Pejsi - Yorkshire teriér

Ahoj lidičky. Ráda bych si s vámi vyměnila nějaké postřehy a rady, které souvisí s výchovou a péčí o yorka. Mám ho chvíli, nemám ho pro výstavy, jen pro radost, ale občas mám s ním starosti, a tak bych ráda našla někoho, kdo by mi mohl poradit. Díky.
22.4.2005

Diskusi založil(a) 22.4.2005

reagovat uursik 28.1.2006 22:14  13%    +  -

Možná si řeknete, proč jsem nebrala zase jorka, měli jsme hned nabídku od té paní chovatelky, která nám prodala Filípka. Ale já nevím, asi, že to byl náš první pejsek a nechtěla jsem ho s dalším jorkem srovnávat. Nezlobte se na mne, že jsem se tu takhle vypovídala.
Teď máme Denyse, je jiná povaha a na rozdíl od Filípka se ještě nenaučil povel trhej. To totiž říkal dycky můj manžel a pes na mne začal štěkat. Tak tohle se Deny asi nenaučí Protože kupodivu má radši mne

reagovat uursik 28.1.2006 22:00  13%    +  -

yorkie222: to jsme si oddechli, paní chovatelka nám řekla, že znala dva podobné případy, prostě pes (2 letý) taky lehl a pak se postavil za dva měsíce. Možná prý reakce na klíště, to nikdo neví. Jenže po této nemoci byl Filípek každou chvilku nachlazený, až mu nakonec zjistili vodu na plicích, poslední tři dny mu nepomáhali ani injekce, prášky, nic. Ležel pomalu dýchal, a jak se pohl, tak se začal jakoby topit tou vodou co měl v plicích. A to bylo už to nejhorší, musela jsem s ním jít k veterináři a to už naposledy. Ještě teď z toho brečím. Máme tu mladého veterináře. Přispal mi ho, nechal nás s ním se rozloučit, než usnul (i v té narkoze se mu špatně dýchalo) a pak jsme ho donesli a mi řekl, ať už jdu, že se o něj postará. Teď máme toho westíka a Filípka máme v hrnečku s víčkem. Pan veterinář nám dal totiž jeho popel na památku.

reagovat uursik 28.1.2006 21:56  13%    +  -

yorkie222: My jsme taky měli jorka Filípka, v 10,5 letech moc a moc onemocněl, prostě se šel najíst a bum plácnul sebou o zem, nemohl se postavit ani posadit. Po dvou měsících neúspěšné léčby mi manžel řekl, že veterinář chce abychom přišli oba k němu a budem se rozhodovat jak a jestli vůbec léčit. Byla to nejhroznější noc mého života, vlastně jsme s tím pejskem pomalu loučili. Krmili jsme ho lžičkou, stříkačkou jsem mu dávala vodu a za pět minut zakašlal a bylo to všechno venku. Vůbec necítil nohy. Pak se z toho zázrakem dostal, začal na ty nohy reagovat. On totiž nesnášel, když mu někdo šahal na nohy zadní nebo zadničku, a pak se začal po veterináři ohánět, když mu ty nohy kontroloval. Pak se i pomalu začal posazovat.

reagovat EVELINA 13.1.2006 17:16  12%    +  -

tak já taky přidám fotečku našeho pejsánka -tedy je dcery -já mám naháčky

reagovat Era 16.11.2005 21:45  13%    +  -

trochu jsem ti pomohla

reagovat yorkie222 13.11.2005 10:18  5%    +  -

Ahoj to jsem zase já ,nevím, jestli se mi povede přidat fotečku z mojí fotogalerie,tedy Zkouška :
http://moje.dama.cz/img/uf74412.jpg
Yorkie pozdravy všem Dana Andy a Toby

reagovat yorkie222 12.11.2005 19:56  5%    +  -

batule:
ahoj ,já jsem odmalička svoje pejsky nepouštěla nikdy bez vodítka,chodim venčit blízko silnice a bála jsem se. Vím,že venčit na volno,je pro pejsky ideální,ale zkrátka když se to nenaučili odmalička,tak ted už to nejde. Andík taky jedl hovínka a jendou i kus uschlého hada,byla ve mně malá dušička,aby se mu něco nestalo. Ale vyrostl z toho,za nějaký čas už si ničeho ani nevšiml. Ale má jeden špatný zlozvyk,který mu zůstal,když při venčení najde nějaký kus zmačkaného papírového kapesníku ,tak si ho vezme a nese domů,až když odlákám jeho pozornost,papír vezmu a vyhodim.
Venku opravdu číhá hodně nebezpečí pro ty naše malé chlupáčky a někteří lidi jsou fakt tak zlomyslní,že by byli schopni všeho. Někteří lidi nemají rádi zvířata. Já mám ten názor,kdo nemá rád zvířata,ten nemá rád ani lidi. Co vy na to pejskaři ?? mějte se hezky a pejskům zdar Dana a hafíčkové

