Pedikůra suchá nebo mokrá?

Máte zkušennosti s pedikůrou, chodíte s nožkama si odpočinout?
Já ano, ale nemám žádné zkušennosti s tzv.pedikůrou za sucha-medicinální.
24.4.2007

Diskusi založil(a) 24.4.2007 jajulina

reagovat Janka174 2.12.2007 22:41  5%    +  -

A to ještě, milá Mausi nevíš, jaké blaho na zemi bych ti svojí pedikúrou připravila. Nejprve bych ti omyla nožky vlastníma rukama a samozřejmě peelingem (voňavá záležitost)Osuším nohu ručníkem, který mám opravdu připravený jen pro tebe. Skalpelem očistila přerostlou kůži (pokud nějaká je), rašplí uhladila případné zásahy (nebolí, nešimrá). Očistila okolí nehtů, pak je ostříhala, zabrousila do tvaru, hladkým pilníkem očistila kůži kolem nehtů (prokouknou). Opět rašplí, tentokrát hladkou stranou dočistila celé chodidlo. Na závěr voňavou masáž chodidla,achillovky, části lýtka a když je potřeba, klidně až ke kolenu, prstíků i mezi prsty, případně namačkám některé reflexní body k uvolnění krční páteře. Všechny ty nástroje, které jsou použity, jsou připraveny jen a jen pro tebe, nikdy nepoužiji jen omyté, vše je odborně vyčištěno, vysterilizováno. A s druhou nožkou to samé. Při tom všem si s tebou povídám, usmívám se na tebe a dávám ti najevo, že TY jsi pro mne v tuto chvíli jediná milá návštěva, na kterou jsem se těšila. Pokud je potřeba, nešetřím radou, protože vím, že problémy je třeba řešit. Škoda, že to u mne nemůžeš vyzkoušet. Ale možná se pletu?

reagovat Mausi 18.11.2007 23:00  32%    +  -

Janka174: koukala jsem na tve stranky a mas to u tebe krasne udelane,hned bych k tobe na pedi sla,mas to tam vazne utulne

reagovat Janka174 18.11.2007 20:08  5%    +  -

ciniminisek: Zajímalo by mne, když nepoužíváte skalpel, co tedy používáte. Také dělám pedikúru a bohužel, bez skalpelu se obejdu pouze v několika málo případech, to jsou nožky, které jsou bez poskvrnky a jejichž majitelka přišla za relaxací a přeje si hlavně zdobení nehtů. V případě suché pedikúry se mi stává velice často, že jejich klientela skončí u mne a u skalpelu, protože sebelepší frézka neodstraní masívní, bolestivý otlak. Mohu také na obranu mokré pedikúry říct, že vždy jsou nehty i nehtová kůžička dobře ošetřeny a upraveny. Mám velice dobrou letní zkušenost s mladými děvčaty i zralými ženami a francouzským lakováním. Je to paráda a vždy mám velice dobrý pocit z dobře vykonané práce.

reagovat Janka174 18.11.2007 11:01  5%    +  -

Ještě malá zkušenost: Nemám nic proti suché pedikúře, máte pravdu, je líbivější, šetrnější... Ale problémové nohy stejně nakonec skončí na mokré pedikúře, protože suchá velké otlaky neodstraní, jen je krásně uhladí a do týdne, do dvou můžete jít na pedikúru znovu. Mokrá pedikúra, když je prováděna s láskou, neublíží, naopak, velice pomůže a konečně odstraní ty hrozné otlaky, se kterými si suchá neporadí. www.pedikurakolin.unas.cz

reagovat Janka174 18.11.2007 10:31  5%    +  -

Já dělám mokrou pedikúru a mohu vám říct, že platí "Méně je více". Pracuji se sklapelem a snažím se přistupovat ke každému individuelně. Celý proces, včetně masáže trvá přibližně hodinu a také se často stává, že 1,5 hodiny nestačí, tak jsou nohy zanedbané. Cena na pražské poměry velice nízká (kolem 200,- Kč) Mám co dělat, abych se uživila, protože nepracuji v Praze. Práce mne velice baví, je úžasné vidět, jak se mi zpustlá noha pod mýma rukama mění. Není výjimkou, že klientce padají boty z nohou, protože jsem jí odstranila nárůsty z pat i 1 cm.
V letním období mám vyšší klientelu než v zimě, protože se objednávají i mladá děvčata, která si přejí "francii". Vydrží 6 týdnů, když dobře zatvrdne. Nakonec, pokud chcete vidět moje pracoviště, mrkněte na www.pedikurakolin.unas.cz
Ahoj Jana

