Antiperspiranty

Z důvodu aktuálnosti tohoto tématu a zjištění, že žádná diskuze na toto téma zde neexistuje, zakládám ji a žádám o Vaše názory a doporučení.
13.7.2011

Diskusi založil(a) 13.7.2011 riki

riki 13.7.2011 9:53

reagovat katja 24.7.2011 22:12  38%    +  -

luxy:

reagovat Gabča 22.7.2011 12:36  9%    +  -

Ahoj, já osobně používám už asi rok Driclor. Používám ho tak 2x týdně a skutečně se nepotím. Můžu jen doporučit. http://www.lekarna.cz/driclor-sol-20ml-roll-on/#utm_source=sklik&utm_medium=cpc

reagovat Pepina 15.7.2011 23:36  95%    +  -

Armana: jsem s nimi také moc spokojena

reagovat luxy 15.7.2011 17:34  66%    +  -

radsi risknu to minimalni riziko rakoviny, kterymu ani tak neverim, nez abych behala mezi lidma s kolacama souhlasim s lady speedstick, ted momentalne pouzivat dove a jsem taky spokojena. jedine tuhy, zadny kulicky ani nic jinyho mi nikdy k nicemu nebylo

reagovat Lulie 15.7.2011 9:09  100%    +  -

Tokamak: jooooooooo

reagovat Lulie 15.7.2011 9:09  100%    +  -

oktanka: joooo, mam ho v krabicce

reagovat oktanka 15.7.2011 7:24  7%    +  -

Lulie: ten Lush je bez obalu? jen takhle volně? vypadá to jako nějaká svíčka...

reagovat Kamar 14.7.2011 23:55  14%    +  -

Já bych řekla, že paní na mammografu spíš četla ta populární" varování v časáku nebo na netu a že pravdu mají zde zmínění lékaři. A ti se vesměs vyjádřili, že nevědí o žádné důvěryhodné studii. To neznamená, že to není pravda. Ale není to prokázané. Takové podobné nepodložené strašení se tu o tam objevuje taky jiných výrobcích,např.o irbisu.
Já osobně smrdět nehodlám, takže používám Excipial deoforte, Rexonu nebo Lady speed stick.
Koneckonců, útočí na nás denně tolik kancerogenních vlivů, že i kdyby ten poplach byl pravdivý, je to spíš otázka štěstí, kdo z nás odolá...

reagovat Tokamak 14.7.2011 22:34  44%    +  -

Danan: díky ;)

reagovat Armana 14.7.2011 22:11  31%    +  -

Já mám nejradši tyto deodoranty. Sice neomezí tolik pocení, ale nádherně voní a voní od nich vše co nosím,trička, halenky, noční košile.

http://www.missiva.cz/produkty/kosmeticke-produkty/parfemy/ledove-deoparfemy-pro-zeny-i-muze

reagovat Danan 14.7.2011 21:16  22%    +  -

Tokamak: Ahoj, já kupuji Lush v Palladiu v Praze, nebo mají stránky lush.cz.

reagovat Eviicka 14.7.2011 19:37  32%    +  -

No já jsem se o tom hoaxu dozvěděla někdy v roce 2000. Pod jeho vlivem jsem si tehdy v drogérii koupila tuhý deodorant Baleu (značka drogérie DM), který podle návodu nemá žádné aluminium ani zirkonium (či jak se to píše).
Používám ho dodnes a jsem s ním spokojená, jen výjimečně se mi stane, že se zpotím (ale aplikuju vícekrát za den, to je fakt).

reagovat Tokamak 14.7.2011 17:51  45%    +  -

Mně vyhovuje Rexona a ted mám ještě nějaký od Fa.. potím se malinko mín a krásně voní, vydrží celý den.. používám kuličky.. :-) Ale v tomhle případě si myslím, že je to jak s jídlem.. každýmu chutná něco jinýho a i v tomhle případě jednomu sedne jedno, druhému něco uplně jiného :)

Díky bohu za ty, co aspon něco používají.. páč se mi vážně zvedá kufr ze smradlavých lidí..

Danan Lulie: to se dá koupit i normálně v obchodě? :)

reagovat Tokamak 14.7.2011 17:48  45%    +  -

sory: pokud se nepotíš, tak by stačil jen deodorant ne? :) Ten laser bolí bo ne? Štípe..?

reagovat Danan 14.7.2011 17:33  22%    +  -

Ahoj, na mamografu mi paní řekla, že antiperspiranty s obsahem aluminium chlorohydrate opravdu podporují vznik rakoviny.
Nejdříve jsem používala přírodní krystal a teď jsem přešla na Lush a s tím jsem spokojená

reagovat beruska89 14.7.2011 12:41  80%    +  -

Tak za mě je to Nivea invisible, nedělá fleky, a nemám po ní vyrážku jako po ostatních...

