Kočičárna

Můj život s kočkou =^.^= diskuse pro milovnice a milovníky koček, kocourů i koťat
4.8.2004

Diskusi založil(a) 4.8.2004

reagovat Keryn 30.10.2012 19:05  99%    +  -

Tam mělo být diskuze....pardon, překlep

reagovat Keryn 30.10.2012 19:05  99%    +  -

Ahojky, je škoda, že se tu dáskuze nerozjela, ale hodně lidiček chodí na NAŠE KOČIČKY a tak to bude asi tím. Přijďte mezi nás.

reagovat hankamishka 29.10.2012 0:23  70%    +  -

nějak to tu vázne

reagovat hankamishka 25.9.2012 15:37  31%    +  -

Alice_k: lepší ,jak koukat na telku,že??

reagovat Alice_k 24.9.2012 17:13  5%    +  -

Já se nově zapojím do diskuze, máme nového kocourka. Vždycky jsme s manželem oba chtěli rezavou kočku, tak jsme si ji společně pořídili :-) A se dvěma psy je to vážně zábava :-) máme trpasličího pudla a Žeryk (to je kocourek, počeštěná verze Gerarda :-) manžel je srandista) si na něj nějak zasedl. Druhého psa si skoro nevšimne, ale pudlovi pořád skáče na záda. Normálně se na něm vozí :-) je to fakt super je pozorovat.

reagovat hankamishka 17.9.2012 2:44  29%    +  -

NĚJAK SE TU DISKUZE NEVEDE.....škoda....

reagovat hankamishka 31.5.2011 0:48  36%    +  -

nějak to tu utichlo!!!!!to se mi moc nelíbí...nic nového o kočenkách????

reagovat rek11 21.11.2010 20:33  101%    +  -

ahoj,prodavam britske kocicky s PP, zbytek ve vzkazu

reagovat Kačenková 12.5.2010 15:09  18%    +  -

Ahojky,prodávám modrá britská koťátka odběr červenec

reagovat SWiTCH 21.11.2009 16:49  6%    +  -

Ahoj Dámy, hledám domov pro naše koťátka: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=18453

prosím, kdyby ste o někom věděly, budu Vám moc vděčna! :)

reagovat lindaandlinda 29.9.2009 20:43  33%    +  -

zpráva z matrixu

UPOZORNĚNÍ NA PODEZŘENÍ Z TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!!

28. 9. 2009 jsme se vydali do Kostelce nad Orlicí odebrat nové majitelce dvě kočičky z našeho chovu... prosím čtěte více...

Nejprve mě informovala má známá, také chovatelka MCO koček, že v chovatelské stanici Eurekmoor, Cz z Kostelce nad Orlicí mají také její odchov a že tam kočky tam žijí v nevyhovujících podmínkách, abychom se tam jeli na své kočky pro jistotu podívat.

Proto jsme se tam vypravili na neohlášenou návštěvu, ale nebyli jsme vpuštěni dovnitř. Pan Hubáček, který s námi komunikoval pouze přes zamčené dveře nám sdělil, že nám naše kočky ukázat nemůže, protože je nepozná. Po 10 minutách nám řekl, že zapomněl, že jsou zamčené v horním pokoji jejich domu z důvodu říje. Ještě ten večer nám volala sl. Hubáčková, že p. Hubáčkovi (jejímu otci) nebylo dobře a že prý samozřejmě můžeme přijet- domluvili jsme se na návštěvě za tři dny. ..

Ve smluvený termín jsme se přijeli podívat- všechny jejich mainské mývalí kočičky byly shromážděny v jednom pokoji. Sice nás tloukl přes nos odér moči, ale jinak to nebylo dle vyprávění ...

Chtěli jsme se tam zajet za pár týdnů podívat znovu, neboť při poslední návštěvě p. Hubáčková řekla, že je vše v pořádku a nemá co skrývat a že samozřejmě můžeme přijet kdykoliv znovu se na naše kočičky podívat. Během pár dní mi ale volala jiná chovatelka, že se k Hubáčkům dostala dovnitř při neohlášené návštěvě. Bylo mi řečeno, že kočičky tam žijí v příšerných podmínkách, že tam nemohou zůstat... Po konzultaci s právničkou a obstarání nového bydlení kam bychom mohli kočičky následně po odebrání umístit do karantény(protože by samozřejmě nakazily naše kočinky) jsme se k Hubáčkům vypravili znovu...

