PNEUMOKOK

Máte s ním někdo zkušenosti?Očkování,léčba,pruběh nemoci atd???
12.6.2009

Diskusi založil(a) 12.6.2009 Allyska

reagovat Allyska 8.12.2009 13:38  5%    +  -

Ahojky tak nám opět zjistily pneumokoka....uz podruhé....bojím se o sluch,,,kamarádky klučina už o sluch přichází....

reagovat Lidkatřiděti 15.6.2009 16:10  67%    +  -

Mata69: Víš já jsem vděčná za to,že Prevenar existuje a pokud by to fakt bylo nějaká loby tak by naočkovali i moje kluky a ty neočkovala, přestože jen jednomu bylo krátce pět a tomu druhému ještě nebyli čtyři. A očkuje se až do pátého roku.

Když si představím jaké jsem měla kolem nich vždycky lítačku,když měli rýmu a následně zánět středouší a původní doktorka se ani nesnažila zjistit proč to mají tak často. A teď z Kačenkou se to zjistilo hned - přešli jsme k pečlivější paní doktorce.Navíc mi vysvětlila,že dokud z Kačky nelítají hleny jako šagáty do zelena zabarvené tak se nic neděje.

reagovat pešimi 13.6.2009 20:58  63%    +  -

Dracek123: tak moc drzim palce

reagovat Dracek123 13.6.2009 12:29  70%    +  -

rotrecka: asi tak nejak ja nevim jestlo ty vakciny spise neublizuji jak chrani . Je to vse jen o penezich farmaceuticke fa. musi byt z neceho zivy. Tod banalni priklad Reid do zasuvku jestli mate v pameti co myslim ted je v cechach reklama reid night & dai. V noci proti komaruv pres den proti moucham. V italii na uplne tensamy vyrobek reklama je podobna jen s tou z menou ze je na komary(normalni) v noci a na komara tigra pres den:)))))) u nas totiz jsou takove cerno pruhovane obludy co te zerou uz ov 7 rano . Takze neverim ,z e je to proti moucham, ale prece se to musi prodat ze??? ja nevim v dnesni dobe s poctivosti clovek nikam nedojde.

reagovat Dracek123 13.6.2009 12:23  70%    +  -

pešimi: ja mam dite naockovane u nas je to zadarmoa zloutenka samozdrejme taky , veru nebyla nikdy nemocna jak zacala chodit do skolky tak to zacalo neustale zanety usi pres 6 mesicu hlen v eustachove trubici antibiotika nezabirala. 17.3 odstranena nosni mandle plus ventilace usi . Vysledek po trech mesicich opet zanet sekretivni tentokrat jen leveho ucha jeste ze ma ventilaci protoze ji to krasne vytika. Dneska vyter ucha tak uvidime jestli ho tam najdem. Vsadila bych se , ze tam bude protoze mi podcenili to ockovani protoze mi ji naockovali pri zanetu stredniho ucha takze ta vakcina mi ji dorazila.

reagovat rotrecka 13.6.2009 7:14  27%    +  -

pešimi: žloutenky je taky víc typů a klíšťovka je jen proti encefalitidě a ne proti borelioze... takže každý očkovaní je jen tak napůl...

reagovat Káťula 12.6.2009 22:49  19%    +  -

Mata69:

reagovat pešimi 12.6.2009 21:39  63%    +  -

Mata69: ano, je to psychycky tlak na matky, kazda mama sve dite miluje a tak ho chce chranit.a ze ten hosicek v reklamne ohluchnul, muze ohluchnout i ten muj, ze? mam na to stejny nazor jako ty

reagovat Mata69 12.6.2009 21:33  100%    +  -

Ale víte co způsobuje ta reklama na očkování?Že to v každý mamině začne hlodat, říká si, co bych pro svoje dítě neudělala? a dává to každé moc dobrý pocit, že nejspíš udělala maximum a ostatní "děj se vůle boží"....jestli to ovšem není trošku klamný dobrý pocit....

