Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Březen na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat dagos 27.3.2018 14:56  14%    +  -

U nás dnes ráno nasněžilo

reagovat dagos 26.3.2018 10:56  14%    +  -

Iivetata: Já ho dostala od sousedky, co ho taky pěstuje tady v zahrádce.
Já mám nejlepší zkušenost s bylinkama i květinama, když je dostanu od někoho, kdo bydlí tady nebo někde nedaleko. Jako by ty rostliny už byli i aklimatizované na ty naše podmínky.
Když kupuji v zahradnictví, tak dobře mi to většinou neroste.

Zkus se pozeptat, zda ten medvědí nemá někdo ze sousedů. A četla jsem, že by se mělo vysazovat spíš větší hnízdečko, jen jedna, dvě cibulky se prý tak dobře nechytnou.

Já nechala i uzrát semínka a rostly mi loni i malé rostlinky, asi z těch semínek. Rozrůstá se pomalu, ale rozrůstá. A taky ho nesmím "ojíst" celý, musím mu vždy nějaké lístky nechat, aby nabral sílu a zase příští rok obrašil.

Tak snad ten letošní rok bude lepší.

My loni jablka a rybíz měli, zato předloni ani ťuk, rybízu bylo tak na jednu buchtu

reagovat Iivetata 26.3.2018 10:46  5%    +  -

dagos: u nás to samé,my jsem neměli vloni ani jablka,ani rybízi,ani ořechy,ale kamarádka ve stejné vesnici ořechy měla ,tak mi dala, kvetly jí dýl.

reagovat Iivetata 26.3.2018 10:44  5%    +  -

dagos: já jsem si ho před léty kupila a zasadila doma,ale nemá dobré podmínky a vůbec se nerozrůstá

reagovat janeten 26.3.2018 8:53  5%    +  -

dagos: já už té zimy mám taky dost, už před dvěma týdny to vypadalo tak jarně a pořád nic, chtěla jsem dát už přesazené rajčata do skleníku, ale ještě v noci mrzne, to si netroufnu.

reagovat dagos 26.3.2018 7:53  14%    +  -

Amarka: Dlouhá zima mi vadí, raději jaro. Ale co mi vadí ještě víc. Když přijde hodně velké oteplení, skoro jako v létě. A pak buch, pár dní mrazíky a je po všem. Za poslední roky jsme měli ořechy snad jednou, dvakrát, vždy to zmrzne. I loni.

reagovat dagos 26.3.2018 7:51  14%    +  -

Amarka, Iivetata: Já mám toho medvědího na zahrádce jen trochu a v okolí volně neroste. Tak ani nenakládám, něco sníme a nějaké listy musím i nechat, aby se úplně nevysílil.

reagovat Iivetata 26.3.2018 7:46  5%    +  -

taky chodím na med. česnek vloni jsem byla 17.4.,já ho nasekám prosolím a trošku oleje ,napěchuji do skleničky a dávám ho do pomazánek.

reagovat Amarka 25.3.2018 21:18  5%    +  -

dagos: Počkáme . V teplých krajích budou mít medvědí česnek už spasený a my se budeme radovat
Pesto z něho udělám , opravdu vydrží v lednici dlouho a je výborné. Nejradši ho jím jen tak samotný.

reagovat Amarka 25.3.2018 21:14  5%    +  -

Sallow: Slibovali , že bude líp až 2. dubnový týden. Necháme se překvapit. Tady byly dnes kolem poledne 4 st. C a kousek , v noci jsou mrazíky.
Já vím , že duben - ještě tam budem , ale tahle vleklá zima je už moc.

reagovat Amarka 25.3.2018 21:10  5%    +  -

Iivetata: Vloni byly kopřivy menší , ale aspoň byly. A v nádivce něco zeleného být musí. Přidám holt zelenou naťovou cibulku. Co naděláme.

reagovat Iivetata 25.3.2018 16:09  5%    +  -

Tak jsem přišla z procházky a po kopřivách ani památky.Co já dám do nádivky raší mi na zahrádce nať cibule,tak dám cibuli.