reagovat yorkie222 12.11.2005 19:51  5%    +  -

ahoj jmenuji se Dana a mám dva jorkie kluky .Andíkovi už bude v prosinci 12 let a má nemocné srdíčko,je to psí kardiak. Tobíkovi byly 4 roky. Toto plemeno mi učarovalo,nikdy už nechci žít bez jorkšírských terriérů,jsou to naši mazlíci a zlatíčka,samozřejmě jsou pěkně rozmazleni,spějí s námi v posteli,ale to asi každý jorkšír.U nás doma to vypadá,jako v Yorkielandu,všude máme obrázky ,kalendáře,hrnky,skleničky,všechno,na čem jsou jorkies. Ráda bych si dopisovala s dalšími milovníky jorkšírků,třeba i poštou ?? napiště.
díky za každou odpověd. s přátelským jorkie pozdravem Dana Andy a Toby
yorkie@centrum.cz

reagovat batule 20.10.2005 10:43  5%    +  -

Ahoj, mam skoro 8 mesicniho yorkshirka a vse bylo v pohode do tohoto tydne. Docela mi prekazi pri prochazce voditko, a tak jsem ho nechavala behat navolno. Vcera mi ovsem zdrhl na misto, kde jiz nekolikrat nasel kosti, po te jsem ho nemohla chytit, protoze moc dobre vedel, ze udelal neco, co nemel. Zkousela jsem ho ignorovat, aby za mnou sel domu, ale to se mi nepovedlo. Stale se drzel v me blizkosti, ale vzdy, kdyz jsem ho chtela pripnout na voditko a odvest ho domu, tak uskocil, protoze si myslel, ze dostane - bude vytahany za kuzi na hrbete. Chytla jsem ho az diky jinym psum, se kteryma si zacal hrat asi po 20 minutach bezuspesneho odchytu. :-) Nyni by me zajimalo, protoze po teto skutecnosti ho vodim pouze na voditku, za jak dlouho si mohu risknout ho opet z voditka pustit. Bojim se, aby tam nesezral neco otraveneho. Dekuji za odpovedi.

reagovat Kiikina 24.8.2005 10:30  5%    +  -

Tereza: Ahoj Terči, je založená ještě jedna diskuze Yorkies. Tak se spíš zeptej tam. Ale mám známou, která měla pejska taky se zlomenou nožičkou a taky ji nechtěl pak používat. Musela mu ji masírovat a cvičit s ní. Já ji často potkávám, tak se zeptám, co ještě dělala.

Anonym 9.8.2005 20:39  1%    +  -

Zdravím všechny milovníky joršírků!!!
Náš jorkšírek (4,5 měsíce) měl kolem 3 měsíce operovaný nalomený kyčelní kloub. Už je to nějký ten pátek a on stále nechce moc nožičku používat. Začínají se mu, myslím že v důsledku toho, kulatit zádíčka. Pravidelně s nožičkou cvičíme a i pohybu má dost. Prosím poradí někdo, jak postupovat, aby se to zlepšilo. Předem děkuji i za neposedného Berýska. Terka
(e-mail: sasa.ahoj@seznam.cz)

reagovat Kiikina 12.7.2005 17:35  13%    +  -

Era: No jo, už jsem diskuzi našla. No tak se překulíme na YORKIES, tam je diskuze rozjetá!!!

reagovat Kiikina 12.7.2005 17:31  13%    +  -

Era: tady je ještě nějaká?? No to ani nevím. Máš pěkný pejsky

reagovat Era 12.7.2005 17:13  13%    +  -

19.1. byla tady na dámě založena diskuze Yorkies,tak nevím proč je tu další a pak to vázne na obou dvou

reagovat Kiikina 12.7.2005 15:38  13%    +  -

Evka*: To by ti ai poradila nejlíp zuza. Napiš ji na meil, má ho o pár příspěvků níž, nebo má ICQ. Kdyby jsi chtěla číslo, tak písni.

reagovat Evka* 12.7.2005 15:35  5%    +  -

Ahojky, mam fenecku jorksira a ma rok a pul, chci aby mela stenata, kdy na to bude nejlepsi doba?

