Psi a klíšťata

Letos je extrémně moc klíšťat. Jak bojujete s klíšťaty na vašich psech? Zajímají mne názory, rady, postřehy... Máte nějaké babské rady jak na ty ošklivé potvůrky?
28.5.2007

Diskusi založil(a) 28.5.2007 H.T.

Anonym 30.5.2007 11:35  14%    +  -

plachtařka: Je to Ex-spot,já to taky blbě napsala

reagovat Hana T. 30.5.2007 11:21  5%    +  -

FIS: Včera jsem koukala na mého, už postaršího psa. Má po tím obojkem vyrážku. Takže obojek letělo do koše...

reagovat FIS 30.5.2007 10:36  100%    +  -

normenka: Vytahování klíšťat miluju.

Anonym 30.5.2007 9:49  14%    +  -

Advantix taky není pro kočky!!!

reagovat normenka 29.5.2007 22:19  100%    +  -

FIS: my máme beagli tri color a běhaj po nich jak zběsilý ,zrovinka nám zdrhly čůzy jedny tak se máme na co zase těšit to bude paráda!!!

reagovat FIS 29.5.2007 15:45  100%    +  -

Můžu se přidat ? Před hodinou jsem vytahovala našemu pejskovi 3 klíšťata a určitě se zase ještě něco najde. Dostala kapičku Frontline a byl pokoj asi měsíc. Dneska jsem přinesla novou. A to sezona začíná. Když to spočítám,tak nás jenom ochrana před klíštaty přijde majlant. A kde jsou další výdaje.Asi se fakt vyplatí koupit pořádný obojek-ale slyšela jsem že se nesmí sundat a v horku může pejsek dostat kožní problémy. Tak zase nevím !!! Jo a naše Aza je černá jak boty a klíšťat má habaděj.

reagovat Hana T. 29.5.2007 13:49  5%    +  -

normenka: Jo, aby člověk skora kradl ;)))

reagovat normenka 29.5.2007 13:44  100%    +  -

Hana T.: aha 450 x aspoň 2jen čubiny teda to je kotel a když bych chtěla X4tak už by mě švihlo!Krucinál,že to stojí takových peněz!Já je snad poleju tea tree a bude to třeba by to taky zabralo

reagovat plachtařka 29.5.2007 13:41  32%    +  -

normenka: teď nevím jestli jsem to dobře napsala možná se to jmenuje Ex-spot tak nějak

reagovat Hana T. 29.5.2007 13:37  5%    +  -

normenka: Dobré jsou obojky KILTIX, ale jsou poměrně drahé. Kolem 450,- výše. Ten zabírá, al nevýhodou je vyšší cena, na druhou stranu je ale pravda, že Ti vydrží celou sezónu, takže se ta investice asi vrátí. Rozhodně asi bude lepší si připlatit, než kupovat obojek za 60,-.
Z levných dobrých věcí je taky pěna ARPALIT NEO, rozetřeš to zvířeti po srsti a je klid tak na týden (je-li venku suché počasí), říká se, ale že je toxický pro kočky. Tak nevím ;(
.

reagovat normenka 29.5.2007 13:06  100%    +  -

plachtařka: Expot neznám to se teda optám a nebo po obojku některý si tady chválejí,ale neuvádějí značku je obojků totiž velmi mnoho tak bych ráda koupila alespoň ten co zabírá mám dohromady 2psy a dvě kočky tak si to spočtěte!!A vyhazovat penízky za nefungující dreky se mi už nechce!!Poraďte tedy díky moc.A na ten Expot se také optám.

reagovat Hana T. 29.5.2007 12:57  5%    +  -

Mám na pejsany obojky značky Scalibor. Jednen pes je světlej a na něj teda klíšťat lezou enormně. (měla jsem i světlou kočku a ta byla klíšťat plná neustále) Máte taky někdo zkušenost že na světlé barvy ty potvůrky lezou nějak víc °)) ?
Loni jsem používala sprej značky FIPRON a ten byl úžasnej, klíště se sice "přicuclo", ale jakmile se postříkalo, zaschlo, odpadlo. A navíc, podle informací od veterinářky sprej likvidoval případné viry co v tom klíštěti byly.
Letos jsem sprej nesehnala, koupila jsem obojky a po každé vycházce obírám psy od klíšťat....

