Abdominoplastika (Plastická operace břicha)

Plastická operace břicha řeší odstranění přebytečného tuku, povislé kůže a zpevnění břišních svalů. Provádí se v celkové anestezii a trvá 2 i více hodin. Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem, jenž se nosí asi 1 měsíc. Hospitalizace je 3-4 dny, poté klidový režim 5-7 dnů a celková rekonvalescence 2-4 týdny.

Příčina:

1.Těhotenství
2.Výrazná redukce hmotnosti
3.Rozestup přímých břišních svalů a povolení břišní stěny

Ahoj pište vše co se týká operace břicha...(zkušenost s klinikami s lékaři,starost o jizvy atd..)Budu ráda za ty co máte operaci za sebou i ty co jsou čekatelky na operaci...

Ještě jsem chtěla k síťce,protože na ní padl v diskuzi dotaz,proč mi jí Dr. voperoval-toto jsou odpovědi plastických chirurgů z netu na dotaz ohledně použití siťky při abdominoplastice:
-síťka se používá při břišních kýlách nebo velmi oslabené břišní stěně. Není pro řešení diastasy a už vůbec ne ke zpevnění břišních svalů.
-Abdominoplastice užita síťka, která není běžnou součástí operace.
-Chirugická síťka se všívá na a do svaloviny přední stěny břišní v situaci velké a obvykle recidivující kýly a nebo v situaci, kdy na velké ploše je svalovina přední stěny břišní významně zeslabena a kýla hrozí. Jde o plošné zpevnění přední stěny břišní, nikoli její sešití a rekonstrukci. Proto od této operační techniky nelze čekat významnou změnu tvaru břišní stěny, jde o její zpevnění. Samozřejmě tvar břicha ovlivňuje také obsah dutiny břišní, výška podkožní tukové tkáně a elasticita či neelasticita kožního krytu.

Další diskuze:

24.4.2009

Diskusi založil(a) 24.4.2009 svell

Ahoj tak to mám za sebou! :-)

Jinak zážitek těsně po probuzení,tedy nic moc...Ale ta veliká bolest trvala asi jenom 10minut a pak nic... Potom jsem se bohužel rozvracela od 14hod do večera -bolelo to jako bych měla silně namožené svaly-tedy bolelo to dost...Dali mi sice něco proti zvracení,ale na mě to nějak nezabíralo Ovšem jak skončilo zvracení,tak nebylo po bolesti ani památky,ani jsem nic od bolesti nechtěla...prostě nebylo zapotřebí...On to opravdu každý snáší uplně jinak...Ani chození v předklonu jsem nemusela-nic mě netáhlo.... Takže kdo se na tuhle operaci chystá,neděste se tolik předem-já byla vystrašená pořádně a zbytečně jsem si prožívala sílené stresy před op.Držím všem palce aby jste byly spokojené!!A prožili jste po probuzení z narkozy co nejmíň bolesti...!

svell 30.9.2009 16:38

svell 29.9.2009 20:59

reagovat Nikky1 24.4.2013 18:28  51%    +  -

Mia+deti: zkus si tam za zavolat , já byla na opce v roce 2008 , je to už dlouho , ale na konzultaci můžeš jít kdykoli a kdekoli a na opku jít potom k někomu jinému . Za jak dlouho po porodu nevím . Nejvíc info zjistíš tam kde půjdeš a neboj , stojí to za to....... rekonvalescence je delší než u porodu a měla by jsi na ni jít určitě až ve chvíli , kdy budeš moct hodně odpočívat a hlavně nesmíš tahat děti a ani nic těžkého .

reagovat Mia+deti 23.4.2013 23:11  5%    +  -

Nikky1: takže stačí když bych si v té Rivě u dr.Brychty domluvila konzultaci, že by se na mě mrkl zvážil jestli je to rozestoupení či nikoliv a pokud by to tak bylo tak by mě pak operoval v té Bohun.nemocnici přimo on? a vše by šlo na pojišťovnu? to by bylo bezva. Krapet se teda té operace bojím, ale říkám si, že když jsem zvládla dva porody CS že bych mohla i toto...a hlavně fakt se pak těším na výsledek.
Ikdyž přiznám se že odjakživa jsem byla proti plastikám...ale dívat se ve svých 36letech na své břicho furt jak těhotenské a nemoct si vzít nic uplého na sebe (jinak jsem totiž štíhlá 172/58kg) tak to mě drtí...
moc ti děkuji!!
a ještě se zeptám..za jak dlouho po porodu se na tu operaci může jít??

