Jaká je pravděpodobnost, že umřu při porodu?

Strýc jednou říkal, že jeho známá umřela při porodu, dítě přežilo. Jen tak jsem mávlá rukou,že nic takového se v dnešní době nestává,ale prej i dnes se to stává. Já miminko hrozně moc chci.Toto mě od toho odrazuje.
8.7.2006

Diskusi založil(a) 8.7.2006

reagovat Barčaa 12.7.2006 0:40  13%    +  -

j: Víš, o co ti přesně jde...o to, že ty zemřeš, anebo o to, že zemřeš a zůstane po tobě samotné dítě???? Bojíš se o sebe nebo o dítě?
Kdyby ti šlo pouze o to první, tak možností umřít je každý den nepočítaně....na to ani nemusíš rodit....

reagovat Barčaa 12.7.2006 0:36  13%    +  -

rejnok: Tys tedy zakladatelku vyloženě uklidnil....a máš aspoň děti...myslím tedy manželka???

Anonym 11.7.2006 22:46  13%    +  -

Mata69: KDYBY ZUSTALI MALÍ TAK TO NENÍ PAK ONO MI TED SPÍŠE ŘEŠÍME S TĚMI VĚTŠÍMI DISKOTÉKY TAKŽE TO NEJ MĚ TEPRVE ČEKÁ

reagovat Mata69 11.7.2006 22:11  13%    +  -

papagaja: mrňous je k zežrání, fakt zlatíčko, škoda, že z toho tak rychle vyrostou klacani jedni. Ale zase by to byla nuda, kdyby byli furt prckové, co se jim musí utírat prdel.ky.

Anonym 11.7.2006 21:54  13%    +  -

Mata69: jo jo tahle ikonka se ke mě hodí víc než motejl

reagovat Mata69 11.7.2006 21:49  13%    +  -

papagaja: né probůh!!!! tě znám z jiný diskuse, máš jinou ikonku- viď. Já to myslela v dobrým!!! Děti máš totiž naprosto úžasný!

Anonym 11.7.2006 21:44  13%    +  -

Mata69: nic špatného na tom nevidím ty jo?

reagovat Mata69 11.7.2006 21:43  13%    +  -

papagaja: copak ty - ty jsi matka-geroj!

Anonym 11.7.2006 20:33  13%    +  -

rejnok: já jich mám 8 porodu za sebou a jsem pořád tu

reagovat k.myska 11.7.2006 20:23  13%    +  -

Mata69: už jsem to smazala - je fakt že chápu její strach mě to taky napadlo když jsem šla rodit -ale člověk si to tak nesmí připouštět protože to by opravdu nesměl nic a rozhodně ty mrnata za to riziko stojí

reagovat Mata69 11.7.2006 19:00  13%    +  -

k.myska: to tady nepiš, to zakladatelce diskuse moc nepomůže

reagovat rejnok 11.7.2006 13:22  6%    +  -

k.myska: jasně, takže popsáno na základě osobní zkušenosti by to mohlo vypadat třeba takto: mám za sebou 8 porodů, ale jen při jednom z nich jsem zemřela. Pravděpodobnost je tedy 12.5 procenta

reagovat Mata69 11.7.2006 11:32  13%    +  -

jaká je pravděpodobnost, že přežiješ cestu autem? bože, netrap se tím, takových možností při kterých můžeš přijít o život je hrozně moc, člověk nad tím nemůže přemýšlet!!!!Vždycky je nějaké riziko!!!! Já bych doporučovala nerodit doma, navzdory některým "doporučením" o přirozeném porodu, v nějaké slušné porodnici s ochotným personálem a manželem po boku. Porodila jsem třikrát a přežila jsem to dá se říci v pohodě. O tom, že bych to nemusela přežít mi blesklo hlavou jen při prvním porodu, no to totiž člověk kloudně neví co se s ním děje, ty další dva už byly brnkačka

reagovat Durga 11.7.2006 10:38  13%    +  -

Řekla bych, že mnohem větší než to, že přejdeš ve zdraví ulici.

reagovat k.myska 11.7.2006 10:17  13%    +  -

...a navíc každý porod je uplně jiný -první porod byl v pohodě a druhý byl děs běs - taky měli doktoři co dělat - ještě týden po porodu jsem omdlívala a malého my dávali jen na chvíli přes den -šli jsme domů až 12. den ale přežili jsme

reagovat k.myska 11.7.2006 10:11  13%    +  -

rejnok: ano -ale ta osobní zkušenost je nepřenosná

reagovat rejnok 11.7.2006 9:27  6%    +  -

k.myska: a proč ne? Copak to není pravda co jsem napsal?

reagovat Verdík 11.7.2006 6:17  13%    +  -

Asi jsem tě tím moc nepotěšila,viď?Ale neboj se:v dnešní době je zdravotnictvý hodně vyspělý a doktoři si vědí rady!!!Takže bát se nemusíš!

