Operace karpálního tunelu.

Ráda bych získala nějaké informace o operaci karpálního tunelu,máte ji někdo za sebou? Čekají mě v nejblišší době obě ruce.Mám z toho strach.
11.6.2007

Diskusi založil(a) 11.6.2007 JaninkaLN

reagovat JaninkaLN 24.1.2013 15:03  83%    +  -

Sydžej+3děti: Na věku asi nezáleží,mě poslali k odborníkovi a ten mi změřil ruce na nějakém přístroji a podle toho kolik jsem měla %doporučil operaci.

reagovat Sydžej+3děti 24.1.2013 14:57  86%    +  -

JaninkaLN: a kdy je nejlepší jít k dr?mě říkalo už pár lidí,že abych měla karpály na to jsem ještě mladá(bude mi 31) ale pročítala jsem si diskusi,že tu byla slečna(21) a že pracuje v mš.

reagovat JaninkaLN 24.1.2013 14:52  83%    +  -

Sydžej+3děti: To brnění vypadá na karpály.Mě brněli hlavně v noci a neměla jsem cit v konečkách prstů.něco umíst v ruce ,moc nešlo.

reagovat Sydžej+3děti 24.1.2013 14:36  86%    +  -

Zdravím dámy.Chci se zeptat jestli sama poznám,že jde o karpály?Mě poslední dobou večer bolej ruce brněj a taky když loupu brambory tak sotva začnu už mě bolej.Díky za info.

reagovat JaninkaLN 19.1.2013 8:45  89%    +  -

renaaatka: To je divný,mají to v každym zapadákově.Tím tě nechci urazit.Je to v modré krabičce,jsou tam 2 kusy.Je to tmavě modré z úpletu a je to na loket,zápěstí,ruku i s otvorem pro palec,to mám já.Na kolena,na kotníky atd. Mají to taky při takových akcích v kulturních domech,jak přijedou a jsou tam jeden den.My taky nejsme žádné obr město.

Anonym 18.1.2013 22:19  1%    +  -

JaninkaLN: Tak Jani ve Dvoře ho u nás vietnamci nemají :-( to je pech.No asi musím k doktorovi,jestli mi napíše recept do lékárny...asi to vietnamci mají jen ve větších městech.Tu bouly u jizvy mám pořád,tyjo,nevíš co s tím? Sem si to namohla to je jasný,ale jak teď na to.Rozmasírovat nejde,když přitlačím bolí to.Jdu 12.2 na první rehabku,tak jestli tam poradí,právě nevím.

reagovat JaninkaLN 17.1.2013 0:03  93%    +  -

renaaatka: Nemáš zač.

reagovat JaninkaLN 17.1.2013 0:03  93%    +  -

renaaatka: Určitě je mají všude.

Anonym 15.1.2013 19:52  1%    +  -

JaninkaLN: Faaakt no to po nich kouknu,doufám,že jsou zásobený i ve Dvoře Král. ;-) díky za radu

reagovat JaninkaLN 12.1.2013 23:52  67%    +  -

renaaatka: Taky si ruku stahuji ,používám od čínanů ortézy,takové modré ,jsou v krabičce 2 a stojí 19 Kč.Někdy stačí si to stahnou jen na noc.Mají bud jen na zápěstí a nebo i na palec,ta je lepší. Cena je stejná.Jdou prát.

Anonym 12.1.2013 23:38  1%    +  -

Holky potřebuju radu,sem si namohla ruku-a kolem jizvy mi otekla :-( sem strouhala do zásoby zeleninu na polívku do mrazáku.Achjo celkem mě ta ruka bolí.Vím,že jsem si to zavinila sama.Ale když někdy je potřeba ty věci udělat,no.Mám dávat obklady? nebo nějakou mast? Já si ruku stáhla stahovacím obinadlem.Díky za rady.

Anonym 2.1.2013 16:03  1%    +  -

JaninkaLN: Jojo sádlo také používám a máme to nastejno,já si to namažu a pak na to zapomenu a omatlám věci kolem :-D to je děs. Děkuji za přání-já také přeji šťastný nový rok,hodně zdraví pro celou tvojí rodinu a jen samé usměvavé lidičky kolem tebe.Hezký den ;-)

reagovat JaninkaLN 1.1.2013 11:20  72%    +  -

Hezký nový rok 2013 v něm pevné zdraví a dobrou pohodu vám přeje Janinka.

reagovat JaninkaLN 29.12.2012 11:52  73%    +  -

renaaatka: S tou starou kůží to je asi běžné a nová ,tak ta určitě citlivá je.Pokud už je jizva zahojená,tak doporučují natírat škvařeným vepřovým sádlem,domácím a nesmí být osolené.Jizva pak nešponuje a není moc vidět.Ale ta mastnota mě celkem vadila.Držím palce,at už jsi v pořádku.

Anonym 28.12.2012 20:25  1%    +  -

JaninkaLN: Já právě nevím,je to možný :-) pořád mám s tím nějaký extrééémy ;-) Ona se mi kolem jizvy jako oloupala "stará" kůže a celý to je "nový" tak to je citlivý,je to asi i tím.

reagovat JaninkaLN 27.12.2012 23:20  73%    +  -

renaaatka: Tak to ti neporadim,jizva mi nepálila,ale není to ,že by se hojila?

Anonym 27.12.2012 17:13  1%    +  -

Prosím o radu,jsem už 4 týdny po operaci karpálního tunelu a jizva mě dost pálí,měli jste to taky? Co pomáhá,je to velmi nepříjemné.Díky za rady :-)

reagovat JaninkaLN 11.12.2012 23:57  62%    +  -

renaaatka: Moc ti děkuji,vyzkouším to.