Anonym 4.10.2007 19:14  1%    +  -

Ahojky tak jsem si četla Vaše příspěvky a jestli mohu napsat svůj názor tak ho napíšu.Já osobně dělám pedikúru mokrou cestou a docela mě zaskočilo co se tu probírá."Mokrá" je lepší vtom že paty vydrží déle hladké než u suché a skalpel se používat vůbec nemusí.Já ho sama používám velmi minimálně.Suchá cesta je lepší u některých indispozicí když má někdo vysopký tlak nebo třeba varixy.pro mě jelikož se stím často stýkám je lepší mokrá cesta už jen ztoho důvodu,že se setkávám méně s prachem z kůže.Navíc je to jinak uplně to samé.Pro ty co se bojí suché cesty a zároven i sklapelu doporučuji mediciální ošetření pomocí přístrojů ale to dělají jen řádně vyškolené a není to zrvona levná záležitost.

reagovat beladami 25.8.2007 21:23  72%    +  -

Sháním kontakt na dobrou pedikérku ve Frýdku-Místku, která by byla ochotná mi udělat nožičky někdy i o víkendu

reagovat Anďa 21.8.2007 11:11  64%    +  -

tapka: on ti každej bude radit podle toho sbýho,ale pokud nevíš,udělej si oba,nic tím neztratíš,spíš naopak...

reagovat tapka 21.8.2007 9:11  23%    +  -

Dobrý den, chci si udělat kurz na pedikůru, jsem masérka, tak si chci rozšířit činnost, ale váhám jestli suchou nebou mokrou? Poradíte někdo, kdo už má víc zkušeností díky

reagovat Anďa 5.8.2007 15:12  80%    +  -

zdravím vás všechny tadypředně říkám, že se nehodlám hádat se zuzou
jisté je, že někomu se víc líbí mokrá, někomu suchá....já na suché nebyla, jen jsem viděla ji dělat a paní si při ní pomlaskávala...mně už ovšem přišlo hodně lidí s tím, že suchou zkusili a nelíbí se jim. V pátek jsem měla paní na manikúře a mimochodem se ptala i na pedi,jakou dělám. Říkala, že teď 2x zkusila suchou a spokojená není, protože má pocit, že je spíš u doktora než na pedikúře. Nohy se nedpočinou a prostě tam chybí ta lázeň.
Jinak je mokrá stejně kvalitní jako suchá. Kdyby nebyla,asi by ju suchá dávno vytlačila.
Pokud se ale někdo rozhodně poskytovat suchou...rozhodně s odsávačkou a rouškou.
Všem přeji šikovnou pedikérku a krásné nožky

reagovat Mausi 9.7.2007 12:38  47%    +  -

Karla: no tak pokud bys delala suchou,musela bys mit radeji frezku s odsavackou a tak jako tak brat si rousku.Treba tady v nemecku uz nikdo mokrou nedela,pro zakaznici to neni tak hrozny protoze ma hlavu uplne jinde nez ty(myslim tim ze ty jsi bliz k noham) a je u tebe ejdnou za cas,tady jde o to abys chranila ty sebe,takze odsavacku a rousku k tomu a neni nikde problem.ja osobne bychs la teda do suchy.A nebo do obou,cim vic toho muzes zakaznici nabidnout,tim lip pro tebe,zakaznice maji radi,kdyz maji moznost vyberu a volby;)To by bylo velke plus.

Anonym 9.7.2007 7:25  1%    +  -

Ahoj, já mám zájem otevřít pedikúru.Tak probírám se všemi jakou formu zvolit. Suchou a nebo mokrou.
Už jsem byla přesvědčena že udělám suchou, když jsem byla u svého zubaře a on mi řekl: a to budete všichni žrát ten prach z noh.
Tak babo raď.

reagovat Stefi 27.4.2007 22:48  55%    +  -

lenny003: dobrý krém na nohy na změkčení kůže je Kerasal ,k dostání v lekárně.Mám ho na doporučení doktorky,obsahuje k.salicylovou ,vaselinu ,glycerol ....
už dlouho uvažuju o pedikůře hlavně o té suché ,jak to tu čtu jdu hledat kdo to u nás dělá ,taky mi hrozně praskaj paty a i když se starám tak výsledek nic moc ,to abych to šmirglovala a mazala každý den a to mě teda neba.Chlap se směje ,že mi donese z dílny pilník na železo

reagovat lenny003 25.4.2007 13:43  9%    +  -

Sisi100: zkusím, děkuju

reagovat Sisi100 24.4.2007 23:58  60%    +  -

lenny003: Na hrubé paty je nejlepší na noc si zabalit nohy do igelitových sáčků a přes to dát ponožky.... nohy předtím namazat vazelínou nebo indulonou a nožky máš po pár zabalení jako miminko

