vyrobeno v Číně

V obchodě jsem si koupila hrníčky a sadu nožů (ne u větnamců). Doma jsem zjistila, že pocházejí z Číny, tak by mě zajímalo jestli to nemůže být nějak závadné a nemůžou se z těch hrnků rozpouštět nějaké jedovaté látky. Jaké máte názory na zboží vyrobené v Číně?
8.1.2009

Diskusi založil(a) 8.1.2009

reagovat -Naďa- 9.1.2009 20:01  46%    +  -

-Naďa-: já si o paragon řeknu,automaticky ho nedávají a pak nemám problém s reklamací.

reagovat Biblinka 9.1.2009 19:54  87%    +  -

-Naďa-: fakt? u nás teda ne.....museli by dát asi ten paragon a u nás ho nedávají

reagovat -Naďa- 9.1.2009 19:08  45%    +  -

Biblinka: i na větnamský věci je přece záruka.

reagovat snoopy10 9.1.2009 16:09  21%    +  -

aleachiM: Kdepak humanik, ten má z obchodů snad nejhorší reputaci. Vůbec dneska koupit kvalitní, dobře vypadjící boty třeba bez podpatku tak, aby nestály půlku výplaty je problém a když se v záruce rozlepí nebo jinak rozjedou, tak se téměř všichni slavní obchodníci ošívají reklamaci řešit. ještě k té výrobě v číně, on není problém, že danou věc vyrábějí číňani, problém je většinou z jakého materiálu vyrábějí. Ze šmejdské látky nelze vyrobit triko, kterému se po prvním oprání nestočí švy ...

reagovat Biblinka 9.1.2009 15:01  87%    +  -

aleachiM: tak to je pravda, mě se od nich vloni kozačky rozlepily, ale o proti větnamcům, je u nich záruka, tak mi je zase slepily zadara....ted se bojím, aby se mi to znovu nepřihodilo, když je ted fůra sněhu

reagovat aleachiM 9.1.2009 12:56  52%    +  -

snoopy10: ano, a další příklad: boty z Humanicu jsou špatně slepené, ty strašný kozačky co jsem tam viděla s cedulkou sedm-devět set

reagovat snoopy10 9.1.2009 12:02  21%    +  -

Bandri: naprostý souhlas - fascinují mě lidi, co ohrnují nos nad vietnamcema kvůli kvalitě látky (nemluvím o vzorech, střizích atd.), vždyť ve značkových obchodech (třeba mango, reserved atd) je ten materiál úplně stejně průhledný, nekvalitní a mnohdy i s křivými švy. Všechno se to dělá ve stejné fabrice, jenom se tam dá jiný štítek.

Anonym 9.1.2009 0:38  19%    +  -

Mne se fakt strasne libi takoví ti ´´machri´´ jak rikaji: boty u vietnamcu, fuuuuj, to je desna kvalita, taky co chces za tri stovky.

Pak si onen machr koupi treba Pumy za 2 000, a dela machra, ja mam znackovy, a kvalitni ne jak ty od vietnamcu, ale hlavne ze si blb neprecetl na podrazce: MADE IN CHINA, tito lide jsou mi k smichu.

Anonym 9.1.2009 0:34  19%    +  -

Ano hrnky se ti po naliti obsahu rozpusti, pokud se jich dotknes, zamazes se od barvy, a pokud se z nich napijes, dostanes infenkci.

To byl pokus o vtip, ted vazne.....holka prober se. Dnes je 90% veci vyrobeno v cine, i kdyz si koupis treba boty Adidas a to ve znackove prodejne, na podrazce bude MADE IN CHINA, kdyz si koupis nadobi TESCOMA, na nekterem bude MADE IN CHINA, koupis si treba v Electroworldu televizi za 20 000 znacky SONY, a co nebude na zadni strane te TV? Preci MADE IN CHINA. Jde o to, ze v Číně jsou levněší pracovní síly, a fabriky s velkým jménem (jako Adidas, Gap, NEXT, atd....) si to nechavaji delat tam.

Vis co, vem si hadry: napriklad u vietnamcu, klidne ti muze triko vydrzet rok, nebo o mesic.

To stejny treba znackovy, po jednom vyprani se ti treba srazi , ackoliv ho peres dle instrukci na cedulce, a nebo ti vydrzi rok.

Dnes uz se opravdu skoro vse vyrabi v Číně.

reagovat Biblinka 8.1.2009 21:14  83%    +  -

manžel si koupil značkový džíny a byly z Turecka

reagovat aleachiM 8.1.2009 20:29  47%    +  -

Durga: ano a zároveň to bude naše pracovní obuv

reagovat janicka1 8.1.2009 19:47  100%    +  -

jinak je setsakra rozdíl v kvalitě např. automobilů německých x jižanských zemí (v těch skřípe, vrže a nefunguje kdeco stoprocentně) nebo ještě lépe korejských (to jsou traktory ve srovnání s německou výrobou), je vidět, kdo je precizní a co se kdy rozpadne...no a made in China, to radši nekomentuju, hlavně že je to levné

reagovat janicka1 8.1.2009 19:43  100%    +  -

Temi: no a zanedlouho bude taky vše výhradně na jedno použití (reakce na vše made in China), naštěstí Němci a někteří další pořád vyrábějí i u sebe sami, ne v číně

reagovat Věrušajda 8.1.2009 17:24  48%    +  -

Dobrá diskuze, opravdu číňan vyrobí vše.
Dneska už to není, že drahá a značková věc je made in USA, nebo UK.Takž ejá koukám už i na dražší věci jak jsou třeba ušité nebo vyrobené

reagovat pe3ce 8.1.2009 16:13  65%    +  -

normenka: doufám, že se neřehtáš čínsky

reagovat normenka 8.1.2009 15:52  100%    +  -

pe3ce:

reagovat pe3ce 8.1.2009 15:51  65%    +  -

Durga: jo s tou kontrolou máš pravdu, pamatuju, když jsem byla dítě, trička se tenkrát taky vozila z číny, ale kvalita byla úplně jiná, možná to tenkrát tak nešidili, nebo ta kontrola holt fungovala a šmejd sem za devizy nepustili.

