Dělená strava - dle dr. Haye

1. skupina BÍLKOVINY:
Tepelně upravovaná masa:drůbež,hovězí,jehněčí,skopové,
zvěřina,ryby,plody moře.
SOJOVÉ PRODUKTY: sojové boby, soj.mléko,sojová mouka,
veškeré výrobky ze soji.

citrusové plody,jablka,hrušky,meruňky,
broskve,hroznové víno,ananas,třešně,
jahody,maliny,ostružiny,rybíz,angrešt,
mango,,papája,maracuja.
vařená rajčata

vejce,sýry do 50% tuku v sušině,
tavené sýry,eidam,gervais,feta,
balkán,jadel.

neperlivá voda,ovocný čaj,,ovocné šťávy,
vodou ředěné šťávy,bílé a červené víno,
suché šampaňské.
JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA!

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny,,reveň,,brusinky,
nakládané produkty
========================================
2. skupina ŠKROBY A SACHARIDY

Převážně škrob,,celozrnné obilí
pšenice,žito,ječmen,jáhly,neloupaná rýže,pohanka,obilné vločky,celozrnná mouka,celozrnný chléb a pečivo

těstoviny:
celozrnné nebo bezvaječné,luštěniny kromě soji,sladké brambory,kuskus.

banány,sušené ovoce-kromě rozinek (ty josu neutrál),brambory,kapusta,cukrová kukuřice,sušená rajčata,hrášek
med,javorový sirup,třtinový cukr, fruktoza.
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo.
Bramborový škrob,prášek do pečiva,
pudinkový prášek.

NEDOPORUČUJE SE:
bílá mouka,hotovky,instantní polévky,
bílý rafinovaný cukr,marmelády,želé,
instantní jídla,šlehačka.
----------------------------------------
3. skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

rostlinné oleje,neztužené margaríny,
máslo.

borůvky,melouny,rozinky (nesířené),
veškerá zelenina (kromě brambor, kapusty, kukuřice),avokádo.
Marinované a uzené ryby,houby,
výhonky a klíčky,olivy,ořechy
(ne arašídy!),semínka,mák,želatina,
agar-agar,droždí,
sýry nad 50 % tuku v sušině
zakysané výrobky (jogurty, smetana, kefír, podmáslí, tvarůžky, lučina, niva, tvaroh, camembert, hermelín, gouda, rokfór, parmezán, mozzaRela, cottage, brie, ovčí a kozí sýr).
Plnotučné mléko s obsahem tuku 3,5 %.
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

19.3.2012

Diskusi založil(a) 19.3.2012 Evísek308

reagovat Muffinka 29.11.2012 9:38  17%    +  -

lekab: já většinou piju kávu odděleně od jídla, nejlepší je ráno nalačno vypít vodu s citronem, ta je zásaditá, pak kdybych si dala kávu, tak by to snad mohlo být v pohodě
Tvarohový těsto klasický: tvaroh, máslo, mouka 11 udělat těsto a buď vykrájet tvary a třeba posypat nějakým neutrál sýrem, nebo solí, kmínem,... a nebo nasladko jako já, dělat šátečky, chtěla jsem je plnit dia borůvkovou marmeládou, ale nesehnala jsem ji, tak do nich dám asi skořicí a medem ochucenej tvaroh. Šlo by to třeba i se špenátem myslím, nebo cibulí a sýrem... nezkoušela jsem ale. Originálně se mají pak obalovat v cukru po upečení, ale to mi stejně nechutná, takže mi to vadit nebude

reagovat lekab 28.11.2012 20:14  5%    +  -

tak tak kava pry jen s mlekem ci smetanou a jen oddelene od jidla pry je dost kyselotvorna.-))v omezenem mnozstvi.-))takze na navstevach nebo si ji lupnu vecer.-))tolik ji postradam

