Vitiligo-zráta pigmentu

Vitiligo je kožní choroba projevující se výpadky pigmentu. Dochází zde v důsledku především imunologických odchylek k ochromení tvorby pigmentu, později až k zániku buněk tvořících pigment. Výsledkem jsou mléčně bílá ložiska na kůži a ve kštici svazečky bílých vlasů. Vzhledem k imunologickému podkladu nelze vitiligo zcela vyléčit, ale na rozdíl od nedávných dob, kdy se choroba brala jako kosmetická vada, již existují možnosti jak pigmentaci stimulovat.

12.8.2005

Diskusi založil(a) 12.8.2005 Dassy

reagovat mannika 14.5.2007 18:00  5%    +  -

Ahoj Martina! To je super, že to už nemáš na tvári. Ja som tiež chodila na Fototerapiu+ Vitix. Trošku mi to pomohlo, ale ja to mám hlavne na prstoch rúk, v kútikoch úst a na viečkach. Na zadku mi fľak po fototerapii zmizol. Myslím, že to je začiatok. Myslíš, že slnko pomôže, alebo môže uškodiť. Neviem! Bojím sa! Počas fototerapii sa mi neobjavili žiadne fľaky. Ale počas leta sa bojím! Je to predsa iné ako UVB 311nm. Aký máš názor. Maj sa pekne

reagovat Dassy 21.4.2007 18:43  8%    +  -

SlavaK: a pomaha to? kontakt bych uvitala

reagovat SlavaK 21.4.2007 14:45  5%    +  -

ahojky
jak tak čtu tak se tady nikdo nezminil o lečbe laserem.Na fotolečbu jsem se taky ptal a ta prej probiha tak,že se ozařuje celej človek a kombinuje se s vitixem.A prej to hradi pojištovna krome toho vitixu.
Laser probiha tak že tim lasrem ozači ty postižena mista,ale pojištovna toto nehradi.A neni to zrovna nejlevnejši.Našetřil jsem si neco a už tam začinam chodit.Když budete chtit tak dam kontakt.slavakopacka@seznam.cz

Anonym 19.4.2007 17:33  1%    +  -

Dave: Samaoopalovaci krem na bile skvrny funguje a doporucuji to! Jen se s tim musi velmi opatrne. Je nutne to vzdy dukladne rozetrit a hl. se nesmi krem dostat na vedle na zdravou pokozku, jinak bude kuze jeste tmavsi!

reagovat Dassy 20.2.2007 12:55  5%    +  -

Hanosek: http://www.brandysnl.cz/detoxikacni_medicina.html jsem tam nasla detoxikacni abeceda Mudr Jonase

Anonym 19.2.2007 21:38  1%    +  -

Moje kamarádka četla o Jonášově detoxikační metodě, že to na vitiligo funguje, bohužel neví kde, pomůže mi někdo, kdo s tím má už nějaké zkušenosti?Děkuji Hanosek@seznam.cz

reagovat ikal 1.2.2007 23:05  5%    +  -

Vše je popsáno na stránce www.ordinace.cz

Viz ...Nina Benáková

specializace: Kožní lékař

je zástupce primáře kožního Sanatoria Achillea v Praze 8 - Čimicích. Dále pracuje jako externí učitel katedry dermatovenerologie Institutu pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví a v redakční radách odborných dermatologických časopisů. Je členkou Evropské akademie dermatovenerologie.
Specializuje se na fototerapii (světloléčbu) kožních chorob, a z hlediska diagnóz především na lupénku, ekzémy, vitiligo a akné.
Mezi její koníčky patří: dermatologie. A dále jsou to cestování (příroda i historické památky), cyklistika, lyžování, vodní sporty, tanec.
Návštěvníkům internetové lékárny vzkazuje: "Lékař může vyléčit někdy, pomoci často a potěšit vždy" (Dr. Hutchinson 18. století).

Jsou zde i fota touto chorobou také trpím ,ale zatim jsem neměl čas se s Mudr Benákovou spojit a poradit se.Pokud tak někdo učiní dej vědět...

Anonym 31.1.2007 21:28  1%    +  -

já bych zkusil na vitiligo obyčejnou modrou indulonu - mám s ní dobré zkušenosti

Anonym 9.1.2007 16:43  1%    +  -

ahojky vsichni!vitiligo mam uz asi 7 let.ted je mi 15 a flicky mam porad,ale aspon uzse dal nesiri.vyzkoušela jsem snad uz uplne vsechno:akupunkturu,lecitele,svetlolecbu,vitix-ten jediny trochu zabral.uprostřed bilyh flicku se mui zacaly tvorit tmave pihy,ktere se postupne rozsirovali.jelikoz je lecba hodne financne narocna (spotrebovala jsem asi 11 baleni a jedno stoji cca 900kc) tak jsem ji na zimu ukoncila a zacnu zase v lete,kdy je lecba stejne nejucinejsi(v kombinaci se sluncem).ted mi kozar predepsal nejkou novinku-masticku protopic.Zatim se s ni mazu 2 tydny a zadny pokrok nepozoruju...Moc prosim KAMILU o rtecept na bilinkový čaj(muj mail je frespi@tiscali.cz).Všem přeju aby jejich lecba byla uspesna!!a netrapte se tim,jsou i mnohem horsi veci(i kdyz to rika ta prava =(((( )caukyyyyy

