Vše o morčatech

Ať jste chovatel morčat s PP nebo jen máte doma nějakého toho mazlíka, přijďte si pokecat :-)
24.11.2011

Diskusi založil(a) 24.11.2011 Esssi

reagovat vevera 25.11.2011 23:06  60%    +  -

KacaMaV: no 2o bys jich brzy mohla mít

reagovat KacaMaV 25.11.2011 23:05  100%    +  -

vevera: se žrádlem by potíže nebyly, mami má i pro králíky vlastní trávu i seno a zbytek bysme dodávali my... to ještě musím všechno zjsitit, co mají rádi a co naopak nedávat a tak.... chco to vzít zodpovědně a bejt připravená na všechno :) aby se jim snadno zabydlovalo a líbilo u nás/u babičky :)

reagovat vevera 25.11.2011 23:04  60%    +  -

KacaMaV: my připustili jednou a bylo to krásný

reagovat vevera 25.11.2011 23:03  60%    +  -

KacaMaV: no je pravda, že jsme si ze zveráku donesli svrab u potkánka, ale stačily 3 injekce a dobrý. Zrovna tak může dostat svrab z kupovanýho sena......to se nám stalo u morčat , ale taky rychle dobrý. My měli 2 morčata ze zveráku, to papírové od chovatele. Ale určitě je lepší to vzít od chovatele
Všechna morčata se nám dožila min.6 let.

reagovat KacaMaV 25.11.2011 23:02  100%    +  -

vevera: říkala jsem to hned manželovi, že musí bejt dvě, aby netesknily a že radši dvě holky..že 2 kluci se perou a 2 různý z jasnýho důvodu ne.... a on na to "no zas by pak rozhodně netrpěli samotou, kdyby jich bylo 20" ...no dostal mě

reagovat KacaMaV 25.11.2011 23:00  100%    +  -

vevera: tak to je fakt paráda... super :) no tka máme vymyšlenej dárek k 9. narozkám...teď už to jen promyslet a doladit a pak zkusim nějaký ty holky dopředu vytipovat, kdyby to šlo od někoho, byla bych radši, já nějak těm zverimexům nevěřim, dost od toho odrazujou třeba u pořizování želv suchozemských...tak nevim, jestli důvěřovat i u hlodavců..aby nebyly nějak nemocný nebo ..nevim, no...

reagovat vevera 25.11.2011 22:59  60%    +  -

KacaMaV: my měli první hladkosrsté, druhé rozetu a třetí scheltii dlouhorsté morče. Ted máme ještě hladkosrstého vykastrovaného samečka, kterého jsme vzali od známých aby netesknila samička když zůstala sama

reagovat vevera 25.11.2011 22:57  60%    +  -

KacaMaV: když kupuješ obyč. nak kolem 4O kč...........aspon u nás

reagovat vevera 25.11.2011 22:56  60%    +  -

KacaMaV: ve zveráku by to poznat měli, moje dcera to taky pozná............naučila se to z informaci z internetu a knížek.
My měli provní morče obyčejnou hladkosrstou samičku.......vzali jsme si ji poměrně pozdě. Ve 4 měsících.......ale byla neuvěřitelná, ochočila se jako pejsek, postupně jsme si k ní pořídili 2 samičky a už ta ochočené nebyly..

reagovat KacaMaV 25.11.2011 22:55  100%    +  -

vevera: jj, určitě, už jsem to níž psala, jak mi radila Martinique

poslední dotaz holky... jaká je tak cca řádově cena takovýho tříměsíčního morčecího puboška? :)

reagovat KacaMaV 25.11.2011 22:53  100%    +  -

Martinique: no s tou kuchyní napořád to neni vyloučený....vím, jak to bylo u ní se psama... pes nesmí do baráku....hahaha kam až se dostali, nemusim ani asi říkat, že? :))

reagovat KacaMaV 25.11.2011 22:52  100%    +  -

Martinique: fakt moc :)

a holčičky máš krásný, ty ani dceři nemůžu ukázat, chtěla by je...ale když říkáš, že by nebyly vhodný, musim je zatajit :)) kluci byli taky pěkný, ten šedej střapáč by se jí určitě moc líbil zkusim se v těch druzích nějak zorientovat, díky moc za rady i za tip na stránky, projdu to a pouvažujeme :))

reagovat vevera 25.11.2011 22:52  60%    +  -

KacaMaV: jo taky jsem slyšela, že ta obyčejná jsou méně háklivá. Někde píšou , že se s králíky nesnesou, někdo píše,že je společně má tak nevím. švagr má morče v králíkárně celý rok a v pohodě. Ale co takhle koupit rovnou 2 samičky aby jim nebylo smutno. 2 samečci by se mohli později prát....

