Abdominoplastika (Plastická operace břicha)

Plastická operace břicha řeší odstranění přebytečného tuku, povislé kůže a zpevnění břišních svalů. Provádí se v celkové anestezii a trvá 2 i více hodin. Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem, jenž se nosí asi 1 měsíc. Hospitalizace je 3-4 dny, poté klidový režim 5-7 dnů a celková rekonvalescence 2-4 týdny.

Příčina:

1.Těhotenství
2.Výrazná redukce hmotnosti
3.Rozestup přímých břišních svalů a povolení břišní stěny

Ahoj pište vše co se týká operace břicha...(zkušenost s klinikami s lékaři,starost o jizvy atd..)Budu ráda za ty co máte operaci za sebou i ty co jsou čekatelky na operaci...

Ještě jsem chtěla k síťce,protože na ní padl v diskuzi dotaz,proč mi jí Dr. voperoval-toto jsou odpovědi plastických chirurgů z netu na dotaz ohledně použití siťky při abdominoplastice:
-síťka se používá při břišních kýlách nebo velmi oslabené břišní stěně. Není pro řešení diastasy a už vůbec ne ke zpevnění břišních svalů.
-Abdominoplastice užita síťka, která není běžnou součástí operace.
-Chirugická síťka se všívá na a do svaloviny přední stěny břišní v situaci velké a obvykle recidivující kýly a nebo v situaci, kdy na velké ploše je svalovina přední stěny břišní významně zeslabena a kýla hrozí. Jde o plošné zpevnění přední stěny břišní, nikoli její sešití a rekonstrukci. Proto od této operační techniky nelze čekat významnou změnu tvaru břišní stěny, jde o její zpevnění. Samozřejmě tvar břicha ovlivňuje také obsah dutiny břišní, výška podkožní tukové tkáně a elasticita či neelasticita kožního krytu.

Další diskuze:

24.4.2009

Diskusi založil(a) 24.4.2009 svell

Ahoj tak to mám za sebou! :-)

Jinak zážitek těsně po probuzení,tedy nic moc...Ale ta veliká bolest trvala asi jenom 10minut a pak nic... Potom jsem se bohužel rozvracela od 14hod do večera -bolelo to jako bych měla silně namožené svaly-tedy bolelo to dost...Dali mi sice něco proti zvracení,ale na mě to nějak nezabíralo Ovšem jak skončilo zvracení,tak nebylo po bolesti ani památky,ani jsem nic od bolesti nechtěla...prostě nebylo zapotřebí...On to opravdu každý snáší uplně jinak...Ani chození v předklonu jsem nemusela-nic mě netáhlo.... Takže kdo se na tuhle operaci chystá,neděste se tolik předem-já byla vystrašená pořádně a zbytečně jsem si prožívala sílené stresy před op.Držím všem palce aby jste byly spokojené!!A prožili jste po probuzení z narkozy co nejmíň bolesti...!

svell 30.9.2009 16:38

svell 29.9.2009 20:59

reagovat svell 26.4.2009 21:02  16%    +  -

Já to chci zkusit na pojišťovnu no a když to nepůjde tak co se dá dělat..Ale pár lidí to na pojišťovnu mají udělané,tak uvidím....

reagovat lenullka 26.4.2009 13:54  93%    +  -

mikulinka: já ani o tom moc nepřemýšlím, finančně si to nemůžu dovolit. Jen mě to zajímalo, protože to svoje břicho nemám taky moc krásné, mám za sebou 3 porody, tak je to hodně vidět, strie, kůže povislá, hlavně, když sedím, je to vidět.

