Věřící versus nevěřící.

Místo pro setkávání se. Místo pro utkávání se. Místo pro diskuze.
15.4.2004

Diskusi založil(a) 15.4.2004 Bull

reagovat viann21 19.1.2009 9:18  53%    +  -

jiil: a s tou školou.. mě dějepis vždycky moc bavil, zajímal a věděla jsem toho dost, jenže v těch letech, kdy jsme se o těchto věcech učili, jsem ještě nebyla schopná o tom přemýšlet, učitelé to taky nijak nerozebírali, že by z toho člověk pochytil něco hlubšího, takže ono nejde o to, že by člověk nedával ve škole pozor, ale spíš o to, že byl ještě mladý a tohle by pro něj bylo složité téma

reagovat viann21 19.1.2009 9:15  53%    +  -

jiil: jak jsi psala o tom Papežovi - taky nechápu, že z něj dělají něco víc, nadčlověka, když všichni vědí, že se narodil jako obyčejný kluk někde v Německu apod. Tohle je fanatismus - dělat z něj svatého. Má snad nějaké nadpřirozené schopnosti?

reagovat jiil 19.1.2009 8:28  50%    +  -

Vervil: moc hezky napsané.Ale nemusíme chodit až do Francie.Něco se o protestantismu přeci jenom ve škole učí.
Učí se o Husovi-byl kazatel a přesto pro svoji víru skončil na hranici.
Učí se o reformátorech.Ukazovali na to,že se církeb neřídí Bible a je třeba vrátit se ke kořenům.
Učí se o Jednotě Bratrské.J.A.Komenském,že musel odejít do exilu.
Jen by tu diskutující museli dávat ve škole pozor a jako argumenty uvádět fakta a ne se řídit nesnášenlivostí vůči křestanům.

reagovat Vervil 18.1.2009 20:05  53%    +  -

-Mony-: Ahoj, koukám jsi měla myslím včera těžký den, že? Účastním se diskuze, tudíž bych chtěla diskutovat, ale nevím, jaksi, co ti odpovědět na tvůj poslední příspěvek určený mně takže pokud bys chtěla něco, tak na mě reaguj tak, abych mohla reagovat já na tebe. Ale to možná ani nechceš, viď?

reagovat Vervil 18.1.2009 19:58  54%    +  -

Sminie: Ono to není ani tak dlouho, co bylo čtení Bible v katolické církvi zakázáno. Prej je moc svatá na to, aby se dostala do rukou obyč. lidí. Moc dobře věděli, že by jim ovečky přestaly brát vážně odpustky, placení na mše za očistec a podobné lidské výmysly, které v Bibli fakt nikde nenajdeš. A taky by byl malér, kdyby si někdo všiml, že Ježíš se kamarádil se spodinou společnosti a pomáhal lidem a říkal, že kdo chce být největším, ať je služebníkem ostatních. A co kdyby náhodou zjistil, že Ježíš nabízí odpuštění zadarmo a že mu to může člověk říct přímo a nemusí někde u zpovědnice odpočítávat otčenáše jiil:ten vtip je super!
Mrzí mě, že se v dějepisu neprobírá protestantismus pořádně. Děcka se učí, že francouzští protestanti, hugenoti, se bouřili proti vrchnosti a církev proti nim bojovala. Proč se bouřili? Protože odvrhli všechny nánosy napatlané na křesťanství a vraceli se ke kořenům(Bibli) a tudíž nemohli souhlasit s tím, co se dělo. Pokud někomu z nich ujely nervy a použil zbraně, tak to bylo v zoufalé sebeobraně, jinak končili na šibenicích, na hranicích, v zapálených domech. Kdo to stihnul, tak utekl ze země. Katolické církvi se podařilo 100% vítězství, všechny protestanty se jim podařilo buď povraždit nebo vyhnat. Za pár let nato proběhla Velká francouzská revoluce a všechno se jim to vrátilo i s úrokama.
Tím tady nechci říct, že všichni katolíci jsou mimo, jen je u nich nějak těžší, dobrat se čistého biblického učení

reagovat jiil 18.1.2009 19:58  49%    +  -

-Mony-:koukám,ty jsi dobrý ohen co?