Anonym 3.1.2007 6:27  1%    +  -

Ja to mam uz pres 4 roky a musim rict, ze i kdyz vidim, ze si toho lidi okolo mne velmi vsimaji, tak se tim uz nenechavam vubec zastrasit - preci jen, neni to nemoc, kterou bych je mohl nakazit. Oni mivaji casto osklive tetovani, peircingy/brandingy ... uprimne vypadaji casto ve srovnani s tou nasi extravaganci temer jako ufoni a to jeste ze sve vlastni vule. Co myslite ?

Anonym 29.12.2006 19:19  1%    +  -

Ahoj mám vitiligo od 1988 ,zpočátku jen malé flíčky a dnes jsem taky skoro jak dalmatin. Je to už dávno, co mi jeden pan doktor řekl, že každý projev na kůži je odrazem nemoci někde uvnitř těla,ale dodnes nevím na co bych mohla být nemocná.

reagovat Dassy 20.11.2006 17:11  5%    +  -

Dave: ucinkuje,ale nesmis to namazat vedle toho fleku, jinak pak ta kuze vedle je zase o dost tmavsi

Anonym 19.11.2006 23:47  1%    +  -

Zdravím,
nezkoušel jste někdo na vitiligo nějaký samoopalovací krém? Účinkuje to i na ty bílé skvrny, nebo jen na běžnou pokožku?
Díky moc ...

reagovat Hombré 28.10.2006 10:45  5%    +  -

Výsadní královské znamení - už jsem z těch fleků uznaven,neustále se vyhýbat koupajícím se společnostem,léto u vody tabu apod.
Možná pro psychiku pomůže to,když si budu říkat - je nás asi 3% a my jsme ti vyvolení s tímto královským znamením šlechtické krve - kolik lidí třeba u nás se může pochlubit,že takového stigma má?Jen málo a pouze my jsme členy pomyslné sekty White Vitiligo.No já vím,že je to blbost ale ve svých 42 letech už lámu hůl.beru to tak jak to je.A na zvědavé otázky odpovídám-heč ty to nemáš ale já....já jo.A ta si připadám jiný a možná i trochu vzácný........ale jinak mě to sere. Hombré

Anonym 19.10.2006 19:39  1%    +  -

Souhlasím z Pavlem. Neznám divnější situaci, než když se před cizí holkou svleču a ono uvidí moje super mega skvrny, které mám po všech stranach kolem přirození. NO jo jsem dalamatín, ale také bych rád našel lék na tuto kosmetickou skrvnu.

Anonym 18.10.2006 14:06  1%    +  -

Ahojky!Na vašich stánkách jsem se dočetla o léku VIATEX GEL.Chtěla bych se o něm dozvědět více věcí-např:kolik stojí,kde ho seženu a jaký je jeho vliv na vitiligo.Předem moc děkuji.Prosím napište mi na ovisnovska@seznam.cz

Anonym 29.9.2006 11:34  1%    +  -

Existuje vobec niekto na tejto planete, kto sa viliečil z vitiliga. Ja takého nepoznám. Mám to už 10 rokov, od vtedy čo som prekonala silnú salmonelozu sa mi zacali tvoriť prvé biele mapy, teraz je to už hrozné, som flakatá jak dalmatín, Ak vie niekto metodu akosa toho da zbavit, prosim poradte mi. pedagogicka@centrum.sk

Anonym 18.9.2006 9:43  1%    +  -

Ahoj všichni,čekám zda se u 10 leté dcery potvrdí vitiligo a pořád hledám rady na internetu. Má několik drobných flíčku na zádech. Začala jsem ihned potírat její ranní močí. O urinoterapii jsem hodně četla již dávno. Má prosím někdo zkušenost s užíváním moči, ať už potírání, či pití v souvislosti s vitiligem. Děkuji. Zavrelová.L@seznam.cz

Anonym 14.9.2006 14:52  1%    +  -

radkakasalova: DObrý den, byla bych moc rády kdyby jste mi poslala podrobnější postup lečby Vašeho manžela. O jaký zpusob vyčištění šlo a o jaké další leky. Snad ani nemusím psát jak bych byla ráda. Moje adresa je sanigua@seznam.czMoc děkuji

reagovat Benjí 27.8.2006 20:41  5%    +  -

Milí přátelé,
touto "nemocí" trpím již od svých 4 let, podotýkám, že letos mi již bude 43. Do konce základní školní docházky jsem se léčila - mastičky horské sluníčko. Řekla bych, že bílé fleky mizí pomaloučku do teď ale jenom díky sluníčku venkovnímu. Proto bych byla ráda,kdyby mi někdo sdělil jaké preparáty se dnes používají na léčbu. Doktoři se touto " nemocí" moc nezabívají. A já vlastně taky moc ne, jelikož se s ní dá docela normálně žít. Díky