reagovat Nikky1 23.4.2013 7:06  49%    +  -

Mia+deti: byla jsem v Brně na konzultaci - ta je nutná , bez toho se nikdy nedovíš zda rozestup máš či nikoliv na klinice Riva - je to soukromé , ale tam mi mudr .doc.Brychta řekl , že při mém rozestupu mám nárok n pojistovnu a samotný zákrok mi nedělal v Rivě , ale v Bohunicích na centrumu popálenin .....už nevím čeho byla jsem moc spokojená - a jsem nadále .Lituju let , kdy jsem chodila s břichem a do ničeho hezkého se nevlezla přes břicho

reagovat Mia+deti 22.4.2013 22:04  5%    +  -

ahoj holky...
mám za sebou 4 porody a břicho...jak kdybych byla těhotná :-/ uvažuji tedy o abdominoplastice. Chtěla jsem se zeptat... máte to některá placené pojišťovnou? našla jsem na netu,že pokud se jedná o tzv.diastázu (rozestoupení břišních svalů) tak to ZP platí. Myslím si totiž že je tom můj případ. Nicméně myslím si to já, odborník mě neviděl taky bych se chtěla zeptat kde v okolí Brna to dělají, jestli máte na nějaké centrum reference. Děkuji

reagovat Jinka1 21.3.2013 21:43  29%    +  -

D.tara: tak to už je na dobré cestě, když už voda nebyla žádná Já jsem zase případ, že bych do toho klidně šla znovu, věděla jsem, že komplikace můžou bejt, ale moje sebevědomí bylo na nule, takže jsem se toho "těhu" břicha chtěla zbavit jsem spokojená Otékání ještě prostě bude nějakej čas... Doporučili ti na otoky něco? Mě doporučili Lioton a zabíral dobře

reagovat Jinka1 21.3.2013 21:40  29%    +  -

Nikky1: přesně tak!

reagovat Nikky1 16.3.2013 17:29  47%    +  -

D.tara: otoky budeš mít ještě dlouho , hlavně večer , punkce je ještě z jedna lehčích komplikací , vím je to nepříjemné , ale věř , že by mohlo být daleko , daleko hůůůř. Tato operace se řadí mezi jednu z nejvíce náročných na komplikace a náročnost. Myslím , že ted už budeš jen a jen spokojená , sem tam to bude ještě citlivé , ale den ode dne bude lépe a za rok si řekneš , díky bohu , že je to za mnou a břicho taky

reagovat D.tara 9.3.2013 11:05  12%    +  -

Jinka1: Ahojky, tak já jsem asi klasický případ toho, že kdybych to věděla, tak do toho nejdu. Chodím 2x týden vytahovat punkci hematom. V pondělí to bylo přesně 4 týdny po operaci. Ve středu jsem byla zase, ale už neodsál nic. Dnes jsem byla zas, prootže se mi zdálo, že mě to zase nateklo, ale byla tam jiná paní doktora a jak píchala, tak píchala a netelklo už nic, stak snad je to na dobré cestě. Jen mě to vždycky zarazí jak to oteče, tak mám strach že se tam zas ten hematom vytvořitl :-(

reagovat Jinka1 22.2.2013 21:09  33%    +  -

D.tara: ahoj, no tak to je teda komplikace ta voda tak držím palce, ať se jí zbavíš a už jsi v pohodě!