reagovat lekab 28.11.2012 18:50  5%    +  -

Muffinka: ja taky tyden necvicila a normalne jsem najela na dalsi cast.-))svaly si pekne odpocaly a jede se dal pokudnbudes celozivotne cvicit tricet minut dene tak pauza ti nic neudela.-)mohla bys mi poslat recept na ty satecky? jo a na centrumu dneska psali ze zase vyzkoumali ze lide s lehkou nadvahou pry umiraji min nez hubeni.-)))))))

reagovat Muffinka 28.11.2012 17:45  17%    +  -

Tak já si z toho sladkýho budu dělat zítra ty taštičky z tvarohovýho těsta Cvičení s Jillien se taky snažím, ale budu to dělat odznova (ten 30denní trénink) protože jsem ho zas týden necvičila... Jak jsem celej den v tahu, vewčer už tu skákat nemůžu kvůli sousedům Tak jsem zvědavá kolikrát zas budu cvičit...

reagovat Oneiro 28.11.2012 14:37  17%    +  -

Muffinka: Aha, já jsem nevěděla, že je ještě něco podrobnějšího na nástěnce, jdu se na to podívat

reagovat lekab 28.11.2012 14:27  5%    +  -

Ahoj uz jsem tu zase.-)dnes k snidani jsem si dala spaldove testoviny s medem a k svacine jablko (bojim se ho priradit pac nevim jestli je dost kysele aby bylo ovoce nebo k bilkovine.Jsem dost popletena z Korinkový.a obed jsem si dala celerove hranolky s brokolici a tunaka pak po hodine tricet minut posilovani jillien micaels a ted si dam asi neco celozrnyho a vecer uvidim.-))) nemate nejakej dobrej receptik na nejakou povolenou sladkost?jsem na cokoladu a kavu a ted to zazdivam medem.-))

reagovat Muffinka 28.11.2012 11:03  17%    +  -

Oneiro: tady nahoře to asi napsaný vysloveně není, ale někde na nástěnce (ke konci) to je. Kakao, čokoláda, káva se nedoporučují,
lekab: já to pochopila tak, že s bílkovinama nesladit. Sojový mlíko je bílkovina.

reagovat Oneiro 28.11.2012 10:53  17%    +  -

Tak holky já jsem z toho jelen, píšete o kávě, že přemýšlíte, zda si ji dát nebo ne ... To se jako u Haye nesmí? Já vím, že je to tady nahoře vypsané, ale já jsem sklerotik než to dočtu do konce, tak už zase nevím, co kam patří

reagovat Muffinka 28.11.2012 10:27  17%    +  -

Ahoj, tak jsem tu chvíli nebyla, jsem ráda že přibyly další volavky Já se teda přiznám, že jsem dost hřešila... Ale zkusím být zase hodná, jen ta čokoláda a káva, ta mě teda trápí, zatím jsem ji nedokázala vyřadit. Ze začátku jsem ji asi na 4 dny opustila, ale už jsem do toho spadla zas V noci nespím protože se mi malá pořád budí přes den nemám čas si lehnout, tak to tělo asi potřebuje nějak vzpružit, jinak si ot nedokážu vysvětlit.
Jinak to jde, až na ty návštěvy, to si nejsem 100% jistá jestli zvládám jak bych měla, ale snažím se, jen je mi blbý dopodrobna se ptát na veškerý složení všeho.
Dneska mám bílkoviny, teď jsem si rozbalila Camembert s bylinkama a udělám si nějakej zeleninovej salát k obědu asi i s masem. A na zítra už se těším na tvarohový šátečky, ještě jsem je nedělala, ale těším se na ně moc

reagovat lekab 28.11.2012 8:20  5%    +  -

tak mi to naskocilo dvakrat ach jo.Omluva.-)a jeste jedna za to ze pisi bez hacku a carek ale mam tak hroznou nemeckou klavesnici a psala bych tu tyden.-)))chtela jsem se zeptat jak je to se slazenim napuju?nemoho to pochopit preci pokud caj jen v bilkovinach nemohu si ho osladit ne?to same se sojovym mlekem jsem zmatena.-))

reagovat lekab 28.11.2012 8:14  5%    +  -

Evísek308: Krasne rano.Diky moc zrovinka jsem si udelala snidania bojuji za to si nedat kavu?! a mam par nesrovnalosti ohledne jidla.-)))

reagovat Evísek308 27.11.2012 9:10  5%    +  -

lekab: ja myslím,že určitě!!!!!!!!!!toš vitaj! a hurá do toho!