Anonym 7.7.2005 9:50  1%    +  -

zuza: jeste ten meil,cobracek@centrum.cz

Anonym 7.7.2005 9:49  1%    +  -

ahojky mam dva jorky holky,a oni jsou moc hodni rada bych si popovidala stema kdo ma taky jorky,ozvete se?na muj meil,nebo na icq 200692873.diky a moc se tesim packo zuza

Anonym 22.6.2005 16:58  1%    +  -

Ahoj. Mám problém se svým yorkshiráčkem, jsou mu skoro 4 měsíce, ale nedokážu ho přinutit, aby poslouchal na slovo fuj a nežral vše, co najde na zemi. Když něco uloví (starou kost, žábu, extrementy), tak přede mnou utíká a není možné ho chytit. Již několik psů se u nás v okolí přiotrávilo, když sežralo něco v okolí. Nyní ho u baráku beru na vodítko, ale takto mi to nevyhovuje. Nevíte, jak na to? Díky za odpověď.

reagovat Kiikina 1.6.2005 11:39  6%    +  -

Hanka: Jo a v bytě ji nikam nezavírej, ale zase jí nenechávej otevřený dveře do všech místností. Ona ale stejně bude většinu času spát.

reagovat Kiikina 1.6.2005 11:37  6%    +  -

Hanka: Ahoj Hani, mám sice Yorkšírku už velkou, ale radím ti, jestli nechceš, aby do konce života spával pejsek s Tebou v posteli, tak si ji tam neber. Dej si její pelíšek třeba vedle postele a tam jí dej svoje triko co jsi měla na sobě. Já ti sice radím, ale s náma v postelí spí pes i kocour

Anonym 1.6.2005 11:22  1%    +  -

Ahoj, pár dní máme malou psí slečnu, tak bych potřebovala pár rad do začátku. Jako třeba, necháváte pejska běhat volně po bytě, když doma nejste ? Nebo jak řešíte spaní v noci ? Díky HankaMarie:

reagovat Lálinka 10.5.2005 22:08  5%    +  -

Ahojky,dneska měl můjproblém,od rána mu hrozně jakoby kručelo v bříšku a byl celý nesvůj.Už jste to nědky zažily a nevíte z čeho by to tak mohlo být

reagovat Lálinka 8.5.2005 19:30  5%    +  -

ahoj dneska namá nikdo náladu povídat si

reagovat Lálinka 8.5.2005 13:31  5%    +  -

Ahoj

reagovat Lucie-Paryba 5.5.2005 22:24  5%    +  -

ahoj tady se hlásí další york Lord - 2,5 roku

reagovat Lálinka 5.5.2005 20:05  5%    +  -

Čauky,můj raudinek má 6 roků a letos ho čeká čištění zubního kamene ultra zvukem,občas mu zoubky vyčistím kartáčkem a pastou,ale v jeho věku mu to už moc nepomůže,jsem zvědavá,jestli po očištění ultrazvukem a pravidelným čištěním zubů to bude lepší.Taky my můj pejsek nemůže pořádně přibrat,má potíže se slinivkou.Nemáte něaký recept jak na to

Anonym 4.5.2005 11:08  1%    +  -

Zdravím, mám jorkšíra 3 roky, je to úžasný plemeno. Torišku jsem ho rozmazlili, ale zkuste tomu milému stvoření něco přikazovat. Teď máme akorát problém se zubaama, na to jak je relaitvně mladý má hrozný zubní kámen a z toho se mu jeden zub viklá. Měla některá z V8s s tím nějaké problémy, čístíte zuby?

reagovat Lálinka 2.5.2005 20:24  5%    +  -

Ahoj, mám taky pejska má šest roků. Ráda si s Vámi vyměním zkušenosti a rady.

Anonym 29.4.2005 11:26  1%    +  -

Ahoj, mám pejska jorka, budou mu letos 4 roky, je fantastický, mám ho moc ráda. Pokud budu vědět ráda poradím s výchovou, nemoci apod.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si