DOMÁCÍ LÉKÁRNA

PŘÍRODA NENÍ HLOUPÁ,TAK PROČ JI NEPOSLECHNOUT?

Dobrý den.Převzala jsem správcovství ze staré diskuze a nyní pod nickem LeyaBee pokračuji dál...Vítejte jak noví,tak stávajíci čtenáři.
Budeme rádi,když se připojí kdokoli a kdykoli.
Bylinkám čest :-)

VÁŽENÍ A MILÍ.
RÁDA VÁS UVIDÍM NA SVÉ KOMUNITĚ FB TADY
A WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ZDE DĚKUJI VŠEM

Domácí je domácí,aneb vše,co lze vyrobit doma (pokud možno zadarmo)

Diskuzi bych chtěla vést v duchu přírodních věcí.
Jak je používat vnitřně,jak vnějšně :-),jak s nimi třeba zacházíme při úklidu domácnosti,jak aplikujete na vlasy,pleť a hlavně ... jak se po nich cítíte.
Příklad:
Přírodní kosmetika
Čisté přírodní prací prášky,děláte si parfémy z přírodních věcí??? mýdla,výživu na vlasy,zuby - nebo s nimi hubnete? ...napište co a jak,budeme rády.
Prostě cokoli,co běžně užíváme,ale nedáváme do toho chemii a hlavně si to vyrábíme "podomácku".

VSTUPTE MEZI NÁS.RÁDI VÁS TU UVÍTÁME

- PROSÍM,NEVKLÁDAT NA DISKUZI ODKAZY NA JINÉ STRÁNKY.
- DEALEŘI A JIM PODOBNÍ ZDE NEJSOU VÍTÁNI.
- PLACENOU (I NEPLACENOU) REKLAMU ZDE NEVEDEME.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Příroda je mocná čarodějka,občas ji ale musíme kapku pomoci.

Ovoce a zelenina - zdraví,sílu,elán dodá

5.1.2014

Diskusi založil(a) 5.1.2014 B-shamelka

Kompletně přírodní - "podomácku namíchaná",ale i bio kosmetika. Diskutujte zde prosím pouze na dané téma.Jsou to zajímavé poznatky,které většinu z nás zajímají a diskuzi si zaslouží.

B-shamelka 13.1.2014 0:18

Web byl spuštěn :-)

photo Ru097.gif
Webové stránky TADY

B-shamelka 11.1.2014 5:19

KOUZELNÁ SÍLA BYLIN A PŘÍRODNÍCH VĚCÍ
INFO PRO VÝROBU DOMÁCÍ TINKTURY
1/ Používejte vždy byliny, které bezpečně znáte.
2/ Nepoužívejte prudce působící byliny.
3/ Sklenici čitelně označte(jméno byliny,datum přípravy)
4/ Obsah pravidelně protřepávejte.
5/ V případě potřeby doplńujte alkohol,aby byly byliny v něm stále ponořeny.
6/ Hotovou tinkturu skladujte v temnu a hlavně mimo dosah dětí, protože mohou být pro ně nebezpečné i v malém množství.
Pokud nemůžete ze zdravotních důvodů užívat tinktury připravené v alkoholu, potom doporučuji místo něho použít dobrý jablečný nabo vinný ocet. Postup přípravy je stejný. Kromě vnitřního užívání , používají se tinktury s úspěchem k hojení ran, mírnění bolestí svalů a kloubů,kdy se vtírají do pokožky jemnou masáží.

B-shamelka 11.1.2014 0:47

EXTRA VÝŽIVNÝ A KVALITNÍ 3DENNÍ DETOX TĚLA
Složení detoxikačního nápoje a mé útrapy se zubařem :-) se dočtete TADY
TIBICOS - KRYSTALKY - VODNÍ KEFÍR

KDE MĚ NAJDETE:

WEBOVÉ STRÁNKY

DOMÁCÍ LÉKÁRNA

KLÍČÍME SEMÍNKA

ŽIJEME ZDRAVĚ

B-shamelka 10.1.2014 22:06

reagovat Polgariana 19.8.2015 10:05  37%    +  -

Beruska87: děkuju, ale já na fb ji neumím najít, můžeš mi na ní dát odkaz?

reagovat Beruska87 19.8.2015 8:17  5%    +  -

Polgariana: Já ne, ale zkus Leyu-Bshamelku na FB, sem už asi moc nechodí..

