PROBLÉM S ALIMENTY,SOCIÁLNÍ PŘÍSPĚVKY A POD.

ahoj, Mám 3-leté dítě a jsem na Mateřské. potřebovala bych poradit od někoho, kdo se vyzná v sociálních dávkách, na co všechno mám nárok, co proto udělat, jak vyzrát na ex-manžela, který neplatí alimenty a jak vůbec se tady z toho všeho vymotat a nezbláznit se. Pobírak mateřskou, soc.příspěvek a přídavky a nějak mi to příjde málo. Celkem cca 5.000,- a z toho se špatně platí nájem. Dík za jakoukoliv radu.
16.5.2006

Diskusi založil(a) 16.5.2006 listickap5

reagovat Virtová 30.9.2007 2:32  1%    +  -

ahoj mam dve male deti a jejich otec mi neplati alimenty jak mam na nej jit aby je platil?nebo aspon kde se mam poradit s navrhem na soud?

reagovat IlonaP 29.9.2007 20:30  87%    +  -

kvetinkaV: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=4510

zeptej se tady, chodí tam holky co dělaj na socce

reagovat kvetinkaV 29.9.2007 20:11  36%    +  -

Ahojky. Prosím nevíte jestli zákon o mateřské jak je stupňovaný platí i pro nás co mají roční děti.

reagovat aprill 19.9.2007 18:35  29%    +  -

lili.: musela by jsi pobírat dávky hmotné nouze

reagovat lili. 17.9.2007 9:38  1%    +  -

Ahojky jak je to stím mobilovným?Já pobírám měsíčně sociání příspěvek a přídavek na dítě.Mohu o něj požádat,nebo na něj nemám nárok.Děkuji všem. lili.

reagovat barinka 11.9.2007 20:57  1%    +  -

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat zda můžu nastoupit do práce na poloviční úvazek, dávat dceru do školky na čtyři hodiny ( jsou ji tři roky) a nadále pobírat rodičovský příspěvek, děkuji eva, evabarinova@tiscali.cz

reagovat da-da-2 27.4.2007 6:48  93%    +  -

IlonaP, drakm: určitě se bere ohled na to, kam dítě chce - když se švagr rozváděl, tak si děti řekli (krom nejmladší, ta byla mimino a zůstala s mámou), ke komu chtějí. Dvě děcka zůstaly u táty, bylo jim tenkrát taky asi sedm a osm roků. Bližší podrobnosti ale nevím, jen to, že děcka byly na nějakým psychologickým pohovoru.

reagovat listickap5 21.3.2007 10:11  5%    +  -

Pavla Kovářová: ahoj, možná bych ti jen poradila, než proběhne soud a pod, všechno si oba dávejte písemně. Jednou se to může hodit.

reagovat IlonaP 18.3.2007 9:20  100%    +  -

Pavla Kovářová: pokud ji navrhl tak vysoké výživné, tak bych to brala. Ale co dál ? Jak chtějí žít dál ? Pokud je jen o nějakou pauzu, tak jo, jinak bych si to nechala všechno soudně sepsat.
Výživné se stanoví dle dohody, dneska snad už tabulky nejsou.

reagovat Pavla Kovářová 17.3.2007 22:05  1%    +  -

Pavla Kovářová: ještě něco, v případě rozvodu, kolik je tak výživné?

reagovat Pavla Kovářová 17.3.2007 22:04  1%    +  -

Mám dotázek. Nerozvedené manželství, ale nežijí spolu. Ona nezaměstnaná, 5ti leté dítě (společné), On jí navrhl, že jí bude platit 4500. Jsou ještě nějaké možnosti nebo to vzít a být ráda? On bere asi 15000 a nájem platí 2000. Nájem v bytě je zaplacen na půl roku dopředu. Kam se obrátit a co je k tomu potřeba? Děkuji

reagovat IlonaP 18.1.2007 17:55  13%    +  -

nadena: napiš NE

reagovat nadena 18.1.2007 14:02  13%    +  -

Ahojky,potřebovala bych poradit.Na formulář mám napsat buď ano nebo ne,že pokud jsem měla ještě jiný příjem kromě přídavku na dítě,rodičovského atd.rozhodný pro příjem dávky.Takže to jaksi nechápu.Mám napsat ano,když pobírám rodičák?

reagovat IlonaP 17.1.2007 16:21  13%    +  -

nadena: záleží jaký máte přijem jako rodina

reagovat nadena 17.1.2007 16:20  13%    +  -

Ahojky,chtěla jsem se zeptat,kdy mám nárok na sociální příspěvek.Jsem na mateřské a mám 2 děti.Mohu o něj žádat?

reagovat drakm 27.12.2006 15:02  5%    +  -

Pro Ilonku otázečka...A je možné se někde dočíst něco o těchto věcech?Marek děkuje...

reagovat IlonaP 27.12.2006 10:29  13%    +  -

drakm: to snad jedině, že tam to trvalé bydliště měla ne ? To nevim teda
Jinak s tím odporem to chápu, u mě byl nepřekonatelný a i kdyby snesl modrý z nebe, bylo by to málo platný. Jen je mi líto dětí

reagovat drakm 27.12.2006 9:26  5%    +  -

Děkuji Ilonce. Ale..slyšel jsem, že pokud partnerka žije v mém bytě déle jak tři roky, má právo ode mne žádat náhradní bydlení. Nechci samozřejmě dělat extrémy, děti mám rád a ještě do nedávna jsem měl rád i jí a pomoci jí,ale nyní jak se chová,začínám k ním mít vážně odpor.Marek

reagovat IlonaP 27.12.2006 9:07  13%    +  -

drakm: s bydlením je to jednoduché, pokud v něm nemá trvalé bydliště, tak se tam nemá co zdržovat pokud ti to již není vhod. Na to stačí zavolat policii v nejhorším případě, i když je to dost drastický postup vzhledem k tomu, jak dlouho jste spolu a taky kvůli dětem.
A co se dětí týká, asi podat návrh k soudu na předběžné opatření o svěření do výchovy. Ale jsou děti ještě dost malé, 7 let nevim jestli na to budou brát zřetel, s kým chce kluk být. Záleží jak se dohodnete, jak se o děti staráte. Poradila bych se určitě v místě bydliště na oddělení péče o dítě.