reagovat Verdík 11.7.2006 6:16  13%    +  -

Já nevím,jestli Tě tím nějak potěším,ale já jsem rodila před dvouma rokama a všechno probíhalo v pořádku.rychle a tak jak by mělo a najednou,když už měla malá přijít na svět,tak museli použít kleště a ke konci mi dávali kyslík.Když jsem se pak ptala manži,proč jsem ten kyslík dostala,tak mě oznámil,že se báli,aby se se mnou něco nestalo.A doktor?Když jsem se ptala,proč malou brali kleštěma,tak řekl,že na mě byla moc velká a že kdyby to ještě chvíli nechali,že by to bylo moc špatný!!!Vidíš,jsme tu obě,zdravé,umřít nás ani jednu nenechali a už plánuju druhý těhotenství!
Pokud si vybereš správnou porodnici a budeš mít výborný doktory a budeš spolupracovat,tak se riziko sníží na minimum.A hlavní je se nebát!!!!Stresuješ pak tím nejen sebe,ale i miminko!!!

reagovat k.myska 10.7.2006 20:14  13%    +  -

rejnok: nejlepší když o porodu diskutuje chlap

reagovat rejnok 10.7.2006 19:55  6%    +  -

j: Císařský řez je operace, má svá rizika a může tě zabít. Ale při komplikovaném porodu tě třeba může zabít naopak odmítnutí císaře. Taky můžeš umřít jen tak a ani na patologii nezjistí proč vlastně. Ale většinou to přežiješ, tak není důvod se tolik bát.

reagovat Broňka 10.7.2006 17:38  13%    +  -

hezký den.....já si to myslela při každém těhotenství ,,co když umřu?" a vidíš ted jsem na MD se 3 holčičkou a neumřela sem naopak všechno bylo v pohodě

Anonym 10.7.2006 16:41  1%    +  -

ale to bych musela mít nějaké vážné problémy spojené s těhotenství už předem abych umřela, ne? Nebo klidně i když budu v pohodě během těhotenství,tak na porodním sále můžu umřít?A když by se rozhodli pro císařský řez,tak to můžu taky umřít? Nevíte jaká je příčina toho umrtí?

reagovat rejnok 10.7.2006 15:38  6%    +  -

Stát se to může, s tím nic nenaděláš. Medicína je vyspělá, ta pravděpodobnost se stále snižuje ale nikdy nebude nulová. Ostatně pojmy jako "jistota" nebo "nulová pravděpodobnost" jsou jen matematická fikce, v praxi nic takového neexistuje. Pravděpodobnost úmrtí můžeš sama snížit když budeš rodit za asistence lékaře v osvědčené porodnici kde na klientky nedlabou ale věnují se jim. Jestli se přesto bojíš tak se klidně ještě pár let boj, ono to časem přejde a ta touha po dítěti převládne.

reagovat Samantha 10.7.2006 14:00  13%    +  -

Tohle mě pobavilo . Neumřeš, neboj, budeš tam mít manžela, on to pohlídá.

reagovat JTina 10.7.2006 13:53  13%    +  -

Verim, ze to neni uplne jednoduche se smirit s tim, ze stat se to muze Zbyva opravdu si rozumne rici, ze tohle je jedno z rizik, s nimz nic nenadelate (maximalne ho muzete sami ovlivnit tim, ze se budete zdrave stravovat, ze budete cvicit, abyste byly na porod dobre pripravene, ze budete s doktorem konzultovat, co vse jeste pro sebe a sve miminko muzete udelat).
A potom - kdyz uz jsi tehotna, uz na tyhle strachy kasli, protoze se prenaseji na Tvoje mimco (stresove hormony) a to je skoda, spis se "spolu" radujte, veselte, hodne se hladte a bude to ok

reagovat JTina 10.7.2006 13:47  13%    +  -

ELKOS: A? Jak to dopadlo? Uz mas mimco? Bojis se stale?

reagovat ELKOS 10.7.2006 12:43  5%    +  -

Souhlasim s Barcou,ja gdyz jsem otehotnela a gyn.mi to oznamil,tak jsem se rozbrecela v ordinaci,protoze jsem se taky bala ze pri porodu umru.

reagovat cecilka 9.7.2006 17:54  13%    +  -

j: pravdepodobnosť je 1: alebo 50:50 v %

Medicína je dnes hooodne vyspelá, ale to neznamená, že je všemohúca a hlavne nevie ešte naliať múdrosť do sprostých pacientov, aby sa starali o seba aj samy.

Ja poznala ženskú ( odo vedľajšieho vchodu), čo umrela pri pôrode, ale kašlala na názor lekára, že má ísť na hospitáciu. Dokonca mu podpíala reverz a zdrhla domov. Bála sa, že kým bude v nemocnici, tak aby sa manžel nekur..l. No a potom bolo neskoro.

Anonym 9.7.2006 16:24  1%    +  -

ne žádnou traumtickou zkušenost nemám, jen nevim proč se něco takového stává když medicína je v dnešní době tak vyspělá.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si