reagovat IvanaJ 14.7.2011 12:20  100%    +  -

Zdena65: po zkoušení různých druhů jsem došla ke stejnému výsledku pro mě nej lady speedstick

z pánských měl manžel nej zkušenost s tuhým menenem, ale ten se přestal vyrábět, tak přešel na rexonu.

co mi vychází jako nejhorší tak old space, adidas apod hodně nabízený v reklamách

ale jasně, každému vyhovuje něco jiného.

s čím jsem měla taky výbornou zkušenost, tak to byl parfémovaný pudr z avonu to byla luxusní záležitost.

reagovat Lulie 14.7.2011 8:44  100%    +  -

miluju tuhej od Lushe, vydrží dlouho a fleky nedělá

reagovat Ponytail 14.7.2011 6:47  22%    +  -

Vyzkoušela jsem jich více, pořád mi z toho nejlépe vychází tuhá Rexona. V hodně velkých vedrech se s ni sice taky potím, ale aspoň nesmrdím.
Mátě některá tip na antiperspirant, který nedělá fleky?

reagovat Fantina 13.7.2011 21:57  16%    +  -

O tom, zda antiperspiranty škodí nebo neškodí, se jednou píše, že ano, pak zase že se to nepodařilo prokázat. Je to jako s mobilama - jednou se zjistí, že způsobují rakovinu pak zase, že ne, to samé pití kávy - jednou škodí, teď jse zase zdravá .... kdo se v tom má vyznat!
Já osobně používám kuličku od Bourouis a letos mám prvně od Vichy stress resist a opravdu funguje. Dneska jsem testovala, zda to funguje i na nohou: jedno chodilo jsem si natřela a druhé ne. A byl tam rozdíl. Je sice trošku dražší, ale teď na léto je opravdu dobrý.

reagovat riki 13.7.2011 21:03  100%    +  -

Diky za nazory. Take jsem neustaly hledac toho praveho...A porad na nej ne a ne narazit

reagovat Zdena65 13.7.2011 20:25  100%    +  -

Vyzkoušela jsem kde co, ale nejlepší antiperspirant, který opravdu zabírá je tuhý Lady spidstick

reagovat Yasmin.Hayatt 13.7.2011 19:57  100%    +  -

Biblinka: no, některé jsou skutečně na dvě věci..... chce to hledat, který sedne.

reagovat Yasmin.Hayatt 13.7.2011 19:55  100%    +  -

OMG! nebýt hoaxu, nastane skutečně krutá okurková sezóna
dnes je to antiperspirant, zítra deodorant, pozítří to bude co? kondicioner??? tampony???

reagovat Biblinka 13.7.2011 19:48  50%    +  -

riki: ale k tomu dotazu.....nevím jestli to nějak rakovinu způsobuje, doufám že ne

ale je fakt, že jsem už o tom slyšela

reagovat Biblinka 13.7.2011 19:47  50%    +  -

Mata69: tak to můžu potvrdit....Rexona ani Nivea....tuhý nebo sprej....všecko je na pytel....ráno se umeju a použiju antiperspirant, ale už tak v 10 musím znovu, páč cítím, že "to" na mě jde a pak ještě několikrát za den

ale bez toho si to nedovedu představit

ale jsou tací mezi náma, kteří jedno ani druhé nepoužívají, a v dnešních vedrech obzvlášť

reagovat Mata69 13.7.2011 18:45  100%    +  -

riki: o nebezpečnosti antiperspirantů koluje už několik let netem a e-mialovou poštou hoax, lze si o tom přečíst na www.hoax.cz.
Sama antiperspirant používám (jak jinak) a můžu klidně říci, že pocení nezabraňuje, v dnešním dusnu obzvláště ne - potím se jak dveře od prádelny

reagovat kapa 13.7.2011 18:29  100%    +  -

riki: moje babička onemocněla rakovinou prsu v době, kdy o antiperspirantech ještě nikdo v Čechách nevěděl

reagovat riki 13.7.2011 9:58  100%    +  -

ZDE NAJDETE I VYJADRENI Z "DRUHE STRANY"

-Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby
Ze dne: 23.5.2007

Vážení,

stále tuto zprávu považujte za fámu.
Nevíme nic o tom, že by existovala seriózní studie, která by nebezpečí antiperspirantů potvrzovala.

Moc zdraví

PhDr. Zuzana Joukalová
vedoucí Centra komunikace s veřejností
a tisková mluvčí Masarykova onkologického ústavu

Ze dne: 25.5.2007

Vážení,

zvýšené riziko onemocnění rakoviny prsu bylo popsáno v jedné nepříliš velké a kvalitní studii. S jejími závěry moc nesouhlasím - nádory prsu vznikají na základě vzájemné souhry mnoha rizikových a ochranných faktorů, jejichž kombinace u dané ženy dá určité individuální riziko onemocnět. Podrobnosti najdete na www.koc.cz - sekce pro veřejnost - riziko vzniku karcinomu prsu.

