky se toho snad moc nezměnilo. Děkuju za odpověď

reagovat aleka 25.7.2008 21:05  65%    +  -

Byli jsme dvakrát v Bibione Pineda, teda je pravda, že naposledy před čtyřmi roky, ale vždy jsme byli moc spokojení. Byli jsme na začátku sezony, všude bylo strasně málo lidí, klídek, na počasí jsme měli štěstí, takže byla naprostá spokojenost!!
Na výletě jsme byli v Gulliverlandii, na plavbě po laguně, na Benátských ostrovech, v Benátkách - byli jsme s malou dcerkou, takže nic moc náročného.
Jednou jsme si půjčili takové to čtyřkolo, to byla paráda!!!

reagovat cecilka 25.7.2008 21:00  25%    +  -

Skús pozrieť na www.dovolenky.com

reagovat AnteaX 25.7.2008 11:29  47%    +  -

Navíc jedeme s pejskem, tak to bude dobrodružství Doufejme, že Italové budou tolerantní.

reagovat AnteaX 24.7.2008 19:25  44%    +  -

Jedeme tam v září, už se moc těšíme Slyšeli jsme na Bibione hodně chvály, ale taky kritiku, tak jsme zvědaví, jaká bude realita. Nejvíc se těším na Veronu a Benátky, kam se určitě podíváme

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si