Dneska (28. 9. 2009) ráno jsme jeli do této stanice na neohlášenou návštěvu s plánem kočičky odebrat jakýmkoliv způsobem - budou-li v tak špatných podmínkách, jak mi bylo řečeno. Pro jistotu s námi jela i naše právní poradkyně. To co jsme tam viděli jsem si ani v tom nejhorším snu nedovedla představit. Kromě MCO kočiček tam byla spousta nemocných PER a EXO a spousta psů a štěňat plemene Shi-Tzu. Všichni v jedné smečce svorně káleli na podlahu kam je napadlo, neboť v celé místnosti se nacházela pouze jedna jediná toaleta s podestýlkou (také pokálenou). Perské kočičky byly v podstatně v horším stavu než MCO kočky, které jsme tam viděli. Většina z PER koček měla zahnisané oči a zplstnatělou srst a zřejmě i průjem. Po vyjednávání s naší právní poradkyní nakonec sl. Hubáčková souhlasila s odebráním našich dvou koček zpět do našeho vlastnictví za finanční úplatu i přes několikeré hrubé porušení kupní smlouvy. Ale jsem ráda, že se mi povedlo své kočky odtamtud dostat pryč.

Ihned po odjezdu jsme se vydali na naší veterinární kliniku, aby byly kočky vyšetřeny a byla neprodleně zahájena léčba. Obě dvě kočky byly značně zablešeny, měly zplstnatělou (pod ložisky chuchvalců dermatitis) srst se zbytky stolice a silný průjem. Kočička First Flirt na tom je značně lépe než Winona. Flirtý váží 4,8kg ačkoliv to je na její krevní linii velmi málo, není kost a kůže jako Winonka. Winonka má stejné problémy- průjem, zablešení, vyhublost, svrab v uších a dehydrataci.

Ještě na veterině byly oběma holkám odstraněny ty nejhorší chuchvalce srsti, ihned byly odblešeny, bylo jim nasazeno ATB a tablety na odčervení. Dle dohody s veterináři jim bude v nejbližším možném termínu podána injekce proti svrabu v uších. Jak bude holkám lépe, čeká je další kupa důležitých testů, zda nejsou nositelky nebezpečných kočičích nemocí.

Kočičky jsme odvezli k mamince mého manžela, protože ona žádné kočičky nemá a tak nehrozí, že by tam holky někoho nakazily. Po příjezdu jsme kočičky pořádně vykoupali- při koupání z nich odtékala voda v barvě kafe... Jelikož hnedka na veterině byly kočičky odblešeny stačilo je jen pohladit a ze srsti se jim sypaly desítky mrtvých blech.

Kočinky Flirtý a Winonku ještě čeká dlouhé léčení. Moc doufáme, že léčba bude úspěšná, všechny testy negativní, a holky se budou moct zařadit mezi zdravé kočičky.

Cestou do nového (dočasného) domova našich kočinek jsem obtelefonovala další chovatelky MCO, které mají v této stanici také kočičky, aby věděly v jakých podmínkách tam kočky žijí a aby si neprodleně pro svá zvířata zajela... podařilo se, ještě dneska navečer z těchto podmínek byla vysvobozena další kočička a poslední MCO kocourek by snad měl být odebrán také co nejdřív. Bohužel tam stále zůstává hodně PER a EXO kočiček!! Pokud o někom víte, kdo v této stanici má také kočičky, dejte jim to, prosím, hnedka vědět!!

Chtěla bych moc poděkovat paní Vachatové a paní Končínské, že mě informovaly, co se v této stanici děje. Se sl . Hubáčkovou jsme byli v pravidelném kontaktu a nikdy by mě nenapadlo, že u nich kočičky žijí v takovýchto podmínkách.