reagovat Martinique 25.11.2011 22:49  31%    +  -

KacaMaV: Vůbec bych se nedivila, kdyby si je oblíbila natolik, že by je měla v kuchyni pořádOno to jejich "brblání" je návykové. S tou determinací pohlaví je problém. Já osobně to u mimina nepoznám. Ale ve zverimexu by to poznat měli.
Jinak ti ještě doporučím tyto stránky:
http://www.morcata.cz/bellis/
Jsou tam de facto všechny informace, které k chovu morčat potřebuješ. A když v něčem tápeš, můžeš se zeptat

reagovat KacaMaV 25.11.2011 22:42  100%    +  -

Martinique: no u našich je fakt jistota, že v mrazech je nikdo tejrat venku nebude... jak to tak vidim, budou stejně bydlet víc v kuchyni než v králíkárně znám mamku

reagovat KacaMaV 25.11.2011 22:41  100%    +  -

Martinique: tak to je rada, za kterou jsem fakt vděčná ...díky moc! pořídíme dvě holky

a ještě prosím, jak poznám, že máme opravdu holky, když jsou malý...resp nedá se to splést?

reagovat Martinique 25.11.2011 22:24  31%    +  -

KacaMaV: Jen dodám, že oba mí kluci byli rozeťáci a mám je v galerce, tak se můžeš podívat. ten šedočerný je Oli (starší sameček) a bílý je Fido (ten zachráněný).

reagovat Martinique 25.11.2011 22:22  31%    +  -

KacaMaV: Rozeta je takové to krásné střapaté. Obrázek si vygůgli. Barvy jsou různé - i u hladkosrstých.
Jen tě upozorním, že pokud by mělo být separované, tak je třeba, aby nebylo samo, protože morčata jsou společenská zvířata, která steskem umírají! Takže buď je možné mít jedno morče, ale tomu se musíš každý den věnovat a ideálně ho mít ve své blízkosti - čili v bytě, nebo je třeba mít 2 - s tím, že nejlepší je vzít 2 mladé samičky, protože soužití samečků je velmi problematické. Já si zhruba 5 let zpátky pořídila kluka, kterému jsem se pořád věnovala. Byl absolutně ochočený a chodil si sám po bytě (po mém pokoji a kuchyni, na chodbu se bál) a stále měl otevřenou klec. Pak jsem se přestěhovala do jiného pokoje a on už se bál chodit ven a shodou okolností domů mamka donesla mladého bílého rozeťáka (kterého mimo jiné zachránila, protože známí ho chtěli dát do králíkárny - podotýkám, že byl únor, venku asi -10 °C a morčátko maličké a podvyživené), tak jsem se ho ujala. nejdřív bydlel sám v bedýnce a postupně jsem ho seznamovala s Olim (prvním klukem). Po 2 měsících se mi to skutečně povedlo (ale je to poměrně vzácný případ, když vezmu v úvahu stáří prvního kluka), a tak když Fido (ten mladší) na jaro znenadání umřel, Oli umřel krátce po něm steskem. Proto jsme si pak koupili 2 holčičky (jsou to sestry z jednoho vrhu), abysme se jim nemuseli až tak moc věnovat (máme totiž ještě bišonka) a holky byly spokojené.
Takže za sebe říkám, kupte si 2 malé holčičky, ať jsou spokojené. Morčata nesnáší samotu a k té by mohlo dojít, přeci jen králík je jiný živočišný druh.

reagovat KacaMaV 25.11.2011 22:02  100%    +  -

Martinique: každopádně díky za potvrzení toho, co jsem si už myslela soužití s králíkama otestujeme holt naživo :D byli by spolu jen venku, ale není to nutné, pokud to jinak nepůjde, budou separovaný

reagovat KacaMaV 25.11.2011 21:59  100%    +  -

Martinique: jj to je mi jasný, že musíme mít něco nešlechtěnýho, "základního" :)) rozetový...to je to klasický žlutý s bílým pruhem? já neznám názvy

reagovat Martinique 25.11.2011 21:40  31%    +  -

KacaMaV: No tak v tomto případě bych šla do nějakého obyčejného morčáka - hladkosrsté nebo rozetové. Protože ta vyšlechtěná morčata jsou hrozně háklivá. Kupříkladu naše cácorky kašlou jen když na noc vypneme topení a to je máme v bytě! A morčátko by mělo mít tak asi 3 měsíce, aby už mělo nějakou větší hmotnost, cca půl kila, ale zároveň bylo mladé, takže ho králíci přijmou. Ale o soužití králík-morče nic nevím. My máme klec v bytě a v ní jen morčáky.

