Píštěl na kostrči... neboli dermoidální cysta

Tuto diskuzi jsem založila pro všechny, kteří trpí touto nemocí. Pojďte si popovídat o všem co s ní souvisí - čeká vás operace, nebo už jste byli? Kde úplně vyléčit?
10.2.2010

Diskusi založil(a) 10.2.2010 beruska89

reagovat TerkaFalkon 29.1.2018 22:58  5%    +  -

Děkuji dámy za vaše příspěvky. Taky přidám svou troškou do mlýna. Před 16 lety jsem absolvovala první operaci sinus. Narkóza byla napíchnutí páteře, pobyt v nemocnici dva týdny, trošku hůře se to hojilo a po dvou měsících do práce. V té době jsem měla 21 let. První známky něčeho u kostrče jsem se začala všímat kolem 14-15 roku, kdy jsem prvně ozkoušela tanga a nesnesla jsem je kvůli tlaku na kostrč. Absces jsem neměla, prostě čistý sinus bez jakéhokoliv zánětu. Teď jsem něco přes týden po druhé operaci, narkózu jsem chtěla taky jen od pasu dolů. Průběh je lepší než poprvé. oboje vyříznutí bylo až na kost. Kéž by se to už nikdy neopakovalo 😣. Po druhé operaci jsem ani nepotřebovala žádné prostředky na bolest, trošku jsem celé okolí měla absolutně bez citu, postupně se cit vrací směrem k jizvě. Tedy zkušenosti z nemocnice a operace pár už mám. Teď jsem jen sháněla články, kdy už nehrozí rozpadnutí sešitého místa, celkem se bojím, protože ač se hlídám, vydržet nemůžu jen ležet, mam otlačené boky ještě z nemocničního lůžka, že to je to nejhorší z celého pooperační rekonvalescence.

reagovat nick1999 21.12.2015 5:31  5%    +  -

Dobrý podvečer mam 16 let a mam podezdření že mam píštěl na kostrči jse mi objevila malá dírka a vedle není další dvě vyteka z nich jaky si hnis a krev tak jsem nevahal a zasel jseem si k obvodnimu lekari a ten mi zdelil ze at si stim dojdu na chyrurgii tak tam jdu a jsem zvedavy co mi reknou docela mam strach protoze muj otec ma Crohno a take ma píštěli pokud mi nabydnout operaci tak urcite do toho ppujdu protoze kdyz vam ten hnisjen vymackaji tak se to muze objevit znovu sice to je na celkem na prd takhle o svatcich ale neda se nic delat

reagovat Janka93 9.9.2014 13:58  5%    +  -

Dobrý den, udělal se mi abses taky... Po prví na rozříznutí jsem byla v srpnu a včera jsem byla znovu. Na operaci půjdu ale nechtěj mě vzít dříve než se mi to zklidní.... a když jsem jim řekla že je možné že tam za měsíc budu znova tak mi řekli že je to klidně možný.... ale já už nechci trpět :( protože to co jsem prožila včera na čištění jsem myslela že se po... bolestí... Mám v tom prý zánět, ale antibiotika ani žádné prášky na bolest mi nedali... to že jsem nemohla ani chodit jim bylo taky jedno. Poraďte mi prosím někdo jak se o to starat až mi vyndají ty dreny.. když jsem byla u prvního doktora tak ten mi to nařízl a dal mi tam dren z rukavice ani mi to nepropláchl... a šla jsem na kontrolu jednou a pak jsem měla jít až bude nějaký problém.... a měla jsem si to koupat v řapíku.. nic jiného mi neřekl

Anonym 2.6.2014 23:45  1%    +  -

Zdravím všechny lidi, co se potýkají touto nemocí :)
Mně je nyní 18 let, ale na operaci jsem to stihl těsně v 17 letech, co byla výhoda ležet na dětském s telkou a vážně hodnými sestřičkami ;) Teď k věci:

Cca 14 dní před zjištěním sínu, který mě dohnal do nemocnice jsem cítil divný tlak nad zadkem v sedacích činnostech, ale nějak jsem to ignoroval, ale poté jsem trpěl a jak jsem zmínil, tak jsem navštívil v okolí nemocnici, kde mi to vyřízli a náhle vyčistili. Domu mě propustili se zprávou, kdy se mám dostavit na kontrolu a až tam mi řekli o co se tedy jedná. Se vším mě seznámila, jak s riziky, tak s úspěšnou léčbou až po provádění operace. Neváhal jsem ani vteřinu a hned přikývl na operaci, jelikož mi stačilo si to nechat 5 x čistit a chtěl jsem tomu v budoucnu předejít a jiná účinná alternativa bohužel nebyla. Na operaci jsem šel za týden od seznámení, jelikož se uvolnilo místo od jednoho pacienta, tak jsem toho hned využil a šel místo něho. Do nemocnice jsem si šel lehnout den před operací a v operovaný den jsem šel na sál kolem 15 hod a operace trvala přibližně 1,5 hod. Konec koncům mě operoval doktor, který zná naše, tak co se týkalo domluvy atd.. proběhlo vše v naprostém pořádku. Druhý den po operaci mě pustil do domácí péče s redonem, který mi podtlakem vytlačoval hnis s krví z rány a za zhruba 5 dní jsem šel na vyndání a nebudete mi to věřit, jaká to byla úleva po všech stránkách :) Cca měsíc trvalo, než se mi rána trochu zhojila a mohli vytáhnout stehy. Po 1,5 měsíci jsem měl komplet srostlou ránu a mohl jsem vše zase aktivně vykonávat, ale sem tam se ukázalo, že jsem byl operován, což je až do teď, když špatně sedím.
Na závěr jsem chtěl napsat, že na poslední kontrole mi řekl doktor "Hele tak mám výsledky z histologie a je to odříznuté s rezervou, tak by si měl mí pokoj" po této informaci mi spadl kámen ze srdce a teď se jen modlit, aby měl pravdu a já vesele fungoval dál bez sebevětšího omezení.

Určitě nemá cenu se vyhýbat operaci, protože máte aspoň naději, že budete mít na dobro pokoj a já jsem typ člověka, který by na ty operace chodil stále dokola, než by se to celé vyoperovalo :D
Mám větší práh bolest proti těmto věcem a taky operací nebojím, což mi pomohlo, ale člověk se sebezáchovou bude jednat stejně, jako já :) Kašlete na jizvy, dilema zda budete mít po operaci pokoj nebo že vás na sále vykoukají.

Držím vám všem palečky a snad budete na tuto nemoc kladně reagovat, jako já :) S pozdravem Roman Jirásek

Anonym 1.4.2014 17:48  1%    +  -

Mám dotaz. Jsem po 3 operaci. Na třetí operaci mi dělali plastiku. Chtěla bych jet k moři, ale zůstal mi píštěl s kterého mi vytýká občas voda. Takže se chci zeptat jestli jste s tím byli někdo u moře?

reagovat beruska89 10.3.2014 11:49  26%    +  -

Kristýna18: Když jsem si to četla, jako bych četla o sobě, až na ten konec teda. Dlouho budeš doma - já byla taky strašně dlouho! a víckrát - celkem sem byla na operaci 3x.

Jinak už mám přes dva roky od poslední operace. A poslední dobou mě to straně pobolívá. Dr. mi řekl že je to přesezené. Že bych měla mít speciální polštářek, ten co jsem měla po operaci. Ale pracuji v prostorech , kde se vyrábí vakcíny pro zvířata. a nechtějí mi ho povolit. Jedině omyvatelný a z takového materiálu,který nevypouští žádné částice a může se dát do stericelu - tj. 180 C . Nevíte o něčem? a aby mi to nezruinovalo kapsu.