reagovat jajinina 23.8.2006 15:59  5%    +  -

Avonassac: Tak to je mi líto,že ti VITIX nezabral:o((A jak dlouho ho používáš???Taky je důležitý,abys postižené místo vystavil po aplikování gelu,slunečnímu záření....což v tvém případě chápu dost dobře nejde,tudíž se poraď s kožní lékařkou o něčem,co by to sluníčko nahradilo.....a to je myslím si právě ta fototerapie????Já to vitiligo nemám jen na rukách,ale i v podpaží,na nártu a bohužel taky na genitáliích....ale všude tam mi to nevadí,protože to není moc vidět.Myslím,že by ty UV paprsky mohlo dobře zastoupit tzn.horské sluníčko,tak mi napadá,že ho naši mají,tak bych se mohla pokusit zbavit se i těch skrytých skvrn.Jinak v příbalovém letáku sice píší co a jak,ale např.že při aplikování se má vyvinout přiměřený tlak,aby se to místo prokrvilo,tam nepíšou....to jsem našla na netu.

Anonym 22.8.2006 18:26  1%    +  -

Ahoj. Je mi 20 a vitiligo mám už 4 roky. Kdybych ho měl někde na ruce tak je mi to celkem fuk ale mám ho na přirození a docela mi to tam vadí!!! Chápete... Psichycky mě to deptá. Taky mám problémy s játry a se štítnou žlázou ale pomalu a jistě se mi tyto "zbytečné" orgány léčí. O vitiligu to ale říct nemohu :( Používám Vitix ale myslím že je to jen ztráta času a peněz! Rád bych něco věděl o světloléčbě?! Pokus mi může někdo poradit, budu jen a jen rád. Můj mail je avonassac@email.cz

reagovat jajinina 22.8.2006 11:07  5%    +  -

Ještě sem zkusím dát aktuální foto:o)

reagovat jajinina 22.8.2006 10:34  5%    +  -

Ahoj,je mi 33 let a vitiligo se mi objevilo před cca dvěma lety.Tehdy jsem byla u kožní lékařky a ta mi sdělila,že se s tím nedá bohužel nic dělat...a tak se mi flíčky vesele rozšiřovaly:o(((
Letos jsme náhodou na netu objevila VITIX GEL a tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet.Aplikuji ho od června tohoto roku,už začínám druhé balení...a ono to vážně funguje....v těch bílých flecích se mi začaly objevovat hnědé flíčky,které se rozrůstají a i celé vitiligo je o něco tmavší.Takže i když je tak drahé,budu ho používat dál.Chystám se znovu ke kožní,co mi na to řekne a chtěla bych i tu fototerapii....víte někdo co to je????V příbalovém letáku píší,že je vhodné kombinovat léčbu právě s fototerapí.
Bohužel jsem objevila malé,zatím málo patrné vitiligo i u mých dvou dcerek(6 a 3 roky)Tak nevím,kde jsme k tomu všechny přišly:o(((

Anonym 8.8.2006 11:03  1%    +  -

Ahojky,
je mi 16 a mám vitiligo asi tak rok.. objevily se mi dva bílé fleky,jeden na bradě a druhý na čele=((na obličeji mě to celkem dost štvalo,ale k doktorce jsem s tím přesto nešla a jenom jsem to maskovala..až teď když se mi začaly objevovat malé flíčky i na prstech na rukou jsem to začala řešit.Zjistila jsem, že na každého zabírá úplně něco jiného takže vůbec nevím, jaký způsob léčby mám zahájit. Nechci s tím čekat,aby se mi to mezitím nerozlezlo ještě víc!!Nejvíc mi doporučovali vitix ale dát za to litr navíc když to na mě vůbec nemusí fungovat,to se mi teda opravdu nechce!!!budu vděčná za každý nový názor a nápad, jak je možné tuhle nemoc léčit..
děkuju!!

reagovat jpetrželka 1.8.2006 16:05  5%    +  -

andik1: Dobrý den, zajímá mě léčba čínskou medicínou. Děkuji

reagovat Dassy 1.8.2006 14:32  5%    +  -

Iva: mama brala take kyselinu listovou a nic

Anonym 30.7.2006 15:19  1%    +  -

Dobrý den,
vitiligem trpím asi už 14 let a vyzkoušela jsem všechno možný a nic nezabírá. Teď jsem si přečetla že by mohla zabírat kyselina listová, ale zatím nic bližšího o tom nevím.
Ale zaujala mě i ta čínská medicína. Můžete mi prosím poslat nějaké info o možnosti léčby vitiliga touto medicínou na mail ivajamnicka@seznam.cz.

Děkuji moc

Anonym 29.7.2006 23:06  1%    +  -

pošlete mi prosím informace o možnosti čínské medicíny léčit vitiligo na pbubenik@centrum.cz
Děkuji

reagovat alse 26.7.2006 11:18  5%    +  -

Prosím o informace o čínské metodě léčby. Moc děkuji.
alca.seal@centrum.cz

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si