reagovat Martinique 25.11.2011 21:37  31%    +  -

vevera: Jednomu 2,5 roku a proč umřel, nevíme. Druhý měl 5 let a umřel 12 dní po prvním. Podle mě steskem, protože bydleli spolu a byli na sebe zvyklí.

reagovat KacaMaV 25.11.2011 21:03  100%    +  -

a za všechny rady a odpovědi předem

reagovat KacaMaV 25.11.2011 21:03  100%    +  -

ahoj, našla jsem vaši diskuzi a ráda sem budu nakukovat..o morčatech totiž absolutně nic nevím a dcera (8 let) by ho moc chtěla...jenže to má háček, manžel ho doma nechce...má teda pravdu, není to tu vhodný pro zvěř jakýhokoliv druhu, není tu nikde klidný místo v zákoutí, kde by mohlo "bydlet" terárko s nájemníkem :) ...ale vymysleli jsme, že by ho mohla dostat k babičce, která má možnost morčáka ubytovat v králíkárně...prosím proto o vaše názory a rady, který druh morčete je k tomuto nejvhodnější svojí odolností, aby vydržel venkovní podmínky... králíkárna je nová, pěkná a v závětří pod střechou stodoly, králíčkům je tam dobře, tak snad bude i morčeti :) Slyšela jsem, že takto chovat jdou, že mají podobné nároky jako ty králíci.... chceme ho pořídit někdy tak, aby mohl jít rovnou ven...tj cca v květnu? co myslíte? a jak staré by asi morče v tu dobu mělo být, aby tento přesun zvládlo a netrpělo chladem? na zimu by si ho asi mami brala do baráku, pokud by nesnášel pobyt venku i přes mrazy. Klidně se do mě pusťte informacema i radama, jestli nejsem totálně mimo představy a tak :)) přijmu všechno, aspoň budu vědět, jak to celé s dárkem k narozeninám dovymyslet :) ..ještě podotýkám, že u babičky bude mít tu nejlepší péči, spolu s králičíma kamarádama - mají zeleninu přímo ze zahrádky, pečuje se tam o ně líp jak o lidi :)) a bude mít možnost celosezonního pobytu venku v živé čerstvé trávě (přes den) a další výhody venkova :)

jo ještě s tím souvisí otázka - snese se s králíkama na přímý kontakt? třeba do toho letního výběhu, nebo radši udělat vlastní ohrádku?

reagovat vevera 25.11.2011 20:26  60%    +  -

Martinique: a kolik bylo klukům let a co se snima stalo, že oba odešli

reagovat Martinique 25.11.2011 20:21  31%    +  -

vevera: Jo, holky se narodily v dubnu. Před nima jsme měli 2 kluky rozeťáky bez PP. Byli hrozně fajn, ale v dubnu nám oba umřeliTak jsme šli omrknout Hanáckou výstavu morčat a odnesli si miminka. I když teď už je to kus ženských a jsou šíleně ukecané

reagovat vevera 25.11.2011 20:14  60%    +  -

Martinique: jsou to zlatíčka, ale když zestárnou tak jak malé děti

reagovat vevera 25.11.2011 20:12  60%    +  -

Martinique: koukala jsem máš krásný morčátka, budou ještě mladá asi vid?

reagovat vevera 25.11.2011 20:12  60%    +  -

ahoj mám doma jednu papírovou šeltii černou a jednoho obyč. barevného, oběma je už 6 let.......vlastně jsme si samce vzali od kamarádky, když nám umřely 2 samičky , kamarádky té šeltie , aba nebyla smutná. TEd řešíme , že klukovi vypadly asi horní zuby........čekáme jestli dorostou nebo ne .............zatím musíme přizpůsobit stravu jemu ......

reagovat Martinique 25.11.2011 17:34  30%    +  -

Ahoj, máme doma 2 slečny s PP (texel a merino oranž). Ale chovatelkou stanici nemáme, jsou "jen" mazlíci. Mrkni do galerky

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si