reagovat mikulinka 26.4.2009 13:32  19%    +  -

lenullka: opravdu jde jen o to h ledat kliniku ..většinou plastiky při nemocnici jsou levnějš

reagovat jaancaa 26.4.2009 9:59  100%    +  -

lenullka: jasnačka, je to jako se vším

reagovat lenullka 26.4.2009 9:24  92%    +  -

jaancaa: já koukala na netu, že ceny se pohybují od 40 000,- do 54 000,-, ale to asi jak kde

reagovat jaancaa 26.4.2009 7:04  100%    +  -

mikulinka: no tak to je lepší cena. Mně říkal doktor s pobytem u nich a prádlem kolem 30 tisíc

reagovat mikulinka 25.4.2009 22:10  19%    +  -

mne stala operace 19 700 dnes stojí v ČB u Kuriala asi 22 tis

reagovat jaancaa 25.4.2009 21:57  100%    +  -

lenullka: operace břicha přijde např. v Sanusu Hradec Králové - se vším všudy na 30 tisíc. Ptala jsem se doktora, pohrávala jsem si s myšlenkou jít ještě na břicho

reagovat jaancaa 25.4.2009 21:57  100%    +  -

svell: Já byla loni na zmenšení prsou. Bála jsem se toho, ale v pohodě se to dá zvládnout. Fakt ten výsledek stojí za to asi po všech směrech.
Mě třeba nejvíc bolely záda - víc jak rány

reagovat svell 25.4.2009 21:39  16%    +  -

mikulinka: No musím říct,že výsledek je uuužasný!!!
Děkuji za taková slova,ty jsem potřebovala slyšet...
Je my jasné,že každý má jiný práh polestivosti..,ale já věřím, že to zvládnu...

reagovat mikulinka 25.4.2009 21:28  19%    +  -

děkuju holky

reagovat Yasmin.Hayatt 25.4.2009 21:27  100%    +  -

mikulinka: to je pravda kočko, tys ušla hodně dlouhou cestu za krásou a tobě patří opravdu veliký

reagovat jaancaa 25.4.2009 21:19  100%    +  -

mikulinka: Teda klobouk dolů - mrkla jsem Ti do galerky a to je teda něco. Moc Ti to sluší.

reagovat mikulinka 25.4.2009 20:49  19%    +  -

Ahojky já abdo doporučuju...nebolí to ....teda aspon holky co znám i sebe tak to nebolí pocit euforie to všechno přebije.....pobolívá jen sešití svalů.Já a moje bříško jsme měly teď 17 dubna narozeniny....jsem rok po abdu a jsem maximálne spokojená .....tak se NEBÁT A SMĚLE DO TOHO TEN POCIT A POHLED JE PAK ÚŽASNEJ...KDYŽ TAK FOTO JE V GALERCE

reagovat lenullka 25.4.2009 9:56  91%    +  -

Ahoj holky! Kolik stojí tahle operace?

reagovat srrr 24.4.2009 16:30  86%    +  -

svell: hlavně aby Ti to dobře dopadlo a cítila se konečně fajntaky bych to svoje břicho zrušila ale operace

reagovat svell 24.4.2009 14:24  16%    +  -

srrr: Díky!!
Člověče mě si někdy kámošky po porodu stěžují jak mají ošklivé bříško a já jim ho tajně závidím..Normálně tam mají nějaký kousek tuku a malinko strije...No kdybych na to nemusela tak na to nejdu,ale tohle je vážně škaredý a nepříjemný
No zvládli to jiné,musím to zvládnou i já

reagovat srrr 24.4.2009 14:11  86%    +  -

svell: tak hlavně ať Ti to dobře dopadne,když máš takové problémyjá mám trochu vytahané břicho,ale v norměkdybych měla asi problémy jako ty tak bych do toho taky šla

reagovat svell 24.4.2009 13:39  15%    +  -

Gerberas1@seznam.cz: Ahojky,člověče,já tam taky nemám tuk-tedy si to myslím....Myslím,že mi taky odříznou pořádný kus kůže-bléé...Já se hlavně těším,až budu mít svaly na svém místě a bude to zahojené

reagovat svell 24.4.2009 13:37  15%    +  -

dafina: Tobě dělali jenom kůži a nebo i sešití svalů?To mě mrzí,že jsi měla takové problémy..Já mám břicho už jako cedník..To bylo několik asi 3x laparoskopie-do toho jizva po slepáku-docela velká,protože mi slepák hledali,měla jsem ho pod žebramafakt...No hnisala ni akorát ranka po drenáži,ale hned se zahojila...Ale je mi jasné ,že tohle je opravdu složitá operace-to se nedá nějakým slepákem srovnávat

reagovat Gerberas1@seznam.cz 24.4.2009 13:32  9%    +  -

Ahoj,ráda se přidám do diskuse.Já jsem tuhle operaci podstoupila a odstranily mě kožní řasu která vážila 1kg,ale nebyl tam ani gram tuku.Jen kůže.Operace byla dobrá a rekonvalestence taky.