reagovat -Mony- 18.1.2009 18:30  21%    +  -

viann21: ja to lambre už nedělám,ty děláš mary kay?jinak to lamre ani dobrá značka není,taky uznavam orig.

reagovat viann21 18.1.2009 18:14  52%    +  -

-Mony-: a jinak - učím ženy, jak pečovat o svou pleť a jak se upravovat a líčit tak, aby to zvládly v pohodě doma a byly krásné pořád, ne jen, když jdou od kosmetičky nebo vizážistky

reagovat viann21 18.1.2009 18:11  52%    +  -

-Mony-: já se neurážím, jen mě to teda lehce šoklo
Lambre jsem taky viděla, líbilo se mi to, ale přece jen dávám radši přednost originálům. I když jsem silně uvažovala o registraci. Ale mám svou firmu, které věřím a důležitý je pracovat pro firmu, které plně důvěřuju. Nemusím dělat nic, když nechci, ale já chci Můžu být jen samospotřebitelka.

Ale to, co dělám, vlastně taky hodně souvisí s mojí sebedůvěrou, s vírou v zákonitosti vesmíru, prostě s jinou vírou, než má jiil a další

reagovat -Mony- 18.1.2009 18:05  20%    +  -

viann21: tak promin no,ale fakt to za nadavku neberu ani na duvod k uražení...to je zase vec názoru..já jsem dělala pro Lambre,co ty musíš jako ta poradkyně dělat?jestli se můžu zepatat..

reagovat viann21 18.1.2009 18:01  52%    +  -

-Mony-: pro tebe slovo blbá (případně vyliž) napsané cizímu člověku není nadávka? Pro mě ano Pracuju jako kosmetická poradkyně a vizážistka.

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:58  20%    +  -

viann21: já ti ale nenadavm...:)ty jsi vizážistka nebo tak něco?

reagovat viann21 18.1.2009 17:57  52%    +  -

-Mony-: ale nechápu, proč musíš reagovat takhle sprostě Takové otázky jsem pokládala proto, že mě zajímá názor právě toho, kdo v Boha věří! Jak mu jeho církev tyhle věci vykládá, jestli ostatní Bohy zatracují, ignorují nebo jak se vůbec s nimi vypořádávají.. Tohle mě zajímalo, ale důvod k nadávání to snad není

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:53  20%    +  -

viann21: a kolik je tobě že položíš otázku kterou ví odpověd i dítě v 1.třídě...jako já se tady nechci hádat,každej má svůj názor a je to přece diskuse věřící versus nevěřící,takže na názor tady má právo každý.Já nechci urážet věřící,ale když tady někdo píše takové blafy tak se nediv že takhle reaguji.Spoléhat se na boha ve 21 století je trošku staromodní záležitost,ale mě je to jedno,já napsala svůj názor.

reagovat viann21 18.1.2009 17:43  52%    +  -

-Mony-: Kolik ti je? 15? Takový chování bych od mámy od dítěte fakt nečekala

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:33  20%    +  -

jiil: ty s tou biblí asi i spíš že?

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:25  20%    +  -

viann21: ty jsi s prominutím fakt blbá...každá víra má svého boha.,,teda ti kteří věří...,,

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:24  20%    +  -

jiil: a tys s bohem mluvila?že víš co chce a co ne....:)))háá ty jsi tak ....

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:21  20%    +  -

Sminie: to je fakt,elektriku vidím,když rozsvítím světlo ne?

reagovat -Mony- 18.1.2009 17:20  20%    +  -

viann21: to teda myslela ale nemá cenu vysvětlovat,ty to asi nepochopíš..:)

reagovat jiil 17.1.2009 23:34  46%    +  -

jiil:Naše členské není tak vysoké,aby kazatel jezdil v Rols-Roysu,jsou to tátové od rodin a mají takový normální příjem.Ale nechceme při bohoslužbách mrznout,když je tma,chceme si posvítit,takže to je tak na provoz....

reagovat jiil 17.1.2009 23:23  46%    +  -

viann21:Do kostela přímo ne,ale do církve ano,jsem členka a platím členské-stejně jako v politických stranách
V Bibli je napsáno:Neopouštějte shromáždění věřících.Je to proto,že někdy i jako křestané máme problémy a modlíme se jedni za druhé,povzbuzujeme se navzájem,vyučujem a také srandujem-jsme prostě velká rodina.