reagovat screamy 24.4.2007 22:06  26%    +  -

Tak já jsem tedy na suché ještě nebyla, ale chodim už 3 roky na mokrou a jsem maximálně spokojená.Opravdu jo.A i paní pedikérka je moc milá a pečlivá.Takže nemám důvod měnit

reagovat Andilek_Evik 24.4.2007 17:44  19%    +  -

Přidávám se ke chvále suché - mediciální pedikůry... Je to super věc, lepší než za mokra, já jsem sice hodně lechtivá, ale kosmetička si se mnou poradí, chytne mě za prsty a nepustí

reagovat Mausi 24.4.2007 15:12  80%    +  -

odlaska: tak frezy se nemusi nikdo bat,rozhodne ne jako skalpelu,frezka nikomu neublizi,nybrz setrne odstrani tvrdou kuzi,nepali,neboli,nelohta,nechapu z ceho mas strach

reagovat zuza26 24.4.2007 14:19  86%    +  -

odlaska: žádný skalpel
jedině fréza

reagovat zuza26 24.4.2007 14:19  86%    +  -

Rozmarýna: mám také výborné zkušenosti s Batavanem

reagovat Rozmarýna 24.4.2007 14:16  13%    +  -

lenny003: kup si krém na paty na změkčení kůže značky Scholl. Já jsem byla na suché i na mokré pedikůře. Mokrou nikdy více, chytla jsem tam plíseň na nohy. Suchá se mi líbila a byla i příjemnější.

reagovat odlaska 24.4.2007 14:14  8%    +  -

TAk co jsem si přečetla vaše příspěvky, už nikdy na žádnou pedikůru nepůjdu. Dělám si ošetření doma a nohy mám v pohodě, ale chtěla jsem pedikůru vždycky zkusit. Jenže frézkou? Skalpelem? Z těchto nástrojů mám docela hrůzu a tak mě nikdy žádná pedikárka ani koutkem oka nezahlédne..

reagovat zuza26 24.4.2007 14:05  86%    +  -

lenny003: zajít na pedikúru, kde se dozvíš co a jak, pedikérka vzhelem ke stavu tvých nožek doporučí vhodný krém.
Vždycky po jejím zásahu se nohy lépe urpavují, domácí péče jde snáz. Pokud je kůže velmi hrubá, opraskaná, domácí péče je zdlouhavá.

reagovat lenny003 24.4.2007 13:59  9%    +  -

Mám dotaz ohledně "domácí pedikůry". Mám problém z hrubýma patama, praskají a prostě je mám pořád hrubé... zkošela jsem to pemzou za mokra, pilníkem za sucha, ale bez valného efektu. Nemáte nějaké rady, jak nejlépe, co je na to dobré...

reagovat zuza26 24.4.2007 13:04  86%    +  -

Mausi: tak tady je mokre hafo, protoze maji pocit ze je levnejsi, ale na kvalitu zatim moc nekoukaji.
Teda ne vsichni, ti co okusili suchou, uz jinam nejdou

reagovat Mausi 24.4.2007 11:58  80%    +  -

zuza26: tady covece snad nikdo mokrou nedela,kazdej jen suchou,ja minulej rok chtela jit na mokrou,ale jeste ze jsem nikho nenasla,ted jsem rada za tu suchou

reagovat Mausi 24.4.2007 11:57  80%    +  -

jajulina: taky je fakt ze pri suchy ti krasne objedne i nehtiky z vrchu,zahladi je,popr kuzicku odtsrani frezkou,u mokry je to podle me horsi,pokud neohy predtim namacis,nehty jsou nabobtnale a muze ti spis uskodit nez pomoct,to samy s kuzi,je nabobtnala a vezme vic nez je treba;)

reagovat jajulina 24.4.2007 11:44  11%    +  -

asi to budu muset vyzkoušet, když to tak chválíte, je fakt, že se vždycky malinkato obávám toho skalpelu:-):-)

reagovat zuza26 24.4.2007 11:40  85%    +  -

jedině suchá!!! Z mnoha důvodů je lepší, protože je tak možno poskytovat služby všem i diabetikům. Také při pravidelných návštěvách jsou bryz vidět výsledky, neb co se stíhá roste rychleji, co se piluje nebo odbrušuje tak se dál nevytváří.....
Pokud půjdeš na klasickou pedikúru a pedikérka to se skalpelem přežene, 2-3 trpíš a nožky cítíš i při oblkékání ponožek....
Bohužel pedikérek/pedikérů provádějící suchou pedi je pořád málo

reagovat Mausi 24.4.2007 11:39  80%    +  -

Ja na suchou chodim,a nemuzusi stezovat,je to prezicni,ja zas nemam zkusenosti s mokrou

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si