reagovat drakm 27.12.2006 8:59  5%    +  -

Ahojky, prosím o radu. 13cti letý vztah, nevzali jsme se, děti 7let a 2,5 roku. Partnerka žije v mém bytě již 11let, do kterého nekoupila ani špendlík, trvalé bydliště má jinde a v bytě, který může bez problémů využívat. Nechce se odstěhovat. Jaké jsou má a její práva? Dále starší kluk chce žít se mnou jako s otcem. Je nějaká pravděpodobnost a přihlíží soud na jeho slova? Chci sby si nyní zažádala a alimenty a jít k soudu, jak postupovat? Děkuji Marek

reagovat listickap5 10.12.2006 22:54  5%    +  -

ppet: dík, taky si myslím, že peníze "dostává", a ne vydělává..........

reagovat ppet 10.12.2006 15:07  5%    +  -

listickap5:Souhlasim ,ZdenkaR vůbec neví o čem tady je řečA věř ,že tahle osoba vůbec nemá páru co je to žít bez alimentů a počítat každou korunu.

reagovat listickap5 2.12.2006 16:29  5%    +  -

Zdenka R.: názor na tebe už jsem napsala, o hyenismu mluvit je docela drsné....... Když jsem dala na Policajty,že neplatí, tak jeho matka mi volala a vyhrožovala mi. Promiň, ale v tmhle je spíš ona sprostá, ne já........ A pokud by jednou můj syn nedokázal uživit rodinu a ještě ji zadlužil, tak ho v prvé řadě nebudu krýt,ale dokopu ho k tomu,aby se vzpamatoval,a vše dal dopořádku..... Nic o životě nevíš, určitě jsi prominentní vydržovaná "hvězda" s nalakovanýma nehtíkama a každý měsíc u kadeřníka.. Já bohužel nemohla koupit synovi k narozeninám ani dort.......... Nemáš právo u mě mluvit o hyenismu.... Trošku se vzpamatuj...

reagovat listickap5 2.12.2006 16:25  5%    +  -

IlonaP: dík, evidentně to je jednodušší osůbka, která je podle mě celožživotně vyživovaná rodiči nebo manželem, a nikdy se nemusela starat sama o sebe...... Nejsem nepřející, ale docela bych jí přála,aby takhle pár měsíců žila.............

reagovat IlonaP 29.11.2006 7:06  13%    +  -

listickap5: nenech se vytočit závistivcem. Je to stejnej názor jak ten hňup poslanec co řekl, že si mají maminky najít nové tatínky idiot

reagovat IlonaP 29.11.2006 7:02  13%    +  -

Zdenka R.: tak milá Zdeňko, a co by podle tebe měla dělat ? Sedět a čekat, že se její bývalý partner slituje a doplatí jí to? Nezlob se, ale ona je matka s dítětem, stará se o něj a peníze potřebuje. A že není stát schopnej to z něj vymoct, tak to snad není vina ? A pokud je ta možnost, poždádat jeho rodiče, tak proč to neudělat ? Jestli jsou v důchodu, tak to stejně bude potíž, ale možná jsou pracující. Nebo ať domluvěj synovi oni. Jak ona k tomu přijde ? Ty bys vyžila z těchto peněz ? A proč omezovat dítě na úkor toho, že on je hajzl ?
Asi nemáš děti, že to nedokážeš pochopit a sobec si ty. Je mi tě líto. Já jí fandím.

reagovat Zdenka R. 29.11.2006 0:09  1%    +  -

To listickap5:
Precetla jsem si tvuj prispevek o tom,jak se pokusis vyzivne vyrazit z rodicu (byvaleho) partnera. Jsem presvedcena, ze otec musi prispet na potreby svych deti, ale chtit tyto naklady prenest na jeho rodice - Hnus, tedy ty je ale musis nenavidet, kdyz jim hodlas brat i z jejich duchodu. Proboha cim ti tak ublizili, kdyz duchod je asi 30% realne mzdy a ty jim jej chces jeste dal brat penize? Takovy hyenismus neni nicim omluvitelny. Uvaha je to vas pribuzny tak platte mi taky je zcela zcestna. Zdenka R.

reagovat listickap5 9.8.2006 20:38  6%    +  -

Hela: nejsem si jista, ale mělo by fungovat něco jako stáhnutí požadavku nebo žaloby. Zajdi si na soud na podatelnu, anebo si na sociálce zjisti tel.č.na bezplatného právníka. Fungujr 2xtýdně na právnické fakultě, bez objednávek. Prostě dojdeš a buď na tebe vyjde řada, nebo ne...

reagovat Hela 9.8.2006 12:06  1%    +  -

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou někdo nevíte, jak to je, když jsem podala exekuci na otce, ale dluh mi do té doby vyrovnal, platit ale každý měsíc se mu nechce, zaměstnání mění co 2 měsíce...Přišla mi obsílka od soudu, předvolání, já mám teď strach, že když dluh splatil, budu platit soudní výlohy. Musí se to tam nahlásit?Dík

reagovat dovin 12.7.2006 13:22  13%    +  -

papagaja: já husa měla šetřit a zajet do Krnova. te´d by byl vdovský a sirotčí a žádný dělení majetku

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): listickap5
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si