reagovat Kristýna18 2.3.2014 22:20  5%    +  -

Ahoj,Je mi 18 a chtěla bych se také podělit se svou zkušeností s touto otravnou nemocí, Před rokem mě začalo bolet na kostrči ale nic velkého, začalo mě to bolet víc a víc a měla jsem to okolo kosrče zarudlé a když jsem seděla tak mě to někdy bolelo, cca před třemi měsíci mi to oteklo ale žádná boule tam nebyla, udělala se mi tam tak 2mm veliká dirka a vytékal z toho hnis a troška krve, doma jsem to dezinfikovala a mazala mastičkou BETANDINE a zašla s tím konečně k lékaři ten mi napsal rovnou papír na operaci že mám sinus pilonidalis(pištěl) bez abscesu, jako při zákonu schválnosti mi dírka týden před operací zarostla a vše přestalo, prostě jako bych tam nikdy nic neměla :) ale na operaci mě stejně vzali ;) byl to zákrok jako normální operace, prováděla se pouze v celkové anestezii toho jsem se bála nejvíc ale stejně si nic nepamatuji.Rozřízli mi to od shora až dolů mezi půlkami a vyoperovali mi celou tu špatnou tkáň a zašili ( stehy jako dráty ) Když jsem přijela ze sálu na pokoj tak jsem měla náplast dalo by se říct přez celý zadek a strašná bolest , měla jsem zavedenoý do zad dren ,taková trubička kterou jsem měla zavěšenou u ppostele s krabičkou cca 20krát20 cm ;) a ten mi odváděl všechny nečistoty z té rány do té krabičky, v nemocnici jsem byla 6 dní a měla jsem strašný bolesti není to jen tak a to mám práh bolesti velikej. každý den mi to dezinfikovali a převazovali a píchali injekce proti bolestem, 6 den mě propustili i s drenem domů a napsali recept na obvazy a dezinfekci, doma jsem musela být ve velmi klidném režimu takže jen ležet na břiše a maximálně jít na záchod, dren jsem tam nakonec měla ještě další 3 dni a strašně mě to okolo toho drenu bolelo, Když jsem šla na kontrolu do nemocnice toho tak jsem tu jizvu měla už krásnou nehnisala mi nic. Jenže doktor zjistil že mám zanícenou ránu zevnitř a že musí dren vyndat protože ta krev už se kazila, dren vyndal no strašná bolest a vyndal mi dva stehy a propíchl mi to zaživa nůžkama a vymačkal hnis, zavedl mi tam gumičky ( dreny)Doma mi to musí mamka pořádně vždy osprchovat protože si tam nevidím a převazovat. to se opakuje 3 krát denně a ještě chodím každé dva dni na převazy, průplachy dezinfekcí a zavedení nových gumiček do nemocnice , už jsem doma 14 dní a straší mě že ještě dlouho budu ..... je to strašné ještě pořád beru prášky na bolesti, Jak řekla sestřička v nemocici ty prdele hold bolí ze všeho nejvíc no :) Ale jsem ráda že jsem si to nechala vyoperovat , kdž se to nechá jen ambulatně vymačkat a zaléčit tak se to rádoby vrací zpátky ale při operaci vyjímečně tak doufám že jsem se rozhodla správně že jsem si s tím k doktoru zašla :)

Anonym 2.3.2014 21:59  1%    +  -

Ahoj,Je mi 18 a chtěla bych se také podělit se svou zkušeností s touto otravnou nemocí, Před rokem mě začalo bolet na kostrči ale nic velkého, začalo mě to bolet víc a víc a měla jsem to okolo kosrče zarudlé a když jsem seděla tak mě to někdy bolelo, cca před třemi měsíci mi to oteklo ale žádná boule tam nebyla, udělala se mi tam tak 2mm veliká dirka a vytékal z toho hnis a troška krve, doma jsem to dezinfikovala a mazala mastičkou BETANDINE a zašla s tím konečně k lékaři ten mi napsal rovnou papír na operaci že mám sinus pilonidalis(pištěl) bez abscesu, jako při zákonu schválnosti mi dírka týden před operací zarostla a vše přestalo, prostě jako bych tam nikdy nic neměla :) ale na operaci mě stejně vzali ;) byl to zákrok jako normální operace, prováděla se pouze v celkové anestezii toho jsem se bála nejvíc ale stejně si nic nepamatuji.Rozřízli mi to od shora až dolů mezi půlkami a vyoperovali mi celou tu špatnou tkáň a zašili ( stehy jako dráty ) Když jsem přijela ze sálu na pokoj tak jsem měla náplast dalo by se říct přez celý zadek a strašná bolest , měla jsem zavedenoý do zad dren ,taková trubička kterou jsem měla zavěšenou u ppostele s krabičkou cca 20krát20 cm ;) a ten mi odváděl všechny nečistoty z té rány do té krabičky, v nemocnici jsem byla 6 dní a měla jsem strašný bolesti není to jen tak a to mám práh bolesti velikej. každý den mi to dezinfikovali a převazovali a píchali injekce proti bolestem, 6 den mě propustili i s drenem domů a napsali recept na obvazy a dezinfekci, doma jsem musela být ve velmi klidném režimu takže jen ležet na břiše a maximálně jít na záchod, dren jsem tam nakonec měla ještě další 3 dni a strašně mě to okolo toho drenu bolelo, Když jsem šla na kontrolu do nemocnice toho tak jsem tu jizvu měla už krásnou nehnisala mi nic. Jenže doktor zjistil že mám zanícenou ránu zevnitř a že musí dren vyndat protože ta krev už se kazila, dren vyndal no strašná bolest a vyndal mi dva stehy a propíchl mi to zaživa nůžkama a vymačkal hnis, zavedl mi tam gumičky ( dreny)Doma mi to musí mamka pořádně vždy osprchovat protože si tam nevidím a převazovat. to se opakuje 3 krát denně a ještě chodím každé dva dni na převazy, průplachy dezinfekcí a zavedení nových gumiček do nemocnice , už jsem doma 14 dní a straší mě že ještě dlouho budu ..... je to strašné ještě pořád beru prášky na bolesti, Jak řekla sestřička v nemocici ty prdele hold bolí ze všeho nejvíc no :) Ale jsem ráda že jsem si to nechala vyoperovat , kdž se to nechá jen ambulatně vymačkat a zaléčit tak se to rádoby vrací zpátky ale při operaci vyjímečně tak doufám že jsem se rozhodla správně že jsem si s tím k doktoru zašla :)