reagovat pe3ce 8.1.2009 15:47  65%    +  -

ještěže se rohlíky nedováží z číny....i když z kdoví jaké mouky je vlasntě pečou

reagovat Durga 8.1.2009 15:46  43%    +  -

aleachiM: Myslíš ty adidasky co čím víc pruhů, tím víc adidas?

reagovat Durga 8.1.2009 15:38  43%    +  -

Dámy, jediné, čím si většinou můžeme být jisty, že to není Made in China jsou naše děti - pokud jste nebyly na zájezdu. Myslím, že problém je jinde. Dřív existovala nějaká kontrola ještě před prodejem. Dnes se kontroluje až když něco přijde. Ono by to u nás vypadalo jinak, kdyby každý dovozce musel mít atest od naší zkušebny, že výrobek není závadný. Že by se to prodražilo - to je možné. Ale taky je možné, že by se spousta věcí začala zase vyrábět u nás a lidé by měli práci.

reagovat Ilona 8.1.2009 15:02  100%    +  -

aleachiM: ony i ty co stály přes 3000,- byly vyrobeny v zemích 3.světa.

reagovat aleachiM 8.1.2009 14:34  45%    +  -

Ilona: to bych vzala dva opravdové tácy a omlátila bych jim tu drzost o hlavu

Čína ovládne trh a dříve nebo později zkoupí zadlužené státy nebo ekonomicky slabší země. Měli bychom se začít učit čínsky, abychom pak pro ně mohli pracovat u pásu a vyrábět adidasky nebo trička next

reagovat Ilona 8.1.2009 14:13  100%    +  -

-Veronika-: já si koupila boty na aerobik za 2 tácy a je na nich made in Vietnam

reagovat -Veronika- 8.1.2009 13:25  100%    +  -

ježiš marja,to jsou témata-kup si adidasky a mrkni na štítek na jazyku,kdepak jsou vyrobený?TURECKO,INDONÉSIE.....čekáte že to bude USA?boooože

reagovat shut-up! 8.1.2009 13:15  31%    +  -

V Cine se vyrabi plno veci, i ty ktere se drive vyrabeli v zemi, odkud pochazi znacka vyrobce. Hold je tam levna pracovni sila a vyrobcum je lepsi si to nechat vyrobit tam.
To mas jak v automobilovem prumyslu. Treba Peugeot - francouzske auto,ale vyrabi se trebi i v Madarsku.

reagovat aleachiM 8.1.2009 13:08  45%    +  -

Můžou.
Chce to mít k tomu nějakou nezávadnou cedulku. Certifikát. Jako když se kupují botičky malým dětem, je tam logo žirafy na znamení toho, že je bota schválená a zdravotně nezávadná.
Je to strašně těžký, protože v Číně se vyrábí skoro všechno i když si to koupíš v jiné zemi nebo ve značkovém obchodě. Zbytek "drahé" ceny, která by u vietnamců třeba nebyla, shrábnou zprostředkovatelé, prodejce.

reagovat Jorga 8.1.2009 12:47  5%    +  -

Názor??? Já mám poslední dobou pocit že VŠECHNO je vyrobené v Číně . Dokonce i na drahých a "rádoby kvalitních" Next nebo Disney tričkách, co mám pro malýho, je vysačka "made in china" .

reagovat Laivae 8.1.2009 12:46  100%    +  -

ahoj, no to máš složité...my máme od Hasbra originál Mylittle pony a je Made in China, ono je dnes všechno Made in china a víš proč? jelikož tam mají nejlevnější pracovní sílu, a neplatí daně za založení továrny, tak jako se u nás dělá Hyunadai, tak tam se dělá něco jiného,je to japonská americká fa, která vyrábí v jiném státě a proto je tam made in China a tak, jenže... už se stalo třeba disney..že neměli důkladnou kontrolu a už jim párkrát po svět kolovalo špatné nádobí a bryndáky a trika a td.
co se táýče koupě od Vietnamců, asi bych do toho j á osobně nešla...do skleniček a takových věcí, už tak, že si myslím, cosi o jejich barvách v textilu, ale kupuji to na sebe, jelikož zrovna odkud jsem na obyč tričko za pět stovek nemám, tak se to tu pohybuje zcela běžně..ale zas je pravda, že nerez od nich mám přes deset let, to asi byly kvalitní, prostě asi nic napuštěnýho, barvenýho, plastovýho, skleněnýho bych asi od nich nekupovala...ono asi i záleží u koho..znám poctivé a kvalitní prodejce, kteří dokonce berou české výrobky a prodávají a zas znám normální značkové obchody, které třeba prodávají ty samé boty sakum prásk co Vietnamci a chtějí za ně tisícovku

reagovat Ilona 8.1.2009 12:45  100%    +  -

Dneska je problém koupit něco, co není vyrobeno v Číně.

reagovat damien 8.1.2009 12:44  97%    +  -

Ahoj, v Číně se vyrábí skoro vše. I u značkových věcí je země původu, třeba Německo nebo UK, ale vyrobeno v Číně.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Interiéry
Přečtěte si