ADVENT A VÁNOCE II.

Kdo spatřit smí tu předivnou zář
Která nad Betlémem svítí
Kdo uslyší, co andělé zpívají a radost v srdci má?

Uslyší jen ti, co čekají
Uvidí jen ti, co hledají
Kde je Pán
Pají se: "Kde je Pán?"
Poznají, že přišel Mesiáš.

Za dávných dnů mu Bůh jméno dal
A s ním pro člověka spásu
Syn Davidův, Kristus Nazaretský
Pro nás dítětem se stal.

Hlas jenž zní
Ovcím i pastýřům
Zvěstuje spásu všem národům
Kde je král
Ptají se: "Kde je král?"
Poznají, že přišel Mesiáš
Mesiáš - Kristus je Mesiáš.

Jak už jsem psala před rokem:
  • Vím,že už jsou tady jiné diskuse na téma Vánoce. A přece mi to nedá...
  • Někdo z vás možná vánoční příběh nezná a rád si ho přečte, někdo z vás ho zná a rád si ho připomene, někoho z vás možná pohladí moje vzpomínka z dětství, někdo třeba najde inspiraci na vánoční výzdobu.
  • Tak vás zvu na svůj blog; rubrika „můj život v Bohu-Čas Adventu a Vánoc“
  • A potom si tady můžeme o čemkoliv popovídat. Jak Vánoce prožíváte, čím pro vás Vánoce jsou, co pečete, vaříte, vyrábíte...vkládejte fotky výrobků i koledy...prostě co vás napadne....stejně jako vloni-tak i letos pojďme společně prožít adventní čas...
  • Upřímně vám přeju radost a pokoj a hodně lásky právě v tento krásný čas…
  • A když uslyšíte Boží hlas, nezavírejte svoje srdce…

Můj blog:

16.11.2009

Diskusi založil(a) 16.11.2009 andygros

reagovat andygros 19.12.2009 10:15  23%    +  -

Všem přeju krásnej denJá bych nejraděj lehla-ve tři ráno jsem jela na Ještěd pro Petra-nahoře jsem nechtěla ani vylízt z auta,ale jinak fakt sněhová nádhera.Gumy na autě v pohov sedum jsem vstala do 15 stupňů,odvezla holky na zkoušku zpěvu a roztopila v krbíkuPetr ještě dospává hraní a netuší,že nám zamrzla vodaElíšek si hraje v posteli z plyšákama,malej pes tu pořád kňučí,že si s ním nikdo nehrajeOdpoledne máme to vystoupenía těším se,že snad zítra si trochu přispímschromko máme až odpoledne a my jedem na podnikovej mejdánek

reagovat Demoniaque 19.12.2009 9:36  100%    +  -

hataika: ta je naprosto výstaví. Já zadělávám pouze v pekárně, ale těsto mám svoje z kuchařky

reagovat hataika 19.12.2009 8:26  20%    +  -

Přeji krásné ,mrazivé, ráno.Včera jsem zkusila vánočku v domácí pekárně.Poprvé a jsem naprosto spokojená.Těsto úžasné.Dokonce jsem jí upletla z 9 pramenů a tady je výsledek.Byla k snídani.

reagovat andygros 18.12.2009 16:28  23%    +  -

Lagus: no šedivá možná jsem-ale barvím se hennou,tak to není vidět

reagovat andygros 18.12.2009 16:28  23%    +  -

hataika: nojo,ty markety nějak nestíhám

reagovat andygros 18.12.2009 16:27  23%    +  -

Mamish: jasně-je to i pro veřejnost-od 16 hod

reagovat Lagus 17.12.2009 12:32  10%    +  -

andygros:tak to teda klobouk dolů, že z toho ještě nejsi šedivá. U nás taky fofry, ale kroužky maj zatím jen dvě děti a ty se dopraví sami, tak je nemusí nikdo vozit. Jinak já mám 2krát týdně sbor, mateřský centrum, modlitby matek. Ještě štěstí, že mi děti vyzvedávaj Vašíka ze školky, jinak denně dvě jízdy do školky

reagovat Mamish 17.12.2009 12:30  12%    +  -

hataika: Mates na hexavakcínu taky nic neměl, ale tahle spalničková je náročnější, Naštěstí nemá žádný vysoký horečky, takže jen zatnout zuby a vydržet.

reagovat hataika 17.12.2009 12:24  20%    +  -

Mamish: Tak ať je brzo zas dobře.U nás děti očkování zvládají docela dobře,bez větších reakcí.No a jedna perlička od nás,protože jsme ztratili dudlíka,zkoušíme uspat bez něj,to to dopadne.

reagovat hataika 17.12.2009 12:22  20%    +  -

andygros: Tak to je taky pěkný frmol,ale furt lepší,než šílet po hypermarketech.

reagovat Mamish 17.12.2009 12:01  12%    +  -

andygros: ahoj, prosím tě, vystoupení je přístupný i pro veřejnost? četla jsem letáček na dveřích synagogy, když jsem šla do knihovny. ráda bych se přišla podívat, pokud bude Mates v pořádku.
    Má reakci po očkování proti spalničkám. Naštěstí nemá vysoký horečky.