Anonym 31.1.2014 1:42  1%    +  -

Dobry den mam asi trctvrte roku na kostrci bouly ale nejak sem to neresila a ted asi 4 den me to boli pri sezeni prosim jsem na dovolene a nevim co delat bojim se

Anonym 7.1.2014 18:56  1%    +  -

Ahoj, mam pravdepodobne hloupou otazku, ale pokud mi da nekdo chytrou odpoved, budu moc rada..:-) jako vetsine zde se mi udelal absces pod kostrci, na chirurgii my to umrtvili, vymackli a zavedli dren. Bylo to velmi bolestive, a tak jsem se pri odchodu ani nezaptala jak mam s tim drenem zachazet? Za dva dny mi to maji prevazat, myslim tedy, ze na to nemam sahat, sprcha neni nejspis na miste..:-) opravdu se omlouvam, nikdy predtim jsem to slovo neslysela-drén..dekuju za vysvetleni, jak jste s tim zili :-)

Anonym 3.1.2014 8:09  1%    +  -

Andrea: Mila andreo opravdu jsi zajděte k doktoru obavam se že to je píštěl jizve se zřejmně nevyhnete jedna se prostě jakoby o zánět tělo se s tim bere tak že si vytvořilo cestu ven aby to nehnisalo v těle dá se s tim žít ale dokud se toho natvrdo nezbavite nebudete mít pokoj možná na pár dnu ale dřiv nebo později se to vrátí sám jsem to prožil takových 14 dní po operaci budete mít klid i když se teď obavam že se to vrací a to jsem dva měsíce po operaci

Anonym 4.7.2013 12:12  1%    +  -

Dobrý den. Kůže na kostrči,mezi pulkami je zarudlá,vypadá jako když je odřená,ale tanga často nenosím. Když se sprchuji a kůže přijde do styku s vodou,pálí to. Může to být způsobeno vedry a tzv. "zapařením"? Co to může být? A hlavně jak to.řešit?

Anonym 11.4.2013 17:55  1%    +  -

Dobrý den, mám stejný problém jako většina z vás.. Je mi 20 let a první boule se mi udělala asi v 16ti a dost hluboko v rýze,kousek od konečníku. Tenkrát jsem samozřejmě nevěděla, co to je, tak jsem to nechala narůst do obřích rozměrů, než jsem se odhodlala jít na pohovost. Tak mi to rozřízli a asi rok jsem měla pokoj. Po roce se mi udělala další, trochu výš a na druhé straně, jako na druhé "půlce" :D No a za další asi rok se mi udělala třetí, tenktokrát úplně nahoře u kostrče. Ty předchozí dvě se zahojily a není po nich ani památky, ale ta poslední se mi pořád ozývá..Vždycky mi to trochu oteče a přímo vidím pod slabou vrstvičkou kůže hnis. Vypadá to jako velký uhr se žlutou čepičkou. Tak to vždycky jen doma propíchnu jehlou, vymačkám a zase mám nějaký čas pokoj. Není to divné, že se mi to takhle vrací jen na jednom místě z těch tří? Přemýšlím o operaci, ale bojím se jizev, když se mi to udělalo jakoby na obou půlkách, aby mi nerozřezali celý zadek..