reagovat D.tara 20.2.2013 17:12  18%    +  -

Jinka1: Ahojky, to jsem já s.h.a.r.k.a...tak jsem byla včera u primáře a vytáhl mi punkci přes půl litru hematomu ven jehlou...ale dnes jak jsem sáhla na břicho,tak tam pořád nějakou tu tekutinu mám. Když si na to sáhnu, tak se mi to tam vlní jak voda, v pátek jdu znova, tak mi budou asi odsávat zbytek..uvidíme. Ale už mě to nebolí jinak v pondělí to bylo 2 týdny co jsem po operaci a dreny vytahovali po týdnu všechny.

reagovat Jinka1 13.2.2013 13:13  25%    +  -

S.h.a.r.k.a: ahoj a jak dlouho jsi tedy po operaci? Mě když vytáhli poslední dren, tak jsem byla asi 14 dní po operaci a pak už dobrý, nic neteklo... Jinak ten problém s tím, že se nemůžeš narovnat, tak to jsem neměla, to by asi bylo lepší říct svému dr. na kontrole. A nateklým podbřišek to ještě chvíli bude trvat, než to splaskne... hlavně večer to je pak nejvíc nateklý, po celým dni... Já jsem 7 měsíců po operaci a ještě teď cejtim, že mi to po nějaký větší námaze otéká... chce to holt čas, je to velký zásah do těla. Držim palce, ať se co nejdřív cítíš dobře!

Anonym 11.2.2013 16:41  1%    +  -

Ahojky, chci se zeptat, jestli některé z vás se se po operaci bříška stalo, že jste se ve stoje nemohla narovnat. Ne že by to bolelo, to jen trošku, ale mě stašně táhne ta kůže - kolem žaludku, mám pocit, že mi to sešili nějak moc. Prostě když stojím, tak to nejde se narovat, ta kůže to nepusti. Tak mám strach, abych tak neměla kvůli tomu problémy s páteří ???? A jak dlouho se vám hojila rána po drenu ? mě včera vytáhli poslední dren a pořád mi to po menší námaze krvácí a mám hrozně nateklý podbřišek :-(

reagovat Jinka1 7.1.2013 23:20  19%    +  -

macinova: ahojky, já byla na abdominoplastice ve FN Plzeň v červenci, akorát jsem tedy nebyla u dr.Průchové, ale u dr.Kydlíčka, takže nevím, jak operuje ona, jen jsem pak u ní byla v ambulanci na kontrole, tak bych řekla, že ok. Taky mam jizvu po císaři a přijde mě, že tý jizvě se záměrně vyhnuli... Jizva je dost dlouhá vede od jedný kyčle k druhý v podbřišku a právě, kde je jizva po císaři, tak tam je to vedeno jakoby výš do obloučku... Hojení jizvy záleží člověk od člověka, ale pokud se ti jizva po císaři hojila dobře, tak tohle se zahojí taky... Na ambulanci mi říkali, že jizva se hojí a zaceluje tak do půl roku po operaci, což právě teď jsem a fakt je světlejší. S břichem po abdominoplastice jsem opravdu spokojená, protože před tím jsem měla břicho fakt hodně veliké, že si každý mysle, jestli nejsem potřetí těhotná už jsem fakt z toho byla zamindrákovaná... Teď je to opravdu o hodně lepší, akorát bych potřebovala eště nějaký kila shodit, aby zmizely špíčky
Jinak personál na oddělení platiky ve FN Plzeň je na úrovni, slušný, profesionální a fakt jsem byla spokojená
Přeju hodně štěstí a ať se operace podaří podle tvých představ!

reagovat macinova 7.1.2013 12:23  5%    +  -

Dámy, máte někdo zkušenost s MUDr. Miroslavou Průchovou, která provádí plastiky ve Fakultní nemocnici v Plzni? Chystám se na abdominoplastiku, celkem se bojím. Reference má paní doktorka dobrá, ale co ta jizva? Nevíte, za jak dlouho se to zahojí a za kolik let to vybledne? Já už mám jednu po císaři, nevíte, jestli se to dělá v té samé jizvě nebo výš? CHci se zeptat nejdřív na diskuzích a až si budu stoprocentně jistá, tak půjdu na konzultaci. Ještě přikládám odkaz, abyste mi mohly k dotazu více napsat. Díky moc milé dámy. :-D http://www.plasticka-chirurgie-pruchova.cz/operace-bricha-abdominoplastika/

