Je tu někdo z Mladé Boleslavi a okolí

Ahoj, je mi 33 let a máme 3leté sluníčko Matýska. Najde se tu někdo jen tak na pokec nebo třeba i na společené posezeníčko třeba u kávy.

23.6.2006

Diskusi založil(a) 23.6.2006 LENULA

reagovat LENULA 17.9.2006 20:42  13%    +  -

Renatta: Ahoj, u nás stále nic nového. S tím IVF mi to je líto , ale určitě se Vám to podaří příští měsíc. Já na svoji štítnou žlázu beru 1,5 tbl. denně, a to ji mám už v tom nejlepším stadiu co můžu mít. Takže ta Tvá 0,5 tbl. je fakt asi jen nepatrné zvýšení.
Jinak stále čekáme, jak dopadne adopce, kdy nám najdou vhodného mrňouska.
Od září znovu chodíme s Matuldou plavat, už se mu občas podaří i něco co je podobného šípce, je to náš šikula.
Tak se měj a někdy zase napiš.

reagovat Emanunel 17.9.2006 13:37  13%    +  -

LENULA: jj už se krátí, zítra jdu na další prohlídku k Dr. tak doufám, že bude vše OK. Kdyžtak to sem písnu.

reagovat Renatta 17.9.2006 10:42  5%    +  -

Ahoj Leni,tak IVF jsem stopli.Stimulovala jsem Fostimonem,za 6 dní mi narostlo asi 6 folíků,ale neměli ani cm.Tak mi zvýšili dávky a reakce žádná.Do toho mi obvoďák zjistil mírně zvýšenou štítnou žlázu.Je to ale jen slabě nad normu,ani nemusím k endokrinologovi,dal mi léky/mám brát jen půlku denně/,prý se mi takhle slabé zvýšení do měsíce srovná.Nicméně to mohlo mít vliv na to že mi nerostly folíci.Ale už příští měsíc můžu jít prý na další IVF.
Možná to byla jen špatná reakce na Fostimon,možná jsme se trefili do špatného cyklu.
Samozřejmě hlavní je věk,ale dala jsem si udělat FSH a ten je v normě.Tak to ještě se svými vajíčky zkusím.
Sehnala jsem si po netu Puregon a Gonal a dohodli jsem se s dr,že budeme od začátku dávat vysoké dávky.Tak snad to klapne.
A co ty Leni,co je nového a co mrňous?

reagovat LENULA 16.9.2006 17:26  13%    +  -

Emanunel: Ahoj Jani, tak jak jde čekání na miminko? Už to bude brzičko. Tak ať se daří

reagovat LENULA 16.9.2006 17:21  13%    +  -

Renatta: Ahoj, tak jak dopadlo IVF? Doufám, že dobře. Držím palečky.

reagovat Emanunel 3.9.2006 19:53  13%    +  -

LENULA: No jsme zvědavá jaké to bude, docela se začínám bát a zároveň už se nemůžu dočkat až budeme doma tři

reagovat LENULA 3.9.2006 19:51  13%    +  -

Emanunel: Ahoj, já jsem taky rodila v porodnici v MB a nemůžu si stěžovat, ale už to jsou 3 roky

reagovat Emanunel 3.9.2006 11:31  13%    +  -

LENULA: Ahoj, jo jo už se těšíme, akortá už se začíná dostavovat i strach. Budu rodit v MB a tam jsou prý dobří, tak uvidíme.

reagovat LENULA 2.9.2006 21:05  13%    +  -

Emanunel: Ahoj , zdravím novou tvář. Veliká gratulace k Tvému očekávanému miminku .

reagovat Emanunel 2.9.2006 20:30  13%    +  -

Ahoj holky, sice nejsem s Mladé Boleslavi přímo, ale jsem z Milovice nad Labem a 7 let jsem bydlela v Benátkách nad Jizerou.
Jinak jmenuji se Jana, jsem rok vdaná, manža dělá v MB kuchaře v restauraci La Romantica. V prosinci čekáme naše prvni mimi.