Anonym 3.4.2013 18:14  1%    +  -

daisynka: asi navštiv doktora, na dálku to je těžké něco takového diagnostikovat...námz toho vytékal všem hnis,nebou nevytékal, ale boule se zvetšovala a bolela...

reagovat daisynka 28.3.2013 10:23  54%    +  -

Objevila jsem náhodou tuto diskuzi a chtěla jsem se zeptat, jaké jsou příznaky..?

Před cca 5 dny jsem si všimla bouličky pod kostrčí (o velikosti třešně), zdá se mi, že je dnes menší (teď asi o velikosti hrášku), barva tmavší (asi šedá). Boulička mě vůbec nebolí, nepraská, ani z ní nic nevytéká.. V podstatě mi nijak nevadí. Prosím o radu, o co by se mohlo jednat, příp. zda navštívit doktora? Děkuji.

Anonym 17.3.2013 23:25  1%    +  -

beruska89: jo a ještě jsem ti chtěla říct, že mi to asi 2 x trochu prasklo, ale do týdne zase srostlo, praskalo to i po roce od operace...teď 2 roky od operace to nepraská...citlivost se snížila na minimum, píchání v jizvě také, tlak také, reakce při změnách počasí také...ale všichni víme, že stačí málo a je to tady zas (říkám, mám strach z toho tlaku plodu při porodu, aby mi to tak nerozdrážil, nebo prasknutí jizvy atd. a preventivní nástřih odmítám, protože mi stačila ta píštěl a už nikdy více nic podobného nechci zažít a z císaře bych taky nebyla odvařená, přece je brišní operace a operacea císař taky není výhra je to přece jen břišní operace, ale do nečeho hold budu muset jít...raději na to teď nemyslet)

Anonym 17.3.2013 23:13  1%    +  -

beruska89: tak to je mi líto...mě to tak dělalo také, čím větší byl zásah, tím víc to pak reaguje, mě to dělalo čím víc jsem seděla bez pomocí polštářku, tak ho preventivně používám při dlouhodobém sezení v práci doteď a je to čím dál míň citlivé(myslím tu jizvu), jinak manžel mi pořád trhá chloupky a udělá obklad jednou za 14 dní, po velké vždy dám preventivně sprchu, pečuju o to pořád...jednou za rok solím u moře...a sport jsem teda ještě nezařadila, tak jsem to počítala 10 kg nahoře za ty 2 roky bez pohybu...příští rok bychom chtěli mimi, tak tu váhu teď asi nemá cenu řešit, byla by to asi zbytečná práce...jen mám strach, abych se v těhotenství unesla...a jinak celkem strach z porodu, že si to tam zase poraním a bude to v háji...
kdyžtak zajdi k dr. pokud se ti něco nezdá, pak dej vědět, jak to dopadlo, snad to je planý poplach...myslím si, že to je jen citlivost zrající jizvy a nuc významného to být nemusí...

reagovat sisi87_87 18.2.2013 15:06  40%    +  -

beruska89: ahojky, to je mi líto já to mám zatím dobrý, občas se mi ta kůžička trošku natrhne, jak ji tam mám napnutou, ale za chvíli je to zase dobrý...

reagovat beruska89 6.2.2013 15:32  24%    +  -

Ahoj dámy, tak jsem tu zase... od operace září 2011 byl klid - to je doba to je hrozný... ale ted se mi to začíná ozývat! hlavně se chci zeptat koka co myslí? byla jsem u dr a má dovču tento týden...
někdy sedím a zadkem mi projede taková bolest jak kdyby tam projel nůž a ja uplně vyskočím a pak za chvili dobrý tak nevím co to může být... ja to nechci zpět.... denisa: vím o čem mluvíš taky se stydím... měla jsem skoro 50 stehů...

Anonym 5.2.2013 21:54  1%    +  -

Ahoj ženy, tuto nemoc jsem si prožila před třemi lety. Půl roku jsem chodila na odstraňování jen ambulantně. Každý měsíc se mi dělal výrůstek znovu. Poté sem podstoupila operaci... Nebolelo to, až tak týden po zákroku když to šlo k sobě. Do dnes mám obrovskou jizvu a stydím se svléknout... Zanechalo to na mě spíš psychický dopad... Teď se bojím že se mi to znovu vrátí a já to budu muset vše podstupovat znovu.Nikdo vám totiž nezaručí že se to nikdy nevrátí. Tak se dámy držte!

Anonym 17.1.2013 21:51  1%    +  -

Mám stejný problém jako mnoho z vás, chci vyzkoušet MMS 1, pít a jako obklady. Zkusil někdo použít na tento náš problém, tuto „zakázanou“ medicínu?