Anonym 11.12.2012 20:51  1%    +  -

JaninkaLN: Děkuji Jani,jsi milá ;-) tyjo já jako si ruku šetřím,snažím se ale to víš,když něco doma potřebuju udělat a jsem zrovna sama tak se snažím no ale nákup bych do ruky nevzala.Dnes jsem už jizvu nezalepovala,dávám zase obklady z chlapice a pak promazávám heřmánkovou mastí.Taky mi doporučil operatér sádlo,pro něho si jdu zítra k nám do soukromé masny,sem si ho objednala :-D No jak píšeš,že jizvu máš ošklivou,doporučím ti,kup si v lékárně bylinku CHLAPICE-Tužebník sáček stojí 21,-Kč takže žádný děs a dělej si vývar,stačí špetka směsy přelít horkou vodou nechat asi 10min.pod pokličkou a vatovým tamponem několikrát přikládat k jizvě.Třeba 5x denně.Vím od babičky,že to léčí i starší jizvy.ZKUS TO!

reagovat JaninkaLN 10.12.2012 23:46  62%    +  -

renaaata: Tady si tykáme,klidně tykej.

reagovat JaninkaLN 10.12.2012 23:45  62%    +  -

renaaata: O té chlapici slyším prvně.Jizvy mám ošklivé,mazala jsem to sádlem,ale řekli mi ,že se mi to hojí ...a tedˇnevím jakou jizvou.Pokud mohu poradit,ruku si šetři a nenos v ní nic těžkého.Mě chtěli poslat za 14 dní do práce a to jsem pracovala jako prodavačka.Rádo se to vrací a pak druhá operace je obtížnější,neradi to operují. Pročti si toto ,zde jsou opavdu odborníci.http://www.ruka-kosmetika.cz/index.php?co=syndromcc&m=1
Držím palce,atˇjsi brzy v pořádku.

reagovat martakaba+holky 10.12.2012 21:38  43%    +  -

renaaata: nevím jak u vás, ale standartní postup, že se stehy tahají tak kolem 10dne..ruka má být v klidu, taky by se jizva neměla rozjet..a rehabky se píšou tak kolem 4 týdne po operaci..ted mi zrovna marodila p.uklízečka v práci a byla za 6 týdnů zpátky v práci...

Anonym 10.12.2012 10:02  1%    +  -

JaninkaLN: Dobrý den,děkuji za vaše milá slova,no zrovna jsem si ted volala doktorce na neurologii a líčím ji to a potvrdila,že ty stehy mi vytáhli opravdu brzo a ještě by mě hnedle hnali na rehabku,když se jizva otevřela.No tak jsme se domluvili,že budu pokračovat v obkladech z chlapice a 9.1.jsem objednaná k ní a teprve mi ona napíše rehabilitace,tak jsem ráda,že jsem ji zavolala a na tu chirurgii už nejdu.Někdy ty doktoři jsou fakt řezníci.Od pátku dávám ty obklady z chlapice a moc doporučuju,jizva se zatáhla a krásně se to hojí!

reagovat JaninkaLN 9.12.2012 22:31  62%    +  -

renaaatka: Na mě šetřili,já jsem rehabilitaci neměla.Ale jak tu holky píší, brzy to asi neni.Držím palce, ať se jizva dobře hojí.

Anonym 8.12.2012 21:53  1%    +  -

Ahoj :-) chtěla bych poprosit o radu.Jsem 12tý den po operaci pravé ruky v Broumově.Na převaz jsem mohla v místě bydliště-Dvůr Králové-stehy mi také vytáhli ve Dvoře,ale v operačním protokole jsem jasně měla psaný 11tý den vyndat stehy.Bohužel jsem uvěřila chirurgovi ve Dvoře,který stehy vyndal již 9tý den.Druhý den se mi jizva začala otevírat :-( uprostřed tak 1cm dlouhý a 1mm otevřený.ŠOK!Honem jsem si udělala mašličku z náplasti.Na jizvu dávám obklady z chlapice a dnes 12-tý den po zákroku se jizva zceluje.Chlapice je na jizvy bezva.DOPORUČUJI.Kdy jste měli první rehabilitaci? Mě chirurg chce poslat už příští týden-tj.3 týdny po operaci.To je blbost myslím.Když ta jizva se tak špatně hojí.Díky za informace a zkušenosti !!!

reagovat JaninkaLN 30.7.2012 22:14  59%    +  -

Ivka D.: Taky mě to nedělalo dobře,když jsem slyšela co si povídají.

Anonym 30.7.2012 8:02  1%    +  -

dobrý den,tak jsem podstoupila tu operaci a jak koukám tak v každé nemocnici jen slybujou :-( jak už jsem psala měli mi to dělat pod celkovou narkózou a 5 min před operací kdy už jsme byla připravená na anestezii mi řekli že nemají anesteziologa který by mě uspal tak jsem šla na lokálku a už v životě nejdu :-D Děkuji všem za rady

reagovat JaninkaLN 20.6.2012 22:14  73%    +  -

Ivka Dou.: Litoměřice.

Anonym 20.6.2012 15:39  1%    +  -

No tak to jim to odmítnu :-) děkuji za informaci a pokud se mohu drze zeptat v jakém městě to bylo?

reagovat JaninkaLN 20.6.2012 15:09  73%    +  -

Ivka D.: Mě nejprve ji slibovali a večer řekli ,že mě místo pouze umrtví.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si