Jakého papouška?

Ahojky všichni,
chtěla bych si pořídit papouška a protože je celkem těžké se rozhodnout, zvlášť když mám malého syna, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti s určitými druhy papoušků, které máte doma. Rozhoduji se mezi papouškem konžským a pyrurou. Jakého máte doma papouška Vy???
14.4.2011

Diskusi založil(a) 14.4.2011 táflík

reagovat Alma.. 17.4.2011 15:17  100%    +  -

kedrigern: si zatukej, já si myslím to samé
přikrýt?? tak asi to na našeho nezabíralo, vubec, řval i tak
no, nic, darovala jsem ho tenkrát spolužákovi a byl pokoj. aby nedělal bordel, musel by mít jedině akvárko

reagovat kedrigern 17.4.2011 15:02  45%    +  -

udivena: náš čak se taky rád koupe. rve se do koupelničky, kam se moc nevejde a převaluje se tam jak prasátko

reagovat udivena 17.4.2011 14:56  38%    +  -

kedrigern: jé to je krásný. My máme korelu od září. Manžel udělal Pavlínce radost a koupil jí ho k narozeninám. Po 14 dnech to byl ochočenej kamarád a od tý doby spíš volně lítá po bytě Největší sranda je, když se koupe ve vaničce /od panenek/. To miluje a my se u toho nesmírně bavíme

reagovat kedrigern 17.4.2011 14:00  45%    +  -

Rozmarýna: a asi tomu nebudeš věřit, náš čak kadí v kleci, ostatně když je venku, chodí pěšky s kočkama.. a když je venku, nikdy není sám, takže ím, kde případné guano odhodil a setřu ho ubrouskem. vysoký nábytek nemám, takže nemohu sloužit litanií na houna na vysoké skříni

reagovat kedrigern 17.4.2011 13:58  45%    +  -

Rozmarýna: no, když mám zvíře, je mojí povinností se o něj postarat. když mi létá proso z misky, pořídím mu buď krmítko, ze kterého se odsypává pouze do malého krmítka ( funguje takový princip i na vodu), případně pořídím krmítko ve formě koupelničky. náš čak mu hlubokou misku a když začne poletovat v kleci, nic nelítá.
já si ostatně o všem myslím, že když člověk chce, všechno jde a když se mu nechce, furt jen brblá.
neměla jsi papouška jako dar přijímat. je jedno kdo a komu ho dal, živé zvíře není dárek, ale závazek, proto nemá- li obdarovaný radost a nechce ho, nemá ho přijímat

reagovat Rozmarýna 17.4.2011 13:18  28%    +  -

kedrigern: z čeho soudíš, že jsme se o papoucha nestarali? Klec jsme mu uklízeli denně, ale žrádlo v ní mít musel a když zamával křídlama tak proso lítalo všude a peří z křídel taky. A z čeho soudíš, že jsme si ho pořídili? Dostala ho dcera k narozeninám od mojí sestry, předem se mě neptala.
A jak jsi zajišťovala,aby se ti papoušek na výletě z klece nevykadil na nábytek,na který si sedl?

reagovat IlonaP 17.4.2011 10:52  69%    +  -

Samantha:

reagovat Eviicka 17.4.2011 0:08  30%    +  -

No v naší rodině jsou zkušenosti jen s andulkama, ale jen pozitivní. Nikdy vyloženě neřvaly (a to jsme měli párkrát i dvě najednou), pokud je něco nevyděsilo (většinou větší pták za oknem). Jejich zpívání mi jako řev nepřipadá. Měly různé povahy, ale žádná nebyla zlá a zákeřná nebo klobací (pokud ji tedy člověk nechytil do ruky). Stejně tak se vždycky v okolí někdo našel, kdo nám je ochotně pohlídal (dodnes jezdím bydlet k rodičům, když odjedou, aby andulák nebyl sám). Nechat andulku déle přes než jednu noc samotnou mi už zavání trápením zvířet... A co se týká nepořádku - "bordel" z klece sice je, ale je úměrný tomu, jak pravidelně se čistí. Navíc, čím je andulka starší, tím pelichá méně a protože každá naše andulka měla svá přistávací místa - byla hovínka vždycky jen tam.