S pozdravem

As. MUDr. Jan Novotný, PhD.
Onkologická klinika VFN a 1. LF UK

reagovat riki 13.7.2011 9:50  100%    +  -

"Rakovinou prsu onemocní přibližně každá osmá žena. Jednou z příčin vzniku rakoviny prsu je používání antiperspirantů. Většina výrobků pro osobní hygienu jsou tzv. antiperspiranty nebo deodoranty. Jděte domů a podívejte se na obal. Pokud je tam napsáno deodorant, mohlo by to být v pořádku, antiperspirant nikoli. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, že by slovo "antiperspirant" mělo být napsáno na obalu, což bohužel není vždy pravidlem, je hlavní složkou antiperspirantů "aluminium chlorohydrate" nebo něco tomu velmi podobného. Důležité je v tomto případě ono "aluminium". Jde o sloučeninu hliniku, jejímž úkolem je proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz. Je-li na obalu výrobku pod nadpisem "složení" ("ingredients") napsáno cokoli jiného než "aluminium", jedná se s největší pravděpodobností o pouhý deodorant, který někdy voní, ale neblokuje přitom proces pocení.

Důvody, proč mít z antiperspirantů obavy, jsou tyto: lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje škodliviny (toxiny) - jamky na opačné straně kolen, za ušními boltci, v oblasti třísel a v podpaží. Škodliviny jsou tudy vylučovány ve formě potu neboli perspirace. Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, pocení zabraňují.

Tím potlačují schopnost těla vylučovat v podpažnich jamkách přirozeným způsobem toxiny. Tyto toxiny ovšem magicky nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin v oblasti podpaží. Jak známo, téměř všechny rakovinné nádory (tumory) v prsech se objevují ve vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí. Další zajímavý moment. Muži jsou, jak známo, méně náchylní (nikoli však imunní) k rakovině prsu vyvolané použitím antiperspirantů. Důvodem je fakt, že muži si zpravidla nevyholují podpažní jamky a většina naneseného antiperspirantu tak ulpí na ochlupení a není přímo nanášena na kůži. Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek (k čemuž je paradoxně mnozí výrobci přímo nabádají), zvyšují své riziko ještě víc. Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy staré pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlé pronikání do hlubin těla.

A teď si navíc uvědomte, že hliník a jeho sloučeniny jsou na seznamu látek podezřelých z napomáháni vzniku Alzheimerovy choroby. Rakovina prsu se v poslední době stává až hrůzně častým (smrtelným) onemocněním. Jestliže si uvědomíme její příčiny, můžeme často zachraňovat životy. A jak je to vlastně s perspiranty? Vylučování škodlivých látek probíhá na čtyřech úrovních - análním otvorem, močí, potem a dechem. Škodlivé látky se nám do těla dostávají potravou, dechem, nápoji a kůží. O značnou část škodlivých látek se stará velice složitý kanalizační systém těla, kterému se říká lymfatický systém.

Jak vypadá tělo, kde tento systém funguje nesprávně, většina z nás ví - nateklé končetiny, zdravotní problémy, nádory atd. Jeden údajně výborný ostravský léčitel, který používá různé homeopatické tinktury, je aplikuje, hádejte kam - samozřejmě do podpažní jamky. Proč? Protože skutečně není rychlejší a účinnější cesty, jak dostat jakoukoli látku do těla, než právě podpažní jamkou. Tam je největší periferní síť lymfatického systému, která slouží k vylučováni i přijímání. Jistě znáte účinek hliníkových konví na čaj. Lidé postupně ztráceli paměť a se vzrůstajícím poškozením mozku se nakonec dopracovali k senilitě a jiným chorobám. A to byly dávky poměrně malé, byť přijímané perorálně (což je sice rychlejší, ale lépe se vylučuje).

Za měsíc tak spotřebujeme minimálně jeden zinkochlorhydrátový, v horším případě dokonce zinkozirkonový antiperspirant (bohužel častější případ). Většinou se jedná o výrobky, které jsou v zemích svého původu zakázané, případně neprodejné. A je jich hodně! Jak poznáte takový výrobek? Je levný a složení je na něm většinou napsané, navíc často v jazycích zemi bývalého východního bloku. Ženy jsou v obrovské nevýhodě, existuje pro ně značné množství nejrůznějších antiperspirantů, většina z nich je však právě na nebezpečném hliníkovém základu.

Je pravdou, že v dnešní době by se měl člověk zamyslet nejen nad tím, co jí, ale i nad tím, co aplikuje na své tělo a zejména do svých nejcitlivějších míst, kterými jsou podpažní jamky a třísla. A vzpomeňte si na miminka, jak citlivě reagují na nevhodnou kosmetiku právě v oblasti rozkroku a podpaží. "

- Jaky na to mate nazor Vy ?? V prsni poradne mi pani doktorka rekla, ze o zadne takove opodstatnene souvislosti neslysela....Co Vy na to ????

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si