reagovat svell 24.4.2009 13:22  15%    +  -

dafina: Já mám necitlivou kůži pod pupkem už od prvního porodu-to už jsem taky měla rozestup,ale né tak strašný jako teď...No to že bych měla necitlivou kůži i po operaci,by mi už zase tak moc nevadilo,už jsem si nějak na to za ty roky zvykla...je to jako by to nebyla moje kůže

reagovat svell 24.4.2009 13:20  15%    +  -

Holky já to mám vážně hnusný a moooc rozestouplý,normálně mi lezou ven střeva...Takže to vyklenutí je vážně dost nehezké a musím nosit břišní pás,no bez něj bych ven nevyšla...Jsem navíc štíhlá a to vyklenutí jde o to víc vidět..nemluvě o to m,že mě občas prcek při odříhávání do břicha nakopne a to opravdu není nic příjemného,bez pásu bych ani neuklidila po prckovi hračky na zemi...No a pás v tom horku taky nic moc.Zachytává se mi ta visící skrčená kůže do něj + se pod ním potím,tak jsem si kůži podřela do krve,tak musím nosit vysoké kalhotky pod něj,ale to zase nemůžu na dýl z baráku,protože bych nemohla na záchod..pás si musím zapínat v leže...
No je mi jasné,že to nebude žádná sranda....ani se na to netěším,spíš se těším na to,až ot budu mít za sebou...Prošla jsem si i různé diskuze ai tyto stránky co jsem tu dala odkaz a jsem si vědoma,že můžou přijít komplikace....Snad se mi vyhnou

reagovat Zuzana22 24.4.2009 10:49  68%    +  -

Ahojky, moje kamarádka na tom byla a je hrozně spokojená byl u ní už i psychickej problém, že sama ze sebe měla mindrák, a to hojení prý teda strašný, první den si prý nadávala, že do toho šla, ale po měsíci si vyrazila koupit bikiny a zářila jak sluníčko

reagovat dafina 24.4.2009 10:11  5%    +  -

Maldová:
Já mám v okolí pupíku, který mi dělali nový necitlivou kůži do dneška

reagovat Maldová 24.4.2009 10:05  41%    +  -

Ahoj. Naše sestřenka na tom byla taky a taktéž mi to nedoporučuje Je to prý hodně bolestivé (nechci tě strašit) a hodně dlouho měla celé břicho citlivé. Asi to k tomu ale patří. Držím palečky

reagovat dafina 24.4.2009 9:43  5%    +  -

srrr:
Po pravdě řečeno, kdybych tušila co s tím budu mít za patálie, taky bych nešla. Mám to však za sebou a jsem ráda

reagovat srrr 24.4.2009 9:18  86%    +  -

tak to Tě obdivujitaky mám takový problém,ale na operaci by mě nikdo nedostaljedna známá na tom byla a nebyla spokojená měla po tom problémy(jaké nevím nevyptávala jsem se)jen říkala,že už by nešla

reagovat dafina 24.4.2009 9:09  5%    +  -

Hezký den, já na téhle operaci byla před 7 lety, zůstala mi po dvou porodech uvolněná kůže na břiše a to hodně. Hojení bylo bolestivé, místo 3 dnů jsem byla v nemocnici týden, dostavily se horečky a jizva hnisala. Po měsíci jsem musela jít na operaci znova, protože v jednom místě jizva hnisala stále. Takže jsem nakonec byla v neschopnosti 3 měsíce. Jen jednu připomínku mám, při operaci mi neodsáli tuk z oblasti žaludku a boků, možná moje neinformovanost! Je to v místech, kde se to i špatně shazuje. Přesto vše musím říci, že jsem spokojená.

reagovat Yasmin.Hayatt 24.4.2009 9:06  100%    +  -

tak jsem si to přečetla a au au au, já bych do toho nešla . máš můj obdiv.
já už si užila pižlání břicha 3x a nikdy více. strašně to bolelo.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si