Takže pokud si chce někdo pořídit papouška a dobře si promyslel do čeho jde, já mu to rozmlouvat nebudu :-). (i když teď ve svém bytě žádného nemám)

reagovat janky 16.4.2011 22:29  100%    +  -

kedrigern: s kočkou neznám - naši kamarádili se psem. Betynka si po skamarádění vždycky položila hlavu na skříňku s klecí, a pták jí skrz mříže přerovnával chlupy na hlavě a něco při tom radostně žvatlal. A psina držela a vrtěla ocasem.

reagovat kedrigern 16.4.2011 21:26  44%    +  -

jen aby jste věřily, že i kočka s papouškem může kamarádit.. a pak je pokoj od flustrovaného ptáka ;o)

reagovat janky 16.4.2011 20:58  100%    +  -

My měli andulku - Pepínu. Byla zlatá - lítala jenom kolem stolu - kolečko, a hned zas přistát na kleci. Nejradši seděla na kleci, nebo se koupala v pokojové fontánce. Nikdy nic nezničila, neřvala, jen tak potichoučku žvatlala, byla prostě skvělá. Když jsem vylupovala fazole z lusků, tak mi do mísy nosila semínka ovsa (ten jí nechutnal, potvůrka). Klec měla pořád otevřenou, ale nesedávala nikde jinde, než na svých bidýlkách, které jsme jí protáhli ven. Největší šok pro ní byl, když se čistila klec (jednou za čas jsme jí brali i se šprušlema), a ona neměla kam přistát. To kroužila jako blbec kolem toho stolu a neustále ve spirále klesala, jak už nemohla. Když sedla na zem, tak fakt nemohla a bylo vidět, že když jsme přinesli klec a postavili jí před ní, s jakou radostí si vyskočila na trčící bidýlko. A nejradši tancovala a "zpívala" u písniček od Paula Simona.

Veškeré její následovnice všech možných odrůd už takové nebyly, a na Pepínu vzpomínáme s láskou a nostalgií. A asi nejhorší byla korela - to byla potvora zákeřná štípací - hodně často mi visela zakousnutá do ruky - nejradši měla takovou tu kůži mezi palcem a ukazováčkem - párkrát jsem tam měla díru jako od děrovačky.

reagovat kedrigern 16.4.2011 20:51  44%    +  -

já tedy nevím holky, co vy jste těm papouchům udělaly, ale ač jsem jich měla několik, pana čaka mám několik let, neměla jsem žádného, jakého vy popisujete. zřejmě je to tím, že zvířat jsem měla vždycky víc, denně jsem pod ním zametala, klec čistila, stejně jako uklízím po kočkách. žádný nebyl uřvaný a že bych při vypuštění p bytě měla zes*** celý byt, to se mi taky nikdy nestalo
ono je to totiž tak, když se nechcete starat, nemáte si nic pořizovat, obzvláště papouška. je moc chytrý na to, aby před každým stál v pozoru. to je fakt lepší pes

reagovat kedrigern 16.4.2011 20:46  44%    +  -

Alma..: to si tedy zaťukám. když nechci, aby papoušek nedělal bordel, pořídím si slušnou jklec, když nechci, aby ve 4 ráno ječel, na noc přikrývám klec

reagovat Dimsy 16.4.2011 20:37  70%    +  -

Rozmarýna: Ten náš k nám jednou s řevem přilít na balkon a vloudil se do naší rodiny. Prořval u nás devět let, nejvíc ho to bavilo, když jsme zasedli celá rodina k nedělnímu obědu. Taky několikrát uletěl a zase se vrátil. No a po těch devíti letech zase s řevem odletěl. Fakt roztomilé zvířátko. Nevím, jak jiní papoušci, ale ten náš vřískal šíleně. I když sousedovic andulky taky ječí docela schopně.