reagovat LENULA 17.8.2006 9:15  5%    +  -

Renatta: Ahojky
tak jsem se sem zase po delší době dostala. Na přelomu července a srpna měl manžel dovolenou, takže jsme skoro vůbec nebyli doma. A ke všemu Matýsek chodí v létě dost pozdě do postele, takže se na PC moc nedostanu. Teď jsem mu pustila krtečka - už ho dlouho neviděl- tak sedí a kouká.
Jinak nám se sociální pracovnice zalíbila - měla docela lidský a chápavý přístup. Byla u nás na návštěvě, aby viděla v jakých podmínkách žijeme. Já si myslím, že vlastní byt není podmínkou, ale zase nejsem tak zkušená, takže ti to neřeknu přesně. K nám žádné výhrady neměla, takže nevím co by jí mohlo vadit. Asi taky hodně záleží na psychotestech, jak to vidí psycholog, jestli jste vhodní k adopci či ne. Já jsem se jich zprvu bála, ale pak to zase tak hrozný nebylo. Páár testů na počítači, pak rozhovor s psychologem - každý odděleně a pak společně. No a při druhé návštěvě jsme si jeli poslechnout zda jsme vhodní či ne. Naštěstí jsme byli. Letos jsme psychologa absolvovali znovu, to kvůli Matýskovi, taky ho chtěla vidět. Ale my měli štěstí na lidi, kteří nám žádost vyřizují, připadli mi všichni fajn. Asi taky záleží kdy mají jakou náladu. Jo a taky jsme museli na návštěvu do kojeňáku - tady v Boleslavi. Zkrátka nepřišlo mi během přípravy nic tak hroznýho. To stimulace na IVF a pak to čekání mi připadlo horší.
Jinak Ti držím pěsti ať ti vyjde IVF a nemusíš řešit adopci . Při tom taky asi hodně záleží na psychice, stále si myslím, že ten poslední pokus se nám povedl, hlavně proto, že jsme začali zařizovat adopci a celou dobo jsem si říkal že miminko určitě budeme mít - a povedlo se. Takže Ti přeji hodně síly a hlavně radostné čekání pak na mimi.

reagovat Renatta 14.8.2006 14:35  5%    +  -

Ahojky Leni.
tak už máme konečně přijatelnější počasí.
Jinak já se začínám připravovat na IVF.Jak jsem psala,posunula jsem to na září,takže stimulovat bych měla začít někdy za 16- 17 dní.
Už se moc těším,ale zároveň se zase bojím neúspěchu.
Teď v červenci otěhotněly 2 moje kamarádky /jak si tady píšeme v komunitě Příčina neplodnosti neznámá/ po několika neúspěšných pokusech.
Tak snad by se mi taky už konečně mohlo zadařit.
Cvičím Mojžíšku,reflexní terapii,objednala jsem se na mobilizaci celého těla před transferem,k léčiteli,beru Prednison,Sarapis,B komplex s kys.listovou,Kontryhel,Syrovátku.Víc už snad pro to udělat nemůžu.
Bohužel,co se nedá ovlivnit je stáří vajíček.tak snad se najde aspoň to jedno pravé.
A co ty Leni,co děláš?
Jo můžeš mi prosím napsat něco bližšího k té adpoci?/jaká je ta pracovnice co jste u ní byli,jestli třeba musíme mít vlastní byt a tak podobně/.
Jediný plus,který by snad mohla mít je to že jsem původně učitelka Mš,takže mám zkušenosti s výchovou dětí od 3 do 6 let.

reagovat LENULA 3.8.2006 18:30  5%    +  -

Ahoj Renato,
tak jsem se zase po dlouhé době dostala na . Minulý týden jsme byli na dovolené v Havlíčkově Brodě a teda taky jsme šlapali na kole. Bylo to tam docela dobrý. Jinak jak bylo teplo, tak jsme byli stále u babičky v bazénu. Teď se ochladilo, tak snad to bude v paneláku snesitelnější.
Jinak fotky máš pěkný. Až stáhnu z foťáku nový, zas nějaké dám do své galerie.
Tak se měj a někdy zase napiš.

reagovat Renatta 19.7.2006 15:52  8%    +  -

Ahojky Leni.Teprve teď jsem se dostala k Netu.Minulé dny jsme skoro vůbec nebyli doma.
To vedro je šílený viď? Prostě hrůza.
Jezdíš se s malým někam koupat?
Jinak tvůj mrňous je kouzelnej.Je to opravdu takový sluníčko.

