Komunita diskuse: Křečci a vše kolem!!

Tuto diskusi založil(a): k@mostyl
Dne: 18.3.2008
Diskuse nyní obsahuje celkem 134 příspěvků. Za poslední den je zde 0 nových příspěvků.

Nástěnka

k@mostyl 19.3.2008 21:40

k@mostyl 19.3.2008 21:25

Kolečko na běhání- Nejlepší jsou plastová plná kolečka,do nerezových koleček jim občas zapadne tlapka. Miska- Měla by být porcelánová,keramická nebo kameninová aby ji křeček nepřevrhl. Průměr misky záleží na druhu křečka (aby se křeček vešel do misky). Domeček- Nejlépe dřevěný,plastové domečky jsou nevhodné,protože se v nich drží vlhko. Napáječka- Miska na vodu je nevhoná,může se převrhnout,vylít... Napáječka je nejlepší s kovovou tyčkou na obrázku.

k@mostyl 19.3.2008 15:58

Křečík Campbellův je svrchu šedohnědý s výrazným černým pruhem, který se táhne uprostřed hřbetu. Narozdíl od křečíka džungarského jsou proužky oddělující světlé zbarvení břicha od tmavšího hřbetu téměř neznatelné, nebo dokonce vůbec chybějí. Na zimu křečík Campbellův nebělá, ale v zajetí se vyskytla již celá řada barevných mutací, uváděných do obchodů se zvířaty pod nejrůznějšími, často matoucími názvy. Stejně jako křečíci džungarští jsou křečíci Campbellovi vzájemně velmi tolerantní a žijí často v malých skupinách. bohužel se již totéž nedá říci o jejich snášenlivosti vůči chovateli, protože většina z nich neváhá použít ostré zoubky, pokud se jim zdá, že je jejich bezpečnost ohrožena.

k@mostyl 18.3.2008 21:29

Křeček panda černo-bílá byl vyšlechtěn v USA z křečka divokého zlatého, jenž se také nazývá syrský, neboť pochází ze Sýrie. Mutace panda byla vyšlechtěna poprvé v roce 1947. Poslední dobou je tento křeček velmi oblíben chovateli dospělými i dětmi. Já chovám tyto pandy a to jak angorské, tak krátkosrsté. Angorská panda má u samečka srst delší (asi 4–6 cm) u samičky kratší ale hustší. Křečky chováme při teplotě 15 až 25 stupňů. Chovat je můžeme v akváriu, teráriu, vyplechované bedýnce, nádobě z plastu a podobně. Ubikace by měla mít přibližně tyto rozměry: délka 40 cm, šířka 25 cm, výška nejméně 30 cm. Také se dají použít nádrže z plastu od výrobce pro myši či potkany, které mají místo víka plechovou mřížku a v ní krmítko a sklenici s napájecí trubičkou. Můžeme též použít různé krásné klece pro křečky, jenž jsou ve velkém výběru v mnoha zoo – obchodech. Křečci pandy, stejně jako jiní křečci, v nich mají různá poschodí, hnízdní budky, žebříčky na šplhání i napáječky na vodu a krmítka. Mají v nich možnost ke šplhání, houpání i klid v hnízdících budkách. Jako vystýlku použijeme bezprašné hobliny, buničitou vatu, seno, slámu či čistý papír. Křečci pandy jsou velmi čistotní, neustále se čistí, nepáchnou a ani jejich moč a trus nejsou čichově moc agresivní. Do jednoho rohu močí, v jiném rohu či budce si udělají hnízdo a spižírnu. Při výšce ubikace nad 30 cm nedáváme více než 2 cm steliva. Čistíme podle toho, kolik křečků pand chováme, roh na močení můžeme čistit 2 až 3× týdně, celou ubikaci tak 1× týdně.