reagovat rek11 16.4.2011 20:35  63%    +  -

Dimsy: jo tohle mě nenapadlo. Ona třeba kočka je poměrně tiche zvíře,se kterým se to dá a dá se dát do hotelu..... jinak ono i v panelaku to musi byt gusto....

reagovat Dimsy 16.4.2011 20:25  70%    +  -

yenn: No, pravda, žádné. Jen jsem chtěla paní upozornit na to, že ani papouška nemůže nechávat samotného. Že ho musí brát všude sebou, protože všichni příbuzní, kam ho na nějaký čas dá na hlídání, začnou brzy dělat, že vůbec nejsou doma a odstěhovali se nejlépe na Mars. I ti, co k nim přijede na návštěvu se brzy začnou zapírat. A nevím, jestli existuje hotel, kam se může s uřvaným opeřencem. Jinak moje maminka ho taky měla jako mazlíka. Jenže to bylo za hluboké totality, bydleli jsme v bytelném cihlovém domě, kde nebylo slyšet, co dělá soused a jezdili pouze na chalupu na samotě, kde jeho vřískot nikomu nevadil. Myslím, že v chatové osadě bychom s ním taky nepatřili mezi oblíbence.

reagovat Rozmarýna 16.4.2011 19:40  28%    +  -

Papouška nikdy více, měli jsme korelu. Zamávala v kleci křídlama a měli jsme proso a peří všude, jak to lítalo. Samozřejmě jsme ji vypouštěli, aby si zalítala, posrala nám při tom,kde co všechno. Byla strašně chytrá, já otevírala okno, abych se jí zbavila a ona ne a ne uletět. Jednou vylítla na balkón, sedla si na zábradlí,já se radovala, že konečně uletí, ale neměla jsem to svědomí zavřít okna. Ta potvůrka si poseděla na balkóně a vrátila se dobrovolně zpět do bytu.

reagovat yenn 16.4.2011 19:19  9%    +  -

Dimsy: A které zvířátko krom rybiček bys pro pánajána mohla nechat doma déle jak dna dny samotné? Mě teda nic nenapadá. Znám x případů, kdy papoušek funguje výborně jako domácí mazlíček. Kamarád např. má andulku a když přijde domů, tak ho vítá a v dlani se mu otočí a chce pohladit na bříšku, ale kamarád se jí věnuje víc než že jí pustí z klece a dá jí zrní... Je to o přístupu, u mě by taky papoušek dělal bordel, neměla bych trpělivost. :-)

reagovat yenn 16.4.2011 19:03  9%    +  -

Papoušek je hodně společenské zvířátko a parťáka mu musí dělat člověk, co si ho pořídil! Se správným přístupem se z papouška stane báječný společník, ale určitě je potřeba mu věnovat více jak pár minut denně...

reagovat yenn 16.4.2011 18:54  9%    +  -

Když jsem jsem byla malá, tak jsme meli kanárky. Na ty vzpomínám ráda-krásně zpívali. Pak jsme meli abdulky a na ty už tak ráda nevzpomínám. Nikdy mě teda žádná neštípla, ale už byly docela hlučné a jedna mi zobákem jen tak pro radost stříhla vlasy a peří bylo všude... Prarodiče měli korelu a jednou se z kuchyně ozval řev a přílitla babička s korelou na hlavě a dala dědovi ultimatum. Buď ona nebo korela!

reagovat rek11 16.4.2011 17:39  63%    +  -

Samantha:

reagovat Samantha 16.4.2011 16:58  100%    +  -

my měli andulku, řvala jak hyena celé dny, furt byla zakrytá, lítala jak stíhačka a vše shazovala, dali jsme ji zadarmo i s klecí jedné staré paní a ta nás následně přestala zdravit

reagovat Henriete 16.4.2011 16:20  98%    +  -

Dimsy: Tak přesně s tebou souhlasím:-))