Anonym 17.11.2012 17:45  1%    +  -

mimozemštanka: černá mast ani omylem, akorát to ještě víc nateče a nahromadí se pod kůži více hnisu, kterýnemá kdo odtékat...takže tuty cesta fakt nevede...navíc na operací chodí lidi, kterým dren a vytažení hnisu nepomohlo a stál e se jim do v různých intervalech vrací...asi patříš mezi ty šťastnější...nicmémě, pokud není celé pouzdro venku, může se ti to zanítit kdykoli znovu, i po 25 letech...

reagovat mimozemštanka 28.10.2012 15:44  100%    +  -

Já se ani opřít v práci zády o stůl nemohla.Kdo by se eventuelně chtěl něco zep´tat,napiště mi vzkaz,objevila jsme to tu náhodou.
Mast mě napadá jedině černá,ale chce to dren,aby šlo vše ven,a ten nijak bolestivý není,jde jen o to,vystrčit na dr.pozadí

reagovat mimozemštanka 28.10.2012 15:41  100%    +  -

Mám to dávno za sebou a mám pokoj,nebojte´se toho,operace před 25r nebyla nic náročného,byla bez narkozy,měla jsme ty samé problémy,co zde píšetea berte to tak,že jsou horší věci a jděte klidně do toho.

Anonym 15.10.2012 16:11  1%    +  -

Hanka: všechno je individuální a odvíjí se od velikosti cysty a také záleží zda se ti vyhnou pooperační komplikace...
já měla komplikace a byla jsem s tím doma přes 2 měsíce, poté jsem si to doléčovala další 1,5 měs., po roce mi to 2 x prasklo,takže další 2 měs. peripetie...
někteří byli na samotném zákrotu během 2 let 3 x,než jim to všechno vytáhli...
někteří si to léčili 3týdny aodté doby mají klid...

Anonym 20.9.2012 19:38  1%    +  -

Ahoj, letos mě bude čekat odstranění cysty na kostrči, tak jsem se chtěla zeptat těch, co už to mají za sebou na podrobnosti. Jako jak dlouho jste zůstali po vyříznutí v nemocnici a jaká byla následná léčba? Jak dlouho trvalo než se vše zahojilo a kdy jste se zase mohli vrátit do bežného života? Děkuji za odpověď.

Anonym 2.9.2012 9:49  1%    +  -

Lenka: ano,letos jsem byla 2 x u moře, ale mám rok po operaci a mám to zahojené, sem tam lehce praskne kůže...
jezdila jsem i s abscesem, moře mi to vždy pročistilo, prasko to a pak jsem měla půl roku pokoj, ale já to měla hluboké, takže mi žádnáboule nenatékala a horečky jsemnemívaly, jen lehce zvýšenou teplotu, maopak známé se to právě u moře v Bulharsku tak nafouklo, že ji to tam museli otevří a vyčistit, takže to je asi individuální.., Izinka: v této fázi mi byla doporučena operace, kterou jsem podstoupila, pokud do toho chcete jít, nechte se operovat na podzim nebo v zimě

Anonym 1.8.2012 11:40  1%    +  -

Zdravím, taky mám podobný, nebo spíše stejný problem jako Vy, tak bych se s tím chtěla konečně někomu svěřit. Je to asi cca 10 let, co jsem poprvé měla zánět kostrče, měla jsem horečky, pomalu jsem nemohla ani pořádně chodit,natož tak sedět,však to určitě znáte. Museli mi to naříznout, vyčistit, pak drenkovat a pak jsem měla klid. Ale bude to asi rok, co mi to znova nateklo a prasklo. Ted tam mám pupínek a ten co chvíle zřejmě hnisá. Chystám se k lékaři, ale trvá mi to protože nemám odhodlání a bojím se. Může mi někdo s podobnou zkušeností prozradit jak se to léčí dál? Děkuji moc...

Anonym 25.7.2012 18:42  1%    +  -

sisi: prevence neexituje, a píštěl to být může...raději aŤ to posoudí doktor

Anonym 25.7.2012 18:41  1%    +  -

KOKA: Chtěla jsem se zeptat mám cystu na kostrči a doktor mi doporučil operaci té se bojím.Chtěla jsem jet letos k moři ale mám strach aby se mi neobjevil apces.A vy k moři jedete.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si