Mám taky nějaký fotky ve fotogalerii,tak když budeš chtít,mrkni se tam.Stačí tady klikneš na můj nick.
Nemám sice svoje vlastní dítko,ale mám něco jako nevlastní dceru.Je to dcera mého muže.Jmenuje se Adéla a je jí 15.Je na těch fotkách taky.Bydlí sice u svojí matky,ale často k nám jezdí.
Měla bych teď začátkem srpna začít stimulovat na IVF,ale nevím,jestli to nemám raději odložit na září až nebudou taková vedra.Myslím si že až takové vedro není pro tohle dobré.
Tak až budeš mít čas,zase se ozvi.Já se teď jdu trošku nadlábnout a pak vyrazím k ségře.Naštěstí mají bazén,tak když jsem tady v MB,mám se kam jít schladit
Tak zatím pa

reagovat LENULA 13.7.2006 22:16  13%    +  -

Renatta: Ahoj ,
já zase pro změnu nebyla doma včera celý den, dneska jsme přijeli před chvílí. Zítra odjíždíme k babičce na , jedeme slavit 50 a na víkend pojedeme k druhé babičce. V pondělí už budeme zase snad doma. Tak Ti napíšu víc o té adopci.
Jinak toto je mé zlatíčko:

reagovat Renatta 12.7.2006 16:57  8%    +  -

Ahojky Leni.Včera už se mi nepoařilo ti napsat,jeli jsem narychlo pryč a dneska dopoledne zase nešel Net/ a přitom můj muž se tím živí/.
Tak to je paráda s tou adopcí.Já mám dvě známé co jim narychlo zavolali aby si přijeli pro mimčo.Jedna dokonce musela ze dne na den chodit do práce,protože to vůbec nečekala.
Tak to moc držím palce,ať máte mimi co nejdřív doma.A měli jste Leni na mimčo nějaké specifické požadavky?
S tím že dítě musí být z jiného okresu jsi mě docela překvapila.To jsem netušila.
Já bych už mimčo vzhledem k věku určitě nedostala,takže až budeme žádat,tak o dítě do 5 let.
Jo Leni a můžeš mi prosímtě napsat jaké jsou tady podmínky - jak dlouho musíme být manželé,jestli musíme mít svůj byt,jestli třeba nevadí že oba jsme OSVČ atd...
No a co tvoje zlatíčko Matýsek?Nemáš nějakou fotku?

reagovat LENULA 11.7.2006 13:51  13%    +  -

Renatta: My jsme se pro adopci rozhodli už před 4 lety než se nám zadařilo 3. IVF. Také možná díky tomu, že už to byly menší nervy, protože byla v záloze adopce, se nám to povedlo.
Po narození Matýska jsme žádost pozastavili a letos jsme ji znovu obnovili. V našem kraji je přibližná čekací doba na miminko asi 2 roky. Jinak se musí projít psychotesty, návštěvami sociální pracovnice a přípravným víkendovým kurzem. Kurz jsme my sice absolvovat nemuseli, vzhledem k tomu že už jsme měli Matýska. U psychologa jsme byli 3x před těmi 4 lety a letos jsme tam museli jet i s Matějem. Jinak sociální pracovnice tady u nás je docela příjemná ženská, dá se s ní vždycky dohodnout.
Tady v Boleslavi je jenom kojeňák. Byli jsme se tam v rámci přípravy také podívat. Mají to tam moc pěkný a mají tam i dost dětí vhodných k adopci, ale my bohužel musíme mít dítě z jiného okresu ( tak to je všude). No ale teď už se těšíme až nám nějaké vyberou a zavolají. Pak se na něj pojedeme podívat a je možné že do týdne ho budeme mít doma. To bude pěkný šok.

reagovat Renatta 11.7.2006 13:38  8%    +  -

Tak to Leni bydlíme kousek od sebe.My bydlíme vedle Rádia Delta,naproti Sportovce - Trio,jak je Albert.Tam co bydlíš chodíme na pivko.Do Tipsportu.
Jinak já jezdím do Gestu.Jsem tam moc spokojená jak s přístupem,tak s prostředím.Finančně je to tam zhruba stejné jako všude.Primář,ke kterému tam chodím je strašně prima člověk.Nejde mu o prachy.Vždycky vymýšlí způsoby aby to stálo co nejmíň.A dá se s ním povídat o čemkoliv.Je to člověk a doktor na svém místě.
Já měla při stimulaci poprvé asi 20 vajíček,pak vždycky kolem 10.Ale mně se pokaždé polovina vajíček oplodňovala více spermiemi,takže mi na zevedení vždy zbyla jen 2 embrya.A na mražení nikdy nic nebylo.Proto jsem si nechala po čtvrté udělat ICSI,to se pak oplodnily všechny normálně.Ale stejně bez úspěchu.No to jsem ale ještě neměla to imuno a tu hysteroskopii.
Leni nějaký to kilo navíc nevadí.Uvidíš,časem se ti to podaří shodit.
S tím adopčátkem to je super že ho dostanete tak brzo.Tady je kojeňák a dětský domov?
A vy jste si žádali o tu adopci teprve teď?A můžeš mi prosím napsat jak to probíhá,co jste všechno museli podložit a absolvovat a jak se ti jeví ti lidé na té sociálce?