reagovat Mata69 12.6.2009 21:32  100%    +  -

Všechny děti se očkují proti černýmu kašli. Můj prostřední syn není očkován, v asi 4 měsících měl prudkou reakci na tu vakcinu (záškrt, tetanus, černý kašel), febrilní křeče, prý ta na černý kašel je agresivní, protože je "živá" a tak má očkování proti černýmu kašli vyloučené.
Nemám nejmenší odvahu na něm zkoušet další očkování, které by rovněž nemusel dobře snášet. Všechna povinná očkování jsme absolvovali pod Diazepamem.

reagovat Mata69 12.6.2009 21:29  100%    +  -

pešimi: no víš co, nemám nic proti očkování jako je TBC, obrna, pravé neštovice a tyhle hnusy...jsou lety prověřená. Ale jakmile někdo mi cpe, horem dolem prospěšnost nějakýho očkování, jde na to placená reklama v telce v hlavním vysílacím čase (což je pěkná pálka za to) a notabene to očkování řeší pár pneumokoků z asi 90 možných....a většina jich je lehce zvládnutelných...tak já pak zbystřím, že něco bude nejspíš jinak.
Podobně jsem na tom s očkováním proti chřipce. A s ním mám osobní zkušenost, dost negativní.
V první řadě by se měla podporovat přirozená obranyschopnost dětí, pak odolají i pneumokokům.

reagovat pešimi 12.6.2009 21:04  63%    +  -

Mata69: souhlasim s tebou. nasemu malymu bude za ctrnact dni rok a uz ma za sebou pneumokoka, nejaky ten kasel, rymku, sestou nemoc a ted prodelal spalu. vetsinou to pritahne holka ze skoly, jeste ze nemuze chytit vsi, ty Zuzanka prinasi taky celkem casto

reagovat pešimi 12.6.2009 20:59  63%    +  -

a taky dam svoji dcerku ve 12 oockovat proti rakovine delozniho cipku

reagovat pešimi 12.6.2009 20:59  63%    +  -

Loty:

reagovat Loty 12.6.2009 20:48  100%    +  -

pešimi: aha tak to sem popletla děkuji za upozornění

reagovat pešimi 12.6.2009 20:45  63%    +  -

Loty: pozor, nebude zarazeno mezi povinne, jen mezi hrazene statem a to je rozdil

reagovat pešimi 12.6.2009 20:44  63%    +  -

ahoj, pridam se taky. muj hosicek prodelal pneumokoka v lednu, bylomu sedm mesicu. museli jsme podstoupit na tyden hospitalizaci v nemocnici, dostaval kapacky s atb, pichli mu obe ouska. po tydnu mi prisel z nemocnice zdravy kluk. ockovani nejsme a ani nebudeme, ptala jsem se na nazor primare oblastni nemocnice v koline, mimochodem, uznavana kapacita a ten rekl, ze ryzikovy jsou az deti, kterym se pichaji ouska vice jak petkrat do roka. jasne, ze skorokazda obvodni ockovani doporuci, maji z toho totiz prasule, tak proc ne. myslim, ze uz povinne ockovani je pro dite zahul, tak proc mu pridavat.ikdyz priznavam, ze moje sedmileta dcera ma nadstandartne zloutenku a klistovku, tomu jsem neodolala. a jak tu uz nekdo psal, pneumokoku je vice druhu a ockovani jen na par z nich a jeste ne na ty

reagovat Tosa 12.6.2009 19:21  16%    +  -

Mata69: souhlasím

reagovat Loty 12.6.2009 18:26  100%    +  -

Allyska: a jak to vypadá, má ATB a je doma? Já sem někde slyšela, že pokud mají záněty středního ucha tak je to ta lehčí forma pneumokoka

reagovat Allyska 12.6.2009 17:46  6%    +  -

Já právě také ruším otazku dát očkovat.Muj 4,5letý syn pneumokaka už má a moje malá skoro roční holčička zatím jěště ne.Ano bud prevenar a nebo synflorix.

reagovat Allyska 12.6.2009 17:43  6%    +  -

Ahoj moc všem děkuji za příspěvky

reagovat Adel.ka 12.6.2009 16:54  100%    +  -

Adel.ka: povinným

reagovat Adel.ka 12.6.2009 16:53  100%    +  -

Ahoj, tak já nechala dítě naočkovat v roce proti meningokokovi. Stálo mě to asi pět stovek. Teď u druhého syna to udělám také tak. Prevenar je jistě fajn,ale příjde mi, že to miminka zbytečně zatěžuje, když jim k poviným očkováním, co musí do roka absolvovat přidáme ještě další.