reagovat andygros 17.12.2009 10:56  24%    +  -

Jinak přeju krásný den všem

reagovat andygros 17.12.2009 10:56  24%    +  -

Jaňulinka:mě to s těma dětma baví ale už máme docela problém se všichni sejít-to je samej kroužek a nevím co a zrovna dneska si říkám,kdy ještě stíháme dodělat poslední cukroví společněDneska má tabinka vystoupení,navečer vezu Rebeccu na skupinku mládeže,zítra přijede švagrová,v sobotu dopoledne maj všechny holky zkoušku sboru,odpoledne máme vystoupení v Liberci v synagoze,v neděli navečer jedem s Petrem na podnikovej mejdánek,v pondělí ještě nařežem nějaký dřevo,v úterý vezem dáreček našim,ve středu dopoledne zase holky zkouška sboru,odpoledne máme tance a ve strředu Štědrý denno a ještě tu máme dost žehlení,ještě nemám kapříka,někdy musím taky udělat salát a do toho dodělat dřevo.No a bráchovi s švagryní děláme hodiny,tak ty taky musím někdy dodělat.A ještě nemám připravený kostým ani na tancování,ani tabince na zpěvAsi si dám a všechno to zaspím

reagovat andygros 17.12.2009 10:14  24%    +  -

Lagus: tak to chápu-naše Rebnecca má taky rovnátka a ještě jí budou nastřelovat zub,protože pro něj nemá základ-a to bude asi 12 tiskde je vezmem-zatím nevím

reagovat Demoniaque 17.12.2009 8:21  100%    +  -

Lagus: já myslim dostala 1200 za jednu čelist, tisícovka taky nic moc, ale lepší jak nic, viď

reagovat Lagus 16.12.2009 20:46  10%    +  -

hataika: Na tu chalupu jsem koukala taky. Mám stejný dojmy. Jen nevím, jak by ty malůvky vypadaly na plastových oknech

reagovat Lagus 16.12.2009 20:44  10%    +  -

Jeden smajlík se mi tam něja vetřel

reagovat Lagus 16.12.2009 20:43  10%    +  -

Demoniaque: Má štěstí, zatím ji nic nebolí, ale v pondělí jede na utáhnutí, tak uvidíme. Jinak pojišťovnu mám zjištěnou. Jsme u Metal- alianc a dostane 1000Kč zpět.

reagovat Demoniaque 16.12.2009 17:25  100%    +  -

Lagus: jinak nevim jakou máš pojišťovnu, ale já tehdy byla ještě u vojenský a něco málo mi na ty rovnátka dali, sice to byla malá suma, ale lepší jak drátem do oka. Tak si to omrkni, jeslti vám pojišťovna na fixní něco nepřidá

reagovat Demoniaque 16.12.2009 17:24  100%    +  -

Lagus: já zadělávám zrovna na vánočku, aby byla k snídani a ke kafču, do vánoc zmáknu udělat ještě jednu
    Jejda, rovnátka, chuděra, to se dlouho nenají, mě je začátkem letoška sundali, takže vim o čem mluvim, hrozně moc mě bolely zuby, když mi je nandali min tak týden a brufeny nato nezabíraj...kdyby vás to napadlo, tak to fakt nezabírá. Min ten týden jsem byla na tekutý stravě, protože něco rozkousnout vyvolávalo pocit vypadávání zubů...taky s tim mohli počkat po vánocích

reagovat hataika 16.12.2009 16:39  18%    +  -

Já už opravdu upeču jen vánočku.Byla jsem s malým synátorem trochu vymrznout,padá tam sníh.Přepadli jsme manžela s dětma na kroužku,mají tam útulno,kafíčko,cukrovíčko,prostě poslední kroužek v tomnhle roce.

A v poledne jsem shlédla poslední díl ,,Chalupa je hra",zdobili tam chaloupku a vánoční dekorace pouze z přírodních materiálů,prostě krása.Mně fascinovalo to malování klasickýma temperama na okno,to vypadalo úžasně.Stromeček,krmítka,vánoční stůl,prostě bomba!

reagovat hataika 16.12.2009 16:35  18%    +  -

Lagus: Jde o zvyk,já mlsala i se sešroubovanou pusou a určitě to stojí zato.

reagovat Lagus 16.12.2009 15:37  10%    +  -

Demoniaque: děláš mi chutě.. Mám kafíčko o teď abych si pro něco zašla

reagovat Lagus 16.12.2009 15:35  10%    +  -

Ahojky, já jsem taky dnes nelenila. Upekla jsem dvě velké nohavice vánoční tvarohové štoly. Ani jsem jenefotila (jedna už je fuč). Druhou jsem rychle schovala
    Jinak Verunce dnes dali fixní rovnátka, tak si o vánocích moc nezamlsá. A ještě jsme o 5 600Kč chudší.

reagovat Demoniaque 16.12.2009 12:29  92%    +  -

jdu ukázat poslední cukroví

jen už naplním košíčky a mám hotovo

reagovat Jaňulinka 16.12.2009 10:32  100%    +  -

hataika: díky a ty řezy máš krásné

reagovat Jaňulinka 16.12.2009 10:31  100%    +  -

andygros: však to je hezký že děti pomáhají,dyť je to hlavně pro něa tvoje dětičky to baví zasluhou tvojía díky ti

reagovat Mamish 16.12.2009 9:04  26%    +  -

hataika: jsi úžasná, že ještě u toho všeho pečeš takové skvosty. Já už jsem s tím skončila, nějak o to manžel nejevil zájem. Asi by radši klobásu, tak mě to přestalo těšit.

reagovat Demoniaque 16.12.2009 8:25  82%    +  -

všechny máte krásně napečeno

reagovat Demoniaque 16.12.2009 8:24  82%    +  -

andygros: zkus je je to fakt rychlovka, ale chce to dát je ztuhnout buď do lednice nebo ven, jinak ti je všechny sežerouTen muj se do nich taky hned pustil, ale klika, že je to tak jednoduchý, že kdykoli jsem ochotná udělat nový

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): andygros
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si