Také velké díky Janě Herclíkové za pomoc a manželově mamince, že se obou kočiček dočasně ujala.

reagovat Hellga 24.6.2009 12:37  20%    +  -

Kačenková: Když máš čas si kotě "dovychovat", proč ne? Ale dokud "cucá" a máma má mlíko, je jim lepší spolu...piňdě si trénuje sociálku, různý kočičí "vypečenosti" a nejlíp se všechno naučí, právě ty první dva-tři měsíce, ty jsou pro něj nejdůležitější...
Většina koček, co byla odebrána od mámy brzy, si do vysokýho věku pošlapuje páníčka, nebo ocumlává... Odchovala jsem kotě lahvičkou a i když byl osmikilový halama, byl nejspokojenější, když našel na županu při chování žmoulek a čamtal...a celý život se choval divně "nekočičácky"...snažil se napodobovat lidi, protože nikoho jiného neznal a měl v tom děsný guláš...

reagovat Kačenková 24.6.2009 12:11  9%    +  -

Ahoj já jsem si čičinu brala když jí bylo 6 týdnů musela jsem si ji sama i očkovat aby aai ušetřili ale byla jsem ráda že jimám. Štěňata jsem dávala lidem až ve dvou měsících a ještě se mi nechtělo

reagovat Hellga 23.6.2009 19:49  52%    +  -

lindaandlinda: Neboj, nejseš! ...a kdyby, tak jsme už dvě!

reagovat lindaandlinda 23.6.2009 19:36  10%    +  -

Hellga: děkuji to mě posiluje alespoň se necítím jako magor.

reagovat Hellga 23.6.2009 11:12  51%    +  -

lindaandlinda: To bude nějaká "takychovatelka"!
cit.: "Odebrání koťat mladších 12 týdnů od kočky je v rozporu se zákonem na ochranu zvířat i s chovným řádem Svazu chovatelů."
...z toho vyplývá, že oné "babě" by patřilo namlejt hubu! ...a ještě lže, protože TO by jí žádnej vet "neporadil"... ...asi si plete zvíře s kovadlinou a takovej bych asi, ani tu kovadlinu nesvěřila! Mělas ji prásknout na finančáku...aby jí ty vydělávací chutě přešly!

reagovat Hellga 23.6.2009 10:54  51%    +  -

Karolia: Bóóóže, to je krásnej mimísek! ...a každej z našich čtyřech byl taky tak kráááásnej... Jó briťáčci, to je "vončo"!

reagovat Kačenková 22.6.2009 21:48  8%    +  -

Karolia: ta je úžasná ale už takovou mám.Máš nádhernou skalku to ty sama?

reagovat Karolia 22.6.2009 18:46  8%    +  -

Ahoj děvčátka, hledám nějakého nového pánečka pro poslední volnou kočičku. Cena 3.500Kč. Jse naočkovaná i odčervená a je ihned k odběru.

reagovat lindaandlinda 19.6.2009 12:49  18%    +  -

19.6. 12:45 17% + -

ahojky holky měla jsem zajímavý rozhovor po mailu.koukla jsem na aukro a našla koťátka kteráse narodila 16.5.a k odběru jsou k mání 24.6..to je docela síla.četla jsem že to je týrání zvířat.ale prý to paní takle doporučil veterinář.njn´.
http://aukro.cz/item665084815_kotatka_ostrava_krizenci_kock_domaci_kocour_persky.html

a tohle je hnus

reagovat Roni1 29.4.2009 8:38  6%    +  -

To teda NENÍ, ikdyž kdo je nemá, těžko to pochopí...84:

reagovat Hellga 18.4.2009 0:58  83%    +  -

lindaandlinda: ...a správně děláš! ...koček není doma nikdy dost...

reagovat 1moni 17.4.2009 21:21  41%    +  -

lindaandlinda:

reagovat lindaandlinda 17.4.2009 20:58  8%    +  -

Hellga: jj je to mainka a nakonec si jí nechám.

reagovat 1moni 17.4.2009 17:24  39%    +  -

lindaandlinda: to je škoda,je moc krásná!!!!

reagovat Hellga 1.4.2009 3:18  45%    +  -

lindaandlinda: Krásnej "štuclík"! To je mainská?

reagovat lindaandlinda 31.3.2009 22:42  18%    +  -

tak jí musím nakonec ponechat jiným hodným lidičkám už je nás doma fakt hafo.

reagovat 1moni 4.3.2009 8:51  75%    +  -

reagovat Hellga 28.2.2009 16:21  5%    +  -

leeann: Překrásný mimino! ...hned bych jej "vočamtala"!

reagovat leeann 31.1.2009 14:17  8%    +  -

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si