A co se doktorů týče- ta moje mi to řekla celkem rozumně- pokud dítě pneumokoka chytí a očkování tomu mohlo zabránit, tak si to budete vyčítat, jenže může chytit i obyčejnou chřipku, která může mít taktéž fatální důsledky a každé očkování je nápor na organismus.

reagovat Vanilka.V 12.6.2009 16:17  71%    +  -

Mata69: Na pneumokoka je už další vakcína Synflorix tuším se to jmenuje a ta už má větší záběr, funguje na více druhů a po novém roce by snad měla být ještě další....zrovna řeším jestli své dítě nechat očkovat...

reagovat Loty 12.6.2009 15:45  100%    +  -

no tak tady vidíme, že co doktor to názor, mě ho doktor pro mého syna doporučil a to je můj známej doktor takže si nemyslím, že by mi to radil jen kvůli zisku. A zase si myslím, že když v jiných zemích je tohle očkování zařazeno mezi povinné, tak že nebude úplně na prd.

reagovat Mata69 12.6.2009 14:18  100%    +  -

Jednou to dospěje tak daleko, že se bude proti kdečemu očkovat a lidi jako takoví nebudou vůbec mít žádnou přirozenou imunitu a při setkání i s třeba jinak neškodným virem jejich tělo zareaguje neadekvátním způsobem,nebo vůbec nebude umět reagovat.

reagovat Mata69 12.6.2009 14:17  100%    +  -

Tak zrovna na tohle očkování jsem nečetla moc dobré věci. A pozor, já vůbec nejsem odpůrce očkování, ale trošku taky rozmýšlet u toho.
Pneumokoků je hrozně moc druhů a očkování je jen proti pár z nich. Navíc, očkováním se sice získá imunita vůči těm na které funguje, ale mnohem náchylnější je pak organismus k těm ostatním a ty se pak mohou dále rozvíjet ve svý agresivnosti. Lidé budou méně odolní proti těm ostatním pneumokokům, které by jinak neohrožovali. Další věc je, že za tímhle očkování (asi jako za většinou očkování) je velká zdravotnická loby, velkej byznys...ono upřímně, ta reklama s tím ohluchlým chlapečkem je dost strašící že? To je další věc, kterou jsem četla, kritika vůči této reklamě - zneužili toho nemocného chlapce ke strašení dalších rodičů.
Píšu to trochu chaoticky, ale byl to dlouhý článek v Regeneraci, od nějakého doktora (jméno mi vypadlo z hlavy) a bylo to docela zajímavé. Neříkám brát to jako dogma, ale trochu se zamyslet nad tím, co je nám podsouváno a "nuceno" vůbec neuškodí - natož podívat se na to z jiného úhlu.

reagovat Loty 12.6.2009 14:09  100%    +  -

Katt: no jo, oslabíš tělíčko, ale to máš u každého očkování i u toho povinného a tohle bude asi taky zařazeno mezi povinné očkování, ale mají potom proti tomu vytvořenou nějakou imunitu

reagovat Katt 12.6.2009 13:44  22%    +  -

Ahojky , zkuenosti nemám, ale ptala jsem se dr., když nechám dcerku očkovat proti pneumokokovi, zda je očkování 100% ... řekla mi že ne, že záleží v jaké míře a jaký druh chytne ... pak je otázka zda nechat či nenechat dítě očkovat , protože s každým očkování tělíčko oslabujete ...

reagovat bubi 12.6.2009 12:58  100%    +  -

mala bola zaočkovana proti pneumokokom

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si