k@mostyl 18.3.2008 21:27

Délka těla 210 - 340 mm, ocasu 28 - 60 mm, hmotnost 150 - 500 g. Chodidlo je osrstěné jen po patu. Obývá stepi a lesostepi východní a střední Evropy a západní Sibiře. Živí se zelenými částmi vegetace a semeny, ze kterých si vytváří zásoby až 15 kg. Má sklon k dravému způsobu života. Žere i hmyz a drobné zemní hlodavce. Rychle se rozmnožuje, při vhodných životních podmínkách se mohou zvířata přemnožit a způsobit velké škody. na polích podniká za potravou delší cesty. Zásoby přenáší do zásobárny v objemných lícních torbách, které mu sahají až k lopatkám. V jižních částech areálu rozšíření vyhledává vlhké biotopy travnatých luk. Dává přednost hlinitým půdám před lehkými písčitými. Je to kožešinové zvíře. Je vnímavý na tularémii, vzteklinu a jiné nemoci přenosné na člověka a zvířata.

k@mostyl 18.3.2008 21:22

Je to hlodavec s typicky štíhlým tělem dlouhým 80 - 250 mm. Charakteristickým znakem tohoto rodu je neosrstěný ocásek dlouhý 25 - 106 mm. Ušní boltce jsou krátké, pokryté hustými jemnými chlupy. Oči jsou středně velké, a nejsou tolik vystouplé jako u křečíka džungarského. Srst je šedá nebo tmavožlutá, na břiše světlešedá až bílá. Křečík čínský obývá stepi, lesostepi a polopouště severní Číny. Je to hlodavec s typicky soumračnou aktivitou. Přes den je ukrytý v jednoduché díře, z které se k večeru vydává za potravou. Živí se semeny rozličných rostlin a hmyzem.

k@mostyl 18.3.2008 21:19

Je aktivní hlavně v noci. Při budování "ubytování" pro křečka musíte mít na paměti, že je velmi vynalézavý a má značnou sílu a lehce uteče. I ze skleněného akvária lehce po napáječce uprchne na noční dobrodružství. Dospělí jedinci jsou často navzájem nesnášenliví, chováme je proto odděleně. Pouze pro páření připouštíme samici k samci. Terárium často čistíme a odstraňujeme "nakřečkované" zásoby. Terárium: minimum 40x25x25cm (shora uzavřené), hoblinová podestýlka, trochu sena pro stavbu hnízda, napáječka, dřevo na okus, domeček, kolotoč Potrava: různá rostlinná potrava včetně trávy nebo sena, zelenina, ovoce, obilná zrna, slunečnicová semena (pozor na tloustnutí), maso, vejce na tvrdo, mouční červi Rozmnožování: pohlavní dospělost ve věku 2-3 měsíců, březost 15-17 dnů, rodí průměrně 10 holých a slepých mláďat, mláďata začínají přijímat pevnou potravu již jednotýdenní, prohlédnou za 14 dnů, odstavit je lze ve věku 4-5 týdnů Délka života: 2-3 roky http://www.zverokruh-shop.cz/upload/pet/3/krecek.jpg

k@mostyl 18.3.2008 21:11

Jsou poměrně nesnášenliví, chováme je v páru. Gravidní samice oddělujeme. Aktivní jsou hlavně v noci. V přírodě si vyhrabávají jednoduché nory. Při nadměrné péči (velké krmné dávky, moc slunečnice,…) často trpí obezitou. Terárium: rozměry minimálně 25x20x20cm, ideální 50x30x30cm. Důležitá je vyšší vrstva podestýlky (hobliny, dřevěná podestýlka), do které se rádi zahrabávají a také seno na stavbu hnízda. Nezapomeňte na napáječku, dřevo na okus a alespoň kolotoč na běhání. Potrava: semena, zelené rostliny, hmyz, ovoce, zelenina, obiloviny, vařené maso, tvrdé pečivo, jenom příležitostně oříšky a slunečnicová semena. Živočišnou část potravy v případě nedostatku hmyzu lze nahradit i sušeným krmivem pro rybičky nebo granulemi pro psy. Rozmnožování: V zajetí se rozmnožuje celoročně. Pohlavně dospělí jsou ve věku 4-6 měsíců. Březost trvá 3 týdny. Mláďata se rodí slepá a holá, většinou v počtu 6-12. Délka života: 2-4 roky Při nadměrné péči (velké krmné dávky, mnoho slunečnice,…) často trpí obezitou.

k@mostyl 18.3.2008 20:59
 

Členové komunity

Celkem 10 členů komunity.
Natalinka76

Správci diskuse