reagovat Polgariana 18.8.2015 12:34  36%    +  -

Mám prosbu o radu ... nevím jestli jsem s tímhle tady úplně správně .... jde o bylinky .... diviznový sirup na kašel. Prosypávala jsem vrstvy čerstvých květů cukrem, už pustily krásně šťávu, ale nevím jak dlouho mám nechat než přecedím a vymačkám .... na internetu se návody liší v rozmezí 3 dny až 6 týdnů. Máte některá zkušenost?
Děkuju

reagovat Beruska87 17.8.2015 9:46  5%    +  -

hankamishka: Jojoo, ježka nepamatuju, tu hmotu už jo, ta se asi používá i dnes, bych řekla :-)

reagovat hankamishka 17.8.2015 2:31  56%    +  -

Beruska87: ikebana mě napadla hned...-v 70tých letech se prodávaly takové miska, a v tom "těžký ježek" jako na aranžování...-v 90tých letech to nahradila ta hmota, co se zalévá...

reagovat Polgariana 14.8.2015 14:25  64%    +  -

Beruska87: rádo se stalo

reagovat Beruska87 14.8.2015 14:01  5%    +  -

Polgariana: joooo to je vončo :-) děkujiii

reagovat Polgariana 14.8.2015 10:35  63%    +  -

Beruska87: japonci nebo kdo z dálného východu mají Ikebanu- styl aranžování

reagovat Beruska87 14.8.2015 10:31  5%    +  -

Polgariana: Nene s tím slovem to nemá nic společného.. Je to nějaký název, ani kořenem nenaznačuje oč jde, ale používá se a já mám okno..

reagovat Polgariana 14.8.2015 9:42  63%    +  -

aranžmá?

reagovat Beruska87 14.8.2015 9:21  5%    +  -

Holky ale tohle byste mohly vědět..nemůžu si vzpomenout..jak se řekne květinová vazba jinak? Taková ta na stůl..má to nějaké jednoslovné pojmenování..

reagovat Beruska87 14.8.2015 8:55  5%    +  -

hankamishka: Ne, bambucké se šlehá -minuta, minuta do mrazáku, minuta šlehat, minuta do mrazáku.. Mělo by být našlehané do krémové konzistence a to mi nešlo no..

reagovat hankamishka 14.8.2015 1:34  72%    +  -

Beruska87: zlato-fakt nevím...-a není to už ok, když to v lednici ztuhlo?? přece jen je teď mimo lednici horko hodně...

reagovat Beruska87 13.8.2015 9:28  5%    +  -

Ahojky, potřebovala bych se poradit.. Chtěla jsem si našlehat bambucké máslíčko.. 3 díly bambuckého, 2 díly rostlinného oleje a EO, šlehala jsem dle osvědčeného postupu, ale nic..pořád tekuté.. šlehala jsem v minutových intervalech 45 min a nic, pak už mi došly síly.. Udělala jsem chybu v oleji? Použila jsem směs mandlového, ricinového a olivového EV (vše LZS).. Tak nevím..
Bylo už pozdě, tak jsem se na to vyprdla a nechala to stát v lednici, no ztuhlo to samozřejmě, tak nevím co s tím mám dnes provést? Nechat v pokojové teplotě (mám asi 27-28st.) rozpustit a zase zkusit vyšlehávat?

reagovat Beruska87 26.5.2015 13:04  5%    +  -

hankamishka: Uvidíme, až půjdu na procházku sbírat bylinky a kopřivy, tak to prubnu rukama
A díky moc

reagovat hankamishka 26.5.2015 12:37  100%    +  -

Beruska87: nám v Ově 2-3 dny leje-to by se možná už dal i vypáčit za listy-jako když vyškubuješ plevel....ale možná, že kořeny jsou hluboké, a voda nepronikla tak do hloubky....v mokřině by to šlo asi líp....

reagovat hankamishka 26.5.2015 12:35  100%    +  -

Beruska87: poslala jsem ti do mailu okopír.příspěvek, jak o tom psala, i jak potom někomu odpovídala...

reagovat hankamishka 26.5.2015 12:27  100%    +  -

Beruska87: Zdenka asi má jemné vlasy, a nechce je mýt prostě šamponem-vyzkoušela kvásek, a že jsou super....