reagovat Jinka1 20.7.2012 11:02  29%    +  -

hujerka1: děkuju! Jojo je to lepší asi nechat tu operaci až bude dítko starší, mojí mladší dcerce teď bude 2,5 roku, tak je to asi ideální, už si dá říct a když ležim a chce na mě vlézt, tak říkam "přes nohy", tak poslechne a pak opatrně se přitulí a když zas leze, tak na mě kouká a ptá se "pez nohy?", šikulka Starší bude v listopadu 6, takže ta už je fakt rozumná
Jinak dneska mi vyndali stehy, tak už je to zas lepší

reagovat hujerka1 20.7.2012 10:24  7%    +  -

Jinka1: tééééda, obrovská gratulace i ode mě... hned bych na to šla, když čtu tak skvělý postup hojení u tebe, ale nejmladší má rok a půl, jak bych přišla domů, nedalo by se ho nezvedat, takže ještě musím vydržet.

reagovat Jinka1 15.7.2012 15:44  31%    +  -

Nikky1: jojo docela bych řekla, že se to hojí dobře, i ten drén už vypadá, že dotekl pás nesundávam, jen to vždy večer rozbalim, lehce otřu žínkou, namažu a zabalim, stehy zatim mam, tak jsem zvědavá, kdy je vyndají... to asi ještě chvilku potrvá, asi se musí počkat, až se zacelí i ta dírka po drénu, co?
lubinka: to je pravda, skoro při všem se zapojují břišní svaly tak se snažim být opatrná.

reagovat lubinka 14.7.2012 18:11  81%    +  -

Jinka1: hlavně nevěš prádlo a žehlení nech až ta jizva bude pevnější. On si člověk nmálokdy uvědomuje jaké fšechny práce v domácnosti hýbají břichem

reagovat Nikky1 14.7.2012 17:00  100%    +  -

uplně předpisové hojení a jestli jsi již ted tak brzy po opce s výsledkem spokojená tak věř , že po splasknutí otoků a vyblednutí jizvy budeš ještě více . jen na sebe opatrně , dlouho nesedět , nestát , nic těžkého netahat , žádné prudké pohyby atd.... dokud ti nepovolí mudr pás sundávat tak nesundávej , by ti kůže potom nevisela , večer tě tlačí víc , prootže jsou tam větší oroky než během dne

reagovat Jinka1 14.7.2012 16:53  31%    +  -

Ahojky,
zdravím po pár dnech doma snažim se spíš odpočívat, nicmoc nedělat, nezvedat, moc se neohýbat, máte ještě nějaký tipy, co se nemá dělat? Dr. mi do zprávy napsal, bez fyzické zátěže... no to je dost velkej pojem, co? Jinak ještě pořád mam jeden drén... už jsem myslela, že mi ho vyndají na páteční kontrole, ale dr. se ta tekutina, co vytéká, nezdála, že je to ještě dost tmavé, že se tam nejspíš rozpadá nějaká podlitina... takže mám přijít na další kontrolu v pondělí, tak snad pak už to vyndaj dneska se mi zdá, že už to teče míň. Už jsem i koukala do zrcadla, jak to vypadá a musim říct, že dobrý je mi jasný, že to asi ještě splaskne víc, ale je to fakt pěkný Pupík mam pěkně staženej pár stehy, řez je jen v podbřišku od boku k boku a celkem šikovně se schová pod kalhotky Skoro vůbec to nebolí akorát vždy večer už mam pocit, že ten pás mě stahuje nějak víc.

reagovat Jinka1 10.7.2012 14:20  32%    +  -

Ahojky!
Tak zítra už mě pustí domů sice tedy ještě dren budu mít, ale pak se asi v pátek na kontrole uvidí a nejspíš vyndá... No, už bylo na čase, vždyť už jsem v nemocnici 9 dní a už mi to celkem nějak leze na nervy... Ještě jsem dostala při dnešním převazu pod pás kompresi navíc /srolovaný ručníky/, že mi je hned po operaci nedali, když se mi hůř dýchalo. Operace byla prý náročná, rozestup velkej, ale podařilo se to sešít a chirurgickou síťku nedávali.