reagovat Sallow 25.3.2018 9:00  13%    +  -

dagos: To víš, že přijde. Denně mi na zahradě ráno o půl šesté zpívá, až řve kosák. Ten to jaro přivolává. Vydrží to vždy půl hoďky a to je pak po spaní.

reagovat dagos 24.3.2018 21:50  23%    +  -

Mám za oknem v kelímku mochyně, ani doma nerostou, je zima i za oknem. Tak uvidíme, snad už to jaro konečně přijde, nemůžu se dočka.

reagovat dagos 24.3.2018 21:49  23%    +  -

Amarka, Sallow: Tak po medvědím česneku ani památky. Je tu zima, si budu muset na něj ještě počkat.

reagovat Sallow 24.3.2018 19:14  17%    +  -

Amarka: Neboj. Sleze sníh a velice rychle se to na zahrádkách srovná. Mám to odpozorované, když jsem ještě jezdívali brzo z jara na chalupu. Dnes jsme měli 6°C

reagovat Amarka 24.3.2018 19:07  5%    +  -

Sallow: Teda... U mě medvěďák ještě v zemi spí . Letos je to vše zpožděné. Zatím jsme ještě teplo nezažili- buď sněží nebo mrzne.
Vloni bylo jiné juchůůů .

reagovat Sallow 24.3.2018 18:57  17%    +  -

Amarka: To já mám sněženky už v odkvětu. Jen bledule ještě drží. I krokusy jsou už u konce s květem. Medvěďák se drží a krásně roste.

reagovat Amarka 24.3.2018 18:56  5%    +  -

Děkujeme , čeredko , za bršlici-kozí nohu.
Bršlice -kozí noha

Bršlice je výborná a chutná bylinka . Ovšem ale zamlada , kdy začne rašit . Později - v její dospělosti , už ji jako plevel, zarůstající záhony, rádi nemáme. V té době se k jídlu nehodí.

reagovat Amarka 24.3.2018 18:39  5%    +  -

Tak vás aspoň videjkem navnadím na těšení se...

Řecko - země bohů a bylinek

reagovat Amarka 24.3.2018 18:32  5%    +  -

Sallow: Je vidět , že jsi z teplých krajin...
Tady ani ťuk . Jediné , co tu roste , jsou sněženky , talovíny a i ty dostaly po mrazech zabrat.

reagovat Sallow 17.3.2018 10:49  100%    +  -

Včerá, to ještě nechumelilo, tak jsem byla zkouknout zahrádku. Česnek podivný je už 10cm venku a už jsem i maloučko sklízela. Medvěďák je menší, ale také už venku....asi 5cm.

reagovat čeredka 16.3.2018 6:39  5%    +  -

.. ke startu připravit... http://bylinkovyraj.net/brslice-kozi-noha/

reagovat Amarka 13.3.2018 21:12  5%    +  -

Bylinková spirála naživo...
Je fajn , že děti pomáhají (že nic není jen tak ) a ještě se přiučí .

Video

reagovat Iivetata 13.3.2018 18:25  26%    +  -

Amarka: super

reagovat Amarka 13.3.2018 16:44  5%    +  -

Tak jsem si říkala , že už bude líp a co stihnu práce venku ... a ono ne !
Na víkend hlásí citelné mrazy.

Nemám stále prořezanou révu , josty , ostružiny a další... Před mrazy to dělat nebudu.

reagovat Amarka 13.3.2018 16:39  5%    +  -

Užitečný odkaz od čeredky kopíruju sem , by se dal rozkliknout . Dám i na nástěnku.

Kalendář sběru planých léčivek

reagovat Amarka 13.3.2018 16:35  5%    +  -

čeredka: Děkujeme za odkaz Vše o bylinkách se hodí !

reagovat čeredka 9.3.2018 5:53  5%    +  -

..může se hodit.. http://makova-panenka.cz/pestovani/kalendar-sberu-planych-lecivek-je-nepostradatelny-pomocnik-bylinkaru/

reagovat mlíčko 7.3.2018 19:29  17%    +  -

Amarka:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si