reagovat lekab 26.11.2012 16:24  5%    +  -

Ahoj všem!Dnes jsem prolezla celý net a az recenze na dělenou od Haye me konečně zaujala.Takže mužu se přidat?

reagovat Oneiro 21.11.2012 11:41  17%    +  -

Muffinka: Hay sóju považuje za bílkovinu, tak ta mouka tam určitě taky patří. A jak to máš s váhou, pohnula se dolů? Taky bych si dala Brie na chleba, už mi ty kombinace podle Kořínkové moc nejedou, protože je to pořád dokolečka. A mléko si do kávy dáváš i při sacharidech?

reagovat Muffinka 19.11.2012 18:03  19%    +  -

Tak koláč byl výbornej
Kombinace jídel jsou naprosto super, jsem fakt nadšená! Teď už ani nikdo nepozná že dělím
A musím mrknout na sojovou mouku, to vypadá že s Hayem bych mohla píct v bílkovinách z ní, co? Když už ne sladký (nebo jen občas) tak aspoň třeba knedlíky ke guláši

reagovat Oneiro 19.11.2012 11:22  15%    +  -

Muffinka: Ale to víš, že sem chodíme a poctivě čteme, jenom pořád čekáme na zkušeností ostatním s Hayem Takže piš, jak to na tebe působí, jaké kombinace ti vyhovují a po čem se cítíš lehce ... a uvidíš, že za chvilku se nás najde víc, kdo bude mít odvahu začít s dělenkou jinak než jsme zvyklé od Kořínkové

reagovat Muffinka 18.11.2012 17:08  19%    +  -

Škoda že sem nikdo nechodí, no i tak, tohle si dnes připravím na zítra
http://coco-choc.blog.cz/1008/tvarohovy-kolac-s-vlockovym-korpusem
jen teda postudenu, dám tam zakysanou smetanu, tvaroh gtřtinovej cukr a želatinu

reagovat Muffinka 15.11.2012 20:53  20%    +  -

Evísek308: já miluju Brie, takže si ho dopřávám A jsem zatím druhej den na kytkách, abych neměla takovou chuť na čokoládu a fakt jsme ji dva dny neměla! To je teda co říct, bez tabulky čokolády (i když dia) jsem před tím nepřežila Tak doufám že to budu tak hezky zvládat i nadále Ale zítra si teda aspoň bezkofeinový kafe v bílkovinách dám.
Chtěla jsem začínat den s vodou s citronem, že odkyseluje organismus ale teda bohužel, malá je z toho šíleně osypaná, škoda

reagovat Evísek308 15.11.2012 19:44  9%    +  -

Muffinka: ten cottage jsem jedla pořád a v klidu, takže by to nemělo vadit...ten zbytek ti asi neporadím...musíš sledovat množství tuku, když má mléčný výrobek asi nad 50 % tuku, tak můžeš se vším..

reagovat Muffinka 14.11.2012 20:43  14%    +  -

Evísek308: tak doufám že něco zhubnu, no Jsem čokoholik, tak nevím, nevím co s tou čokoládou a kávou (i když bezkofeinovou) budu dělat...
A kam patří rajsek protlak? Nebo ten vůbec ne? Vzhledem ke zpracování tipuju že patří do zvířat? A Rcotta je neutrál? Ta si myslím že je "tvarohová" A dneska jsem přemýšlela nad tím Cottage, je ve smetaně, tak se mi nezdý moc vhodnej... radši jsem si ho nekoupila

reagovat Evísek308 14.11.2012 12:04  6%    +  -

Muffinka: ahoj no s Hayem asi dohromady nic, protože s Kořínkovou jsem zhubla 10 kg, vlastně asi na 60 kg a pak s hayem jsem to jen krásně držela..měla jsem strach, že přiberu,ale asi ta jeho dělenka má taky něco do sebe...kako se všeobecně u jeho dělení nedoporučuje stejně jako sladění bílkovin..i když já si kupovala klasický Lakrumáček nebo Lipánek a nic se nestalo..takže občas to asi nevadí...sojanéza je podle Haye bílkovina, takže tady ji asi neupotřebíš.taky jsem nějaké věci musela vyhodit,ale nebylo toho moc. Třeba čokoláda s frukotozou by taky neměla být, za to ale tvarohové buchty atd, toho se můžeš přejíst.