reagovat Nikky1 8.7.2012 14:52  100%    +  -

Jinka1:

ano codein je na ztišení a dráždění kašle . Je celekm nežádoucí a i zbytečně bolestivé dusit se kašlem a škubat břichem - stehy samo neprasknou , ale není to nic moc pocit

reagovat Jinka1 8.7.2012 14:01  32%    +  -

Nikky1: děěkuju dneska už mi vyndali 2 dreny, tak už zbývá poslední "kabelka" a budu snad už propuštěná uvidíme co zítra, to by měla být velká vizita. Codein to je něco na zklidnění na kašel? Já právě kolikrát i vykašlu pucek /pardon za naturalistický popis/ ale už to snad je každý den lepší, tak teď abych se pěkně hojila a bříško bylo brzy bez otoků, zatím prý je to klidné, říkal dr.

reagovat Nikky1 8.7.2012 10:42  100%    +  -

Jinka1:

VELIKÁÁÁÁ GRATULACE ted už jen bezbroblémové hojení . Ten podrážděný krk je od intubace , dělají to při každé operaci , kdyby začly problémy - ten pocit po čase odezní , já jsem si zažádala o prášek Codein , bo jsem myslela , že mi to břicho utrhne

reagovat Jinka1 7.7.2012 23:06  31%    +  -

svell: můžou jo? no nějak bych teda radši domů bez nich... jsem plátce půl a půl pojišťovna. Tak jsi mě s kašlem uklidnila, snad to bude dobrý

reagovat svell 7.7.2012 21:08  20%    +  -

Jinka1: Ten kašel ti nic neudělá,máš to dobře zašité,to je jenom takový blbý pocit..Oni tě můžou pustit domů i s drény!I v nemocnici kde jsem byla já,šli domů co byly samoplátci po 3 dnech i s drény.Já to měla placené přes pojišťovnu a byla jsem v nemocnici celý týden.

reagovat Jinka1 7.7.2012 14:54  31%    +  -

svell: aha, děkuju za vysvětlení, mě právě řekli, že když do drenů nic nepoteče, tak můžu domů, jsem 4.den po operaci, tak jsem trošku doufala, že do neděle a pak domů... hmmm tak uvidíme, jinak mi nic nebolí, akorát když zakašlu, tak se bojim, že mě to roztrhne trochu se bojim, že to kašlání dráždí i ty dreny...

reagovat svell 7.7.2012 12:14  20%    +  -

Jinka1: Ahoj ,gratuluji!Už bude jenom líp!Já měla taky 3 drény a postupně mi je v týdnu vyndávali,ale poslední mi vyndal na konci týdne..prý drény musí být týden,dřív je vyndat nesmí i když mi už nic do něj neteklo.Tak mi to tvrdil dr.No a menstruaci bohužel mívá po narkoze dost žen.Mě se to naštěstí vyhnulo..Drž se!

reagovat Jinka1 7.7.2012 10:47  31%    +  -

Ahojky,
zdravím po operaci ještě jsem v nemocnici, ale už to nejhorší mám za sebou. Po probuzení z narkozy mě ani nicmoc nebolelo, jen se mi špatně dýchalo a pořád nucení na kašlání a doteď mě občas kašel přepadne, jako kdyby mě něco dráždilo v krku, ale i vykašlu něco... Ale jinak se cítím dobře... kdy půjdu domů zatím nevím, protože z rány mam 3 dreny a nevim, kdy je vyndají, pořád do nich ještě nějaká tekutina teče... A ještě jsem tady dostala menses, tak to jsem taky nadšená Ani tu síťku mi nedávali, asi to tedy šlo bez ní.

reagovat Jinka1 28.6.2012 21:30  35%    +  -

Nikky1: jdu do Plzně do fakultky k dr.Kydlíčkovi, slyšela jsem na něj jen chválu

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si