reagovat jiil 17.1.2009 23:21  46%    +  -

Sminie: já jsem protestant a tudíž pro nás je papež jen člověk.Navíc mně vadí,když se říká Svatý otec.Protože v Bibli je napsáno,že žádný z lidí není svatý a za druhé Bůh=Otec,takže spojení svatý otec je skoro postavení na úroven Boha a to je strašně vysoko.

reagovat viann21 17.1.2009 23:20  49%    +  -

jiil: píšeš moudře! Chodíš vůbec do kostela? Myslím, že to ani nemáš zapotřebí, ty nacházíš Boha určitě jinde než v kostele

reagovat jiil 17.1.2009 23:13  46%    +  -

Sminie:
V Bibli je napsáno,že se mají odevzdávat desátky.To dáváš jako Bohu,NENÍ TAM NAPSÁNO,ŽE TO MÁŠ DÁVAT CÍRKVI!Můžeš to dát na charitu,povodně,neziskové organizaci,adopce na dálku,...cokoli.Můžeš to dát i do církevní kasičky.
Mám zkušenost,že když desátky platím,nikdy mi nic nechybělo.Podstata je podle mne taková.Není hranice,kdy má člověk dost.Měkdo má 60 000.-a má furt málo a někdo má 15 000.-a má dost.Těmi desátkami vlastně dáváš najevo že nemáš radši peníze než Boha.Mám ráda jedno moudro.Peníze,které vlastníme jsou nástrojem naší svobody a peníze,za kterými se honíme jsou nástrojem našeho zotročení.
A k těm potratům.Kdybych napsala-potraty-kromě případu znásilnění jsou vražda,dalo by se to vzít?Potraty jsou vražda!!Ale je mi líto holky,co byla znásilněná!!!Jsem taky holka,myslíš,že by mi to bylo příjemné?Já nejsem Bůh a nemám právo soudit!!!!!!

reagovat Sminie 17.1.2009 23:06  8%    +  -

jiil: jenže právě ta církev se ohání Biblí a Bohem, každý si ji s ní spojí. Třeba Papež ve Vatikánu se v podstatě prohlašuje za nejvyššího zástupce Boha na Zemi, proto k němu všichni vzhlížejí.
Bohužel v Islámu se ženy kamenují běžně a kvůli malichernostem
vtip je oravdu dobrý

reagovat viann21 17.1.2009 23:06  49%    +  -

Sminie: ano, vidím to stejně.. Církev mi vadí, ale to, co ti dobří křesťané nazývají jako Boha (já to nazývám energie, láska, prostě jinak), to je prostě něco jiného. Akorát si to někteří lidičkové toužící po moci uzpůsobili po svém Já osobně "Boha" a církev odděluju, neslučuju, protože tak, jak já to vidím a cítím, tak to je nebe a dudy

reagovat Sminie 17.1.2009 23:00  8%    +  -

jiil: spasení je zdarma ?? Takže takové ty převody majetku na církev, aby si člověk po smrti zajistil lásku Boha jsou kecy ?? Tak kde ta církev ty majetky, statky vzala ?? Církev vždy vládla mocí a oháněla se, že pokud ji nebudou poslouchat, tak budou zatraceni. Ještě narazím jednou na potrat, sama ho neuznávám i když tvrdím, že to je svobodné právo ženy se rozhodnout. Pokud je žena znásilněna a otěhotní z toho, tak proč má to dítě chtít a milovat ?? Bez váhání bych šla na potrat, protože takové dítě milovat nelze.

reagovat jiil 17.1.2009 22:56  46%    +  -

viann21: mělo tam být Jahve,víš proč.Kdysi se lidé báli vyslovit slovo Bůh,aby se nerouhali a tak psali jen JHVH,ale dobře se neví,co tam chybělo za samohlásky.Židé říkají Jahve a ...

reagovat viann21 17.1.2009 22:56  49%    +  -

jiil: souhlasím s tvou větou: Církev je instituce,napáchala hodně škody a udělala Bohu špatnou vizitku,ale Bůh instituce není.

A vtip je dobrý

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Bull
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si