reagovat Beruska87 26.5.2015 8:59  5%    +  -

hankamishka: Noo, musím počkat až k našim..protože já nemám nic čím bych to mohla vykopnout Ale děkuju za upozornění Hani :-)
Co se týče kvásku..s kváskem si mýt vlasy?? To vážně? No nevím..a jaký to má účinek?

reagovat hankamishka 25.5.2015 12:28  100%    +  -

Beruska87: jukni už na kořeny od těch lopůchů-už mají celkem velké listy...
napsala jsem ti to omylem do diskuze :)

a ještě-jestli máš žitný kvásek, tak na kváskování si s tím Zdenička místo šamponu (nechce chemii), myla vlasy...a že jí šel i vymýt dobře...
Pokud nemáš, a chceš, pošlu ti můj sušený,jen jej namočíš ve vodě, a dokrmíš žitnou chlebovou moukou|(kupuju v kaufu), a vodou....

reagovat hankamishka 21.4.2015 12:27  100%    +  -

Beruska87: asi to fotili při tom kvetení,dokvétání, a ještě nejsou vyrostlé celé ty listy...

reagovat hankamishka 21.4.2015 12:26  100%    +  -

Eviicka: aha, takže to, co já jsem na jaře několik let obdivovala-vysoký přenádherný květ bez listí, je tedy ne lopuch (jek jsem si odvodila od tvaru listů následujících)..-ale devětsil....

reagovat Beruska87 21.4.2015 11:28  5%    +  -

Eviicka: Aha, tak dle obrázků jsem myslela, že jsou menší.. Tyjo kdo se v tom má vyznat :-):-)

reagovat Eviicka 21.4.2015 11:16  41%    +  -

Beruska87: co u nás roste devěsil, tak ten má obrovské listy, rozhodně víc než dlaň. Já je vždycky poznávala podle květu, ten je hodně brzo na jaře a pak teprve přijdou ty velké listy.

reagovat Beruska87 21.4.2015 8:17  5%    +  -

hankamishka: Tak jsem ti napsala..si myslím, že to je fakt..devětsil má listy podobné malému lopuchu, ale lopuch roste do velkých rozměrů..u devětsilu ty listy zůstanou malé..třeba jako celá dlaň..? tak bych to tipla nooo..
Jinak stáří nepoznáš podle mě..a podle mě v tom období kdy by se měl sbírat - což je teď - nemá kořeny skoro žádné..když jsem byla na ty kopřivy, tak jsem lopuchy viděla-opravdu lopuchy a jsou zatím malinký..to si myslím, že nemá kořen skoro žádnej, ale nevím..kdoví co je ukryto pod zemí

reagovat hankamishka 20.4.2015 23:55  100%    +  -

monada: jak to poznáš, jestli je to dvoulrtka, nebo jednoletý teprve...???
a pokud březen,duben před květem, tak to by zase ukazovalo, že to možná kvete teď a je to lopuch....
je to přenádherný vysoký stvol-zatím jsem viděla malé tak 20ti centimetrové-ale listy to má až pak...-tak jak to vyryješ? musela bys mít svůj, a vědět kde...,

reagovat hankamishka 20.4.2015 23:50  100%    +  -

monada: ale jestli to nakonec neníá devětsil....
několik let jsem chtěla vědět, coi to tak vysoké a nádherně kvetoucí na jaře je...pak jsem u některých objevila i lopiuchový tvar listů-rostou až pak, tak jsem pojala toto, že je to lopuch-kvete...a až v létě, podzim má ty koule suchý zip jako plodmse semeny...
ale možná je to jinak-a je to devětsil-probíráme to s Beruškou mailama..

reagovat monada 20.4.2015 20:52  35%    +  -

Tak teď jsem se dověděla , že se má vyrýt kořen před květem březen duben dvouletý nebo na podzim jednoletý ten sice nepoznám já myslela , že je to trvalý plevel a ono je to dvouletka. ha ha a to od malička jsme si z listy hrála a používali jsme ho jako dešník nebo tácek při dětských hrách. Teď děti nemají šanci hned všechno posekají.

reagovat monada 20.4.2015 20:44  35%    +  -

hankamishka: Tak teda nevím co to u nás roste , ale lopuch jsem nikdy neviděla kvést.Musím kouknout kdy začíná kvést .

reagovat hankamishka 20.4.2015 18:54  100%    +  -

květ lopuchu...
http://flog.pravda.sk/ghostrider.flog?foto=397298

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si