reagovat Muffinka 13.11.2012 13:24  12%    +  -

Evísek308: jé, ahoj tak to ti to jde krásně. Já zatím stále kojím, tak mám obavu o to abych pak nejedla málo, znám se. U dělení nemusím řešit množství, na střídmý ale všestranný jídlo najedu po kojení. Děkuju moc za nabízenou pomoc, asi tu už nedělí nikdo,co?
No já jsem se hlavně chtěla zeptat na sladký v bílkovinách Asi nic, co? Nebo může se kakao? Ale stejně bych si ten tvaroh, nebo jogurt neměla čím osladit, leda tak ovocem, co?
A taky jsem někde v neutrálu nenašla to mlíko 3,5%, tak to si radši dávat nebudu. A mám teda zásoby sojanézy (na pečivo když jsem měla Kořínkovou) tak teď nevím co s ní
Kolik si s tím Hayem dala dolů? Doufám že mi to půjde, přecejen je to jiný než Kořínková, řekla bych volnější, tak z toho mám trochu obavu, no uvidím, kdyžtak budu hubnout až dokojím

reagovat Evísek308 13.11.2012 8:55  5%    +  -

Muffinka: ahoj, já taky byla u Kořínkové, pamatuji si tě odtud. Já už sice nedělím ani dle haye, začala jsem jíst střídmě normálně a hlavně pravidleně, nejpozději do 18.00. a shodila jsem další 3 kg, mám 57 kg, vlastn teď po víkendu, kdy jsme byli na dovolené, tak už 58, ale to neřeším. když budeš chtít poradit, klidně napiš, pokud budu vědět, poradím. Jinak si taky myslím, že u Haye je větší kombinovatelnost potravin a pochutnáš si víc. Já osobně jsem pak ke konci ani moc nerozlišovala sladké a kyselé ovoce a šlo to pořád...tak hodně štěstí

reagovat Muffinka 11.11.2012 11:06  12%    +  -

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Už dleší dobu "jedu" podle Kořínkové, ale začalo se mi to zajídat, zjistila jsem že jím dost jednostranně, což není dobré a ráda bych přešla na Haye, tak v tom budu chvíli plavat, protože se mi ty zažitý věci budou plíst Ale v tomhle vidím větší volnost v kombinaci potravin a to stravování mi příjde taky takové zdravější

reagovat Oneiro 31.7.2012 21:58  36%    +  -

MarunaS:

reagovat MarunaS 31.7.2012 21:54  100%    +  -

Oneiro: dobrou noc

reagovat Oneiro 31.7.2012 21:52  36%    +  -

MarunaS: Tak držím pěsti, ať jsou výsledky v pořádku!!! V létě se hubne prý hubne špatně, i když člověk by logicky předpokládal, že když je spousta čerstvé zeleniny, tak že to půjde samo.

reagovat MarunaS 31.7.2012 21:49  100%    +  -

Oneiro: Na mne působí počasí, když je vedro, tak mi to prostě nejde.
Borelka nevím, jdu až koncem srpna na kontrolu.

reagovat Oneiro 31.7.2012 21:45  36%    +  -

MarunaS: To není útěcha, to je pravda! Kdyby jsi se násilím nutila do dělení a myšlenky bys měla na jiné jídlo, stejně bys nehubla. Základem je cítit se dobře a mít ze sebe dobrý pocit, potom jde všechno. Jak válčíš s tou boreliozou?

reagovat MarunaS 31.7.2012 21:37  100%    +  -

Oneiro: Díky za slova útěchy

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si