reagovat plachtařka 29.5.2007 8:14  32%    +  -

Loni jsem kupovala Frontline a klíšťata měl, sice ze zapila a hned chcípla, ale prostě je měl jo a šla blbě vyndavat když už byly chcíplý a jakoby sušený letos našemu mazlíkovi kapu Expot a zatím naprostá pohoda klíšťata žádný, teda objevili se po 4 týdnech, kdy už přestává ampule působit, tak hned znovu nakapu a je klid. Asi je potřeba vyzkoušet

reagovat fojty 28.5.2007 23:19  56%    +  -

Kaaata: jj,já ho kupuji také(Fronline,či jak)je super,je to podle váhy,dávám to 2-3x za sezónu.Obojek jsme zkoušeli taky,ale jsou mezi nima velké rozdíly,jeden rok byl super a další rok neúčinkoval,bohužel jsem si nezapamatovala značku toho dobrého

Anonym 28.5.2007 20:12  14%    +  -

Je dobré si zjistit info,ale v tomto Vám ale nejlíp poradí veterinář nebo specializovaná lékárna.

Anonym 28.5.2007 19:55  14%    +  -

Bob Martin není pro kočky!!
http://info.cymedica.cz/detail_novinek.aspx?NID=62&lang=1&MID=24&SID=

Anonym 28.5.2007 19:50  14%    +  -

O Advantixu - http://www.haf-haf.cz/vyr.asp?IDv=322

Anonym 28.5.2007 19:48  14%    +  -

Ale některý nemůžou být aplikovaný na kočky,tak na to se musíte informovat při koupi.
A někteří pejskové můžou mít alergickou reakci jak na spot,tak i na obojek.

Anonym 28.5.2007 19:43  14%    +  -

Kromě Frontline spot on jsou i další výrobky ve formě ampulí-pipet např.Expot,Bob Martin( všechny obsahují shodnou účinnou látku-permethrin), Advantix,Duowin atd.

reagovat jarcina 28.5.2007 19:36  12%    +  -

Já kupuju na veterině ampuli-advantix a jsem spokojena.Vydrží působit asi pět týdnů.

reagovat Temi 28.5.2007 17:21  93%    +  -

normenka: nám taky přestal zabírat Frontline i další ampule (to už si nevzpomenu na název) - ale obojek je bezkonkurenční - kupuju ho ve veterinární lékárně - cena něco přes 300,-

reagovat Kaaata 28.5.2007 15:29  5%    +  -

My taky kupujeme na veterině tu vodičku mezi lopatky - myslím, že se to jmenuje Frontline. Myslím, že se dá koupit něco takového i v lékárně.

reagovat normenka 28.5.2007 14:12  100%    +  -

jana.h: tak třebas to je jiná značka jak se jmenují ty vaše?Já něco musím na ně dát takhle bych se zbláznila a to mám ještě 2kočky

reagovat jana.h 28.5.2007 14:10  30%    +  -

Tak nám pomáhají ty ampulky mezi lopatky loni ani jedno klíště a letos než dostali ampule tak klíšťata denně a teď opravdu nic

reagovat normenka 28.5.2007 13:56  100%    +  -

ahojky nám už nepomáhá nic stříkala jsem strongholtem nebo jak se to krucinál jmenuje a nepomohlo,měli jsme ampulky mezi lopatky a nic takže už si sama nevím vůbec rady.Máme dvě beaglice a když se rozhodnout utéci tak se vrátějí a minule přinesli dohromady přes 50klíšťat a teď kolem 30ti!!Je to síla a to mám dvě malé holky strašně se o ně bojím a tak vždycky musí manžel ihned čubiny prohlídnout a odklíštit!!Je toho letos šíleně moc!!

reagovat Mata69 28.5.2007 13:54  100%    +  -

helik.k: nám by se náš pes do postele sotva vešel!

reagovat helik.k 28.5.2007 13:37  5%    +  -

My kupujeme na veterině ampulky na proti klíšťatům. Účinkují asi měsíc.Ampulka se dá na hřbet. Obojek je dobrá věc, ale našeho psa pořád muchlají děti, berou si ho do postele a to se s obojkem nesmí.

reagovat Mata69 28.5.2007 10:37  100%    +  -

Každý rok kupujeme naší čubině obojek - ale jedině ten z veteriny - stojí nás kolem tří stovek - je to na celou sezonu. Klíště si sice přinese i tak, ale většinou odpadne malé, neudrží se. Občas jí i najdeme nacucaný klíště, ale fakt málo. Je ovšem pravda, že naše čubina je velká a hodně chlupatá, tak jestli to na účinek toho obojku nemá vliv.
Jo a ten obojek prodávají v různých velikostech.

reagovat Mabby 28.5.2007 10:29  8%    +  -

Zajdi si na veterinu a tam Ti poradí a prodají nejlíp.

reagovat Michal 28.5.2007 10:10  55%    +  -

Existuje nějaký obojek, který klíšťata a další hmyz odpuzuje. Prý to pomáhá, ale víc o tom nevím, má ho kamarád.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si