reagovat Dimsy 16.4.2011 14:02  70%    +  -

Moc zkušeností s chovem ptactva nemám. Měli jsme jen papouška korelu. Rozhazoval po bytě zrní, hovínka byly všude, protože často lítal volně. Všechny serepetičky musely být uklizené, protože mnohokrát nějakou věc shodil a rozbil. Velmi rád šplhal po záclonách. Občas nějakou drápkem roztrhl. Řval, že to rvalo uši a když se mu něco nelíbilo, uměl pěkně rafnout. Taky nebylo možné ho nechat doma samotného déle jak dva dny. To nežral, nepil a rval si peří. Takže nelze ho nechat doma samotného se zásobou zrní a odjet třeba na týden. Myslím, že to není zrovna v pravém slova smyslu "domácí mazlíček".

reagovat Alma.. 16.4.2011 11:23  100%    +  -

kedrigern: jo, měla jsem papoucha a nemusíš si hned tukat na čelo, akorát to řve, dělá bordel a štípe. no, kdo chce být od 4 hodin od rána vzhuru, uklízet bordel, hurá do papoucha.
a i dítě ti vyleze na židli a výš a není to zvíře na pomazlení

reagovat kedrigern 16.4.2011 10:19  43%    +  -

my měli od výstavních anduek .. rosely ( ty nedoporučuju, byvají plašší), korely ( jsou to tzv za máo peněz hodně muziky), papoušek mniší ( s tím byla největší sranda, ale děsně ječí), momentálně máme modrého alexandra. ten úžasně napodobuje zvuky, když začne mňoukat, nepoznáme, kdo to je, jestli kočky, nebo on :o)
urči si co od papouška chceš a pak vybírej. já si pořídila alexandra na základě toho, že jsem vždycky chtěla papouška, který drží buráky v nožičce, což menší papoušci neumí. a aru či podobné velké, jsem nechtěla.
ale nejdůležitější je si uvědomit, že papoušek je velmi společenský a inteligentní tvor a bude- li se nudit, naděolá ti doma paseku ( ničí věci, škube si peří, řve jak magor)..
náš papoušek se hodně skamarádil s kočkama ( mám 2) a tak, i když nejsme doma, má okolo klece " kámošky" :o)
proto si fakt urči, co od něj požaduješ a nestyď se si přiznat i podobné věci, jako já ten burák :o). papoušci ( větší papoušci) žijí poměrně dlouho, je to kolikrát delší závazek, jak pořídit si psa. a stejně jako psi, i papoušci jsou různé povahy

reagovat kedrigern 16.4.2011 10:11  43%    +  -

Alma..: mělas někdy papouška? já několik a nikdy dětem neublížili. děti nejsou hloupé a moc dobře si brzy uvědomí co lze a co ne. a jen pitomec by dal papoucha na zem, aby k němu prsty mohlo strkat batole.

reagovat rek11 16.4.2011 8:47  63%    +  -

jako nechci kazit prvotní nadšení,ale papouch dělá bordel-jaky fyzicky,tak hlasem,to ze to pro dite vlastne neni vubec zazivne zvire,to vynecham uplne to uz je lepsi činčila,křeček. Švagrová ma andulky a ty permanentně řvou,s telefonem se s ní ani nedohodnu....

reagovat Alma.. 16.4.2011 8:37  100%    +  -

no brr, papouch a k malému děcku!!
Za prvé si s tímto tvorečkem dítě nijak nezabaví a za druhé je to kvuli zobáku docela nebezpečné

reagovat janky 15.4.2011 23:22  100%    +  -

my teď nemáme papouška žádného - přece jenom tu je už slušný zvěřinec, tak jsem stopla další příliv zvířátek. Ale mívala jsem papouška růžohrdlého. Pokud máš malého synka, tak pozor na sílu zobáku - ten náš růžohrdlý byl hajzlík a rád štípal. A i když to byla mrcha mrňavá, tak v zobáku sílu měl. Neumím si představit, že by se takhle zakousnul do ruky malému dítěti. K malému dítěti bych nepořídila nic většího než korelu. A i ta umí štípnout pořádně.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si