reagovat LENULA 11.7.2006 12:54  13%    +  -

Lennka H: Ahooj , taky zdravím další boleslavandu. S tím těhotenstvím Ti držím moooc palečky.

reagovat LENULA 11.7.2006 12:53  13%    +  -

Renatta: Ahojky ,
bydlíme u Startu.
Kde podstupuješ IVF. Já jsem jezdila do Pronatalu, teď s ním už spolupracuje sice i můj gyn., takže bych ty cesty nemusela do Prahy absolvovat, ale už jsme definitivně rozhodnutý, že další IVF už ne. Včera jsem byla na sociálce a tam mi řekli, že bysme do 1 roku mohli získat adopčátko, tak se budeme těšit. Asi kdybych neměla ještě žádný dítě, tak bych to zkoušela taky dál. Ale já měla dost slabou reakci na stimulaci ( i když při posledním IVF mi odebírali 30 folikulů, ale pouze 1 vajíčko se oplodnila - už to považovali za ztracený pokus, ale povedlo, byl to silný jedinec ) a ještě ke všemu mám problémy se štítnou žlázou a s nadváhou. Po pokusech IVF a těhotenství jsem nabrala kila a nemůžu se jich zbavit .

reagovat Renatta 11.7.2006 12:13  8%    +  -

Lennko H.Ahoj.Taky zdravím další boleslavandu.
Tak to ti budu držet palce,ať ti to těhotenství dovolí.Můžu se zeptat proč si myslíš,že by ti to nedovolili?

reagovat Renatta 11.7.2006 12:10  8%    +  -

Jé Leni tak to je náhoda s tím IVF.Já bohužel žádné dítě nemám.Za sebou mám 4 pokusy IVF,teď v srpnu mě čeká 5.pokus.V dubnu se mi pravděpodobně na chvilinku podařilo otěhotnět po IUI,ale bohužel se to neudrželo.
Teprve po těch mých 4 neúspěšných IVF jsem si na vlastní žádost nechala udělat všechna vyšetření.Mám zvýšenou BI proti spermatu a už skoro rok beru Prednison.Pak mi ještě při hysteroskopii našli nějakou překážku v děložním hrdle a dělali dilataci.Jsem zvědavá,jak dopadne tenhle pokus.Jsem už totiž dost stará a samoplátce.Pokud se to teď nepovede,dáme si darovaná embrya,protože darovaná vajíčka jsou strašně drahá a všude se na ně dlouho čeká.
O adopci si chceme zažádat taky,ale čekáme,až bude přítel rozvedený.
A proč už Leni nechcete jít do IVF?
A kde tady v Boleslavi bydlíš?

Anonym 11.7.2006 11:07  5%    +  -

Hlásím, tady taky Boleslav.

Těhotenství mě teprve čeká,ale vzhledem k mému zdraví to nebude procházka růžovým sadem (pokud mi ho vůbec dovolí). Vše se rozhodně teď v létě. L.

reagovat LENULA 10.7.2006 22:26  13%    +  -

Renatta: Ahoj, zdravím krajanku.
Do této diskuze bych se taky klidně mohla zařadit. Mám sice už jednoho broučka - povedl se na 3. pokus IVF. Teď mu budou 22. 3 roky. Před nedávnem jsme se rozhodli pro 2. dítko, ale do IVF už nejdeme, jsme zařazani jako čekatelé na adopci a těšíme se na nějaké maličké adopčátko. . Tak se zase ozvi budu hrozně ráda

reagovat Renatta 10.7.2006 12:17  8%    +  -

Ahoj Lenulo,teprve teď jsem si všimla,že tu máš příspěvek.Já tady na Dámě patřím do diskuze Příčina neplodnosti neznámá.Píšu ti proto že jsem taky přímo z Mladé Boleslavi a ráda s tebou pokecám.

reagovat LENULA 8.7.2006 22:48  13%    +  -

psí máma: já jsem přímo z Mladé Boleslavi

reagovat psí máma 8.7.2006 21:33  5%    +  -

a odkud konkrétně jsi?
LENULA:

reagovat LENULA 8.7.2006 13:33  13%    +  -

Tak to vypadá že jsem tady pořád sama , fakt se tu nikdo nenajde?

reagovat LENULA 23.6.2006 10:56  13%    +  -

Krásně den všem, kdo sem zavítají.

reagovat LENULA 23.6.2006 10:56  13%    +  -

Krásně den všem, kdo sem zavítají.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si